Leicester CityLeicester City
1 : 0
southamptonSouthampton
16:26

"Lisy" mają już 7 punktów przewagi nad Tottenhamem. Do końca sezonu jeszcze 6 kolejek, ale jeśli ekipa Ranieriego będzie grała z taką regularnością, to jeszcze przed ostatnią kolejką może sięgnąć po tytuł. Southampton miało kilka znakomitych okazji, ale zabrakło szczęścia i celności. Szczególnie tego pierwszego, gdyż Leicester strzeliło bramkę akurat gdy goście osiągnęli znaczną przewagę. To tyle na dziś, zapraszamy na kolejne relacje z meczów Premier League!

95'

KONIEC! Leicester pokonuje Southampton po golu Morgana w 38. minucie i robi ogromny krok w stronę mistrzostwa Anglii!

94'

Ward-Prowse wrzuca mocną centrę z rzutu wolnego, ale Huth skutecznie wybija piłkę.

93'

Kante przerywa kontrą gości faulem. Rzut wolny dla Southampton.

92'

Cedrić fauluje Gray'a. Sekundy lecą.

92'

"Lisy" bardzo mądrze przetrzymują piłkę z dala od bramki. Czekają na końcowy gwizdek.

90'

Tymczasem sędzia Oliver podgrzewa atmosferę i daje pograć zawodnikom jeszcze 5 minut!

90'

Dyer zmienia aktywnego dziś Albrightona.

90'

Faul Gray'a i Leicester rozpocznie z rzutu wolnego. Ostatnia minuta!

88'

Fuchs zarabia kartonik w samej końcówce.

86'

Albrighton kapitalnie zagrał z lewego skrzydła do Vardy'ego, ten oddał mocny, podkręcony strzał w stronę lewego słupka i tylko Forster wie, jak udało mu się to obronić!

85'

Morgan uderzył mocno z ostrego kąta, ale został zablokowany. Leicester atakuje w samej końcówce.

84'

Drinkwater kapitalnie wszedł z lewego skrzydła w pole karne, oddał strzał na dalszy słupek i tylko kilka centymetrów zabrakło do szczęścia jego drużynie.

83'

32071- tylu widzów ogląda dziś spotkania obu drużyn

82'

W drugiej połowie to Southampton częściej jest przy piłce (65%-35%). Niewiele jednak z tego wynika.

80'

Mahrez schodzi, na boisku zastąpi go Gray.

78'

Mane uderza mocno z dystansu, ale nad poprzeczką.

77'

Mahrez strzela z dystansu, ale za lekko by cokolwiek wskórać.

77'

Albrington podobnie jak Bertrand - dokładniej mu wrzucać nie kazano.

75'

Tadić za faul w środku pola otrzymał żółta kartkę.

74'

... a za grającego dziś świetny mecz Davisa wchodzi Ward-Prowse

74'

Za Clasiego tymczasem wchodzi Austin...

73'

Vardy zagrał do Simpsona na środek pola karnego, a ten w dogodnej sytuacji uderza w prost w Forstera!

71'

Bertrand wreszcie pokazał się w pozytywny sposób - ruszył odważnie skrzydłem, zszedł w pole karne i uderzył mocno. Piłka wylądowała w bocznej siatce.

70'

20 minut do końca spotkania, podopieczni Ranieriego opanowali sytuacje i są o kolejny ważny krok od mistrzostwa

69'

Kante fauluje przed polem karnym. Davis dośrodkował w pole karne, ale piłka była zbyt wysoka, by ktoś ją przeciął.

66'

Albrington dynamicznie wszedł skrzydłem i wrzucił z lewego narożnika, ale Forster łapie piłkę.

64'

Ulloa na boisku za Okazakiego.

62'

Fonte o mały włos nie pokonał własnego bramkarza! Piłkarz Świętych tak interweniował w polu karnym, że z jego kopnięcia wyszedł strzał pod poprzeczkę. Forster ratuje kolegę ofiarną interwencją!

60'

Vardy popisał się efektowną piętką przed pole karne do Okazakiego, ale ten stracił piłkę. Goście ruszyli z kontra i wywalczyli rzut rożny. Ten rozegrany krótko przez Cedricia, ale bez efektu w postaci zagrożenia bramki.

