Arka GdyniaArka Gdynia
4 : 1
Pogoń SiedlcePogoń Siedlce
19:25

Arka pewnie ograła dzisiaj Pogoń Siedlce nie pozostawiając gościom złudzeń kto jest lepszą aktualnie drużyną. Znakomity mecz Marcusa da Silvy i Michała Nalepy. Pierwszy z nich dwie asysty i bramka, drugi chociaż oficjalnie nie zapisze sobie asyst to przy dwóch bramkach zrobił kawał dobrej roboty. Arka teraz czeka na przyjazd Chojniczanki. Przygoda z Pucharem Polskim trwa. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński. AG

92'

KONIEC! Arka Gdynia pokonuje Pogoń 4:1 i w 1/16 zmierzy się z Chojniczanką Chojnice!

90'

2712 kibiców wybrało się dzisiaj na stadion w Gdyni

90'

Dwie minuty doliczone.

89'

Rybicki próbował strzału zza pola karnego, ale nie miał problemów z interwencją Jałocha.

88'

Spięli się teraz piłkarze obu drużyn. Dzięcioł obejrzał żółtą kartkę za bardzo ostry faul na Łukasiewiczu.

86'

Już nikt w tym meczu się nie przemęcza. Wszystko rozstrzygnięte.

83'

Mariusz Rybicki dośrodkował w pole karne, ale to dośrodkowanie nieoczekiwanie zamieniło się w strzał po rykoszecie. Piłka wylądowała na słupku przelatując obok zaskoczonego Jałochy.

82'

Rzut rożny dla Pogoni, około 10 minut do zakończenia meczu.

80'

I ostatnia zmiana w meczu. Strzelca wyrównującego gola zmienia młody Maciej Wardziński.

79'

Socha wycofał piłkę do Abbotta przed pole karne, jednak ten uderza niecelnie.

78'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Ernest Dzięcioł zmienia Sebastiana Krawczyka.

75'

Niesamowity był ten rajd Nalepy. Mijał obrońców jak tyczki, wyszedł sam na sam, minął bramkarza i został sfaulowany (tak się wydawało) przez wracającego obrońcę, sędzia puścił grę i ostatecznie z ostrego kąta piłkę do bramki wpakował Wojowski.

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:1 Wojowski, ale 95% bramki to gra Michała Nalepy.

72'

Po rzucie rożnym Warcholak uderzył w dach stadionu.

71'

Socha teraz popisał się w polu karnym Pogoni dryblerskimi umiejętnościami i wygrał straconą piłkę. Rzut rożny dla Arki.

70'

Paweł Wojowski zmienia bezsprzecznego Man of the match Marcusa da Silvę (dwie asysty i bramka).

69'

Paczkowski teraz sfaulował Marcusa da Silvę w środku boiska.

68'

Dośrodkowanie na 11 metr gdzie był Chyła ale źle przyjął sobie piłkę i złapał ją Jałocha.

67'

Rzut rożny dla Pogoni po wybiciu Sobieraja.

65'

Adrian Dziubiński zmienia Michała Ogrodnika.

63'

Ależ teraz zagrał prostopadłą piłkę Abbott do Siemaszki, który wpadł w pole karne i piętą wycofał do Marcusa, ale strzał Brazylijczyka okazał się bardzo niecelny.

61'

Warcholak teraz fatalnie stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Bodzionego. Na jego szczęście Sobieraj naprawił ten błąd i odebrał piłkę zawodnikowi Pogoni.

58'

Socha ukarany żółtą kartką za faul.

55'

Piotra Krawczyka zmienia Adam Duda, były gracz Lechii Gdańsk, który w zeszłym sezonie dał Widzewowi zwycięstwo w Gdyni golem w ostatniej minucie.

55'

Znakomite wstrzelenie piłki przez Marcusa da Silvę w efekcie czego Renusz dobił piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1! Arka punktuje Pogoń!

