Lech PoznańLech Poznań
1 : 3
FC BaselFC Basel
22:39

Dzisiejszy mecz relacjonował Wojciech Maćczak, dziękuję, że byliście z nami. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

22:37

Dzisiejszy mecz miał być testem, czy zespół Lecha nadaje się do walki z najlepszymi. Werdykt niestety jest bezlitosny. Wprawdzie pozostaje jeszcze drugie spotkanie, jednak szanse Kolejorza na awans są iluzoryczne. Egzamin dojrzałości został oblany, trzeba wrócić do szkoły, a za rok spróbować jeszcze raz.

94'

KONIEC MECZU!

93'

Jeszcze czerwona kartka dla gracza Basel, z boiska wyleciał Xhaka.

92'

Wychodzący na czystą pozycję Calla dostał bardzo dobrą piłkę ze środka pola i pewnie pokonał Buricia. Mistrz Polski praktycznie bez szans na awans do kolejnej rundy.

92'

GOL! REZERWOWY DAVIDE CALLA DOBIJA LECHA!

90'

Druga połowa przedłużona o cztery minuty.

88'

Tymczasem prezes STS uspokaja na Twitterze:

86'

Zmiana w zespole Basel: boisko opuszcza Kuzmanović, w jego miejsce wchodzi Elneny.

86'

Robak źle do Pawłowskiego, marnuje przez to niezłą szansę na atak.

84'

Douglas uderzał z wolnego nad bramką Vaclika.

82'

Żółta kartka dla Tamasa Kadara za faul na wychodzącym z akcją rywalu.

80'

Robak dobrze do Lovrencsicsa, ten zagrał na środek pola karnego akurat tam, gdzie nie było żadnego lechity.

79'

Piłka za łatwo minęła Kadara, trafiła do Janko, którego powinien atakować Douglas. Tyle że Szkot machnął się, odpuścił i Austriak spokojnie wpakował piłkę do siatki. Sytuacja Lecha staje się bardzo trudna.

77'

GOL DLA BASEL! JANKO POKONUJE BURICIA!

76'

Janko dobrze zastawił się, przyjął górną piłkę i zgrał ją do Bjarnasona, który uderzał niecelnie.

75'

Mamy również ostatnią zmianę w Lechu Poznań. Gergo Lovrencsics zastępuje Kaspera Hamalainena.

74'

Zmiana w ekipie gości, boisko opuszcza Gashi, a zastępuje go Davide Calla.

72'

Strzał Zuffiego w środek bramki, piłkę pewnie łapie Burić.

71'

Safari na boku boiska wkręcił w ziemię Trałkę, po czym dośrodkował w ręce Buricia.

70'

Zakotłowało się teraz w polu karnym Lecha, obrońcy nie potrafili wybić piłki, ale na szczęście skutecznie blokowali rywali i nie pozwolili również na oddanie strzału.

69'

Maciej Skorża momentalnie reaguje na stratę prawego obrońcy. Na boisko wchodzi Kebba Ceesay, zastępując Dariusza Fromellę.

69'

Żółta kartka dla Karola Linettego.

69'

Wynik pozostał bez zmian, ale Lecha czeka jeszcze trudniejsze zadanie, bo przez ostatnie dwadzieścia kilka minut grać będzie w osłabieniu.

68'

NIE MA GOLA!!!Jasmin Burić broni strzał Gashiego z rzutu karnego!

67'

Bjarnason urwał się teraz Kędziorze, obrońca Lecha ratował się faulem we własnym polu karnym i wylatuje z boiska!

66'

Gashi uderzał niecelnie z jakiś 25 metrów.

65'

Hamalainen dostał dobrą piłkę pod bramką gości, zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

64'

25 478 kibiców obserwuje z trybun dzisiejszy mecz. Do kompletu sporo brakuje, na co wpłynęły pewnie wysokie ceny wejściówek. Bez zniżek kosztowały 60 oraz 80 zł w zależności od sektora.