58'

Mahrez świetnie wypatrzył Vardy'ego i podał mu prostopadłą piłkę, ale napastnik "Lisów" powstrzymany przez obrońców.

56'

Goście znowu stwarzają optyczną przewagę."Lisy" w opałach.

54'

Bertrand znów wrzucił z rzutu rożnego, znów niecelnie, znów obrona gospodarzy wybija piłkę. Pora chyba na zmianę wykonującego w ekipie gości.

52'

Davis wrzucił ostro bitą piłkę z narożnika boiska zaczynając akcję od rzutu wolnego, ale obrońcy Leicesteru wybijają piłkę w porę.

51'

Drinkwater za faul otrzymuje żółta kartkę.

49'

Mahrez wrzucił z prawej strony boiska piłkę w kierunku napastników, ale Forster wyłapuje te dośrodkowanie.

46'

Warto dodać, że na 2. połowę za Targetta wszedł Tadić.

47'

Wanayama zaczyna drugą połowę od kartonika

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

47'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minuta doliczona!

43'

Albrington odważnie ruszył w pole karne, uderzył z jego skraju w stronę bramki, ale trafił w kolegę z zespołu.

41'

Mane ruszył z piłką, szukał prostopadłego zagrania między obrońców, ale obrońcy Leicesteru mają się na baczności i przejmują groźne podanie.

40'

Southampton trochę otumanione bramką - to przecież goście mieli przed chwilą znaczącą przewagę.

38'

Fuchs wrzucił w pole karne a tam Morgan precyzyjnie uderza głową i bezradny Forster nie daje rady wybronić jego strzału!

38'

GOL! Morgan!

37'

Clasie uderza z dystansu jak Fonte, ale z o wiele gorszą celnością...

36'

Schmeichel kapitalnie broni potęzny strzał z dystansu Fonte. Piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki Leicesteru!

35'

Cedrić wrzucił z prawego skrzydła, ale jego piłka została zablokowana. Bertrand znów wrzuca bezskutecznie.

33'

Kapitalna okazja Mane! Zawodnik "Świętych" wchodzi w pole karne i strzela, ale nie udaje mu się pokonać bramkarza. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Simpson! Goście chcieli karnego za rzekomą rękę, ale sędzie nie zauważył niczego, co by dało "wapno" gościom.

31'

Cedrić urwał się obronie gospodarzy, ale arbiter orzekł spalonego.

30'

Davis kapitalnie wrzucił an głowe Pelle, który minimalnie chybił nad poprzeczką!

28'

Fuchs dostał piłkę przed polem karnym i oddał potężny strzał, ale piłka poleciała daleko od bramki...

26'

Drinkwater wrzuca do Mahreza z prawego skrzydła, ale Clasie wybija mu piłkę sprzed nóg.

25'

Davis uderza mocno z dystansu, ale zostaje zablokowany. Bertrand wrzuca piłkę z narożnika boiska, ale z podobnym skutkiem, co przed chwilą.

22'

Powoli do głosu dochodzą goście, którzy wymieniają między sobą kilka składnych i celnych podań. To jednak zbyt mało by przesunąć się w okolice bramki Schmeichela.

20'

Bertrand dośrodkowuje, ale Huth wybija piłkę w głąb pola.

20'

Pelle wrzucał ze skrzydła w pole karne, ale jeden z obrońców uprzedza go. Korner dla gości.

18'

Albrington wrzuca z rzutu rożnego, ale piłka mija całe pole karne...

17'

Okazaki ładnie pokazał się na prawy skrzydle, wrzucił w pole karne w kierunku Vardy'ego, ale Jose Fonte uprzedził napastnika gospodarzy.

15'

Fonte uruchomił wreszcie prostopadłym podaniem Van Dijka, ale ten traci piłkę na skrzydle.

14'

Wrzutka Mahreza wybita przez defensywę gości.

13'

Morgan strzela, ale zostaje zablokowany. Kolejny korner dla Leicesteru.

12'

Ależ okazja! Shinji Okazaki wbiegł w pole karne, żeby odebrać idealne podanie, oddał strzał w stronę bramki, ale został zablokowany przez obrońcę wślizgiem. Sędzia podnosi chorągiewkę. Rzut rożny dla drużyny Leicester.