53'

Wracając jeszcze do sytuacji z rzutem karnym. Bardzo dobrze zachował się tam Siemaszko, który albo nie sięgnął albo umyślnie przepuścił piłkę zagraną przez Renusza, ta trafiła do Nalepy, który zastawił się w polu karnym i dał się sfaulować. Chociaż na pewno znaleźliby się sędziowie, którzy nie podyktowali by karnego w tej sytuacji.

52'

Nie dał szans Marcus da Silva Misztalowi! Bramkarz gości rzucił się w kompletnie innym kierunku niż uderzył zawodnik Arki! 2:1!

51'

Rzut karny dla Arki! Faulowany Nalepa!

50'

Niezłe dośrodkowanie Nalepy z tego rzutu rożnego, ale pewnie do piąstkowania wyszedł Misztal.

50'

Ależ teraz petardę posłał w kierunku bramki Nalepa. Strzał z około 30 metrów przeleciał Misztalowi przez ręce. Róg dla Arki.

48'

Warcholak wrzucił piłkę z autu na piąty metr, tam próbował walczyć Abbott, piłkę wybił obrońca, jednak zbyt krótko i do uderzenia doszedł Renusz. Skrzydłowy Arki z pierwszej piłki uderzył jednak bardzo niecelnie.

48'

Tym razem Sebastian Krawczyk w obronie zatrzymał na lewej stronie rozpędzonego Warcholaka. Aut dla Arki.

47'

Sebastian Krawczyk zagrał w pole karne wysoką piłkę, która padła łupem Jałochy.

46'

Pierwsza akcja Arki, Marcus zszedł do środka i wypuścił prostopadłym podaniem Abbotta, który fatalnie dograł w pole karne, a piłka ledwo dotoczyła się do Misztala.

18:32

Obie ekipy już na murawie. Za chwilę zaczynamy drugą połowę!

18:29

A tutaj jeszcze radość piłkarzy Arki po golu na 1:1 Arka

18:18

Działo się trochę w tej pierwszej połowie. Arka była ewidentnie zespołem, który tutaj chce grać w piłkę. Pogoń swojej szansy upatrywała w kontrach. Do 43 minuty plan się sprawdzał, ale popsuł go Rafał Siemaszko trafiając do bramki gości. Nieźle gra dzisiaj Paweł Abbott i bardzo dobrze, co nie jest zaskoczeniem, radzi sobie na prawy skrzydle Marcus da Silva. Czekamy z wypiekami na twarzy na kolejne 45 minut, a kto wie może i więcej? W końcu kibice mają dzisiaj szansę obejrzeć nawet rzuty karne.

46'

Sędzia nie doliczył ani minuty i od razu zakończył pierwszą połowę. Do przerwy 1:1.

44'

Ależ tam się działo! Renusz dograł przed pole karne do Abbotta, ten z pierwszej piłki odegrał z powrotem do skrzydłowego Arki, który wstrzelił piłkę przed bramkę. Tam minął się z nią Misztal, Marcus przyjął sobie piłkę i zamiast uderzać dograł na piąty metr, gdzie w sporym zamieszaniu Siemaszko wpakował piłkę do siatki!

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Rafał Siemaszko!

42'

Marcus przebiegł nad piłką, a z tego rzutu wolnego uderzył Warcholak. Piłka leciała w kierunku dalszego słupka, ale ponad bramką.

41'

Chyła chyba chce sobie ustawić Nalepę, drugi raz w ciągu dwóch minut go fauluje. Arka ma groźny rzut wolny około 20 metrów od bramki.

40'

Szczęścia zza pola karnego spróbował Renusz, ale piłka przeleciała obok bramki.

38'

Strzelec bramki Dybiec wybił dośrodkowanie Marcusa wprost pod jego nogi. Brazylijczyk nie zastanawiając się zbyt długo oddał strzał zewnętrzną częścią stopy. Piłka poleciała wprost w bramkarza, który ponownie na raty obronił strzał.

37'

Pogoni brakuje dokładności. Goście mieli teraz całkiem dobry układ siły by zaatakować, ale Ogrodnik podał piłkę wprost pod nogi Sobierajowi.

