Za relację dziękuje Tytus Daniluk. Miłego wieczoru!

19:50

GieKSa w kolejnej rundzie spotka się z innym pierwszoligowcem - Wigrami Suwałki, z którymi zmierzą się już za tydzień w pierwszej kolejce I ligi.

94'

GKS Katowice pokonuje Rozwój Katowice 2:0 w derbowym spotkaniu w ramach rozgrywek Pucharu Polski! Bramki dla zwycięzców strzelili Filip Burkhardt oraz Krzysztof Wołkowicz.

93'

Alan Czerwiński skończy mecz z żółtym kartonikiem na koncie.

92'

Rozwój walczy jeszcze o honorowe trafienie.

89'

Krzysztof Wołkowicz z lewej nogi zza pola karnego wprost w ręce Solińskiego.

87'

Paweł Szołtys zmienia kapitana ''Gonza''.

83'

Wydaje się, że strzelając drugiego gola GKS postawił kropkę nad ''i'' i przypieczętował awans do kolejnej rundy.

82'

Wychowanek Rozwoju ukarany żółtą kartką.

81'

Ależ nosa miał trener Piekarczyk wprowadzając Krzysztofa Wołkowicza na plac gry! Młody skrzydłowy GieKSy strzela bramkę kilkanaście sekund po tym jak wszedł na plac gry, dobijając uderzenie Grzegorza Goncerza.

80'

W miejsce Macieja Bębenka na boisku pojawił się Krzysztof Wołkowicz.

73'

Wojciech Trochim zmienia najlepszego jak na razie do tej pory Filipa Burkhardta, który przy wielkim aplauzie kibiców schodził z boiska.

72'

Adam Żak wszedł w miejsce Patryka Kuna.

71'

Bartosz Soliński ponownie lepszy od zawodników GKS-u! Tym razem golkiper Rozwoju wygrał pojedynek sam na sam z Grzegorzem Goncerzem!

68'

Bardzo dobra akcja w wykonaniu GKS-u. Pielorz przeniósł piłkę na prawą stronę do Alana Czerwińskiego, ten celnie dośrodkował w pole karne, gdzie do strzału doszedł Adrian Frańczak, ale jego atomowy strzał odbił Bartosz Soliński.

64'

Teraz Rozwój ma trochę więcej z gry. Goście dość długo nie chodzili z połowy gospodarzy.

63'

Wojciech Król, były gracz Górnika Zabrze zmienia Filipa Kozłowskiego.

61'

Przewinienie Gielzy na Leimonasie. Rzut wolny dla gospodarzy bez historii.

57'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Były gracz GKS-u Sebastian Gielza zmienia Roberta Menzla.

57'

Na spalonym Filip Burkhardt.

55'

W ślady Grzegorza Goncerza poszedł Filip Burhardt, ale i jego strzał nie znalazł drogi do bramki.

51'

''Gonzo'' ponownie, ale zza pola karnego. Mocny strzał wyłapał Bartosz Soliński.

50'

Czerwiński do Goncerza, ale uderzenie króla strzelców I ligi z poprzedniego sezonu zablokował Łukasz Kopczyk.

48'

Rafał Pietrzak wszedł z lewej flanki w pole karne gości, wstrzelił futbolówkę po ziemi, ale żaden z zawodników nie zamknął akcji. W ponowieniu akcji próbował Jurkowski, jednak jemu też się nie udało skierować piłki do bramki.

46'

Rozwój rozpocznie drugą połowę od środka! Gramy!

18:56

W przerwie rozegrano konkurs rzutów karnych dla kibiców, w którym to bronił rezerwowy golkiper GieKSy - Mateusz Kuchta, natomiast zwycięzcą został małoletni Oskar.

18:50

W poczynaniach Rozwoju widać o wiele mniejszą klasę piłkarską oraz skromniejszy bagaż doświadczenia na tym etapie rozgrywek, w przypadku kiedy to oba zespoły zagrają swoje pierwsze mecze w rozgrywkach I ligi.

18:48

Początek meczu w wykonaniu GieKSy był doprawdy imponujący, co przy Bukowej zdarza się bardzo rzadko. Jednak po strzelonym golu podopieczni trenera Piekarczyka nie ruszali już z takim rozmachem do przodu, czekając na błędy przeciwnika.

45'

Arbiter kończy pierwszą odsłonę spotkania w Katowicach! Gospodarze prowadzą od drugiej minuty 1:0, po bramce autorstwa Filipa Burkhardta.

40'

Zawodnicy się troszkę ''rozbrykali''. Kolejnym napomnianym przez arbitra został Filip Kozłowski.

38'

Skrzydłowy GKS-u ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg.

37'

Filip Burkhardt ponownie z dystansu i ponownie po rzucie rożnym. Tym razem celniej, ale zbyt lekko jak dla pewnie interweniującego Bartosza Solińskiego.

35'

Przemysław Gałecki drugim zawodnikiem Rozwoju ukaranym żółtym kartonikiem.

32'

Niecelne uderzenie Filipa Burkhardta zza pola karnego po rzucie rożnym rozegranym przez GKS.

