Niedziela, 17 stycznia 2016, godz. 17:15
Stoke CityStoke City
0 : 0
Arsenal LondynArsenal Londyn
19:07

Jedni próbowali, drudzy próbowali, koniec końców zremisowali. Stoke wyglądało naprawdę dobrze na tle zawodników Arsena Wengera i gdyby w końcówce uśmiechnęło się do nich szczęścia, mogliby mieć kolejne trzy punkty w dorobku. Spotkanie kończy się jednak bezbramkowym remisem co oznacza, iż Arsenal jest nowym liderem Premier League. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

93'

Koniec!

91'

Druga zmiana w Arsenalu. Chambers zmienia Chamberlaine'a.

91'

Joselu miał kapitalną okazję, ale Cech znów broni. Zawodnik Stoke z 11 metrów strzela mocno ale Cech znów popisuje się paradą.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty!

89'

Whelan uderza mocno z dystansu, ale piłka odbija się od obrońcy Arsenalu i wychodzi na rzut rożny. Adam posyła piłkę w pole karne, gdzie Walters sięga piłki głową i uderza. Jego strzał broni nogą Cech. Było bardzo blisko bramki.

89'

27683 - tylu kibiców pojawiło się dziś na Britanna Stadium.

88'

Affelay opuszcza boisko, wchodzi van Ginkel.

87'

Adam zastępuje Arnautovicia, który pożegnał kibiców kolejnym spalonym.

86'

Campbell niweczy wysiłek Arsenalu w stworzenie skutecznej akcji swoim dalekim od ideału strzałem. Piłka przelatuje daleko obok lewego słupka bramki.

85'

5 minut do końca - oba zespoły mają powoli dość swojej wzajemnej obecności i chcą już zbierać się z boiska.

83'

Stoke użyczyło nieco pola swoim gościom. Ci wykorzystali gościnność podopiecznych Marka Hughesa i wymienili kilkanaście podań pokazując swoje świetne zgranie. Nie pomogło to jednak w zdobyciu bramki.

78'

Stoke prowadzi w meczu 7:0... w ilości spalonych.

76'

Kolejna wrzutka Ramseya z kornera. Do piłki dopada Kościelny, ale fauluje przy okazji rywala.

75'

Już tylko kwadrans do końca meczu.

75'

Bellerin znów płasko wrzuca w pole karne, ale obrońcy wybijają na rzut rożny. Ramsey dośrodkowuje z narożnika, ale obrońcy blokują to dośrodkowanie.

73'

Giroud otrzymał podanie w pole karne, uderzył, ale Wollscheid blokuje jego strzał. Stoke wychodzi z kontrą.

73'

Iwobi melduje się na boisku za Walcotta.

70'

Arsenal sunął z kontrą, a konkretnie Bellerin, który płaskim podanie w pole karne chciał zaskoczyć defensorów Stoke. Shawcross skutecznie przerywa jego akcję.

68'

Stoke śmiało dąży do objęcia prowadzenia. Seria rzutów rożnych w wykonaniu Affelaya nie zmienia jednak rezultatu.

66'

Joselu po genialnej, indywidualnej akcji uderzył z 16. metra, ale Cech znów broni kapitalnie!

64'

Pierwsza zmiana! Krkić zejdzie, wchodzi Diouf.

62'

Chwila spokoju w szeregach obu ekip.

58'

Cech ratuje Arsenal! Joselu uderzył mocno ze skraju pola karnego, a golkiper Arsenalu cudowną parada udaremnia utrate bramki! Krkic próbował dobić, ale Cech złapał już bez problemu.

55'

Chwila przewagi Stoke. Najpierw wrzutkę krkicia wybija Cech, potem składna akcja Stoke kończy sie spalonym dobrze nam znanego z eliminacji ME Waltersa.

53'

Walcott popisał się swoim dryblerskim kunsztem w polu karnym Stoke, ale obrońcy ostatecznie wybili mu ją spod nóg. Zrobili to na tyle ostro, iż skrzydłowy Arsenalu upadł i domagał się jedenastki. Sędzia Pawson pozostał niewzruszony.

50'

Stoke również z rzutem rożnym, ale tym razem faulowany golkiper Arsenalu, Petr Cech.

49'

Joselu zawiązał akcję na skrzydle, wrzucił, ale defensorzy Arsenalu wybili piłke. Affelay wrzuca z narożnika boiska, ale sędzie przerywa akcję, gdyż Shawcross był faulowany w polu karnym.

47'

Giroud od poczatku aktywny. Napastnik Kanonierów uderzył głową po rzucie rożnym. Nieznacznie chybił.

46'

Przed nami kolejnych 45 minut spotkania!

18:02

Widowisko póki co niezbyt barwne. Arsenal od 25 do 35 minuty kilkukrotnie udokumentował swoja wyższość w rozgrywaniu składnych akcji, ale do przerwy bez bramek na Britanna Stadium.

46'

Koniec pierwszej połowy spotkania!

45'

Minuta doliczona!

