Niedziela, 10 kwietnia 2016, godz. 17:00
Tottenham HotspurWC
3 : 0
manchester unitedManchester United
94'

Mike Dean patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Tottenham w sześć minut trzykrotnie pokonał Davida de Geę i zmniejsza stratę do Leicester do siedmiu "oczek"

93'

Ryan Mason wchodzi na ostatnie sekundy za Dele Alliego.

92'

Niepotrzebnie "żółci się" nam to rozstrzygnięte spotkanie. Dele Alli upomniany żółtą kartkę za symulkę.

90'

Mimo że Tottenham wygra ten mecz, to jest radość w... Leicester. Przy takiej przewadze punktowej "Lisy" i "Koguty" zapewniły sobie grę w Lidze Mistrzów!

Cztery minuty doliczone.

89'

Anthony Martial na spalonym.

88'

Owacja na stojąco żegna Harry'ego Kane'a. Wchodzi Son Heung-Min.

87'

Nacer Chadli zastępuje Erika Lameli. To pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Nieco wcześniej Harry'emu Kane'owi zabrakło centymetrów by pokonać Davida de Geę.

85'

35 761 widzów na White Hart Lane ogląda pogrom Manchesteru United w sześć minut.

84'

To nie koniec kartek. Jeszcze upomniany został Ashley Young.

83'

... i Menphisa Depaya.

82'

Żółta kartka dla Kyle Walkera...

81'

Ostre starcie między Menphisem Depayem z Kyle'em Walkerem. Sędzia spokojnie przygląda się temu zjawisku jak wszyscy piłkarze znaleźli się w jednym miejscu.

80'

Przybici piłkarze Manchesteru United zyskali rzut rożny. Słabe dośrodkowanie Menphisa Depaya i radzi sobie obrona Tottenhamu.

78'

David de Gea z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Harry'ego Kane'a!

77'

Menphis Depay zastępuje Juana Matę.

76'

"Koguty" poszły za ciosem i dwukrotnie powaliła MU na łopatki! Eric Lamela uderzył fantastycznie w lewy górny róg bramki!

76'

CO SIĘ DZIEJE? ERIC LAMELA TRAFIA DO SIATKI!!!

74'

Idelna dośrodkowanie w pole karne Christiana Eriksena, po którym Toby Alderweireld strzałem głową po dalszym słupku podwyższa prowadzenie!

74'

GOOL, TOBY ALDERWEIRELD!!!

73'

Matteo Darmian skosił Harry'ego Kane'a tuż przy lewym narożniku pola karnego. Żółta kartka i poważne zagrożenie dla "Czerwonych Diabłów".

72'

When All The Saints (Go Marching In)

– śpiewają kibice Tottenhamu.

72'

Danny Rose upomniany przez sędziego żółtą kartką za faul.

70'

Harry Kane cofnął się do drugiej linii i zagrał na lewą stronę pola karnego do Christiana Eriksena. Ten podał na wprost bramki do Dele Alliego, który z ośmiu metrów pokonał Davida de Gei!

70'

GOL DLA TOTTENHAMU, DELE ALLI!!!

68'

Tak niestety się dzieje. Matteo Darmian wchodzi za Timothy'ego Fosu-Mensaha.

66'

Kolejna przerwa w grze wynikająca z urazu Timothy'ego Fosu-Mensaha. Wydaje się, że już nie wróci na murawę.

65'

David de Gea odbił piłkę nogami po centrostrzale Danny'ego Rose'a. Po chwili Christian Eriksen strzela zza pola karnego obok lewego słupka.

64'

Kontra Tottenhamu przerwana na 30. metrze od bramki MU. Goście są już w komplecie.

62'

Wyraźnie kulejąc Timothy Fosu-Mensah w asyście medyków opuszcza murawę.

61'

To była najgroźniejsza okazja Manchesteru United do strzelenia bramki! Anthony Martial ograł rywala i uderzył z kilkunastu metrów. Hugo Lloris instynktownie broni!

60'

Eric Lamela skutecznie popracował w defensywie. Po profesorsku zabrał piłkę Daleyowi Blindowi we własnym polu karnym.

58'

Jesse Lingard nie przyłożył się do strzału zza pola karnego. Piłka poleciała po łuku, a nie po cięciwie. Hugo Lloris z "piątki".

56'

Daley Blind odebrał piłkę Delle Alliemu w środku pola. Gdyby nie on, to Tottenham wyszedłby z groźną kontrą. Kontra w postaci dalekiego podania do Ashley Younga przerwana przez Jana Vertonghena.

55'

Bez zagrożenia.

54'

Harry Kane uderzył z 25 metrów w sam środek bramki MU, czym ułatwił zadanie Davidowi de Gei. Szybko wznowiona gra przynosi (czwarty) rzut rożny dla przyjezdnych.

