Everton FCEverton
22:58

To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:57

Wyśmienite zawody The Reds. Zdominowali drużynę lokalnego rywala, aplikując im aż cztery bramki. To było derbowe upokorzenie, o którym fani Evertonu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.

98'

Koniec, pogrom na Anfield! 4:0 Liverpool gromi Everton!

96'

Daniel Sturridge szykował się już do celebrowania drugiej bramki po zagraniu Adama Lallany, ale arbiter dopatrzył się spalonego. To była niesłuszna decyzja sędziego.

94'

Jurgen Klopp przysiadł na ławce i na spokojnie ogląda spotkanie razem ze swoim asystentem, szeroko uśmiechając się, kiedy jego podopieczni rozgrywają akcje. Szkoleniowiec może być zadowolony z postawy swojego zespołu.

93'

Nathaniel Clyne wychodzi sam na sam z bramkarzem, próbował go przelobować, zrobić to jednak zbyt mocno i przerzucił piłkę nad poprzeczką!

91'

Sędzia dolicza aż siedem minuty do drugiej połowy spotkania. Jest to już tylko przedłużenie męczarni gości.

89'

Mocny przerzut piłki na lewe skrzydło w kierunku Philippe Coutinho, Brazylijczyk wyraźnie zmęczony, nie zdołał opanować piłki.

87'

Liverpool wymienia spokojnie podania na połowie przeciwnika, oczekując zakończenia meczu.

85'

Nathaniel Clyne wywalczył rzut rożny po zablokowaniu dośrodkowania przez Leightona Bainesa. Po stałym fragmencie gry sprzed pola karnego strzela Moreno - ponad poprzeczką.

83'

Powiedzieć, że mecz jest w tym momencie jednostronny, to nic nie powiedzieć. Nie wychodzimy z szesnastki Evertonu, gospodarze wciąż mają chrapkę na większą zdobycz bramkową.

81'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, James Milner wśród burzy braw opuszcza boisko, zmienia go Jordon Ibe.

80'

Kibice na Anfield doskonale się bawią, krzycząc donośnie "Ole!" po każdym podaniu swoich ulubieńców!

78'

Rozochocił się Coutinho, ale tym razem jego uderzenie w drugi róg bramki pada łupem golkipera z Goodison Park.

77'

Philippe Coutinho w typowy dla siebie sposób przyjmuje piłkę na dwudziestym metrze, po czym uderza ją w prawy dolny róg bramki - Robles bez szans, pogrom w derbach Merseyside.

76'

COUTINHO SPRZED POLA KARNEGO NA 4:0!!!

74'

Nathaniel Clyne podłącza się do ataku, dostaje piłkę w narożniku pola karnego, po czym uderza równie mocno, co niecelnie.

73'

Goście są po prostu bezradni - Liverpool urządził prawdziwy szturm na bramkę Joela Roblesa, podopieczni Jurgena Kloppa pozwalają sobie na widowiskowe dryblingi, zawodnicy w niebieskich koszulkach nie są już w stanie nawiązać walki!

71'

Philippe Coutinho uderza baaardzo wysoko ponad bramką, krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Lovrena zaskoczyło obronę Evertonu, ale brazylijski pomocnik zalicza kiks.

69'

Alberto Moreno uderza sprzed pola karnego, niesamowita rotacja strzału zmieniła tor jego lotu, po raz kolejny na posterunku Joel Robles!

68'

Daniel Sturridge na prawej stronie pola karnego próbował obsłużyć celnym podaniem stojącego pod bramką Adama Lallanę, ale zagranie między dwóch obrońców nie dotarło do kolegi z zespołu.

66'

Joe Allen pojawia się na boisku w miejsce Roberto Firmino - dobry mecz Brazylijczyka, trener chce już chyba po prostu oszczędzać go na następny mecz.

65'

Gospodarze pozwalają sobie na nonszalancję, mimo to wciąż znajdujemy się w polu karnym Evertonu! Zablokowane uderzenie Firmino i rzut rożny.

63'

Kolejna zmiana Evertonu, komplet roszad przeprowadzony po nieco ponad godzinie - Steven Pienaar zmienia Johna Stonesa.

62'

Lucas Leiva odbiera piłkę po błędzie obrony, prostopadle podaje do świetnie ustawionego Daniela Sturridge'a, który stojąc samotnie przed bramkarzem strzałem w lewy róg bramki podwyższa prowadzenie Liverpoolu!

