Szachtar DonieckSzachtar Donieck
22:38

My tymczasem dziękujemy już Państwu za uwagę, zapraszamy oczywiście na kolejne relacje. Miłej nocy!

93'

Koniec meczu w Wiedniu! Szachtar skromnie, ale w sumie zasłużenie wygrywa 1:0 i jest bardzo bliski awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

90'

Sędzia do podstawowego czasu meczu dolicza co najmniej trzy minuty.

89'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Philipp Prosenik wchodzi na boisko w miejsce Roberta Berića.

85'

Dużo mamy zmian w końcowych minutach tego spotkania. Teraz Bernard pojawia się w miejsce Taisona.

83'

Druga zmiana w zespole z Wiednia. Za Steffana Hofmanna na boisku pojawia się Deni Alar.

81'

Zmiana także w zespole Rapidu. Za Floriana Kainza na boisku melduje się Philipp Schobesberger,

79'

Druga zmiana w zespole Szachtara. Eduardo wchodzi na boisko w miejsce strzelca bramki - Marlosa.

76'

Dużo niezdrowych emocji towarzyszy nam w końcówce tego meczu. Przed momentem przed rzutem rożnym dla Rapidu w polu karnym gospodarzy leżał Fred, teraz z bólu zwija się Piatow. Jednak są to bardziej teatralne zagrywki niż prawdziwe grymasy bólu.

72'

Wydawało się fantastyczna kontra Rapidu, ale pogubili się w decydującym momencie i całą akcję przerwał gwizdek sędziego oznajmiający pozycję spaloną.

70'

Zrobiło się teraz groźnie pod bramką Szachtara. Do wybijanej piłki z pola karnego gości doszedł młody Mario Povelić i zdecydował się na natychmiastowy strzał z dystansu, który jednak minimalnie minął bramkę rywali.

66'

Ale ostro nam grają dzisiaj piłkarze obu ekip. Żółtą kartką za faul w środku pola w zespole Szachtara ukarany Fred.

63'

Zakotłowało się teraz w polu karnym Szachtara! Fatalny błąd popełnił Piatov, który źle obliczył tor lotu piłki i minął się z nią, jednak chwilę później rozbrzmiał gwizdek arbitra po faulu zawodnika Rapidu na jednym z rywali.

60'

Steffan Hoffmann dośrodkował z rzutu wolnego, ale Malyshev z poświęceniem zdołał wybić piłkę na rzut rożny mimo ostrego nacisku zawodnika rywali.

58'

Florian Kainz ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska.

53'

55'

Błąd obrony Rapidu i przed szansą stanął Alex Teixeira, jednak niepilnowany Brazylijczyk bardzo niecelnie uderzył z woleja.

53'

Ależ teraz mogła paść piękna bramka dla gospodarzy! Louis Schaub swoją indywidualną akcję zakończył strzałem z linii pola karnego, futbolówka jednak o centymetry minęła słupek bramki Szachtara!

49'

Drugą część spotkania bardzo ofensywnie zacząć Szachtar, mocno naciskają gospodarzy, którzy jednak jak na razie jeszcze wytrzymują napór przeciwników.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Szachtara, której się podziewaliśmy. Za kontuzjowanego Tarasa Stepanenkę na boisko wychodzi Maksym Malyshev.

46'

Zabrzmiał właśnie gwizdek oznajmiający początek drugiej połowy, zaczynamy!

21:47

Na murawie pojawiają się już jedenastki obu ekip, za moment początek drugiej części spotkania w Wiedniu.

21:36

Na drugą część meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

21:36

W pierwszej części pierwszej połowy meczu lepiej prezentował się zespół gospodarzy, jednak z każdą kolejną minutą do głosu coraz bardziej do głosu dochodził Szachtar, czego efektem w końcowym rozrachunku była bramka Marlosa.

46'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Szachtar Donieck prowadzi na wyjeździe z Rapidem Wiedeń po bramce Marlosa kilka minut temu.

45'

Srdjan Grahovac również oblany krwią, ale opuszcza boisko o własnych siłach.

45'

Taras Stepanenko opuszcza boisko na noszach z mocno rozciętą głową, wydaje się, że nie zobaczymy go już w drugiej połowie meczu.

45'

W walce o górną piłkę zderzyli się piłkarze obu drużyn, pojawiła się krew. Bardzo ostry mecz dzisiaj obserwujemy w Wiedniu.

45'

Sędzia do podstawowego czasu pierwszej połowy dolicza co najmniej jedną minutę.

45'

Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Rakickiego piłkę w polu karnym gospodarzy przyjął Marlos, minął jednego rywala i dokładnym strzałem od słupka otworzył wynik tego spotkania!

44'

GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Szachtar tuż przed przerwą obejmuje prowadzenie za sprawą trafienia Marlosa!

43'

To powinna być bramka dla Rapidu Wiedeń! Stephan Auer dośrodkował w pole karne, a świetnym woleje popisał się Florian Kainz, ale fenomenalną interwencją popisał się Andrij Piatov!

40'

I jeszcze jedna kartka dla gracze gości! Tym razem ukarany Olexandr Gladkiy i w żółtych kartkach mamy już remis.

39'

Piłkarze Szachtara bardzo szybko kolekcjonują żółte kartki. Tym razm ukarany nią Dario Srna.

38'

No i mamy pierwszą żółtą kartkę dla gracza Szachtara. Ukarany nią Taras Stepanenko.

37'

Taison bez zastanowienia zdecydował się na strzał zza pola karnego gospodarzy, ale zrobił to nieco niedokładnie.

36'

Ładna, kombinacyjna akcja gości, Taison dostał wpadł w pole karne Rapidu i zagrał do Alexa Teixeiry, który wydawało się że fantastycznie przyjął sobie piłkę, jednak jako pierwszy dopadł do niej Jan Novota.

