VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
3 : 0
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
22:21

Rzadko zdarzają się tak jednostronne mecze, no może poza tymi z udziałem Bayernu Monachium. Ale dzisiaj wyszły "jedenastki" o zbliżonym potencjale, jednak mądrość i dyscyplina taktyczna połączona ze znakomitymi skrzydłami (głównie prawym) dały VfL pewne zwycięstwo i komplet punktów. Schalke niewiele mogło wskórać - grał o jedno-dwa tempa wolniej, a akcje były łatwe do odczytania.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

90'

Felix Brych chciał oszczędzić gościom większej kompromitacji i zakończył mecz bez doliczania dodatkowych minut. VfL Wolfsburg bez trudu ograł Schalke 3:0 po golach Basa Dosta, Ricardo Rodrigueza z rzutu karnego i Timma Klose.

88'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Po chwili nastąpiło dalekie zagranie do Maximiliana Arnolda, którego faulował Joel Matip.

87'

I ostatnia zmiana w VfL. Maximilian Arnold wchodzi na ostatnie minuty za Maxa Kruse.

85'

Znowu brakuje decydującego podania w akcjach Schalke. Nawet obrońcy gospodarzy nie musieli zbytnio natrudzić się by odeprzeć atak.

83'

Sędzia dopatrzył się faulu Veirinhi w ofensywie. Jeżeli faktycznie był, to bardzo "naciągany". Kibice skandują VfL!, VfL!, VfL! powoli świętując zdobycie trzech punktów.

80'

Nikt z zawodników Królewskoniebieskich nie sięgnął piłki po dobrym dośrodkowaniu Johannesa Geisa. Schalke próbuje, ale nie potrafi wykorzystać swoich sytuacji.

79'

Owacyjne brawa żegnają Basa Dosta. Na murawie pojawia się w jego miejsce Niclas Bendtner.

77'

30 000 - tylu kibiców ogląda to spotkanie z trybun Volkswagen Arena.

76'

Daniel Caligiuri kończy swój występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Andre Schürrle

75'

Piłkę po dośrodkowaniu RIcardo Rodrigueza pewnie chwyta bramkarza Schalke. Po chwili Klaas-Jan Huntelaar nie wykorzystał dogodnej okazji, strzelając z kilkunastu metrów obok bramki.

73'

Max Meyer wchodzi za Juliana Draxlera. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

73'

Dennis Aogo ukarany "żółtkiem" za faul.

22:00

Ricardo Rodriguez pewnie wykorzystuje rzut karny...

... a Timm Klose dośrodkowanie z rzutu rożnego

71'

Druga zmiana w Schalke. Leon Goretzka wchodzi za Leroya Sane.

68'

Jeszcze raz Klaas-Jan Huntelaar zagrywa nie w tempo i do nikogo. Koen Casteels z "piątki".

66'

Ponownie Naldo w roli głównej - wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Franco Di Santo. Piłka wyszła poza linię końcową. Po centrze z narożnika Klaas-Jan Huntelaar uderzył posłał piłkę nad poprzeczką.

65'

Klaas- Jan Huntelaar chciał z rywalem na plecach obrócić się w polu karnym i uderzyć na bramkę Koena Casteelsa. Na ten manewr nie dał się nabrać Naldo.

61'

Szwajcar niedawno wrócił na murawę i to w jakim stylu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ricardo Rodrigueza Timm Klose wyrósł jak spod ziemi i uderzeniem głową podwyższył prowadzenie!

61'

GOL, TIMM KLOSE!!!

60'

Andre Breitenreiter reaguje natychmiast. Wprowadza Franco Di Santo za Maxima Choupo-Motinga

59'

Bramkarz rzucił się w swoją prawą stroną, piłka została skierowana w przeciwny róg bramki Schalke.

59'

RICARDO RODRIGUEZ PEWNIE Z "JEDENASTKI"!!!

59'

Rzut rożny dla VfL po składnej akcji. Płaskie rozegranie i faulowany zawodnik gospodarzy w polu karnym. Rzut karny!