61'

NOKAUT! DANIEL STURRIDGE NA 3:0!!!

60'

Niesygnalizowany strzał Daniela Sturridge'a z narożnika pola karnego broni Joel Robles. Bramkarz jest dzisiaj najlepszym zawodnikiem The Toffees.

58'

I właśnie teraz Tom Cleverley pojawia się na boisku w miejsce Rossa Barkleya.

56'

Zanosi się na zmianę w ekipie gości, na boisko wejdzie Tom Cleverley.

54'

Kontuzja Divocka Origiego wygląda na bardzo poważną, opuszcza boisko na noszach z grymasem bólu na twarzy, zmienia go Daniel Sturridge.

53'

To już 21 czerwona kartka w historii Merseyside Derby w epoce Premier League!

51'

Po faulu Funes Moriego Divock Origi opuści boisko na noszach...

50'

Co za beznadziejne zachowanie Ramiro Funes Moriego! Sędzia miał ukarać go żółtą kartką, zawodnik Evertonu uciekał od zmierzającego do niego arbitra, sędzia nie wytrzymał i ukarał go wykluczeniem z gry!

48'

Alberto Moreno przytomnie przecina podanie na lewe skrzydło do Kevina Mirallasa. Dobrze gra dziś hiszpański defensor Liverpoolu.

46'

W przerwie jedna zmiana, Gareth Barry zmieniony przez Muhamada Besicia.

46'

Wracamy do gry, przy piłce Everton!

21:50

Świetnie ogląda się mecz na Anfield. Toczony jest w dobrym tempie, więcej okazji ma oczywiście ekipa gospodarzy, co w ostatnich kilkudziesięciu sekundach pierwszej połowy udało im się udokumentować. Bramki Divocka Origiego i Mamadou Sakho sprawiają, że Everton będzie mieć mnóstwo roboty w drugiej połowie!

45'

Druga asysta Jamesa Milnera w tym meczu, nieudany rzut rożny wybity przez gości, piłka wraca pod nogi Milnera, który świetną wrzutką obsługuje Mamadou Sakho! Do przerwy 2:0!

45'

JUŻ 2:0!!! MAMADOU SAKHO GŁÓWKUJE DO SIATKI, DWA GOLE DO SZATNI!!!

45'

W ostatnich sekundach Liverpool ma rzut rożny po akcji Alberto Moreno.

45'

Dwie minuty doliczone przez sędziego.

44'

Świetne dośrodkowanie Jamesa Milnera z linii bocznej pola karnego, a młody Belg mimo asysty dwóch obrońców skacze najwyżej i kieruje piłkę do siatki! 1:0 dla The Reds, zasłużone prowadzenie.

43'

GOOOOOOL!!! 1:0 dla LIVERPOOLU, DIVOCK ORIGI!!!

42'

Pierwsza kara indywidualna dla gości - otrzymuje ją Aaron Lennon.

40'

W odpowiedzi faul w środkowej strefie boiska popełnia Lucas Leiva, piłka już po chwili trafia w rękawica Simona Mignoleta. Everton bez pomysły na grę.

38'

Gareth Barry w walce o piłkę nieprzepisowo potraktował Divocka Origiego - rzut wolny dla The Reds rozegrany krótko, trwa konstruowanie akcji przez gospodarzy.

36'

Wreszcie jakaś akcja gości z Goodison Park - Ross Barkley przytomnie zabrał się z piłką prawym skrzydłem, wywalczył rzut rożny po interwencji Lovrena. Po chwili wrzutkę łapie Simon Mignolet.

34'

W tym fragmencie spotkania Everton nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Wydaje się, że gdy tylko The Toffees przekraczają linię środkową, piłka niemal od razu trafia pod nogi ich przeciwników.

32'

Adam Lallana wywalczył rzut rożny, jego petardę sprzed pola karnego blokuje Ramiro Funes Mori. The Reds coraz groźniejsi!

30'

Roberto Firmino uwalnia się spod krycia i wychodzi sam na sam po mocnym podaniu Jamesa Milnera. Brazylijczyk uderza w Joela Roblesa!

29'

Dośrodkowanie Jamesa Milnera z rzutu rożnego przelatuje ponad polem karnym, piłka opada dopiero poza nim, gdzie przejmuje ją jeden z gości.

27'

Liverpool dominuje, goście chcą grać z kontry, ale ich wykończenie wygląda zbyt mizernie, by móc zagrozić bramce The Reds.

