Manchester Unitedmanchester united
3 : 1
AFC BournemouthAFC Bournemouth
93'

Po chwili Jonathan Moss kończy mecz! Manchester United pokonuje Bournemouth przed własną publicznością 3:1 i zapewnia sobie grę w fazie grupowej Ligi Europy!

92'

Ritchie wszedł w pole karne MU jak w masło i zagrał na wprost bramki do Grabbana. Piłka po jego strzale zmierzała w środek bramki, ale niefortunnie odbiła się od Smallinga i wpadła do siatki przy lewym słupku! Tym samym Petr Cech nie będzie współdzielił Złotej Rękawicy!

92'

CHRIS SMALLING ZMIENIA TOR LOTU PIŁKI I SAMOBÓJ ANGLIKA!

90'

Faul Afobe w ofensywie. Z kolei sędzia dolicza trzy minuty.

88'

Ronney zagrywa za linię obrony w pole karne do wbiegającego Younga, który pokonuje Federiciego strzałem z kilkunastu metrów. Australijczyk musnął piłkę, ale nie na tyle, by ta nie wpadła do siatki.

88'

GOL, ASHLEY YOUNG!!!

85'

David De Gea zaś szesnasty raz zachowa dzisiaj czyste konto w tym sezonie. Zrównał się z Petrem Cechem i obaj bramkarze otrzymają po Złotej Rękawicy.

83'

Ostatnia zmiana w MU. Ashley Young zastępuje Anthony'ego Martiala.

82'

Depay również na spalonym.

81'

Niewidoczny Afobe dał się zauważyć... na spalonym.

79'

... a w ekipie gości za zmęczonego Calluma Wilsona pojawia się Lewis Grabban.

79'

Menphis Depay wchodzi za strzelca drugiej bramki, Marcusa Rashforda.

77'

Atak pozycyjny gospodarzy na połowie "Wisienek" zakończony niedokładnym podaniem do Borthwicka Jacksona.

22:34

Wayne Rooney udanie kończy obecny sezon, co nie można jednak powiedzieć o MU. W przyszłej kampanii czeka go kolejne wyzwanie

76'

Ander Herrera wchodzi za "żółtego" Juana Matę.

74'

Valencia przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego po crossowym podaniu z głębi pola i wykłada ją na wprost bramki do Rashforda, który z bliska dopełnia formalności!

74'

GOL, MARCUS RASHFORD!!!

71'

Rashford stanął oko w oko z Federicim kilka metrów od bramki! Anglik chciał objechać bramkarza gości, ale za daleko sobie wypuścił piłkę.

69'

Lingard popędził prawą flanką co sił w nogach i znalazł się za narożnikiem pola karnego gości. Tam piłkę czystym wślizgiem wygarnął mu wracający Davies.

67'

... a za Joshuę Kinga na murawie się Benik Afobe.

66'

Podwójna zmiana w ekipie gości. Max-Alain Gradel wchodzi za Marca Pugha...

66'

Faul taktyczny Juana Maty w środku pola przerywa kontrę.Hiszpan otrzymuje jednak żółtą kartkę.

65'

Borthwick Jackson ograł na zamach Francisa i wparował w pole karne. Zagrał na wprost bramki za słabo i Cook przechwycił piłkę.

22:21

Kadr z parady Federiciego w 59. minucie

61'

MU w pierwszej połowie "ładował" magazynek, by po przerwie ostrzeliwać bramkę Federiciego. Płaskie uderzenie Maty z pola karnego broni jednak Australijczyk.

60'

Bramkarz gości potrzebował pomocy medycznej po tej paradzie. po chwili rzut rożny, ale ten nie przyniósł zagrożenia.

59'

Federici pofrunął jak ptak i lewą dłonią przeniósł piłkę zmierzającą w samo okienko po strzale Valencii z dystansu! Fenomenalna interwencja Australijczyka!

59'

58'

Lingard strzela "spod kolana" tuż obok słupka bramki Federiciego! Piłka po drodze otarła się od zawodnika gości! Korner dla MU!

57'

Bardzo dobre, ostra centra Borthwicka Jacksona w pole karne na piąty metr. Piłka przeszła wzdłuż i wyszła poza boisko.

56'

Rzut wolny dla Bournemouth z ok. 30 metrów. Ritchie zagrał płasko, za mocno w "szesnastkę" do Kinga. De Gea z "piątki".

54'

Martial znowu przedzierał się lewą stronę. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane - rzut rożny. Po nim poprzeczka ratuje Federiciego po strzale Carricka z dystansu!

52'

Francis bez trudu uporał się z Martialem na prawej stronie. Gospodarze mocno przycisnęli rywala, ale ten radzi sobie. Kolejna akcja nie przynosi powodzenia. Federici wznawia grę z "piątki".

