3 : 2
Malmoe FFMalmoe FF
1. połowa2 : 0
22:47

Szwedzi do drugiej połowy przystąpili niezrażeni niekorzystnym wynikiem i chwała im za to. Emocje były dzięki pięknej bramce Jo Inge Bergeta i Celtic musiał wziąć się do roboty, bo przewaga Malmoe rosła z minuty na minutę. Gol Griffithsa ostudził zapędy gości, ale włożony trud w to spotkanie został nagrodzony w ostatniej akcji meczu. To oznacza, że rewanż zapowiada się niezwykle interesująco.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Już jutro "polskie mecze" - o 19 Legia zagra na wyjeździe z Zorią Ługańsk, a dwie godziny później będzie pierwszy gwizdek sędziego w Poznaniu, gdzie Lech zmierzy się z Videotonem.

22:45

Drugi gol Jo Inge Bergeta w ostatniej akcji meczu:

95'

Po kilku sekundach Felix Brych kończy spotkanie! Przy akompaniamencie gwizdów Celtic wygrywa z Malmoe (3:2), ale o awans musi jeszcze powalczyć w Szwecji!

95'

Ostatnia akcja meczu! Ostatni rzut rożny daje Szwedom gola, który może mieć ogromne znaczenie w kontekście rewanżu! Piłkę dostał na 5. metrze Jo Inge Berget i mocnym uderzeniem drugi raz wpisuje się na listę strzelców, karcąc swój były klub!

95'

GOL, JO INGE BERGET!!!

95'

... i Stefana Johansena.

94'

Znowu zaostrzyło się na Celtic Park! Kartka dla Yoshimara Yotuna...

94'

Jeszcze Malmoe będzie mieć rzut rożny po akcji Yotuna.

93'

Na otarcie rzut wolny dla gości. Piłka ląduje w rękawicach Gordona.

91'

Nadir Ciftci przesadził z agresją. Nie miał szans by zabrać piłkę rywalowi, to skosił go jak trawę na wiosnę. Żółta kartka dla Turka.

90'

Jeszcze pięć minut potrwa druga odsłona.

88'

Izraelczyk wraca na murawę. "Siły" osobowe wyrównane.

87'

Przez dłuższy czas nie podnosi się z murawy Biton! Izraelczyk naciągnął mięsień w lewym kolanie, a trzeba pamiętać, że Celtic wykorzystał już limit zmian.

85'

Mackay-Steven chciał przy linii bocznej ograć Rodicia. Ten nie dał się przepchnąć (zdziwionemu) Szkotowi.

83'

"Na szybko" uchwycony moment, w którym Mikael Lustig na noszach opuszcza boisko. Niebawem okaże się jak długo Szwed nie będzie mógł grać.

Lustig

81'

i Tobias Sana, którego możemy kojarzyć z Ajaksu Amsterdam, pojawia się na ostatnie dziesięć minut. W stronę ławki rezerwowych udaje się Erdal Rakip.

79'

Wymuszona zmiana w Celtiku. Efe Ambrose wchodzi na murawę. Poza nią od dłuższego czasu jest już Mikael Lustig.

78'

Sprint na mokrej murawie nie jest najlepszym pomysłem. Przekonał się o tym Lustig, który jeszcze ze łzami w oczach opuszcza murawę - Szwed naciągnął mięśnie i nie będzie grał przez kilka tygodni.

76'

I Erdal Rakip znajduje się w protokole sędziowskim.

75'

Brown znowu wdał się w niepotrzebną dyskusję. Kapitan Celtiku dostaje żółtą kartkę...

74'

I zmiana w Celtiku. Za żegnanego owacyjnie Leigh Griffithsa wchodzi Nadir Ciftci

72'

Felipe Carvalho zastępuje Magnusa Elkrema.

72'

jednak nic nie wynikło z tej sytuacji.

71'

Johansen od rzutu rożnego...

71'

Wiland nie miał problemów z obroną strzału Forresta.

68'

Anton Tinnerholn upomniany żółtą kartką za przewinienie.

22:10

Gol kontaktowy Jo Inge Bergeta...

... i drugi gol Leigh Griffithsa

64'

Od razu po strzelonej bramce następuje roszada w ekipie gospodarzy. Na murawie pojawia się Gary Mackay-Steven, a opuszcza ją Stuart Armstrong.

62'

Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę podbił w górę obrońca Malmoe. Z prezentu skorzystał Griffiths, który lobem głową podwyższa prowadzenie oraz drugi raz wpisuje się na listę strzelców.

61'

GOL, LEIGH GRIFFITHS!!!

60'

Mimo pressingu Van Dijk zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza. Gospodarze próbują od kilku minut uspokoić grę.

58'

Dwie okazje Griffithsa. Najpierw zgrał piłkę w stronę Johansena, ale wmieszał się w to Arnason. Poprawka i ostatecznie The Bhoys mają rzut rożny.

