3 : 3
manchester unitedManchester United
1. połowa1 : 2
22:43

Czas odetchnąć, uspokoić oddech i wyciszyć się przed snem. Dziś będzie o to ciężko, jednak bez wątpienia było śledzić dzisiejsze zmagania Newcastle z Manchesterem. Za piękny, wspólny, sześciobramkowy mecz dziękuje Michał Kozera i Ekstraklasa.net!

22:40

Fantastyczny mecz Wayne'a Rooneya (2 bramki i asysta!) oraz Georginio Wijnalduma, który do ostatniej sekundy ciągnął ofensywę Srok!

22:40

To co działo się dziś na St. James' Park na pewno będzie zapamiętane na długo. Nie tylko Manchester United zdobył tyle bramek ile prawdopodobnie przez ostatnie 2 miesiące, ale zremisował też po wielu zwrotach akcji! Wielka w tym zasługa motywacji Newcastle United, którzy napierali do ostatniej chwili, by na koniec, jak najbardziej zasłużenie zdobyć remisowego gola.

95'

KONIEC! Ależ to był fenomenalny mecz!!

93'

Faul Smallinga na połowie rywala. Ależ pośpiech na murawie, a tylko półtorej minut do końca.

93'

Luuk de Jong za Ayoze Pereza.

93'

I swoją drogą, 4 minuty doliczone.

92'

Faulowany Depay niedaleko bramki rywala.

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! PAUL DUMMET!! ALEŻ TORPEDA ZZA POLA KARNEGO!

89'

Martial wypuszcza Rooneya w pole karne, ten jednak wypychany przez defensorów traci piłkę.

88'

Diabły rozgrywają futbolówkę między sobą i póki co dobrze realizują założenia w przypadku prowadzenia w ostatnich minutach.

86'

Manchester dominuje pod bramką rywala i stara się nie kusić losu. I rywali, poszukujących wyrównania.

85'

Fellaini! Świetne dośrodkowanie w pole karne na niepilnowanego, nabiegającego Fellainiego, jednak Belg uderzył wprost w Elliota!

81'

Gouffran zmienia Colbacka.

22:23

Ruszył po 16. metrze Memphis Depay szukając miejsca do strzału, w końcu jednak jego uderzenie zablokował obrońca. Pech chciał, że futbolówka wpadła pod nogi kapitana Manchesteru, ten natomiast huknął jak z armaty prosto w lewe okno!

80'

ROONEEEEEEEEEY!!

78'

Mitrović ograł Blinda w polu karnym i już witał się z gąską, jednak defensor Manchesteru świetnie opóźnił jego strzał, w efekcie niezwykle niecelny.

74'

Perez uderza po szybkim obrocie z piłką, jednak nie zdołał nadać jej tyle pędu by zaskoczyć de Geę.

71'

Niesamowicie dziurawa w tej chwili jest obrona gości, a Newcastle próbuje czym prędzej to wykorzystać!

71'

Wijnaldum w Sissoko, po chwili jeszcze raz próbuje - a to wszystko z 8. metra! Czy Manchester to wytrzyma?

69'

Wijnaldum umieszcza piłkę w siatce, ale tylko ze spalonego! Emocje mimo tego są ogromne!

66'

Zawinił Chris Smalling i to jego sędzia karze kartką.

67'

Mitrović podchodzi do karnego i mamy remis! Serb identycznie jak jego rywal wykonuje jedenastkę!

66'

Karny po faulu na Mitroviciu!

65'

Depay melduje się na boisku w miejsce Lingarda, który chyba nieco odczuł trudy spotkania.

63'

Fellaini powala Colbacka w pole karne, jednak sędzia słusznie pokazuje by grać dalej.

62'

Rooney miał dużą szansę na na akcję bramkową, jednak jego próba nawiązania pojedynku 1v1 z obrońcą była co najmniej... przykra.

61'

Rooney fauluje Colbacka, unika jednak kartonika.

60'

Newcastle dominuje rywala pod jego bramką. Już drugi rożny w ciągu dwóch minut.

56'

Lingard! Świetna akcja United zwieńczona podaniem do skrzydłowego Manchesteru, który miał świetną okazję do gola. I co? I chybił nad bramką, ewidentnie celując w prawe okno!

56'

Trochę pokopali piłkę w kierunku losowym zawodnicy obu drużyn na 30 metrów od bramki Elliota.

54'

Newcastle nie do przejścia w środku pola, świetnie sobie Sroki dziś radzą - mimo niekorzystnego wyniku!

52'

Ależ Sissoko wspaniale ograł w polu karnym Younga! Szansa na gola była ogromna, gdyby nie de Gea, który natychmiast wypadł do przeciwnika i odciął mu bramkę.

50'

Fantastyczny powrót Martiala do obrony i kontra Manchesteru. Była szansa na zagrożenie bramki, jednak ostatnie podanie dobrze strącił jeden ze stoperów.

49'

United zaczęli od próby ataku, ale kolejne United szybko odzyskało posiadanie piłki. Jaka jest kolejność? Otóż jak się okazuje to... Newcastle United ma dziś częściej piłkę!

46'

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na dalsze emocje! Ruszamy z drugą połową!

45'

Bardzo wysoko i daleko Blind, czego adresatem jest Chris Smalling. Defensor United głową uderza, ale niezbyt celnie. Koniec pierwszej połowy.

45'

Martial uderza zza pola karnego lewą nogą, jednak zdobywa tylko rzut rożny.

21:32

Fantastycznie rozkręca się nam wtorkowy pojedynek w Newcastle! Już 3 bramki to niezwykły wynik w meczu z udziałem zespołu van Gaala, tym bardziej gdy autorstwa "Diabłów" są dwie z nich!