36'

Po tym rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Warcholaka, który ładnie wrzucił na piąty metr. Tam jednak dwóch zawodników Arki minęło się z piłką, którą ostatecznie wypiąstkował Misztal.

36'

Bardzo ładne miękkie podanie w pole karne od Nalepy do Abbotta. Napastnika Arki uprzedził jednak obrońca wybijając piłkę na rzut rożny.

33'

Nieźle teraz ruszył z kontrą Wrzesiński, zagrał na lewo do Piotra Krawczyka, ale ładnie to podanie przeciął Socha i wybił piłkę.

32'

A tak prezentuje się dzisiaj Górka. AG

31'

Chyba jakąś pogawędkę temperującą odbył teraz sędzia z Marcinem Sasalem. Trener gości potulnie wrócił na ławkę rezerwowych.

28'

Znowu faulowany Warcholak na lewej stronie, tym razem przez Sebastiana Krawczyka

27'

Renusz zmienia kontuzjowanego Bożoka.

26'

Arka grając w dziesiątkę stworzyła bardzo groźną sytuację! Abbott na jedenastym metrze dopadł do bezpańskiej piłki i oddał strzał z lewej nogi, jednak znakomicie obronił Misztal.

26'

I to może być koniec meczu dla Miroslava Bożoka. Piłkarze Arki pokazują, że konieczna będzie zmiana, prawdopodobnie coś z mięśniem dwugłowym.

26'

Dobra teraz interwencja Sochy, który przeciął długie podanie zagrane w kierunku Bodzionego.

24'

Nalepa chciał zaskoczyć Misztala strzałem z około 35 metrów, ale uderzył wysoko ponad bramką.

22'

Dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego zatrzymuje się na jednoosobowym murze.

21'

Zembrowski ogląda żółtą kartkę po faulu na Warcholaku. Co ważniejsze Arka będzie miała rzut wolny w groźnej pozycji.

20'

Nalepa znakomicie przebił się w pole karne gości mijając rywali jak tyczki! Strzał pozostawił jednak wiele do życzenia i piłka nie przeleciała nawet blisko bramki strzeżonej przez Misztala.

19'

Sędzia teraz trochę się zagubił. Marcus ograł Wrzesińskiego jak dziecko, w związku z czym defensor gości wyciął go równo z trawą. Sędzia na początku pokazał wybicie od bramki by zaraz się zreflektować i dać Arce rzut wolny. Dośrodkowanie Bożoka całkiem niezłe, ale niecelnie na 6 metrze główkował Siemaszko.

17'

Znakomite teraz dośrodkowanie Marcusa da Silvy, idealnie dokręcone, ale Siemaszko nie trafił głową w piłkę będąc niepilnowanym. To była wymarzona okazja do zdobycia gola!

16'

Sobieraj zaliczył teraz dwie dobre interwencje. Najpierw zatrzymał Ogrodnika na prawym skrzydle, a następnie nabił zawodnika Pogoni, przez co goście stracili piłkę i szansę na gola.

14'

Blisko była Pogoń drugiego gola, po długim podaniu i odpuszczeniu piłki przez Sobieraja Bodziony czubkiem buta sięgnął piłki. Jałocha złapał, ale i tak wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

12'

Przebieg meczu nie zapowiadał bramki dla gości a jednak! Dybiec dobił strzał odbity przez Jałochę po rzucie rożnym i daje prowadzenie Pogoni!

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Pogoni!

10'

Coś czuję, że wiele razy dzisiaj będziemy mówić o Bożoku patrząc na jego grę. Tym razem z wydarzeń okołoboiskowych na Górce wisi transparent, który można przetłumaczyć jako "Miro witaj w domu".

9'

Kolejna dobra akcja Arki. Dwójkowa tym razem, pomiędzy Bożokiem a Marcusem. Po zgraniu piłki głową w polu karnym przez "Miro" Marcus niestety nie sięgnął piłki, a byłby w idealnej, stuprocentowej sytuacji.