56'

Klaas-Jan Huntelaar wcielił się w prawoskrzydłowego i dobrze dośrodkował w "16"... do nikogo. Na wszelki wypadek Naldo wybił piłkę "na uwolnienie".

54'

Po oskrzydlającej akcji Saschy Riethera i dobrej wrzutce w pole karne Bas Dost strzela głową obok bliższego słupka!

54'

Przeciągnięte dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza. Nikt z jego partnerów nie miał szans by zamknąć akcję.

53'

Timm Klose ucierpiał w tym starciu. W asyście medyka i wyraźnie kulejąc opuszcza murawę.

52'

Sascha Riether upomniany za faul.

51'

Bierna postawa w ataku VfL spowodowała, że Daniel Caligiuri nie miał komu podać. Efektem jest strata piłki przed polem karnym.

51'

Luiz Gustavo musiał ratować sytuację po błędzie kolegi z zespołu. Brazylijczyk zostaje ukarany żółtą kartką.

49'

Julian Draxler, który był ustawiony na lewej stronie, zobaczył wysuniętego przed bramkę Koena Casteelsa i spróbował go przelobować. Piłka wylądowała na górnej siatce. Dobry pomysł i niewiele pomylił się reprezentant Niemiec!

47'

Fantastyczne uderzenie "fałszem" Johannesa Geisa mogło dać remis! Piłka nabrała takiej rotacji, że "uciekała" od Koena Casteelsa. Na jego szczęście minęła też lewy słupek bramki gospodarzy!

46'

Jednak nie będzie zmiany od początku drugiej połowy, która właśnie została rozpoczęta. W składzie VfL też nie ma nowego zawodnika

21:29

I wracamy na Volkswagen Arena. Obie drużyny wychodzą na murawie, w ekipie gości intensywnie rozgrzewał się Junior Caicara.

21:20

Jak się okazało, Schalke nie zdołało wyrównać w pierwszej połowie. Przespane pierwsze 15-20 minut spowodowało, że Wilki zasłużenie prowadzą. Zawodnicy Dietera Heckinga grają dojrzałą piłkę a Schalke momentami przypominało bezradną grupę. Szkoda sytuacji Leroya Sane, który powinien szybciej decydować się na strzał.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Felix Brych kończy pierwszą odsłonę. VfL prowadzi po golu Basa Dosta z Schalke

44'

Uderzenie Johannesa Geisa z dystansu można jedynie odnotować. Piłka zamiast polecieć po cięciwie poszybowała po łuku.

41'

VfL mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Schalke coraz śmielej atakuje, ale w decydującym momencie brakuje kluczowego podania czy strzału.

39'

Sascha Riether sprawdził przygotowania motoryczne Ralfa Fährmanna! Zagrał zbyt lekko do swojego bramkarza i niewiele brakowało, by piłkę przejął Max Kruse!

38'

Bas Dost pogubił się w dryblingu na 20. metrze. Nie miał z kim rozegrać akcję i stracił piłkę.

37'

Odpowiedź Schalke przynosi jedynie rzut rożny. Nie było zagrożenia.

36'

Nie idzie prawą stroną, to można spróbować lewą. Daniel Caligiuri zapędził się tą stroną i dośrodkował niemal z linii końcowej w pole karne na bliższy słupek. Ralf Fährmann chwyta piłkę.

34'

Tym razem Veirinha zagrał płasko i z problemami radzą sobie obrońcy Schalke. Do piłki znajdującej się za polem karnym dopadł Josuha Guilavogui, ale sfaulował Johannesa Geisa.

32'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Nagłe przyspieszenie dzięki podaniu na skrzydło do Christiana Träscha, którego dośrodkowanie było za głębokie

30'

Uderzenie Juliana Draxlera z lewej strony pola karnego nie mógł zaskoczyć Koena Casteelsa. Belg pewnie interweniuje.

28'

Klaas-Jan Huntelaar został obsłużony kapitalnym podaniem przez Maxima Choupo-Motinga. Holender przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście powoli wchodzą w mecz i jest coraz groźniej pod bramką VfL

26'

Jeszcze raz Leroy Sane i tylko rzut rożny dla Schalke! Będący w polu karnym Bas Dost wyjaśnia sytuację.