42'

Posiadanie piłki z minimalną korzyścią dla gości (48% - 52%).

40'

Kolejna dawka chaosu w szeragach obu zespołów. Do końca już tylko 5 minut.

36'

Joselu przed szansą! Napastnik Stoke strzela na bramkę Cecha po składnej akcji, ale bramkarz gości skutecznie broni. Gospodarze próbują zaatakować drugi raz, a konkretnie Krkić, który wchodzi w pole karne i uderza ze skraju na dalszy słupek. Strzał chybiony.

34'

Znów piłka za plecy obrońców Arsenalu, ale Arnautović na spalonym.

33'

Arsenal w ostatnich minutach zaznacza swoją boiskową wyższość. Póki co Butland skutecznie zniechęca Kanonierów do ataku.

30'

Kapitalna interwencja Butlanda! Golkiper Stoke ratuje swój zespół po strzale Oxlade - Chmberlaine'a, który zmierzał pod poprzeczkę.

29'

Świetna okazja Arsenalu! Ramsey oddał strzał w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny. Joel Campbell wrzucił piłke w pole karne, alnikt jej nie przejął.

25'

Mecz nieco się ożywił. Obie drużyny zaczynają grac bardziej kombinacyjnie, co może się podobać. Piłka nie dociera jednak w pole karne żadnej z nich.

22'

Wreszcie ciekawie. Najpierw Affelay uderzył zza pola karnego tuż obok bramki Cecha. Następnie Giroud otrzymał podanie od kolegi w pole karne, wziął potężny zamach i strzelił w środek bramki. Skuteczną interwencją popisał sie Butland.

19'

Stoke rozgrywa piłke w środku pola nie dając rozwinąć skrzydeł Kanonierom.

16'

Pieters spróbował dośrodkowania w pole karne na wbiegających partnerów, ale Cech na posterunku. Były bramkarz Chelsea spokojnie łapie piłkę.

15'

Póki co jedni i drudzy dość cierpliwie kreują akcje ofensywne. Oba zespoły bojaźliwie podeszły do tego spotkania.

11'

Arnautović decyduje się na strzał z dystansu, ale piłka leci w trybuny. Tym samy potwierdza swoją nieskuteczność w ostatnich spotkaniach.

10'

Dziesięć minut za nami - póki co żadna ze stron bez wyraźnej przewagi.

9'

Ramsey ściął z nóg Joselu. Rzut wolny dla Stoke.

7'

Jedni i drudzy póki co zagrywają piłkę bardzo niedokładnie. Stoke nie daje się zepchnąć do defensywy.

6'

Kibice dość żywiołowo reagują na każdą agresywniejszą zagrywkę ze strony gospodarzy.

5'

Stoke próbowało akcji długim podaniem od obrony do Joselu, ale napastnik gospodarzy na spalonym.

2'

Wollscheid zabawił się w brutala i sprowadził przeciwnika do ziemi. Rzut wolny dla Arsenalu.

1'

Kanonierzy zaczynają mecz na Brittania Stadium!

17:13

W ostatniej kolejce Arsenal zremisował w szalonym meczu z Liverpoolem na Anfield 3:3. Gospodarze dzisiejszego spotkania, Stoke, ograli 3:1 Norwich.

17:11

Sędzią dzisiejszego starcia będzie Craig Pawson.

17:10

Na ławce Stoke zasiądą: Adam, Crocuh, Diouf, Haugaard, Odemwingie, Muniesa i van Ginkel.

17:09

Prócz niego na ławce Arsenalu znajdują się: Ospina, Gabriel, Arteta, Gibbs, Iwobi i Chambers.

17:07

Na ławce Arsenalu usiądzie dziś nowy nabytek Kanonierów, 23-letni defensywny pomocnik Mohamed Elneny. Egipcjanin przeszedł do ekipy Arsena Wengera za 4 mln. euro z FC Basel.

17:05

Stoke w tym sezonie prezentuje solidny poziom - ekipa Marka Hughes'a zajmuje siódme miejsce z 32 oczkami na koncie. Jeśli wygra, zrówna się punktami z szóstym West Hamem.

17:02

Arsenal traci do lidera, Leicesteru, zaledwie punkt. Jeśli dziś wygra awansuje na fotel lidera. Póki co ma 43 punkty i zajmuje trzecią lokatę.

17:01

Ta runda spotkań przysporzyła nam wiele emocji, głównie za sprawą Chelsea, która uratowała remis w 99. minucie spotkania z Evertonem (3:3). Przed chwilą zakończył się także pojedynek najbardziej utytułowanych zespołów w historii angielskiego futbolu - Liverpool uległ na Anfield Manchesterowi 0:1.
Komplet (dotychczasowych) wyników 22. kolejki PL:

Aston Villa 1:1 Leicester; Bournemouth 3:0 Norwich; Chelsea 3:3 Everton; Manchester City 4:0 Crystal Palace; Newcastle 2:1 West Ham; Southampton 3:0 West Brom; Tottenham 4:1 Sunderland; Liverpool 0:1 Manchester United