50'

49'

Kolejna akcja Bournemouth. Pugh wykłada piłkę Goslingowi na 13. metr - ten strzela wysoko nad poprzeczką.

48'

Zamieszanie w polu karnym gości. Cook blokuje strzał Rashforda (piłkarze MU "widzieli" rękę) i sędzia nakazuje grać dalej. Dwójkową kontrę wyprowadzili King z Wilsonem, ale podanie zwrotne drugiego z wymienionych przed pole karne było za słabe.

46'

Wracamy do Teatru Marzeń na drugą połowę meczu Manchester United - Bournemouth. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Wayne'a Rooneya. "Wisienki" zaczynają ze środka!

21:55

Pierwsze trzy kwadranse stały na przeciętnym poziomie. Co prawda "Czerwone Diabły" prowadziły grę i dłużej utrzymywały się przy piłce, nie były w stanie przełożyć tego (dość) szybko na wynik. Dopiero tuż przed przerwą Wayne Rooney wykończył jedyną składna akcję gospodarzy, strzelając swoją 100. bramkę w barwach MU na Old Trafford.

Goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. A jak będzie po przerwie? Przy takim wyniku piłkarze Luisa van Gaala zapewniają sobie bezpośrednią grę w Lidze Europy.

46'

Po doliczeniiu minuty Jonathan Moss kończy pierwszą połowę na Old Trafford. Manchester United prowadzi po golu Wayne'a Rooneya tuż przed przerwą.

45'

Przerwa w grze. Lingard został przypadkowo trafiony przez Goslinga i padł na murawę. Na wszelki wypadek opuścił na chwilę plac gry.

43'

Składna akcja Martiala z Matą na lewej stronie pola karnego i piłka po zagraniu Hiszpana trafiła na 13. metr do Rooneya, który precyzyjnym strzałem pokonuje Federiciego!

43'

GOL DLA MU! WAYNE ROONEY!!!

41'

Pugh wyprowadzał kontrę Bournemouth spod własnej bramki. Chciał zagrać na ścianę, ale Wilson został zablokowany.

40'

Martial za mocno wypuścił sobie piłkę na lewej stronie i nie zdołał jej opanować w boisku. Federici z "piątki".

39'

Pugh dopada do piłki w "szesnastce" MU i strzela płasko w stronę dalszego słupka! W połowie drogi między zawodnikiem "Wisienek" a bramką stanął Valencia, który zablokował uderzenie.

38'

Rashford wpada w pole karne gości. Cook nie dał się ograć - wślizgiem wygarnął mu piłkę spod nóg.

36'

Blind radzi sobie z Wilsonem przed własnym polem karnym. Jeszcze ta wpada w pole karne MU. Pada jednak łupem de Gei, dla którego to chyba pierwszy kontakt z futbolówką.

34'

Za mocne dośrodkowanie Francisa w pole karne do Pugha. Ten wypadł poza "szesnastkę" i wkręcił w ziemię nie tylko Valencię, lecz także siebie. Z takim skutkiem, że... zgubił piłkę.

33'

Ritchie powalony przez Borthwicka Jacksona blisko prawego narożnika pola karnego.

32'

Carrickowi zabrakło centymetrów by sięgnąć piłkę wrzuconą przez Rooneya! Łapie ją Federici.

31'

Rashford faulowany przez Surmana ok. 35 metrów od bramki Federiciego. Mata i Rooney przy piłce, ale nie ma co się spodziewać bezpośrednio strzału.

30'

King pracuje na obu skrzydłach. Tym razem przedarł się prawą stroną i zagrywa w pole karne do Wilsona. Za głęboko i piłkę przechwycił Smalling.

28'

Mata znalazł się nie tylko na lewej stronie, lecz także na minimalnym spalonym.

26'

Rashford jest "wyłączony" z gry. Wszelkie podania adresowane do 18-latka są przechwytywane przez obronę "Wisienek"

24'

Smalling po profesorsku przerwał przed własnym polem karnym atak Wilsona.

23'

Martial zagrywa podcinką w pole karne do Rashforda. Ten został uprzedzony przez Elphicka, który wybił piłkę na uwolnienie.

22'

Siła złego na jednego. King stracił futbolówkę na rzecz Valencii i Carricka, ale na jego szczęście zrobili to nieprzepisowo. Po rzucie wolnym piłka spada na 18. metr do Surmana, którego strzał z woleja został zablokowany.

19'

Prostopadłe podanie z pominięciem drugiej linii adresowane do Kinga padło łupem Blinda.

16'

Wysoki pressing gości uniemożliwia MU rozgrywanie piłki. Ta została jednak posłana w pole karne do Lingarda, który niedokładnie odegrał ją do Rooneya.

13'

Kontra piłkarzy Eddiego Howa przerwana 30 metrów od bramki de Gei. Smalling chciał zagrać crossową piłkę do Martiala, ale włożył w to zagranie za dużo siły.