62'

I mamy zmianę w zespole z Bazylei. Schodzi bezproduktywny Embolo, za niego na murawie melduje się Janko.

61'

Urs Fischer szykuje do wejścia bramkostrzelnego Marca Janko. Lech będzie musiał jeszcze bardziej uważać w obronie.

60'

Po dośrodkowaniu Gashiego piłkę z własnego pola karnego wybił Kędziora.

58'

Bjarnason zagrał za mocno w pole karne Lecha do Gashiego, przez co ten nie zdołał opanować piłki. Gdyby mu się udało, mogło być już 1:2.

56'

A ta akcja wzięła się z tego, że chwilę wcześniej Safari szukał partnerów na linii pola karnego Lecha, po czym wyłożył piłkę... Linettemu. Kuzmanović wściekle zaczął machać rękami, bo to on miał dostać tą piłkę.

56'

Świetna kontra Lecha zmarnowana, bo Pawłowski za mocno podawał do Kędziory. Dokładniej panowie, DOKŁADNIEJ!

55'

Były napastnik Pogoni Szczecin melduje się na murawie, zastępuje Denisa Thomallę.

54'

Do wejścia na murawę gotowy jest Marcin Robak.

53'

Linetty dobrze poradził sobie z Embolo na boku boiska.

52'

Kamiński dobrze w kierunku wychodzącego na pozycję Kędziory, podanie przeciął jednak Suchy. Chwilę później prostopadłe zagranie Hamalainena również nie przeszło przez linię obrony Basel.

50'

Żółtą kartką za to przewinienie ukarany został Thomalla.

49'

Lechici mieli spore problemy, by zatrzymać w środku boiska rozpędzonego Xhakę, udało się dopiero faulem.

47'

Po dośrodkowaniu Gashiego piłka odbiła się w polu karnym Lecha od Embolo. Źle zachował się młody piłkarz Basel w tej sytuacji.

46'

Oba zespoły przystępują do drugiej połowy bez zmian w składzie.

46'

Wracamy do gry w Poznaniu i rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:46

45'

Koniec pierwszej połowy! Dobry mecz Lecha i remis 1:1. Wierzymy, że po przerwie Kolejorz powalczy o zwycięstwo!

45'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkowywał Douglas, a niecelny strzał głową oddał Kędziora.

45'

Linetty przegrał biegowy pojedynek z Langiem i wywalczył rzut rożny.

45'

Bjarnanson przedzierał się w pole karne Lecha, dobrze zatrzymał go Kamiński.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

45'

Dobra piłka Trałki do Tomasza Kędziory, który wyskoczył prawą stroną zza linii obrony Basel, ale poszedł mało zdecydowanie i wywalczył tylko rzut rożny.

42'

Thomalla teraz niepotrzebnie zdecydował się na strzał. Uderzył lekko z dwudziestu metrów, a powinien zagrywać do któregoś z wychodzących kolegów.

42'

Przez te wszystkie komentarze o bramkach przestałem pisać o tym, co dzieje się na boisku. A więc krótko - po obu bramkach dominuje walka, głównie na połowie gości.

41'

Co ciekawe, gdyby nie dobitka Thomalli, to sędzia prawdopodobnie gola by nie uznał. Odgwizdał go bowiem dopiero po strzale Niemca.

40'

Na razie zatem to rzuty rożne ustawiają wynik meczu w Poznaniu.

39'

Jestem jeszcze winien wam opis bramki dla Basel. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła przez kilku zawodników i trafiła do Langa. Obok niego zbyt pasywnie zachowywali się Kamiński i Douglas, żaden z nich nie przeszkodził w oddaniu skutecznego strzału. To poważny błąd, ale na ich szczęście winy szybko zmazał Pawłowski.

