VideotonMOL Vidi FC
0 : 1
Lech PoznańLech Poznań
20:49

Zapraszam teraz na relację z meczu Legii Warszawa. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

20:49

Dobry mecz Lecha, piłkarze Kolejorza kontrolowali wydarzenia na boisku i zasłużenie awansują do Ligi Europy. Gratulujemy lechitom awansu i czekamy na wspaniałe boje w fazie grupowej!

94'

KONIEC! LECH POZNAŃ W LIDZE EUROPY!

92'

Będzie w ostatnich minutach jeszcze korner dla gospodarzy.

92'

Głupią żółtą kartkę łapie Dariusz Formella za opóźnianie gry.

89'

Dobrze w pierwszym kontakcie z piłką utrzymał ją Holman, lecz drugi kontakt nie był udany i strzał wyszedł bardzo niecelny.

88'

Wielka determinacja Tomasza Kędziory - mimo tego, że mecz jest już rozstrygnięty, powstrzymał Juhasza przed przejęciem piłki w polu karnym, mimo szarpania ze strony zawodnika Videotonu, Kędziora był nieugięty, i za to brawa!

86'

Pół boiska przebiegł z piłką Formella, lecz w ostatniej chwili futbolówka mu odskoczyła i zdołał ją złapać Danilovic.

83'

Piłkarze obu drużyn są już świadomi tego, że losy dwumeczu są rozstrzygnięte. Stara się atakować Videoton, lecz nie widać przekonania w atakach gospodarzy.

82'

Ciekawa zmiana - trener Skorża daje szanse młodemu Piotrowi Kurbielowi. Zmienił Denisa Thomallę.

81'

Chyba wszystkich zawodników Lecha chciał ominąć Kovacs, jednak najwidoczniej nie wiedział kiedy powinien oddać piłkę i ją stracił.

78'

Długie podanie i zaskakująco łatwo urywa się Ivanovski, jednak po rykoszecie piłka w rękach Buricia.

76'

Dalekie dośrodkowanie na głowę zawodnika gospodarzy, jednak strzał był za lekki i bez problemów łapie Jasmin Burić.

75'

Znacząco spadło tempo tego meczu. Będzie rzut rożny dla Videotonu.

74'

Kolejny Węgier na boisku - Lovrencsics za Pawłowskiego.

73'

Zmiana także w Lechu - Holman zmieni Hamalainena, dobry mecz Fina.

71'

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Rudolf zmienia Feczesina.

71'

Leży na boisku Łukasz Trałka po starciu z Juhaszem. Chyba da radę grać dalej.

69'

Nieudane dośrodkowanie Videotonu w pole karne Lecha, piłka szybuje z dala od bramki Buricia.

67'

Nie dzieje się teraz zbyt wiele na boisku. Lech nie spieszy się z konstruowaniem akcji.

66'

Lechici nie śpieszą się z kreowaniem akcji, powoli wymieniając podania na własnej połowie.

64'

Spokojniej zaczął grać Lech, nie daje gospodarzom stworzyć niebezpiecznej akcji na swojej połowie, Kadar ze spokojem asekuruje Buricia przy wybiciu piłki.

61'

Na spalonym Denis Thomalla - zawodnik ten wyjątkowo stara się grać w równi z ostatnim obrońcą Videotonu.

59'

Szybko reaguje na gola trener Casoni, boisko opuszcza Koltai, a w jego miejsce pojawia się Adam Gyurcso.

58'

Nareszcie! Tomasz Kędziora wykorzystuje błąd Danilovicia, który minął się z piłką, i stojąc przed pustą bramką posyła piłkę do siatki!

55'

Mimo słabej frekwencji jesteśmy świadkami głośnego dopingu ze strony kibiców.

54'

Bardzo spokojnie rozgrywał piłkę Kolejorz, zbyt spokojnie, w końcu przycisnęli gospodarze i lechici stracili piłkę.

52'

Mieliśmy rzut rożny dla Videotonu, jednak nie przyniósł on żadnej korzyści dla Węgrów.

51'

Do akcji włączył się Szolnoki, jednak prawy obrońca Videotonu źle zagrywa piłkę.

49'

Fejes otrzymuje żółtą kartkę za faul w ataku, a dokładnie tuż pod polem karnym Lecha.

49'

Wydawało się, że ręką przed polem karnym zagrał Hamalainen, jednak na wściekłe okrzyki gospodarzy nie reaguje sędzia Johannesson.

47'

Statystyka strzałów: Cztery strzały gospodarzy i tylko jeden gości (w wykonaniu Szymona Pawłowskiego).

46'

Rozpoczął Lech!

19:47

Faza grupowa Ligi Europy coraz bliżej Poznania! Jesteśmy świadkami dość wyrównanego meczu, w którym obie drużyny mają swoje szanse, choć nie są one stuprocentowe. Piłkarze Lecha zdają się kontrolować sytuację na boisku, muszą być jednak świadomi tego, że w przypadku straty bramki może zrobić się nerwowo. Czekamy na drugą część spotkania!

46'

Nic nie dolicza sędzia do pierwszej połowy.

45'

Zatrzymywany Pawłowski przez Viniciusa, był to odbiór na pograniczu faulu, sędzia zdecydował się puścić grę.