10'

10 minut za nami - Lisy naciskają, ale goście póki co skutecznie bronią dostępu do bramki.

8'

Forster utyka po starciu z Vardym. Bramkarz gości wybił piłkę zanim angielski napastnik zdołał wyjść w dogodnej sytuacji.

7'

Albrington dośrodkował z lewego skrzydła, ale Forster spokojnie łapie piłkę.

5'

Leicester mocno naciska, cały czas przy piłce podopieczni Ranieriego.

4'

Piłka trafia na głowę Fuchsa, który uderza, ale obok bramki "Świętych".

3'

Korner dla gospodarzy po akcji Mahreza.

3'

Pierwsze minuty mocno wyrównane. Leicester i Southampton badają teren.

1'

Zaczęli! Gospodarze od środka boiska.

14:28

Piłkarze już na boisku, za chwilę zaczynamy!

14:20

Dzisiejsze starcie będzie sędziował Michael Oliver.

14:18

"Święci" w następnej zagrają w Liverpoolu z Evertonem. Potem czekają na nich m.in. Aston Villa i Manchester City. W 37. kolejce Southampton może walnie przyczynić się do mistrzostwa dla Leicesteru, jeśli zdoła urwać punkty Tottenhamowi na wyjeździe. Podopieczni Ronalda Koemana zakończą sezon u siebie z Crystal Palace.

14:14

W następnej kolejce lider BPL zmierzy się z Sunderlandem. Prawdziwie szalona będzie dla Leicesteru końcówka sezonu. "Lisy' zmierzą się z Manchesterem United na Old Trafford, u siebie z Evertonem, a na koniec zagrają w Londynie z Chelsea. Jeśli chcą marzyć o utrzymaniu się na fotelu lidera muszą punktować w najbliższych meczach z Sundelandem, West Hamem i Swansea. Wydaje się zatem, że bardziej kluczowe będą spotkania z ligowymi średniakami, aniżeli z potentatami angielskiej Premier League

14:03

Komplet wyników 32. kolejki BPL:

Aston Villa 0:4 Chelsea; Stoke 2:2 Swansea; Bournemouth 0:4 Manchester City; Sunderland 0:0 WBA; Norwich 3:2 Newcastle; Arsenal 4:0 Watford; West Ham 2:2 Crystal Palace; Liverpool 1:1 Tottenham

Dziś prócz starcia Leicesteru z Southampton, Manchester United zmierzy się o 17:00 na Old Trafford z Evertonem.

13:56

Tutaj można przeczytać przedmeczową zapowiedź dotyczącą dzisiejszego starcia!Zapowiedź

13:52

Do meczu nieco ponad pół godziny. W ostatnim spotkaniu obu ekip jesienią na St'Mary Stadium padł remis 2:2. Southampton w swoim ostatnim meczu na The King Power przegrało z "Lisami" 2:0.

13:34

Cladio Ranieri pozostawia w rezerwie następujących zawodników: King, Amartey, Gray, Ulloa, Dyer, Wasilewski, Schwarzer

13:34

A tak jedenastka Leicesteru:

13:32

Tak wygląda dziś skład Southampton:

13:31

Leicester od momentu porażki z Arsenalem nie przegrał w lidze o 5 spotkań. Southampton po dwóch porażkach (sensacyjne 0:2 z Bournemouth i 1:2 z Chelsea) raz zremisowało i odniosło dwa zwycięstwa.

13:22

W ostatniej kolejce Leicester pokonał Crystal Palace 1:0, z kolei Southampton pokonał Liverpool 3:2.

13:14

Murawa na The King Power Stadium wygląda dziś zjawiskowo!

13:12

Tak obecnie prezentuje się czołówka Premier League. Southampton jest tuz tuż za prowadząca szóstką z 47 punktami. "Święci" liczą, że utrą nosa faworyzowanym gospodarzom i zbliżą się do miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach.

13:05

Witamy serdecznie! Już za niespełna półtora godziny Claudio Ranieri i jego Leicester City mogą stanąć dziś na pierwszym stopniu swojego Stairway to Heaven. Ekipa "Lisów" podejmuje dziś Southampton i w razie zwycięstwa powiększy przewagę nad drugim w tabeli Tottenhamem do 7 punktów! Zapraszamy na relację z tego spotkania!