8'

Ależ teraz akcja Arki. Abbott piętką zagrał do wbiegającego w pole karne Bożoka, ten przyjął sobie piłkę, ale obrońca wyczyścił wszystko wślizgiem. Arka miała jeszcze rzut rożny z którego nic nie wyniknęło.

7'

Niebezpiecznie teraz zabawił się z piłką Nalepa próbując minąć zawodnika stracił piłkę na rzecz Chyły, na szczęście temu odskoczyła piłka i wszystko wyjaśnił Marcjanik.

5'

Druga próba strzału Michała Nalepy sprzed pola karnego, tym razem ponad bramką.

4'

Ładnie zapowiadała się teraz akcja Pogoni, Marcjanik myślał nawet że sfaulował zawodnika gości tuż przed polem karnym, ale okazało się że sędzia odgwizdał pozycję spaloną Krawczyka.

3'

Pierwszy celny strzał w meczu. Ładna trójkowa akcja Arki. Zgranie głową Siemaszki do Marcusa, ten odegrał ponownie do Rafała, który wypatrzył Nalepę. Środkowy pomocnik Arki uderzył w środek bramki i na raty obronił ten strzał Misztal.

3'

Ruszał z kontrą lewą stroną Bożok ale został zatrzymany. Arka będzie miała aut i spokojnie rozgrywa piłkę od obrońców.

2'

Próba Pogoni wrzucenia piłki z autu pod pole karne, ale pewnie interweniuje tam Sobieraj i wybija głową.

1'

Ładne zachowanie kibiców Arki, którzy witają jej wielkiego kibica i jednocześnie nowego piłkarza skandując "Miro Bożok!"

1'

Losowanie wygrał kapitan Arki Krzysztof Sobieraj, w związku z czym mecz od środka rozpoczęła Pogoń.

17:29

Przy akompaniamencie "Roty" piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Zaraz zaczynamy! Arka

17:25

Niedoszły spadkowicz Pogoń, może dzisiaj sprawić nie lada niespodziankę. Faworytem jest Arka, która w przeciwieństwie do gości, latem nie przeszła rewolucji. Pogoń wciąż jest w budowie, chociaż sytuację tę można by raczej nazwać gaszeniem pożaru. 15 zawodników odeszło latem z drużyny Pogoni.

17:22

Na zwycięzcę tego meczu w następnej rundzie czeka ktoś z dwójki: Chojniczanka/ Siarka Tarnobrzeg. Co ciekawe Pogoń lub Arka mają o tyle ułatwione zadanie że następną rundę będą rozgrywać na swoim stadionie.

17:17

Nie ma się co dzisiaj spodziewać jakiejś wielkiej frekwencji. Jeśli będzie 3000 kibiców, to będzie to całkiem niezły wynik.

17:15

Oba zespoły przeprowadzają intensywną rozgrzewkę. ArkaArka

17:12

Rezerwa Arki: Miszczuk, Alan Fialho, Stolc, Renusz, Wojowski, Tomasiewicz, Wardziński.

Rezerwa Pogoni: Budzikur, Rodak, Dziubiński, Wójcik, Dmowski, Dzięcioł, Duda

17:11

Chciałbym przywitać ze słonecznej Gdyni, jednak nie mogę. Leje jak z cebra od około 30 minut, tak jak zresztą przewidywały prognozy. Meczu na wodzie jednak nie powinno być, nie widać żeby murawa była aż nadto nasiąknięta wodą.

11:49

Arka - Pogoń Siedlce LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Wzmocniona Arka kontra rozsypana Pogoń w PP

W 1/32 Pucharu Polski los okazał się na tyle szczęśliwy dla spragnionych futbolu fanów Arki, że ich zespół na tydzień przed ligą podejmie u siebie Pogoń Siedlce. Chociaż sezon sparingowy jeszcze trwa, w Arce na poważnie podchodzą do rozgrywek Pucharu Polski.

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce 1:0