37'

Momentalna odpowiedź Lecha! Po dośrodkowaniu Barry'ego Douglasa z rzutu rożnego piłka trafiła w narożnik pola karnego do Pawłowskiego, ten huknął na bramkę, piłka odbiła się od poprzeczki, od ziemi i wyszła w pole. Dla pewności głową dobił ją jeszcze Thomalla, ale powtórki pokazały, że piłka bez wątpienia przekroczyła linię bramkową pon strzale Pawłowskiego, tak więc jemu przypisujemy gola.

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

34'

GOL DLA FC BASEL! MICHAEL LANG WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!

33'

Ależ teraz błąd Douglasa i kapitalna obrona Buricia! Szkot wyłożył piłkę Zuffiemu, ten momentalnie huknął, ale świetną paradą popisał się golkiper Lecha!

32'

Reprezentant Albanii na chwilę opuścił boisko, ale już wrócił do gry.

31'

Na boisku leży Shkelzen Gashi, potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

30'

Nieźle zapowiadająca się kontra Lecha spełzła na niczym. Thomalla krótko do Pawłowskiego, ten próbował uruchomić Hamalainena, zagrywał jednak niecelnie.

28'

A z trybun słychać gromkie "My chcemy gola, Kolejorz my chcemy gola!"

28'

Pawłowski efektownie zakręcił na prawej stronie boiska, po czym dośrodkował prosto pod nogi Langa.

27'

Embolo po raz kolejny zatrzymany przez obrońców Lecha. Póki co wygląda na to, że odrobili lekcję i wiedzą, jak radzić sobie z młodym napastnikiem.

26'

Lech próbował wyprowadzić akcję, jednak Pawłowski nie zdołał zabrać się z piłką, zagraną przez Trałkę.

25'

Embolo brutalnie potraktowany w środku pola przez Linettego i Kadara.

23'

Hoegh na boku boiska kasuje groźny rajd Thomalli, wybijając piłkę na róg.

21'

Ależ była teraz okazja dla Basel! Po dograniu z lewej strony w idealnej sytuacji nie trafia Bjarnanson. No to w "setkach" mamy już 1:1.

19'

A poniżej oprawa kiboli Lecha w pełnej krasie.

18'

Znowu Hamalainen, teraz prostopadle do Pawłowskiego, a ten na spalonym.

17'

GOOOOL?!?! NIE MA!!! Coś niesamowitego! Hamalainen świetnie wyprowadził piłkę z własnej połowy, doszedł aż pod pole karne rywala, zagrał na lewo do Thomalli, a ten... spudłował! Miał czas na przyjęcie, miał czas na popatrzenie - takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

16'

Długa piłka od środkowego obrońcy do Gashiego, ten jednak przegrał pojedynek główkowy z Kadarem.

15'

Żeby nie było, że race tylko w Kotle:

13'

We własnym polu karnym Kadar miał trochę problemów z Gashim, pomógł mu Karol Linetty, pokazując jednocześnie, dlaczego jego powrót do składu jest tak ważny.

13'

Za nami co prawda niewiele minut gry, jednak póki co wygląda to obiecująco. Nie widać przewagi Basel.

11'

Douglas dobrze zwiódł Langa na własnej połowie, ale późniejsze długie podanie do Formelli było niedokładne.

10'

Tak wyglądał Kocioł jeszcze przed odpaleniem rac.

9'

Przed chwilą w pole karne Lecha przedzierał się Embolo, jednak podał piłkę pod nogi Kamińskiego.

8'

Teraz wydawało się, że z szybką akcją wyjdą goście, jednak Lang zdecydował się na odegranie do środkowych obrońców.

6'

A w kotle Lecha płoną race. Wygląda fajnie, ale niestety wiąże się z karami od UEFA.

5'

Formella nie trafia do bramki Basel, ale i tak był na spalonym! A wcześniej piłkarze Lecha bardzo dobrze rozegrali tą akcję. Dobrze, poznaniacy nie wystraszyli się rywala!

3'

Niezły pomysł Hamalainena, prostopadła piłka do wychodzącego Pawłowskiego, tyle że skrzydłowego Lecha dobrze powstrzymywał jeden z obrońców Basel.