54'

Malmoe idzie za ciosem! Gordon piąstkuje po strzale Djurdjicia zza pola karnego!

52'

Goście przeprowadzili akcję prawa stroną zakończoną centrą w pole karne w stronę dalszego słupka. Tam Berget (wypożyczony do szwedzkiego zespołu z... Celtiku) dobrze opanował piłkę i uderzył kontrująco tuż przy lewym słupku. Gordon nie miał szans na skuteczną interwencję.

52'

50'

Niezdecydowane wyjście do piłki miał Wiland. Sytuację wyjaśnił Arnason, posyłając piłkę na rzut rożny.

49'

Jednak jest rzut wolny dla gospodarzy, ale z innego miejsca. Wiland pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu.

48'

"Zaiskrzyło" w negatywnym tego słowa znaczeniu między Brownem, a Yotunem. Kapitan Celtiku został sfaulowany przed polem karnym gości a sędzia - widząc, że przy piłce był Forrest - nakazał grać dalej.

47'

Izaguirre "przejechał" się po trawie i skosił Djurdjicia. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki, co nie mógł zrozumieć Age Hareide.

46'

Malmoe FF zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie drużyny przystępują do nich bez zmian personalnych.

21:46

Wracamy na Celtic Park! Na murawie są już goście, przed momentem pojedynczo zaczęli wybiegać The Bhoys.

21:37

Celtic - Malmoe. Statystyki pierwszej połowy:

Statystyki pierwszej połowy

21:35

Dwie bramki w 9 minut znacznie ostudziły zapędy Malmoe. Gospodarze najpierw - jak gentlemani - dali sygnał ostrzegawczy w pierwszej akcji, a potem już nie mieli litości. W miarę upływu czasu Szwedzi zyskali optyczną przewagę, która raczej wynikała z "bezpiecznego" wyniku, jaki mieli zawodnicy Ronny'ego Deili.

Czy przyjezdnych będzie stać by trochę "namieszać" i strzelić choćby kontaktowego gola? Przekonamy się niebawem. Wracamy za kilka minut.

46'

Koniec pierwszej odsłony. Po "szkockim potopie" w pierwszych dziewięciu minutach Celtic prowadzi 2:0 z Malmoe. Na listę strzelców wpisali się Griffiths oraz Biton.

45'

Felix Brych dolicza jedną minutę.

43'

Van Dijk wyrósł jak spod ziemi i wybiciem głową uprzedził czyhającego na piłkę Djurdicia. Ta jak bumerang wraca w posiadanie szwedzkiego zespołu. Rodic strzela zza "16" wysoko nad poprzeczką.

42'

Nienaciskany Lustig wybija piłkę poza linię końcową po składnej akcji Malmoe. I jeszcze jeden rzut rożny, tym razem po interwencji Johansena.

41'

Dwójkowa akcja Griffithsa z Forrestem zakończona zagraniem w pole karne do pierwszego z wymienionych. Napastnik gospodarzy był skutecznie powstrzymany w polu karny i nie ma mowy o rzucie karnym. Wiland łapie piłkę.

37'

Błąd Browna na 30. metrze i kontra Malmoe. Do powodzenia akcji brakowało ostatniego, celnego podania do Djurdicia.

36'

W odpowiedzi Forrest ograł bez trudu obrońcę na lewej flance i uderzył z narożnika pola karnego w stronę dalszego spojenia! Gdyby "ciut" bardziej "dokręcił", to mielibyśmy piękną bramkę na Celtic Park!

35'

Rodic przeprowadził indywidualną akcję i, widząc wysuniętego na 5. metr Gordona, zdecydował się na techniczne uderzenie! Pomysł bardzon dobre, ale brakowało do szczęścia ok. metra.

34'

Zblokowane uderzenie Bergeta nie sprawiło kłopotów Gordonowi. pewna interwencja szkockiego bramkarza.

33'

Oskar Lewicki traci w prosty sposób piłkę przed bramka Celtiku. Piłkarze Ronny'ego Deili ruszyli z kontrą, która została skutecznie zatrzymana przed polem karnym rywala.

31'

Rzut wolny dla Malmoe. Centra na dalszy słupek do obrońcy na "zgranie", ale temu nie udało się to decydujące dla powodzenia akcji zagranie. Od bramki Gordon.

28'

Jeszcze płaskie wstrzelenie piłki w "16" w stronę napastnika gospodarzy, ale ten nie sięgnął futbolówki.

26'

Dośrodkowanie na głowę Griffithsa pada łupem obrońców Malmoe. To pierwszy wygrany pojedynek główkowy gości.

24'

Ponownie Rodic w roli głównej. Zagrywa z narożnika, ale nikt z jego kolegów nie wykorzystał okazji.

23'

Pierwszy rzut rożny dla gości. Gordon z lekkimi problemami paruje uderzenie Rodicia.

20'

Armstrong nie pilnował linii obrony przeciwnika i znalazł się na spalonym.

