2 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
dogrywka 1. połowa1 : 1
18:53

Rozczarowanie na Etihad Stadium. Sprawa 4 miejsca w tabeli jest w rękach największych rywali, Manchesteru United. Czy drużyna będąca teoretycznie w najlepszej czwórce Europy nie znajdzie się w TOP 4 Premier League? Tego dowiemy się w najbliższych dniach. Arsenal z kolei ograniczył swoje szanse na drugą pozycję, ale za to praktycznie zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

93'

Koniec meczu!

93'

Na pół minuty przed końcem meczu sędzia odgwizduje faul na środku boiska na zawodniku Arsenalu.

91'

Sędzia dolicza 3 minuty.

91'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu wędruje do Otamendiego.

90'

Sanchez próbował zagrać górną, prostopadłą piłkę do Ramsey'a, ale zrobił to za mocno.

88'

Etihad zatrzęsło się! Wilfried Bony huknął w poprzeczkę. Nadal mamy remis!

95'

Zawodnicy Manchesteru City domagają się rzutu karnego po rzekomej ręce Bellerina. Sędzia każe grać dalej.

86'

Rzut wolny dla Arsenalu z 30 metrów od bramki. Kościelny wyskakuje do piłki, strzela główką w poprzeczkę. Sędzie odgwizduje jednak spalonego.

85'

Zażarta walka na połowie Arsenalu. City próbuje przebić się w okolice pola karnego, ale Kanonierzy dzielnie się bronią.

82'

Kevin de Bruyne dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale Nacho Monreal wybija piłkę jak najdalej od pola karnego.

81'

Co raz częściej dochodzi do drobnych faulów. Stawka meczu daje o sobie znać.

79'

A w miejsce Fernando pojawia się Yaya Toure.

79'

Jesus Navas opuszcza boisko, a za niego wchodzi Wilfried Bony.

76'

Mohamed Elneny schodzi z boiska. Jest bardzo zmęczony, biegał bardzo dużo w tym meczu. Na placu melduje się Francis Coquelin.

75'

Cóż za akcja Sergio Aguerro! Zakręcił zawodnikami Arsenalu, podał do de Bruyne, a ten podcinką podaje z powrotem do Argentyńczyka będącego w pełnym biegu. Strzał bardzo dobry, ale piłka mija o centymetry dalszy słupek bramki bronionej przez Petra Cecha.

73'

Kevin de Bruyne strzela z rzutu wolnego z boku pola karnego. Świetnie interweniuje Petr Cech. Rzut rożny dla zawodników z błękitnych koszulkach. Piłka leci do Aguerro, ale ten nieczysto trafia w futbolówkę.

71'

Pellegrini wprowadza Raheema Sterlinga za Kelechiego Iheanacho.

70'

Alexis Sanchez bierze na siebie odpowiedzialność za grę z przodu. Tym razem faulowany przez Fernandinho.

68'

GOOOOL! Świetna akcja Alexisa Sancheza! Popędził środkiem boiska, podał do Giroud, a ten wystawił mu piłkę przed polem karnym. Chillijczyk uderzył tuż przy słupku, a zdezorientowany Hart nie miał czasu na reakcję.

67'

Teraz to Olivier Giroud posłał prostopadłą piłkę do Walcotta, ale uprzedził go Hart.

65'

Ponownie Walcott daje się we znaki obronie z Manchesteru. Można powiedzieć, ze daje bardzo dobrą zmianę. Przed chwilą był bliski obsłużenia Oliviera Giroud.

65'

Theo Walcott wywalczył rzut rożny, mimo, że piłkę powinien wznowić od bramki Hart. Błąd sędziego, to Walcott dotknął piłkę jako ostatni.

63'

Bakary Sagna z autu, ale piłkę szybko przejmuje Arsenal.

61'

Olivier Giroud znowu w roli głównej. Tym razem zawodnik z Francji strzela wolejem z 18 metra wysoko ponad bramką.

60'

Olivier Giroud strzela głową nad poprzeczką, ale sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną.

59'

Alex Iwobi schodzi z murawy, a za niego pojawia się Theo Walcott.

58'

Arsenal wychodzi z kontrą, ale... piłka trafia w sędziego, co powoduje szansę na ataka dla Manchestru City. Na szczęście nie wynikła z tego bramka.

58'

57'

Iheanacho przyłapany na pozycji spalonej.

55'

Aut z wysokości pola karnego City dla Arsenalu. Londyńczycy budują "zamek" przed polem karnym, ale nie znajdują drogi do pola karnego. Manchester City przejmuje piłkę, Iheanacho pędzi w stronę bramki, ale uderza bardzo niecelnie.

53'

Czekamy na odpowiedź Arsenalu. Czy nastąpi ona równie szybko jak w pierwszej połowie?

52'

Kevin de Bruyne prowadzi piłkę około 20-30 metrów i decyduje się na strzał po ziemii z 20 metrów! Cech bez większych szans.

51'

Rzut wolny dla Arsenalu, ale piąstkuje Joe Hart.

50'

Fernandinho uderza z ostrego kąta ponad bramką.

49'

Aguerro na spalonym. Druga połowa zaczęta w spokojnym tempie w porównaniu do pierwszej części.

47'

Fernandinho wychodzi z kontrą, ale jest ofiarą faulu taktycznego.