12'

Rooney centruje w pole karne za krótko i obrona Bournemouth wyjaśnia na moment sytuację. Przerzut na prawą stronę, po czym MU ma kolejny rzut rożny. Carrick nie spodziewał się, że po centrze Blinda piłka skozłuje tuż przed nim.

10'

Carrick zagrywa na lewą stronę do rozpędzonego Borthwicka Jacksona ciut za mocno. Piłka wychodzi na aut. Szybki przechwyt i Martial faulowany przez Francisa ok. 10 metrów od lewego narożnika "szesnastki" gości.

8'

Bez zagrożenia pod bramką Federiciego.

7'

Mata zagra na lewą stronę pola karnego "Wisienek" do Martiala. Szybko doskoczył do niego Francis, który zablokował Francuza. Rzut rożny.

5'

Nonszalanckie zagranie Valencii padło łupem Goslinga, ale ten stracił szybko piłkę w środku pola. MU próbuje uspokoić grę długim rozgrywaniem.

3'

W odpowiedzi akcja Rashforda prawą stroną. Skutecznie przeszkadzał mu Cook i młodemu napastnikowi gospodarzy piłka uciekła poza linię końcową.

2'

King zabrał piłkę Smallingowi i ruszył na bramkę MU! Sędzia przerywa jego akcję, odgwizdując faul.

1'

Szybki przechwyt gości i atak prawą stroną przynosi dwa rzuty z autu. Nie udało się zbliżyć do "szesnastki" United.

0'

"Czerwone Diabły" zaczynają ze środka!

20:55

Przenosimy się na Old Trafford! Za kilka chwil Jonathan Moss rozpocznie spotkanie. Na liniach pomagać mu będą Adrian Holmes i Harry Lennard. Sędzią technicznym jest Grahan Scott.

20:52

W ekipie gospodarzy nie zagrają Morgan Schneiderlin (pomocnik, 29/1), Marcos Rojo (obrońca, 16/0), Adnan Januzaj (pomocnik, 3/0), Matteo Darmian (obrońca, 28/1), Marouane Fellaini (pomocnik, 18/1 - zawieszony za kartki), Bastian Schweinsteiger (pomocnik, 18/1) i Luke Shaw (obrońca, 5/0)
Z kolei Eddie Howe
nie będzie mógł postawić na Sylvaina Distina (obrońca, 12/0), Adama Smitha (pomocnik, 31/2), Tyrone'a Mingisa (pomocnik, 1/0) oraz Tokelo Rantie'ego (napastnik, 3/0).

20:48

Ponieważ AFC Bournemouth jest beniaminkiem, obie strony zmierzyły się tylko raz. Co ciekawe, 12 grudnia 2015 r. "Wisienki" wygrały u siebie 2:1 (gole: Stanislas 2' - bezpośrednio z rzutu rożnego, King 54' - Fellaini 24').

20:45

W kadrze "Wisienek" nie ma Artura Boruca, który jest na zgrupowaniu Biało-czerwonych. Jego miejsce między słupkami zajmie więc Adam Federici. 31-letni australijski bramkarz zagrał w tym sezonie pięciokrotnie w tej edycji Premier League. Nie udało mu się zachować czystego konta. Czy dzisiaj mu się to uda?

20:41

Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Guillermo Varela, Phil Jones, Andreas Pereira, Ander Herrera, Ashley Young, Menphis Depay.

20:39

W takich strojach zagrają goście

20:37

I pora na obiecanych rezerwowych. Zacznijmy od gości: Jordan Holmes, Corey Jordan, Eunan O'Kane, Max Gradel, Lewis Grabban, Benik Afobe.

20:35

David de Gea jest przed szansą zachowania czystego konta. Dla Hiszpana byłby to 16. raz w tym sezonie.

20:33

Zanim zobaczymy, kogo obaj trenerzy maja w obwodzie, rzućmy okiem na tabelę. "Czerwone Diabły" są na szóstym miejscu z dorobkiem 63 punktów. Tyle samo ma będące "oczko" wyżej Southampton, a czwarty Manchester City (miejsce premiujące grą w el. Ligi Mistrzów) - 66.

Z kolei przyjezdni zgromadzili 42 punkty, co daje 16. lokatę. W razie wygranej mogą skoczyć w hierarchii nawet o trzy pozycje.

20:31

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO!

20:30

Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale trzeba pamiętać, by po sobie... posprzątać. Sobotnie starcie obu drużyn zostało odwołano z powodu podejrzanej paczki. Okazało się, że to była imitacja bomby użyta w szkoleniu służb. Z tego powodu mecz został przełożony na dzisiaj, więc obie strony - nieco później niż inne - zakończą rozgrywki w Premier League. Za pół godziny Manchester United podejmie AFC Bournemouth!