25'

Świetne dośrodkowanie Nathaniela Clyne'a wprost na głowę Adama Lallany - były zawodnik Southampton główkuje tuż obok słupka!

24'

Piekielnie mocny strzał sprzed pola karnego Lucasa Leivy do boku paruje Joel Robles!

22'

Co za interwencja Mamadou Sakho! Romelu Lukaku w pierwszej chwili przełożył sobie Francuza i wyszedł na czystą pozycję, wydawało się, że z ostrego kąta pokona Simona Mignoleta, ale francuski defensor zrewanżował się perfekcyjnym wślizgiem!

21'

Ramiro Funes Mori w ostatniej chwili wybija dośrodkowanie Divocka Origiego - pod bramką czekał już Adam Lallana.

19'

Kevin Mirallas minął Dejana Lovrena z dziecinną łatwością, mógł zbliżyć się do bramki Mignoleta, ale zdecydował się na bezpośredni strzał, który przeleciał daleko od bramki. Romelu Lukaku niezadowolony z decyzji kolegi.

18'

Dejan Lovren zatrzymuje kontrę gości, tym razem za pomocą czystego wślizgu.

16'

Alberto Moreno fauluje Jamesa McCarthyego przy linii środkowej - chwila oddechu dla gości, który od jakiegoś czasu nie mogą wyjść z własnej połowy.

14'

Adam Lallana sprytnie przedarł się w pole karne lewą flanką, chciał oddać piłkę do wbiegającego w szesnastkę Philippe Coutinho, ale ubiegł go Leighton Baines.

12'

Kevin Mirallas podjął się próby przerzucenia piłki nad bramkarzem po błędzie Mamadou Sakho, przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

10'

Skuteczna interwencja Alberto Moreno, który powstrzymał wybiciem rozpędzającego się lewym skrzydłem Aarona Lennona.

8'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu już w ósmej minucie - James Milner ukarany za nieprzepisowy wślizg w nogi Leightona Bainesa.

6'

Stuprocentowa sytuacja Liverpoolu, Adam Lallana marnuje sytuacje sam na sam, przegrywa pojedynek z Joelem Roblesem po wybornym prostopadłym podaniu Philippe Coutinho!

4'

Piłkę na połowie Liverpoolu odebrał Ross Barkley, próbował swoich sił w dryblingu, ale po chwili stracił piłkę.

3'

Pierwsza akcja gości i mocne dośrodkowanie w kierunku Romelu Lukaku, wrzutka o kilka metrów mija głowę Belga.

2'

Roberto Firmino górnym podaniem uruchomił Mamadou Sakho w polu karnym, ostatecznie zagranie Brazylijczyka było odrobinę zbyt mocne.

1'

Nathaniel Clyne decyduje się na podłączenie do ataku i wywalczył aut, za co gromkimi brawami nagrodzili go kibice.

20:59

Zaczynamy 226. Merseyside Derby, mecz rozpoczęli The Reds!

20:59

You'll Never Walk Alone rozlega się na Anfield, kibice gości przeraźliwie gwiżdżą. To znak, że za chwilkę rozpoczynamy spotkanie.

20:55

Zawodnicy już ustawieni w tunelu, za moment zaczynamy derby!

20:50

Do meczu tylko 10 minut - emocje na Anfield sięgają zenitu! Faworytem gospodarze, ale derby rządzą się własnymi prawami.

20:45

Na Anfield możemy spodziewać się kompletu widzów, kibiców zawsze elektryzuje starcie z odwiecznym rywalem zza miedzy.

20:40

Co ciekawe, w meczach pomiędzy The Reds i The Toffees tylko w epoce Premier League aż 20 zawodników zostało ukaranych czerwonymi kartkami - to absolutny rekord.

20:37

Dzisiejsze derby Merseyside to już 226 pojedynek w historii. 88 z nich wygrał Liverpool, 66 razy to Everton zdołał pokonać rywala, padło aż 71 remisów.

20:28

Zaskakuje brak Christiana Benteke w kadrze meczowej gospodarzy. Czyżby belgijski napastnik całkowicie wypadł z łask Jurgena Kloppa?

20:24

Rezerwowi Evertonu: Tim Howard, Baye Oumar Niasse, Muhamed Besić, Tom Cleverley, Gerard Deulofeu, Leon Osman i Steven Piennar.

20:24

Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Kolo Toure, Brad Smith, Kevin Stewart, Joe Allen, Jordon Ibe i Daniel Sturridge.