28'

Faul Mateusza Kamińskiego na Filipie Kozłowskim z lewej strony boiska. Rzut wolny dla gości.

27'

Szymon Kapias bez namysłu wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Macieja Bębenka.

25'

Jako pierwszy w tym meczu napomniany kartką został lewy obrońca Rozwoju Łukasz Winiarczyk.

26'

gks katowicegks katowice

24'

W szesnastce pozostał Mateusz Kamiński, który oddał strzał z woleja, ale górą był Soliński, który sparował piłkę na spojenie bramki i kolejny ''róg''.

22'

Korner dla GKS-u. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarze mają drugi, ale z drugiej strony boiska.

20'

Strzał Roberta Tkocza na raty wybronił Rafał Dobroliński.

18'

Dobra akcja Pielorza z Bębenkiem z prawej strony boiska zakończona przez jednego z defensorów Rozwoju.

15'

Łukasz Winiarczyk wpadł w Macieja Bębenka. Rzut wolny dla GKS-u.

14'

Bożydar Iwanow na trybunach stadionu przy Bukowej. Jak widać, ekspert Polsatu Sport przedłużył sobie urlop w rodzinnych Katowicach i po przeprowadzeniu piątkowej prezentacji GieKSy, postanowił odwiedzić B1.

8'

Rozwojowi ciężko stworzyć akcję z ataku pozycyjnego, natomiast gospodarze ''czyhają'' na błąd rywala, aby wyprowadzić szybki atak, taki jak to miało miejsce w pierwszej akcji meczu.

6'

Po strzelonym golu GKS cofnął się do tyłu, oddając więcej pola zespołowi gości.

3'

Filip Burkhardt strzela gola w swoim debiucie w barwach GKS-u, natomiast asystę zaliczył Rafał Pietrzak.

18:02

2'

Pierwsza akcja w tym meczu i od razu bramka! Filip Burkhardt dostawił nogę do dośrodkowania z lewej strony od jednego z kolegów i mamy na Bukowej 1:0!!!

1'

Od środka zaczęła GieKSa!

17:58

Zawodnicy obu zespołów już po boiskowej naradzie, sędziowie na miejscach.

17:57

Gospodarze wystąpią w jednolitych zielonych strojach, natomiast Rozwój w czarnych koszulkach i białych spodenkach. Zaraz początek spotkania!

17:56

W drużynie gości zagra natomiast wychowanek GKS-u - Kamil Cholerzyński, który po zakończonym sezonie opuścił Bukową i przeniósł się do Rozwoju.

17:54

Trener GieKSy - Piotr Piekarczyk nie dokonał zbyt wielu zmian w składzie w porównaniu do końcówki poprzedniego sezonu. W pierwszej ''11'' zagra tylko dwóch nowych zawodników, którzy dołączyli do GKS-u tego lata. Są nimi Filip Burkhardt i Maciej Bębenek.

17:52

gks katowice

17:51

Będzie to czwarte spotkanie pomiędzy oboma klubami. Jak do tej pory, wszystkie mecze odbyły się na trzecioligowych boiskach. Co ciekawe, GKS nie wygrał jak na razie żadnego z tych pojedynków!

17:49

Zwycięzca dzisiejszego pojedynku spotka się w następnej rundzie z Wigrami Suwałki, którzy wygrali z Górnikiem Wałbrzych 2:0!

17:48

Rezerwowi Rozwój Katowice: Bartosz Gocyk, Bartosz Jaroszek, Piotr Barwiński, Wojciech Król, Bartosz Nowotnik, Adam Żak, Sebastian Gielza.

17:48

Rezerwowi GKS Katowice: Mateusz Kuchta, Kamil Bętkowski, Krzysztof Wołkowicz, Dariusz Zapotoczny, Dariusz Zapotoczny, Sławomir Duda, Paweł Szołtys, Wojciech Trochim.

17:45

Pierwszym meczem rozegranym w tym sezonie na Bukowej będzie derbowe spotkanie w Pucharze Polski pomiędzy GKS-em a Rozwojem.

17:42

Witamy serdecznie z gorących Katowic! Już za niespełna kilka chwil rozpocznie się spotkanie inaugurujące piłkarskie emocje w tym roku na stadionie przy ulicy Bukowej.

10:00

GKS Katowice - Rozwój Katowice LIVE!

Nowy sezon 1. ligi rozpocznie się już za tydzień. Przed emocjami w inaugurującej kolejce, reprezentanci zaplecza Ekstraklasy wybiegną na boiska w 1/32 Pucharu Polski. Jednym z najbardziej emocjonujących pojedynków będą derby Katowic, czyli GKS kontra Rozwój.

GKS nadchodzący sezon promuje hasłem: "Najwyższy czas zagrać jak za dawnych lat". Do realizacji tego celu niezbędny jest dobry start. Czy przy Bukowej pojawi się dawny klimat, a piłkarze zaczną spisywać się na miarę oczekiwań? Początek spotkania z Rozwojem o godz. 18. Relacja na żywo ze stadionu w Ekstraklasa.net!

Zapowiedź spotkania: GKS Katowice - Rozwój LIVE! Derby Katowic w Pucharze Polski