42'

Bardzo niecelnie w kierunku bramki Buricia z pierwszej piłki uderza Andras Fejes.

40'

Denis Thomalla ukarany kartką za brzydkie zatrzymanie Juhasza przed polem karnym, rzut wolny piąstkuje Burić.

38'

Dominuje teraz Lech Poznań, lecz wciąż nie może znaleźć drogi do siatki Danilovicia, wciąż brak klarownych sytuacji w tym spotkaniu.

36'

Dośrodkowanie jest wybite przez obrońców Videotonu, piłkę odzyskali lechici i mieli kolejną szansę na rozegranie tej akcji, jednak zmarnował ją Kadar, posyłając piłkę daleko od bramki Danilovicia.

34'

Teraz będziemy mieli rzut wolny dla Lecha, faulowany Pawłowski.

32'

Bardzo ładnie odebrał piłkę Ivanovskiemu Tomasz Kędziora.

32'

Niecelne podanie Barry'ego Douglasa w kierunku pola karnego gospodarzy i z kontrą powoli rusza Videoton.

28'

Faulowany Łukasz Trałka na własnej połowie. Dobrze Lech wykorzystał rzut wolny, konstruując szybką akcję, ale na spalonym Szymon Pawłowski.

25'

Piłka w posiadaniu lechitów, poznaniacy spokojnie wymieniają podania na połowie Videotonu, lecz nie mogą się przedrzeć przed pole karne Węgrów.

24'

Teraz powoli na połowie przeciwnika swoją akcję konstruował Kolejorz, ale piłkę na oślep wybija Vinicius.

19'

Wreszcie strzał Lecha, uderza Szymon Pawłowski, piłka po koźle ląduje w rękach Danilovicia.

18'

Widać brak Karola Linettego. Lech ma duże problemy z utrzymaniem piłki.

16'

Coraz śmielej poczyna sobie Videoton, bardzo przytomnie z bramki wychodzi Burić i uprzedza napastnika Videotonu.

15'

W dobrej sytuacji znalazł się Feczesin, miał piłkę na linii pola karnego i sporo miejsca na uderzenie, jednak oddaje nieczysty strzał i spokojnie łapie piłkę Jasmin Burić.

14'

Teraz trochę przycisnął Videoton, jednak za mocne podanie do Viniciusa.

11'

Kovacs z łatwością ograł Pawłowskiego, ale jego podanie w pole karne nie sprawiło problemu obronie Lecha.

10'

Dobre podanie Ivanovskiego i strzał Feczesina z około pięciu metrów bardzo dobrze broni Burić!

8'

Tym razem błąd bramkarza Videotonu, w niegroźnej sytuacji wybija piłkę, która wylatuje na aut.

5'

Kolejna próba Lecha lewym skrzydłem, ale nie doszedł do piłki Hamalainen i ponownie od bramki Danilovic.

4'

Kolejorz atakuje od pierwszych minut, lecz po niedokładnym zagraniu piłka w posiadaniu Danilovicia.

18:59

Zaczęli, przy piłce Lech Poznań!

18:57

Niewielu kibiców wybrało się dziś na stadion na ten rewanż. Pochwalić należy kibiców Lecha, których spora grupa pojechała na Węgry.

18:55

Zawodnicy wychodzą już z tunelu!

18:46

Już za kwadrans zaczynamy!

18:27

Videoton Shekesfehervar: Gabor, Lang, Gyurcso, Sejben, Patkai, Simon, Rudolf.

18:26

Lech Poznań: Gostomski, Ceesay, Tetteh, Kurbiel, Holman, Arajuuri, Lovrencsics.

18:24

Podajmy więc ławki rezerwowych obu zespołów!

18:22

Dzisiejszy mecz jest także szansą debiutu dla młodego zawodnika rezerw Lecha a także wicemistrza Centralnej Ligi Juniorów z ostatniego sezonu, Piotra Kurbiela. Możliwe, że przy korzystnym wyniku trener Skorża da zadebiutować młodemu zawodnikowi.

18:15

Znamy już obie jedenastki. Niespodzianką w składzie Lecha na pewno jest młody Dariusz Formella, spodziewaliśmy się raczej Gergo Lovrencsicsa.

18:02

Lech Poznań powinien dopełnić dziś formalności i zapewnić sobie grę w fazie grupowej Ligi Europy. Dzięki wysokiej zaliczce wyniesionej z pierwszego spotkania Lech ma ogromne szanse na awans.

17:48

Relację poprowadzi dziś dla Państwa Piotr Bernaciak. Już za chwilę składy!

17:24

Videoton - Lech Poznań LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zrobić swoje i do domu

Po trzybramkowej zaliczce z Poznania do Szekesfehervaru Kolejorz jedzie prawie pewny triumfu w całym dwumeczu i tym samym awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Ostatnie wyniki w lidze i co najważniejsze słaba postawa w zawodach Królowej Ekstraklasy nie pozwalają jednak na zbytni optymizm. Dopóki piłka w grze wszystko może się bowiem zdarzyć, dlatego też lechici nie mogą pozwolić sobie na odpuszczenie tego meczu i walkę do ostatnich minut. Czy ambicja i chęć wynagrodzenia kibicom ligowych blamażów pozwoli im na wiktorię w dzisiejszym meczu?