Koniec spotkania! Ruch w 1/8 Pucharu Polski!

Mączyński odprowadził piłkę do boku. Futbolówka szybko jednak wróciła w pole karne i tam odebrał ją Jankowski.

Lewym skrzydłem z piłką pograł Brożek, wyłożył przed pole karne Guzmicowi, ten wyłożył piłkę Mączyńskiemu, który został zablokowany. Przekombinowali Wiślacy ładnie zapowiadającą się akcję

90'

Arbiter doliczył 3 minuty

88'

Co ciekawe, niewiele zapowiadało bramkę dla Ruchu. W drugiej połowie to Wisła sprawiała lepsze wrażenie i nękała bramkę Niebieskich.

88'

Przy bramce asystował Surma, który zaliczył dobry przechwyt w środku pola i obsłużył Visnakovska podaniem.

88'

Przejęcie piłki w środku pola, na czystą pozycję wyszedł Visnakovs i w sytuacji sam na sam uderzeniem po ziemi pokonał Buchalika, jest już chyba po meczu.

87'

Goooool! Visnakovs na 2:0!

87'

Bezpańska piłka przed polem karnym, dopadł do niej Visnakovs i uderzył obok lewego słupka.

86'

Rzut rożny dla Wisły zakończył się bardzo groźnie. Z piłką lecącą z wrzutki Popovicia, minął się Wojciech Skaba. Dobitka jednego z kłębiących się w polu karnym wiślaków, wybroniona przez golkipera.

85'

Obrona Częstochowy w polu karnym Ruchu, Wisła rozgrywała piłkę, a Niebiescy rozpaczliwie blokowali, ostatecznie rzut rożny.

82'

Rzut rożny dla Wisły nie zaowocował większym zagrożeniem pod bramką Skaby.

82'

Wrzutka w pole karne z prawej strony, bliski zdobycia gola głową był Brożek, ale ostatecznie tylko rzut rożny.

80'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy a tym samym w całym meczu. Na murawę w miejsce Macieja Iwańskiego wbiegł Artur Lenartowski.

79'

Visnakovs uderzył mocno z 25 metrów, ale wysoko nad bramką.

78'

Grodzicki ryzykownie do Cichockiego. Młody obrońca z problemami pokonał jednak napastników Wisły i zażegnał na chwilę niebezpieczeństwo.

78'

Grodzickiego faulował Mączyński i został ukarany żółtą kartką.

78'

Uderzenie Brożka sprzed pola karnego zablokowane i tylko rzut rożny. Po wrzutce Mączyński uderzał sprzed pola karnego. Nad bramką.

77'

Zagranie Crivellaro w pole karne, ale tam piłki nie sięgnął Brożek.

76'

Chwila oddechu dla Ruchu, Wisła buduje atak na swojej połowie.

74'

Fornalik rzuca do ataki Eduardsa Visnakovsa. Łotysz zmienia Mariusza Stępińskiego.

73'

Z rzutu wolnego Cywka w mur, po chwili znów groźnie w polu karnym i rzut rożny. Ruch w oblężeniu. Po wrzutce z kornera zagrożenie w końcu oddalone.

72'

Wisła długo budowała akcję pod bramką Ruchu i w końcu wywalczyła rzut rożny. Krótko rozegrany, dośrodkował w pole karne Marszalik, ale wybili obrońcy. Po chwili jednak faul przed polem karnym Ruchu i znów będzie groźnie.

71'

Długa prostopadła piłka do Lipskiego, ale zawodnik Ruchu na spalonym.

70'

Rzut wolny dla gości. Rafael Crivellaro nie zdołał jednak zaskoczyć obrońców chorzowian.

69'

Do coraz lepszych sytuacji dochodzą wiślacy. Wciąż jednak nie mogą umieścić piłki w siatce.

69'

Długa piłka do Jankowskiego w pole karne, ale zdołał uprzedzić go Skaba, który na ratę zatrzymał piłkę.

68'

Rzut wolny Niebieskich. Piłkę zagrywał Marek Zieńczuk. Lekkim strzałem z dystansu nie zaskoczył Buchalika.

67'

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Gorącymi brawami pożegnany został świetnie grający Kamil Mazek. W jego miejsce Rołand Gigołajew.

66'

Ależ groźnie było pod bramką Ruchu! Najpierw piłka trafiła do Marszalika, który z kilku metrów huknął w poprzeczkę! Piłka skozłowała na linii i wyszła w pole. Po chwili poprawka sprzed pola karnego Jankowskiego minimalnie obok słupka. Było groźnie.

65'

Kamil Mazek świetnie odebrał piłkę pod polem karnym Wisły. Jego dośrodkowanie zablokował jednak powracający stoper Białej Gwiazdy.