50'

Daivd de Gea broni strzał Erica Diera zza pola karnego! Piłka po drodze otarła się od Jesse Lingarda i lekko zmieniła tor lotu!

49'

David de Gea broni strzał Christiana Eriksena. Goście zamknięci przed własnym polem karnym.

48'

Chris Smalling przerwał rajd Danny'ego Rose'a. Udana asekuracja obrońcy MU. Pojedynek z zawodnikiem Tottenhamu przegrał Juan Mata.

46'

Podanie na zapalenie płuc do Erika Lameli. Ten nie miał szans by dobiec do piłki.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Ashley Young na "szpicy" "Czerwonych Diabłów".

46'

Wracamy na White Hart Lane na drugą odsłonę hitu 32. kolejki Premier League, czyli Tottenham - Manchester United. Pierwsze trzy kwadranse były bez większych emocji. W ekipie gości jedna zmiana: Ashley Young zastępuje Marcusa Rashforda.

46'

Nic nie wydarzyło się w ostatnich 60 sekundach i sędzia kończy pierwszą odsłonę. W hicie 32. kolejki Premier League Tottenham bezbramkowo remisuje z Manchesterem United.

45'

Mike Dean dolicza jedną minutę.

44'

Anthony Martial...bliski bramki samobójczej. Chciał wybić piłkę, ale tak ją trącił, że ta przeszła tuż obok lewego słupka! Sędzia nie zauważył tego i goście zaczynają z "piątki".

43'

Chris Smalling fauluje Harry'ego Kane'a na prawej flance. Christian Eriksen ustawia piłkę...

43'

Dwójkowa akcja Danny'ego Rose'a z Christianem Eriksenem na lewej stronie. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było za mocne. David de Gea wznawia grę od bramki.

42'

0 strzały celne 0

40'

Harry Kane przejął piłkę przed polem karnym gości plecami do bramki. Chciał uderzyć z półobrotu, ale o ułamek szybszy był Chris Smalling.

39'

Anthony Martial na trzymetrowym spalonym.

38'

Daleki wykop Davida de Gei. Piłka pada łupem jego vis a vis, Hugo Llorisa. Po chwili Daley Blind radzi wyłuskał piłkę Danny'emu Rose'owi na lewym skrzydle zgodnie z przepisami

37'

Toby Alderweireld radzi sobie z Marcusem Rashfordem. Młody napastnik gości jest "wyłączony" z meczu.

34'

Atak pozycyjny gości na środku pola i błyskawiczne zagranie na lewą stronę do Anthony'ego Martiala. Został tak zablokowany przez Erika Lamelę, że piłka odbiła się od Francuza, po czym wyszła poza linię końcowa.

18:04

31'

Zdaniem sędziego Harry Kane fauluje Morgana Schneiderlina na 30. metrze od bramki Davida de Gei. Ten nie może uwierzyć w decyzję arbitra.

30'

Pół godziny szlagieru Premier League za nami. Pierwsze dwadzieścia minut należały do "Czerwonych Diabłów", a później mocniej do głosu doszli gospodarze, którzy mogli - a właściwie powinni - prowadzić.

27'

Kyle Walker zablokowany na lewej stronie przez Marcosa Rojo. Coraz śmielej grają "Koguty".

26'

Nie ma gola dla gospodarzy! Najpierw David de Gea przegrał pojedynek z Harrynm Kane'em, ale jego strzał zablokował Timothy Fosu-Mensah! Po chwili Eric Lamela strzela głową z pięciu metrów tuż obok lewego słupka!

24'

Danny Rose w roli lewoskrzydłowego. Ograł Juana Matę i dośrodkował wprost do rękawic Davida de Gei.

22'

Mocne i wysokie dośrodkowanie Daley'a Blinda z rzutu rożnego. Obrona Tottenhamu radzi sobie bez trudu w tej sytuacji.

21'

Anthony Martial kolejny raz przegrał pojedynek z belgijską skałą - Janem Vertonghenem.

19'

Danny Rose uderzył z dystansu. Kontry nie będzie a David de Gea wznawia grę z "piątki".

17'

David de Gea broni strzał Harry'ego Kane'a z kilku metrów! Nawet gdyby piłka wpadła do siatki, to gol byłby nieuznany. "Huragan" był na spalonym.

16'

Mocne dośrodkowanie Danny'ego Rose'a w pole karne. Chris Smalling na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny.

14'

Harry Kane ani razu nie był przy piłce. Jest bardzo dobrze pilnowany przez Chrisa Smallinga. Ataki MU kończą się na 25. metrze od bramki Hugo Llorisa.

12'

Delle Alli wybija piłkę jak najdalej po centrze Juana Maty. Goście zepchnęli rywala do głębokiej defensywy.

11'

I jeszcze jeden - strzał Chrisa Smallinga zablokował Jan Vertonghen. Piłka wylądowała na górnej siatce.