31'

Uderzenie z rzutu wolnego Rakickiego z dalszej odległości, ale tym razem pewnie łapie piłkę Jan Novota.

30'

No i mamy kolejną żółtą kartkę dla zawodnika Rapidu. Christopher Dibon ukarany kartką za trzymanie za noge przeciwnika.

30'

Ależ była teraz okazja dla Szachtara! Po fatalnym błędzie obrońcy gospodarzy piłkę przejął Alex Teixeira i popędził sam na sam z bramkarzem Rapidu, w decydującej fazie akcji został powalony przez jednego z rywali, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

28'

Stephan Auer ukarany żółtą kartką po błędzie kolegi, po niedokładnym podaniu piłkarz Rapidu chciał ratować piłkę wślizgiem, jednak trafił w nogi rywala i kartka w tej sytuacji była całkowicie zasłużona.

24'

Thanos Petsos stanął przed szansą na zdobycie bramki z rzutu wolnego, piłka ustawiona na trzydziestym metrze przed bramką rywali, ale Grek posłał piłkę wysoko nad bramką gości, można powiedzieć że w stylu zawodników rugby.

22'

Louis Schaub fantastycznie przyjął sobie piłkę i minął dwójkę przeciwników, jednak przy próbie dośrodkowania został zablokowany przez kolejnego z graczy Szachtara.

18'

Teraz w odpowiedzi zawodnicy Rapidu próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką gości, ale dośrodkowanie z lewej strony boiska nie znalazło adresata.

15'

I kolejna świetna interwencja bramkarza Rapidu! Ponownie na strzał z dystansu zdecydował się Rakicki i powonie górą w pojedynku Jan Novota.

14'

Bardzo groźnie odpowiedział teraz Szachtar! Po dośrodkowaniu Srny piłkę w polu karnym przyjął Gladkiy, oddał strzał, który instynktownie wybronił Novota!

13'

Na murawę z bandażem na głowie wraca Kucher, a tymczasem nad stadionem dość mocno nam się rozpadało.

11'

Rapid mógł teraz objąć prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Mario Sonnleitner, uderzył jednak tuż nad poprzeczką bramki Piatowa.

10'

Ależ była okazja dla gospodarzy na objęcie prowadzenia! Po wstrzeleniu piłki przez Pavelića w pole karne Szachtaru jeden z ukraińskich obrońców interweniował na tyle niefortunnie że niemal wpakował futbolówkę do własnej bramki. Mamy tylko rzut rożny dla Rapidu.

9'

Kucher opuszcza boisko z rozciętą głową po starciu z przed chwili.

9'

Starcie Berića z Kucherem w powietrzu, w którym ucierpiał ten drugi, mamy żółtą kartkę dla Roberta Berića.

7'

Pierwsza w tym meczu ofensywna akcja Rapidu, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Floriana Kainza do strzału głową doszedł Louis Schaub, ale pomylił się nieznacznie.

5'

Ze stałego fragmentu gry jednak nic nie wyszło i austriaccy obrońcy mogą odetchnąć z ulgą.

4'

Mocne uderzenie z dystansu Jaroslava Rakickiego i bramkarz Rapidu z problemami wybija piłkę na rzut rożny.

3'

Kolejny raz piłkarze Szachtara znaleźli się pod polem karnym Austriaków, dośrodkowanie Srny, ale obrońcom gospodarzy udało się oddalić zagrożenie.

1'

Pierwsza ofensywna akcja Ukraińców, ale finalizacja daleko od oczekiwań, od własnej bramki rozpocznie za moment Jan Novota.

20:45

Perfekcyjna murawa, komplet widzów na trybunach, za to kochamy Ligę Mistrzów, rozpoczynamy mecz!

20:43

Przed momentem rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów, piłkarze obu zespołów już powoli rozstawiają się na swoich pozycjach na boisku.

20:42

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie Ermst Happel Stadium w Wiedniu! Za moment początek tego spotkania.

20:41

Rapid Wiedeń jest liderem ligi austriackiej, w pięciu meczach zgromadził na swoim koncie trzynaście oczek, cztery razy wygrywając i tylko raz remisując.

20:41

W lidze Szachtar Donieck zajmuje trzecią pozycję za Dinamem Kijów i Zoryą Ługańsk. W dotychczasowych pięciu meczach ligi ukraińskiej Szachtar na swoim koncie zgromadził dziesięć "oczek", trzy razy wygrał, raz zremisował i raz przegrał przed tygodniem z Dnipro Dniepropietrovsk.

20:38

Natomiast Szachtar Donieck w poprzedniej rundzie podejmował Fenerbathce Stambuł, pierwszy mecz w Stambule zakończył się bezbramkowym remisem, a w rewanżu ekipa z Donbasu triumfowała aż 3:0 pewnie awansując do fazy play-off rozgrywek.

20:37

Obie drużyny miały trudne zadanie w poprzedniej rundzie. Rapid Wiedeń niespodziewanie wyeliminował ekipę Ajaxu Amsterdam. W pierwszym meczu w Wiedniu padł remis 2:2, natomiast w Amsterdamie to Rapid okazał się zwycięski wygrywając 3:2.

20:33

Ławka rezerwowych Rapidu: Strebinger (GK), M. Hofmann, Schimpelsberger, Schobesberger, Huspek, Alar, Prosenik

20:31

Ławka rezerwowych Szachtara: Kanibolotskiy (GK), Shevchuk, Kryvtsov, Bernard, Malyshev, Kovalenko, Eduardo.

20:24

Drugi dzień z piłkarską Ligą Mistrzów! Na relację LIVE ze spotkania Rapidu Wiedeń z Szachtarem Donieck zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!