65'

Wrzutka z rzutu rożnego Lipskiego. Wybijał piłkę głową z własnego pola karnego Czekaj.

64'

Ładna akcja Ruchu Chorzów. środkiem popędził Łukasz Surma. W tempo podał piłkę do Marka Zieńczuka. Ten oddał strzał z dystansu. Góra Buchalik

62'

Akcję wiślaków świetnie odczytał Mateusz Cichocki. Spokojnie przejął piłkę i odegrał do przodu.

62'

I kolejna zmiana w Wiśle. Za Boguskiego wszedł Paweł Brożek.

61'

Druga zmiana wśród podopiecznych Kazimierza Moskala. Boisko opuścił Krystian Kujawa a w jego miejsce Krzysztof Mączyński.

61'

Jović zagrał z prawego skrzydła w pole karne, gdzie do piłki nie sięgnął Popović, który mógł zdobyć gola.

61'

Po zaciekłej walce Łukasza Surmy z Grzegorzem Marszalikiem górą był ten pierwszy. Mimo to z akcją popędzili wiślacy.

60'

Czekaj faulował Lipskiego na połowie Wisły. Rzut wolny szybko rozegrany, ale nie udało się stworzyć z niego akcji ofensywnej.

59'

Z kontratakiem próbował wyjść Mariusz Stępiński. Jedyne za co można go pochwalić to pomysł. Nie zdołał ominąć bowiem żadnego z wiślaków.

58'

Patryk Lipski walczył po prawej stronie boiska. Szybko podał do Marka Zieńczuka. Doświadczony pomocnik oddał jednak piłkę bez walki.

57'

Wrzutka z rzutu rożnego Zieńczuka, Grodzicki był blisko, ale nie zdołał celnie uderzyć.

57'

Martin Konczkowski usiłował przebić się prawą stroną. Nie pozwolił mu na to Czekaj.

56'

Spore zamieszanie pod polem karnym Buchalika wyjaśnił Boban Jović.

56'

Zmiana w Wiśle. Marszalik wchodzi Burligę.

55'

Rzut rożny w wykonaniu chorzowian. Przy piłce ustawił się Marcin Iwański. Dobre wybicie głową Burligi nie pozwoliło mu jednak nawet myśleć o zagrożeniu Buchalikowi.

53'

Arbiter wyraźnie się pogubił. Sporo chaosu po lewej stronie boiska. Kolejno na murawę padło kilku piłkarzy, jednak sędzia nie dopatrzył się nadużyć.

52'

Grodzicki faulował Jankowskiego, przerywając akcję Wisły.

51'

Inteligentne rozegranie Patryka Lipskiego nic nie dało. Podmęczony ciągłymi rajdami Kamil Mazek nie zdołał odebrać piłki.

50'

Ruch rozgrywał piłkę w środku pola, ale zabrakło dokładności i przejęła ją Wisła.

49'

Kamil Mazek znowu popędził skrzydłem. Próbował podać piłkę do Mariusza Stępińskiego, ale nie pozwolili mu na to obrońcy Wisły.

47'

Po wrzutce w pole karne Cywki, trochę przypadkowo główkował Boguski, który o mało nie przelobował Skaby. Bramkarz Ruchu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

46'

Intensywnie rozgrzewają się rezerwowi Wisły, w tym Paweł Brożek

46'

Stępiński szarżował w pole karne Wisły, ale piłkę do kolegi odgrywał już zza linii końcowej.

46'

Drugą połowę od środka rozpoczęli Niebiescy.

48'

Rzut rożny w wykonaniu Wisły, jeszcze przed polem karnym wybił Mateusz Cichocki.

20:58

Piłkarze Wisły wrócili już na boisko. Za nimi piłkarze Ruchu. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy! Niebiescy prowadzą z Białą Gwiazdą 1:0.

44'

Szybki kontratak gospodarzy. W pole karne prawą stroną wbiegł Kamil Mazek. Zaskoczył tym zarówno wszystkich rywali jak i kolegów. Jego strzał z dystansu okazał się jednak niecelny.

44'

Kolejny rzut rożny dla Wisły po zablokowaniu dośrodkowania przez Zieńczuka. Piłka wybita przez obrońców.

43'

Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Popobić i zmuszony do piąstkowania był Skaba.

43'

Sporo chaosu pod bramką Skaby. Piłka z rzutu wolnego pokręciła się trochę pod nogami piłkarzy obu drużyn aż w końcu po dotknięciu chorzowianina wyleciała za linie końcową.

42'

Żółta kartka dla Grodzickiego za wślizg, w wyniku którego ucierpiał Boguski. Rzut wolny dla Wisły 40 metrów od bramki Ruchu.

40'

Zieńczuk wszedł w rywala nakładką i rzut wolny dla Wisły w okolicy strefy środkowej.

38'

Kolejny skuteczny odbiór Łukasza Surma zabił ofensywne chęci Wisły.