46'

Mam nadzieję, że ochłonęli Państwo w trakcie przerwy. Druga część meczu zwiastuje ogromne emocje. Manchester City jeśli chce zagrać w Champions League w następnym sezonie, musi wygrać dzisiejszy mecz. Arsenal walczy o 2 miejsce, bądź o utrzymanie minimum 3 pozycji, więc wygrana też będzie tej drużynie bardzo potrzebna. Zaczynamy 45 minut świetnego spektaklu!

48'

15 minut przerwy z pewnością dobrze nam zrobi. Jesteśmy świadkami bardzo dobrego spotkania.

47'

W trakcie doliczonych 120 sekund nie stało się nic nadzwyczajnego i drużyny wędrują do szatni.

46'

Mija czas doliczony do pierwszej połowy.

44'

Sanchez dośrodkowuje, ale piłka ląduje w rękach Joe Harta.

44'

Olivier Giroud jest bardzo osamotniony z przodu i ma problemy z utrzymaniem się przy piłce czując presję ze strony obrońców City.

42'

Dośrodkowanie w pole karne i Manchester City wychodzi z kontrą. Jesus Navas tańczy z Nacho Monrealem i posyła piłkę w pole karne dzięki czemu wywalczył rzut rożny.

41'

Olivier Giroud wywalczył rzut wolny blisko linii autowej.

39'

Kevin de Bruyne plasowanym strzałem w pole karne probował szukać Sergio Aguerro, ale na posterunku Petr Cech.

35'

Navas znowu robi spore zamieszanie na prawej flance co chwilę nękając Nacho Monreala.

34'

Manchester City oddał jak dotąd 5 strzałów, a Arsenal 1. Jednak strzały celne to stosunek 1-1.

34'

Jesus Navas mija odważnie dwójkę zawdonikó Arsenalu i wpada z impetem w pole karne. Rzut rożny, ale nie wynikło nic z niego.

30'

Iwobi przytomnie szukał prostopadłym podaniem Sancheza, ale w porę interweniuje Otamendi.

29'

Petr Cech odważnie wychodzi przed pole karne, by odebrać piłkę Sergio Aguerro, ale jego interwencja jest nieudana. Na szczęście obyło się bez konsekwencji dla podopiecznych Wengera.

27'

Uraz Dannego Welbecka okazał się zbyt poważny i w jego miejsce wchodzi kolega z reprezentacji Anglii, Jack Wilshere.

25'

Arsenal ma lepszy moment, stara się budować ataki pozycyjne na połowie Manchesteru City.

23'

Urazu doznał Danny Welbeck. Sztab medyczny zajmuje się zawodnikiem, a do rozgrzewki ruszył Jack Wishere.

21'

Pierwsze 20 minut mimo wyniku remisowego stoi pod znakiem przewagi pod względem posiadania piłki i stworzonych szans bramkowych na korzyść Manchesteru City.

19'

Fauluje Sergio Aguerro. Arsenal zaczął grę ziemią, ale City szybko odbiera piłkę i zaczyna akcję pozycyjną.

18'

Aguerro dopada do futbolówki na 10 metrze, ale posyła ją wysoko nad bramką. Grę wznawia Petr Cech.

16'

Dużo walki w środku pola. Arsenal nie pozwala The Citizens na podejście z piłką w ich pole karne.

15'

Rzut wolny dla Londyńczyków.

13'

Jeśli tempo meczu utrzyma się do 90 minuty, to każdy z nas będzie pamiętał to spotkanie przez kilka lat...

12'

City znowu przed szansą, ale świetnym wślizgiem w polu karnym popisuje się Gabriel.

11'

Cóż za odpowiedź Arsenalu! Olivier Giroud strzela gola i Arsenal wraca do gry! Bramka padła po uderzeniu głową z rzutu rożnego.

9'

GOOOOOOL! Sergio Aguerro strzela wolejem zza pola karnego nie dając szans bramkarzowi!

8'

Kolejny korner dla Manchesteru City. Do piłki podchodzi de Bruyne. Ponownie świetnie zorganizowana defensywa Arsenalu.

8'

Arsenal jak do tej pory nie potrafi utrzymać się chociaż przez kilkanaście sekund na połowie przeciwnika.

7'

Ponownie przed szansą Aguerro, ale ten z boku pola karnego posyła piłkę daleko od dalszego słupka.

6'

Rzut wolny wykonywany przez Aguerro. Piłka leci jednak wprost w ręce Cecha!

6'

Rzut rożny dla City, ale zagrożenie ponownie zażegnane. Arsenal wychodzi z kontrą, ale Welbeck zatrzymany przez obronę City.

17:02

Widać, że The Citizens chcą zdominować to spotkanie od początku nacierając na Arsenal.

17:01

Bakary Sagna próbował dośrodkowania w pole karne, ale Arsenal wychodzi z tego cało.

17:01

Radzimy zapiąć pasy, bo szykuje się jazda bez trzymanki! Warto zaznaczyć, że Manchester City może być zmęczony po meczu z Realem w środę.

1'

16:57

Witamy serdecznie w relacji live szlagierowego meczu 37 kolejki Premier League! Manchester City podejmuje na własnym stadionie Arsenal Londyn. Obie drużyny mają wiele do uzyskania dzięki ewentualnej wygranej. Kanonierzy gonią drugi w tabeli Tottenham, a Obywatele mają szansę przeskoczyć w tabeli Arsenal właśnie. Co więcej na 4 miejsce chrapkę ma również Manchester United. Bądźcie z nami!