19'

Podanie Tinnerhoma w pole karne pada łupem obrony Celtiku. Szansa na kontaktowego gola spaliła na panewce.

21:06

Błyskawiczny gol Leigha Griffithsa...

... i Nir Biton podwyższa prowadzenie po rzucie rożnym

16'

Griffiths w roli prawoskrzydłowego. "Złamał" akcję do środka w stylu Arjena Robbena i uderzył z 18 metrów w boczną siatkę przy bliższym słupku. Niewiele brakowało!

15'

Yotun ostro potraktował przy linii bocznej Forresta. Peruwiańczyk chciał zabrać piłkę rywalowi, ale trochę pomylił się w obliczeniach. Felix Brych nie zakwalifikował tego zagrania na pokazanie żółtej kartki.

13'

Tym razem bez zagrożenia.

12'

Johan Wiland nogami broni strzał Griffithsa z linii pola karnego! "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy!

9'

Dobre dośrodkowanie Johansena z narożnika na piąty mecz i nadbiegający Izraelczyk bez wysiłku kieruje piłkę do siatki po uderzeniu głową.

9'

GOL, NIR BITON!!!

9'

Celtic napiera! Centra z lewego skrzydła co prawda do nikogo, ale Yotun wybija piłkę głową na rzut rożny.

7'

Typowo wyspiarskie, z pominięciem drugiej linii, zagranie do Griffithsa w stronę pola karnego, ale ten był na spalonym.

6'

Malmoe próbuje szybko odpowiedzieć na straconą bramkę, ale atak Szwedów jest skutecznie powstrzymany przez obronę mistrzów Szkocji.

5'

Gospodarze idą za ciosem, ale Lustig w ofensywnej akcji przekroczył przepisy.

3'

Bardzo szybko gospodarze obejmują prowadzenie. Lewą stroną ruszył Armstrong, który zagrał przed pole karne do Johansena. Tez od razu zagrał do Griffithsa w pole karne i uderzył obok bezradnego bramkarza Malmoe!

3'

1'

Atak prawą stroną Forresta przynosi rzut rożny. Miękka wrzutka Johansena wywołała zamieszanie w "16" gości, ale skończyło się na spalonym Griffithsa.

1'

Gwizdek Felixa Brycha i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:41

Obie drużyny wychodzą na murawę. Zawodnicy są już przy linii środkowej i z głośników rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

20:35

Jeszcze 10 minut do rozpoczęcia spotkania, więc powolutku przenosimy się Cetic Park.

20:30

Graficzne przedstawienie składów i rezerwowych obu drużyn:

Celtic -Malmoe "11"Celtic -Malmoe "11"

20:27

Arbitrem głównym jest dobrze znany Niemiec Felix Brych. Na liniach będą mu pomagać Mark Borsch oraz Stefan Lupp. Sędzią technicznym jest za to Tobias Christ.

20:23

Celtic natomiast był bliski sensacyjnego odpadnięcia z eliminacji Ligi Mistrzów. Na szczęście udało się ograć azerski Qarabach (w Szkocji 1:0, na wyjeździe bezbramkowy remis). Wcześniej bez większych problemów wyeliminował dobrze znany w Poznaniu Stjarnan (2:0 w Glasgow i 4:1 w rewanżu).

20:18

W poprzedniej rundzie Szwedzi dokonali niemal niemożliwego, eliminując Salzburg. Co prawda w pierwszym spotkaniu Malmoe przegrało 0:2, to w rewanżu strzelili trzy bramki nie tracąc ani jedne. Z kolei w II rundzie wyeliminowali Żalgiris (0:0 u siebie i 1:0 na Litwie).

20:15

I Celticu: L. Bally (bramkarz), E. Ambrose, N. Ciftci, K. Commons, G. Mackay-Steven, C. Mulgrew, T. Rogic.

20:13

Zanim poznamy wyjściowe "jedenastki", zobaczmy ławki rezerwowych. Tak dla zbudowania napięcia. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Malmoe FF: F. Anderson (bramkarz), F. Carvalho, P. Konate, A. Mehmeti, G. Molins, T. Sana, A. Vindheim.

20:10

Dwa kroki - tyle dzieli Celtic i Malmoe do piłkarskiego raju, czyli występów w elitarnej Lidze Mistrzów. Jednak tylko jedna z tych drużyn awansuje, a dzisiejsze zwycięstwo może znacznie przybliżyć do wymarzonego celu. Dla kogo będzie to cudowny sen, a dla kogo (początek) koszmar(u)?

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO ze spotkania Celtic Glasgow - Malmoe FF

15:28

Celtic - Malmoe LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Osłabieni Szwedzi nie boją się "Celtów"

W czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów los połączył ze sobą drużyny Celticu Glasgow i szwedzkiego Malmo FF. W tym decydującym dwumeczu, którego stawką jest faza grupowa Champions League Celtic zagra pierwszy mecz na własnym boisku. Rewanż odbędzie się 25 sierpnia - gospodarzem będzie Malmoe.