38'

Prawą stroną popędził Martin Konczkowski. Odegrał do tyłu, do Kamila Mazka, jednak ten nie był w stanie nic zrobić.

37'

Odegraniem piętą chciał popisać się Crivellaro. Cos jednak nie wyszło gdyż piłka poleciała dosłownie do nikogo.

35'

Cywka ładnie uderzył sprzed pola karnego i Skaba z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z rzutu rożnego Popović na krótki róg, ale wyżej wyskoczyli obrońcy Ruchu i wybili futbolówkę.

35'

Bardzo aktywny dzisiaj Kamil Mazek popisał się kolejnym ładnym dośrodkowaniem w pole karne. Marek Zieńczuk nie zdołał jednak odebrać piłki.

33'

Krótkimi podaniami prawą stroną boiska na połowę Ruchu wdarli się wiślacy. Wobec dobrej postawy Marka Zieńczuka i Rafała Grodzickiego nie mogli nic zrobić. Wybicie na aferę Crivellaro, odczytał Skaba.

32'

Długa piłka do Boguskiego, ale ten na wyraźnym spalonym.

31'

Akcję chorzowian z zalążku zatrzymał Boban Jović.

30'

Kontratak wiślaków zakończony fiaskiem. Wszystko rozpoczął Maciej Jankowski. Wraz z czterema kolegami próbował wedrzeć się w pole karne rywali. Nieskutecznie.

29'

Klasyka na polskich boiskach. Prowadzący grę do czasu strzelenia bramki Ruch, po objęciu prowadzenia postanowił się cofnąć. Od kilku minut dominuje Wisła. Ciekawe czy gospodarze odzyskają kontrolę nad meczem.

27'

Łatwa strata Iwańskiego pod własnym polem karnym mogła zakończyć się katastrofą. Na jego szczęście Crivellaro przekroczył linię autu.

27'

Piłkę dogrywaną w pole karne przez Bobana Jovicia, głową wybił Mateusz Cichocki.

26'

Rzut różny dla wiślaków spokojnie odebrał Łukasz Surma.

26'

Rzut wolny dla Wisły z lewej strony, wrzutka w pole karne i głową wybija Szyndrowski.

25'

Maciej Iwański dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłka wpadła prosto w kłębiących się pod polem karnym Buchalika, Niebieskich. Nikt nie zdołał jednak oddać strzału.

23'

Marek Zieńczuk lewą stroną boiska przebił się pod pole karne wiślaków. Udało mu się wywalczyć rzut wolny dla swojej drużyny.

21'

Na osobną pochwałę zasługuje dzisiaj Mazek, który pokazuje dzisiaj swoją szybkość. To może być jeden z jaśniejszych punktów tego meczu.

23'

Podrażniona stratą bramki Wisła, ruszyła do przodu. Prawą stroną boiska akcję pociągnął Boban Jović. Mimo szczerych chęci nie zakończyło się jednak nawet strzałem.

21'

Bardzo ładna akcja Ruchu! Konczkowski wypuścił prawym skrzydłem Mazka, który włączył piąty bieg, wyprzedził o długość wiślaków i precyzyjnie dograł do Lipskiego, który z kilku z metrów uderzył głową i po koźle pokonał Buchalika. Brawa dla młodych piłkarzy Niebieskich.

20'

Goooool! Lipski głową z kilku metrów!

19'

Piłka krąży gdzieś między nogami piłkarzy obu zespołów w okolicy linii środkowej. Nie dzieje się nic poważnego.

18'

Z rzutu rożnego wrzucał piłkę Zieńczuk, z poświeceniem wypiąstkował ją z pola karnego Buchalik.

17'

Patryk Lipski zgasił futbolówkę i podał ją na prawe skrzydło. Stamtąd futbolówka dotarła do Mariusza Stępińskiego, który jednak nie potrafił pokonać Buchalika.

16'

Z pierwszą poważniejszą sytuacją pędzili wiślacy. W pole karne zagrywać próbował Jankowski. Do piłki dobiegał już Crivellaro, ale śmiała interwencja Skaby nie pozwoliła mu nic zrobić.

16'

15'

Szybki atak Ruchu prawym skrzydłem skończył się wywalczeniem rzutu rożnego. Po wrzutce nie było wielkiego zagrożenia.

14'

Marek Zieńczuk ładnym lobem dośrodkował w pole karne. Piłka ominęła co prawda defensorów Wisły, ale czający się pod bramką Buchalika, Mariusz Stępiński nie zdołał jej odebrać. Piłka wróciła przed pole karne do Surmy, który uderzył wprost w ręce golkipera Wisły.

13'

Lipski utrzymał się przy piłce przed polem karnym Wisły, naciskany przez dwóch rywali oddał piłkę do Zieńczuka, który po ziemi uderzył obok bramki. Nie wyszedł mu ten strzał.