25'

Bas Dost na spalonym.

23'

Leroy Sane marnuje "setkę"! Oskrzydlająca akcja Seada Kolasinac, po której wykłada piłkę przed pole karne do Leroya Sane! Ten zamiast strzału chciał sobie ułożyć piłkę i jego płaskie uderzenie zostało zablokowane. Za bardzo zwlekał z finalizacją akcji - dogodna okazja zmarnowana!

21'

Veirinha strzelił z ponad 20 metrów wysoko nad poprzeczką. Ralf Fährmann wznawia grę z "piątki".

20'

Gospodarze idą za ciosem. W ataku przesadził Josuha Guilavogui, który przewinił w akcji ofensywnej.

31'

Gol Basa Dosta otwierający wynik spotkania

17'

Po długiej wymianie podań piłka w końcu trafiła do wolnego na prawym skrzydle Christian Träscha, który dośrodkował idealnie w pole karne do Basa Dosta, który uderzeniem z woleja pokonał Ralfa Fährmanna!

17'

GOOOL, BAS DOST!!!

15'

65 Posiadanie piłki (%) 35 Przewaga gospodarzy jest ogromna, Schalke rzadko przekracza linię środkową.

14'

Vierinha znowu podłączył się do przodu, lecz bez trudu ograł go Sead Kolasinac. Bośniak zdołał jeszcze wywalczyć aut na wysokości własnego pola karnego.

12'

Naldo uprzedził na lewej stronie rozpędzonego Leroya Sane, który nie mogąc pogodzić się z tą sytuacją, sfaulował Brazylijczyka.

11'

Maxim Choupo-Moting faulował na lewej stronie Daniela Caligiuri'ego. Po chwili ten chciał zagrać w pole karne do dobrze ustawionego Basa Dosta, ale podanie przeciął Roman Neustädter

10'

Kolejna akcja ofensywna gości zatrzymana tuż za linia środkową.

8'

Dennis Aogo fauluje w środku pola. Z rzutu wolnego zagrał Ricardo Rodriguez wprost na głowę Basa Dosta, który uderzając potylicą skierował piłkę w stronę dalszego słupka! Tę sprzed linii bramkowej wybił wyciągnięty jak struna Ralf Fährmann!

6'

Ralf Fährmann na raty łapie piłkę po strzale Luiza Gustavo zza "16".

5'

Veirinha popędził prawą stroną i dośrodkował w pole karne do wbiegającego Maxa Kruse, ale umiejętnie z rytmu wybił go Sasha Riteher.

4'

Górna piłka adresowana na walkę do Klaasa-Jana Huntelaara przed linię pola karnego była - nomen omen - z góry skazana na porażkę. Od Holendra wyżej wyskoczył Naldo.

2'

Ciężar gry szybko przeniósł się z okolic "16" gospodarzy pod pole karne Schalke. Zawodnicy Dietera Heckinga zyskali aut, ale obrońcy gości poradzili sobie bez problemu.

1'

... goście i to oni zaczynają mecz po gwizdku Felixa Brycha!

20:28

Obie drużyny już na murawie. Za moment losowanie stron, po którym pierwszą połowę rozpoczną...

20:22

Natomiast VfL najpierw pokonał u siebie Eintracht Frankfurt 2:1, a w poprzedniej serii spotkań zremisował z FC Köln. Cztery oczka i bilans bramek 3:2 daje wicemistrzom Niemiec szóstą lokatę.

20:18

Zarówno Wilki jak i Królewskoniebiescy mają na koncie 4 punkty po dwóch kolejkach. Goście wygrali najpierw w Bremie z Werderem aż 3:0 i niespodziewanie zremisowali u siebie z Darmstadt 1:1 (prawdopodobnie do kadry beniaminka dołączy polski bramkarz, Łukasz Załuska) Zawodnicy Andre Breitenreitera zajmują czwartą lokatę.

20:15

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Marcina Juszczyka Wolfsburg - Schalke LIVE! Czas na piątkowy hit w Bundeslidze