3 : 0
Korona KielceKorona Kielce
Walkower
16:00

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Korony. PZPN zweryfikował rezultat na 3:0 dla Wdy. W barwach kielczan wystąpił nieuprawniony zawodnik. Czytaj więcej!

94'

KONIEC MECZU! KORONA WYGRYWA Z WDĄ I AWANSUJE DO 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI!

92'

Wda strzeliła gola w doliczonym czasie gry, ale sędzia odgwizdał spalonego!

88'

Korona mogła powiększyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam Tomasz Zając przegrał z bardzo dobrze spisującym się dziś Łukaszem Zapałą.

87'

Zmiana w Koronie, Laskowski wejdzie za Aankoura.

85'

Nabil Aankour ukarany żółtą kartką.

84'

Wda dokonuje kolejnej zmiany, w miejsce Freleka pojawi się Rożnowski.

81'

Jakub Gackowski został ukarany żółtą kartką.

78'

GOOOOL! RAFAŁ GRZELAK WYKORZYSTAŁ RZUT KARNY!

77'

Drugi rzut karny dla Korony! Tym razem faulowany Sierpina!

76'

Kotarzewski zagrał do Zająca, ale ten został zablokowany przez obrońców Wdy.

74'

Gra znów toczy się przede wszystkim w środku pola.

70'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

68'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy, za Szczukowskiego wejdzie Meyer.

66'

Korona marnuje świetną okazją na objęcie prowadzenia! Do jedenastki podszedł Tomasz Zając, uderzył w lewy dolny róg, ale ten strzał wybronił Łukasz Zapała!

65'

Rzut karny dla Korony! Matulka został sfaulowany w polu karnym!

61'

Dobre odegranie piłki Kotarzewskiego do Matulki, który jednak niedokładnie zagrywał w pole karne.

60'

Pierwsza zmiana w Koronie Kielce. Za Przybyłę pojawi się na boisku Matulka.

58'

Kolejny groźny strzał Sierpiny i kolejna, bardzo skuteczna interwencja Zapały.

56'

Spokojny fragment spotkania. Po przerwie Korona nie dominuje już tak jak w drugiej części pierwszej połowy. Do głosu doszli już gospodarze i postraszyli kielczan.

53'

Zbyt mocne dośrodkowanie Aankoura do Zająca, który nie był w stanie dopaść do piłki.

51'

Maciej Załęcki ukarany żółtą kartką.

49'

Aankour pędził z piłką na bramkę gospodarzy, ale zatrzymał go gwizdek sędziego, bowiem Marokańczyk zagrał ręką.

47'

Cóż za okazja Wdy! To powinien być gol! Maliszewski, który był na wprost kieleckiej bramki, przyjął dobrze piłkę ale fatalnie skiksował i ta powędrowała obok słupka.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Wda remisuje z Koroną 0:0.

43'

Tuż przed gwizdkiem sytuację stworzyli sobie gospodarze. Maliszewski dośrodkował do Szczukowskiego, a ten "szczupakiem" strzelał na bramkę Korony. Chybił jednak o kilka centymetrów.

39'

Korona z minuty na minutę spisuje się na boisku coraz lepiej, ale brak jej skuteczności. Jeśli drużyna Marcina Brosza ją poprawi, z pewnością wygra to spotkanie.

36'

To powinien być gol dla Korony! Sierpina znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Zapałą, ale okazał się słabszym dryblerem.

33'

Kotarzewski dośrodkował do Aankoura, który wypatrzył wbiegającego w pole karne Przybyłę, ale zrobił to niedokładnie i piłka nie trafiła do adresata.

30'

Na boisku zarysowuje się przewaga kielczan. Przedstawiciele Ekstraklasy nie potrafią jednak pokonać golkipera Wdy.

27'

Bardzo mocny strzał Grzelaka z dystansu, piłkę wybił jednak Zapała.

25'

Bardzo dobrze w dzisiejszych zawodach spisuje się Sierpina. Gracz Korony po raz kolejny wbiegł w pole karne i chociaż zatrzymał go jeden z obrońców Wdy, w ostatniej chwili zdołał odegrać piłkę do Aankoura, który oddał strzał. Wybronił go jednak Zapała.

24'

Aankour niebezpiecznie zagrał piłkę z narożnika boiska, ale pewnie wyłapał ją Zapała.

23'

Mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

20'

Ależ groźna akcja Korony! Sierpina zagrał do Przybyły, który od razu oddał strzał na ramkę Wdy. Futbolówka powędrowała dosłownie o kilka centymetrów obok słupka.

17'

Sierpina wbiegł w pole karne gospodarzy i podał do będącego tam Aankoura, ten z kolei odegrał Kotarzewskiemu, który już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez defensorów Wdy.

15'

Za nami pierwszy kwadrans gry, żadna z drużyn nie ma na boisku znaczącej przewagi.

13'

Grzelak odebrał rywalowi piłkę w środkowej strefie boiska i podał ją do Kotarzewskiego. Ten uderzał bezpośrednio na bramkę, ale mocno niecelnie.

12'

Krzysztof Kiercz został ukarany żółtą kartką.

9'

Jak na razie niezbyt wiele dzieje się na boisku. Piłkarze obu drużyn nie stworzyli jeszcze groźnych akcji bramkowych, ale mamy nadzieję, że jest to tylko kwestia czasu.

7'

Kobryń odegrał piłkę do Grzelaka, który koniec końców nie zdołał jej opanować. Kielczanie stracili swoją szansę, a od bramki grę wznowił Zapała.

5'

Niezła akcja Przybyły, który zdołał przejąć futbolówkę i odegrać ją w kierunku pola karnego. Tam raptem o kilka centymetrów minął się z nią Aankour.

3'

Kotarzewski do spółki z Kierczem uniemożliwili gospodarzom rozegranie rzutu wolnego.

2'

Pierwsza akcja należała do gospodarzy, którzy rozegrali rzut rożny. Nie stworzyli jednak zagrożenia pod bramką rywali.

2'

Gospodarze grają dziś w niebieskich trykotach, z kolei goście występują w żółto-czerwonych strojach.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz! Od środka rozpoczęli piłkarze Korony Kielce!

16:56

Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie. Za moment zaczynamy!

16:53

Pogoda z pewnością nie ułatwi dziś piłkarzom gry. Termometr wskazuje nieco ponad trzydzieści pięć stopniu, a na niebie nie widnieje nawet najmniejsza chmurka.

16:34

Korona Kielce - rezerwowi: Gabriel Łodej, Michał Stachura, Andrzej Paprocki, Hubert Laskowski, Adam Zawierucha, Kamil Matulka.

16:34

Wda Świecie - rezerwowi: Daniel Semrau, Damian Meyer, Oliwier Moranowski, Michał Igliński, Maciej Rożnowski, Dawid Cylc, Dawid Wietrzykowski.

16:31

16:19

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Wda Świecie zmierzy się z Koroną Kielce!

15:19

Wda – Korona LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Formalność dla "Złocisto-krwistych"?

Kluby ekstraklasowe zaczynają swoją przygodę z nową edycją Pucharu Polski. Korona Kielce pojedzie do Świecia, gdzie podejmie ją tamtejsza Wda.