12'

Wiślacy niby próbują coś skonstruować przed polem karnym rywali, ale nie dochodzą do strzeleckich sytuacji.

11'

Wybicie Skaby ponownie kończy się stratą.

11'

Zagranie w pole karne do Boguskiego, ale piłkarz Wisły złapany na spalonym.

10'

Wojciech Skaba długo się namyślał zanim zdecydował się wznowić grę. Długie podanie wylądowało jednak pod nogami przeciwników.

8'

Strzał z dystansu Konczkowskiego i z problemami broni Buchalik.

8'

Dośrodkowanie na krótki słupek odczytali stoperzy Białej Gwiazdy.

8'

Krótkie rozegranie i kolejny rzut różny dla chorzowian. Tym razem wykonawcą Maciej Iwański.

7'

Krótkie podania między defensorami Ruchu w końcu zaowocowały wdarciem się na połowę wiślaków. Po lewej stronie do piłki próbował dojść Marek Zieńczuk. Tym razem jednak nie zdążył.

7'

Ruch chwilowo zamknięty na własnej połowie. Piłka co chwilę u Skaby.

6'

Rzut rożny w wykonaniu gospodarzy. Do piłki doszedł Maciej Iwański. Jego strzał z dystansu przeleciał jednak nad poprzeczką.

5'

Ależ okazja Ruchu! Lipski genialnie ograł na lewym skrzydle rywala, wyłożył piłkę w pole karne do Surmy, który z kilku metrów huknął w poprzeczkę!

4'

Rafał Grodzicki ładnie zagrał do stojącego w środku Patryka Lipskiego.

3'

Kamil Mazek przyspieszył i pognał prawą stroną, wyprzedzając obrońcę. Nie utrzymał jednak piłki w boisku.

2'

Kolejna akcja Ruchu Chorzów. Ponownie prawą stroną. Kolejny błąd Bobana Jovicia mógł skończyć się sporym zagrożeniem dla Buchalika.

2'

Cichocki uspokoił grę podając wycofując piłkę. Szybko rozpoczął jednak kolejny atak swojej drużyny.

2'

Faul z prawej strony pola karnego Wisły. Wrzuca piłkę Zieńczuk, zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie piłka wybita.

20:01

Mimo, że to wiślacy jako pierwsi zaczęli wymieniać podania na środku boiska, to gorąco zrobiło się właśnie pod polem karnym Buchalika.

20:01

Pierwszy gwizdek sędziego. Od środka rozpoczęła Wisła

19:58

19:58

Kapitanowie zespołów wylosowali już stron. Pierwszy gwizdek już za moment

19:57

Sędziowie wyprowadzili już piłkarzy obu drużyn na boisko.

19:50

Do rozpoczęcia meczu pozostało 10 minut. Oba zespoły zeszły już z rozgrzewki.

19:46

Zarówno w zespole gospodarzy jak i wśród podopiecznych Kazimierza Moskala, względem ostatniego ligowego spotkania, w wyjściowym składzie dokonano aż 6 zmian. Obaj szkoleniowcy najwyraźniej chcą dać odpocząć piłkarzom regularnie walczącym o ligowe punkty, a także przetestować formę rzadziej widywanych w grze zawodników.

19:43

Spotkanie z Wisłą szczególnym będzie także dla Kamila Mazka. Były gracz Legii Warszawa po raz pierwszy wybiegnie na murawę od pierwszej minuty. Podobnie wygląda sytuacja Mariusza Stępińskiego. Młody napastnik, w drużynie Ruchu jest dopiero od kilku tygodni i jak na razie wchodził tylko z ławki. Dzisiaj o bramki dla gospodarzy walczył będzie od premierowego gwizdka.

19:40

Jak w większości spotkań Pucharu Polski rozgrywanych przez drużyny ekstraklasy, tak i dzisiaj mamy przed sobą kilka debiutów. Po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu trykot Niebieskich przywdzieje Mateusz Cichocki. Urodzony w 1992 roku obrońca przybył na Cichą z Dolcanu Ząbki. Jak dotąd wszystkie spotkania oglądał z ławki rezerwowych.

19:31

Ławka rezerwowych Wisły: Radosław Cierzniak, Paweł Brożek, Richard Guzmics, Krzysztof Mączyński i Grzegorz Marszalik

19:29

Ławka rezerwowych Ruchu: Matus Putnocky, Roland Gigolajev, Michał Koj, Artur Lenartowski, Paweł Oleksy, Tomasz Podgórski i Eduards Visnakovs.

19:20

19:10

19:00

Witamy w relacji na żywo ze stadionu w Chorzowie, gdzie w ramach Pucharu Polski Ruch podejmuje Wisłę Kraków.