10'

Przebojowa akcja Timothy'ego Fosu-Mensaha na prawym skrzydle. Uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

8'

Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek do Daley'a Blinda, który głową zgrał piłkę na środek pola karnego. Tam jednak poradziła sobie defensywa "Kogutów". Szybko wyprowadzona kontra przerwana przed "szesnastką" ManU.

7'

Anthony Martial próbował przedrzeć się lewą stroną. Zastopował go Kyle Walker, lecz goście mają rzut z autu na wysokości narożnika pola karnego. Po chwili rzut wolny.

5'

Toby Alderweireld blokuje strzał Anthony'ego Martiala. Jeszcze uderzył Jesse Lingard daleko od bramki Hugo Llorisa. Ten jednak wznawia grę od bramki.

4'

Juan Mata faulowany przez Danny'ego Rose'a w środku pola. Dużo walki w środku pola od pierwszej sekundy meczu.

3'

Marcus Rashford na spalonym po podaniu Marcosa Rojo z pominięciem drugiej linii.

2'

Szybki przechwyt i atak pozycyjny Tottenhamu w środku pola. Zagranie na lewe skrzydło do Christiana Eriksena przerwane przez Timothy Fosu-Mensah.

0'

Mike Dean gwiżdże i piłkarze Manchesteru United zaczynają ze środka!

17:27

Losowanie stron. Hugo Lloris i Michael Carrick (był piłkarz "Kogutów") przy arbitrze głównym.

17:24

Obie "jedenastki" już wychodzą na murawę!

17:21

Coraz mniej czasu dzieli nas do pierwszego gwizdka Mike'a Deana. Przypomnę, że mecz powinien zacząć się o godz. 17, ale autokar z piłkarzami Manchesteru United utknął w korku w drodze na mecz. Stąd półgodzinne opóźnienie (wcześniej mówiło się, że mecz rozpocznie się o 17:15).

17:13

Było zdjęcie z Copacabany, to czas na "odpowiedź" z Singapuru

17:10

Tottenham czeka na domowe zwycięstwo nad "Czerwonymi Diabłami" od... 19 maja 2001 roku! Od tego meczu wynik przedstawia się następująco: 5 remisów (w tym trzy ostatnie z rzedu) i 9 porażek.

17:05

Zachęcam do pisania komentarzy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie i kto wpisze się na listę strzelców. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

17:00

Pół godziny do rozpoczęcia spotkania. O ile nic się nie zmieni.

16:55

W razie dzisiejszej wygranej piąte w tabeli "Czerwone Diabły" (53 punkty) mają szanse zbliżyć się na punkt do lokalnego rywala i uciec od West Hamu (szóste miejsce, 52 punkty). Z kolei Tottenham (62 "oczka") ma trzypunktową przewagę nad Arsenalem, ale do ostatniej kolejki będzie walczyć o tytuł mistrza Anglii z "Lisami". I pomyśleć, że w poprzednim sezonie Leicester też do niemal ostatniego meczu w lidze... bronił się przed spadkiem.

16:50

Pół żartem, pół serio - Luis van Gaal i "I will survive" (w oryginale wykonywała tę piosenkę Gloria Gaynor). Tu w kontekście... konkurencji w postaci Jose Mourinho

16:46

MU dotarł na White Hart Lane. Początek meczu o 17:30

16:44

W niedawno zakończonym meczu Leicester wygrało na wyjeździe z Sunderlandem po dwóch golach Vardy'ego. Tym samym przewaga "Lisów" nad Tottenhamem wzrosła do 10 punktów. Co więcej, snajper Leicester goni w klasyfikacji strzelców Harry'ego Kane'a. Traci zaledwie jedną bramkę (na koncie ma 21 trafień i sześć asyst; Kane - 22 gole i 2 asysty).

16:41

Nieobecny Bastian Schweinsteiger wie, w jakim klasyku Premier League nie zagra. Apeluje do kibiców o wsparcie

16:36

Pierwszy gwizdek sędziego dopiero o 17:30!

16:33

W ekipie gospodarzy nie zagrają kontuzjowani od dłuższego czasu Vertonghen, N'Jie i Bentaleb. Natomiast lista nieobecnych w Manchesterze jest znacznie dłuższa - urazy wykluczyły z gry Schweinsteigera, Rooneya, Jonesa i Shawa.

16:30

Obsada sędziowska

• sędzia główny: Mike Dean
  • asystenci: Stuart Burt i Edward Smart
  • sędzia techniczny: Jonathan Moss
16:27

Rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm - Tom Carroll, Nacer Chadli, Ryan Mason, Son Heung-Min, Kieran Tripper, Kevin Wimmer.

16:25

Ci fani "Czerwonych Diabłów" nie muszą martwić się o korki w stolicy Anglii

16:23

Znamy wyjściowe składy obu drużyn! Pora więc przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Sergio Romero - Matteo Darmian, Menphis Depay, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Antonio Valencia, Ashley Young.