2'

Na szczęście nie jest. Trałka już wrócił do gry

1'

Douglas do Pawłowskiego, a ten wybił piłkę w aut, bo na murawie leży Łukasz Trałka. Oby to nie było nic poważnego.

1'

I zaczęli! Od razu ruszyli na połowę rywala, piłka wylądowała w rękach Vaclika.

20:44

I już wiadomo, że dzisiejszy mecz rozpoczną gracze Macieja Skorży.

20:42

Oba zespoły już na boisku, kapitanowie Łukasz Trałka i Marek Suchy biorą udział w losowaniu.

20:38

Oba zespoły zeszły już z rozgrzewki do szatni i przygotowują się do wyjścia na boisko. Za chwilę początek meczu, początek wielkich emocji! Miejmy nadzieję, że z pozytywnym zakończeniem dla polskiego klubu.

20:25

Ławka rezerwowych FC Basel: Germano Vailati – Adama Traore, Emilio Matias Delgano, Manuel Akanji, Marc Janko, Elsayed Naser Mohamed Elneny, Davide Calla

20:24

Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski – Kebba Ceesay, Abdul Tetteh, Dariusz Dudka, Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics, Marcin Robak

20:12

A więcej o najważniejszych zawodnikach FC Basel możecie przeczytać w naszym materiale:

20:11

Skład Bazylei też już na ekranie. A w nim między innymi król strzelców szwajcarskiej ligi z dwóch poprzednich sezonów Shkelzen Gashi oraz rewelacyjny nastolatek Breel Embolo.

20:06

20:02

Podaliśmy wam już skład Lecha na dzisiejsze starcie, a w nim jedna duża niespodzianka. Do gry po przerwie spowodowanej kontuzją wraca Karol Linetty, który zastąpił w podstawowym zestawieniu Dariusza Dudkę. Były zawodnik FC Basel Darko Jevtić rozpocznie dzisiejsze spotkanie na ławce, podobnie jak Marcin Robak. W ataku od pierwszej minuty Maciej Skorża postawił na Denisa Thomallę.

19:55

Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze sporo czasu, zatem ja zapraszam do artykułów, które przygotowaliśmy na jego temat. Na początek zapowiedź spotkania:

19:53

Przed mistrzem Polski niezwykle trudne spotkanie. Po wyeliminowaniu FK Sarajewo piłkarze Lecha trafili na renomowany szwajcarski zespół i tym razem będą musieli mocno natrudzić się, by awansować do kolejnej rundy. Trudne nie znaczy jednak niemożliwe - rywal, choć wymagający, pozostaje w zasięgu poznańskich piłkarzy. Liczymy więc na walkę, zaangażowanie przez pełne 90 minut i... może jakąś zaliczkę przed rewanżem?

19:49

Dzień dobry, szczęść Boże, jak mawia jeden z byłych kandydatów na urząd prezydenta. Z tej strony Wojciech Maćczak, witam was serdecznie i zapraszam na relację NA ŻYWO z rozpoczynającego się za niecałą godzinę meczu Lecha Poznań z FC Basel.

19:10

10:00

Lech Poznań - FC Basel LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Przed zespołem Skorży trudny egzamin dojrzałości. Uda się zdać?

W 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Lech Poznań wyeliminował FK Sarajewo. Teraz przed piłkarzami Macieja Skorży dużo trudniejsze zadanie. Lechici o ostatnią. rundę eliminacji elitarnej Champions League zagrają z mistrzem Szwajcarii FC Basel. Szwajcarzy w swojej historii już sześć razy awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwukrotnie zdołali zakwalifikować się do 1/8 finału, a przed dwoma laty zatrzymali się dopiero w półfinale Ligi Europy. - Basel kulturą gry i umiejętnościami jest na znacznie wyższym poziomie niż polskie zespoły. W środę musimy zagrać mecz życia, żeby wygrać i później bronić zaliczki w Bazylei - komentuje trener Skorża.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1