21:28

Fellaini przegrywa pojedynek główkowy w polu karnym, efektem czego Mitrović odgrywa futbolówkę na 11. metr, gdzie pewnym strzałem z pierwszej piłki bramkarz pokonuje Wijnaldum!

42'

Wijnaldum!! Ależ riposta Newcastle!!

41'

Coloccini!! Ależ petarda defensora z 20. metra! Piłka tylko kilka centymetrów mija spojenie!

21:25

Świetnie wystartował do prostopadłego podania Rooney, ten w polu karnym zmylił Colocciniego, markując strzał i wypuszczając lewą stroną Lingarda, a ten z ostrego kąta bezbłędnie umieszcza piłkę w siatce!

38'

LINGAAAARD! 2:0 dla Manchesteru United!!

37'

Darmian próbuje strzału z dystansu, piłka jednak mija znacznie bramkę.

21:21

Tiote ukarany za wcześniejszy faul na Herrerze - sprawa odroczyła się nieco za sprawą korzyści pokrzywdzonych.

21:19

Powtórka pokazuje, że w obu przypadkach sędzia nie tylko mógł, ale i powinien gwizdać! Lingard i Janmaat wspólnie dopadli do piłki, jednak to zawodnik gospodarzy był pierwszy i kiedy pierwszy z nich sprowokował upadek powinno się to skończyć karnym!

33'

Znów zamieszanie pod bramką de Gei! Były kontrowersje przy dwóch starciach, jednak sędzia zdecydował się milczeć.

31'

Kolejna kartka - tym razem dla Herrery. Pomocnik fauluje Wijnalduma.

31'

Nieco za wysokie dośrodkowanie - poza pole karne wybija ją pięściami bramkarz.

28'

Wijnaldum! Ależ odpowiedź Newcastle, świetna akcja gospodarzy zakończona strzałem z 12. metra mogła dać remis, jednak piłka poleciała wprost w de Geę!

27'

Rooney! Minimalnie obok bramki! Świetnie odzyskał piłkę Fellaini, puścił skrzydłem Lingarda, a ten natychmiast odesłał piłkę do kapitana Manchesteru. Niestety - ten nieznacznie chybił.

26'

Nieładnie faulował broniących piłkę Fellaini. "Afroman" tym razem dostał kartkę.

24'

Bardzo dobrze wpadł Herrera w pole karne i próbował podawać w poprzek, jednak trafił tylko w Colocciniego. A może aż - bowiem otarła się piłka o rękę obrońcy, tym razem na szczęście gospodarzy bez celowości i wpływu na grę.

24'

Wrzutka zgodnie z planami van Gaala ląduje na głowie Fellainiego. Sam Holender w asyście kamery odnotował ten fakt.

23'

Blind przekroczył reguły w walce z Mitroviciem, a to oznacza szansę dla Newcastle.

20'

20 minut i Fellaini już ma pogadankę u sędziego. To progres, prawda? A oberwało się Colbackowi.

20'

Janmaat z dośrodkowaniem w pole karne de Gei, jednak futbolówka mija znacznie wszystkie głowy zgromadzone w oczekiwaniu na nią.

19'

Newcastle mimo zyskania piłki szybko ją traci - wówczas znów Martial próbuje dobrze wywiązać się z roli prawoskrzydłowego, niestety brakuje dokładności dogrania.

18'

Bardzo dobra próba Martiala, który wpadł z prawej strony w pole karne, jednak ostatecznie spalił akcję zbyt daleko do linii końcowej wypuszczając piłkę.

18'

Kiepska strata Rooneya w środku pola. Na nieszczęście gospodarzy szybka kontra kończy się pod nogami de Gei.

14'

Bramka nieco upewniła w poczynaniach zespół gości, który powoli odrabia procent posiadania piłki, do którego nas przyzwyczaił na przestrzeni sezonu.

12'

Ciekawie wystartował Martiala Herrera, jednak świetnie wślizgiem interweniuje obrońca.

20:57

Świetnie zakończył ponownie mecz kapitan Manchesteru United - trafił wówczas do siatki z "wapna" w 93. minucie. Teraz dobrze kolejny mecz zaczyna - znów od bramki z 11. metra!

10'

Bramkarz w lewo, a napastnik lekko w prawo! Rooney pewnie zdobywa gola z karnego!

9'

Mamy rzut karny! Kompletnie zaskakująca sytuacja, jednak trzeba oddać Mike'owi Deanowi - świetnie wychwycił rękę Mbemby!

9'

Diabły trochę się obudziły - była wrzutka, próby dostania się w pole karne. Mamy korner.

7'

Martial próbował wyjść z kontrą, ale jeszcze na własnej połowie został skutecznie otoczony przez trzech rywali.

5'

Newcastle pograło trochę piłką, ale dobry przechwyt zaliczył Darmian. Niestety - kontrę przez niego zapoczątkowaną zdecydowanie zatrzymał Rooney.

2'

Sroki zdobywają pozycję - mają już korner.

1'

Zaczynamy spotkanie na St. James' Park!

20:45

Louis van Gaal znów stawia zawodników, którzy niejednokrotnie ratowali drużynie skórę - w składzie znalazł się Lingard, Martial czy Young, a defensywną część linii pomocy zabezpiecza Morgan Schneiderlin, z którym "Diabły" zgarniają w tym sezonie najwięcej punktów.

20:41

Manchester United to drużyna, która najczęściej doprowadzała do rozpaczy zawodników z Newcastle upon Tyne. "Sroki" mają dziś szansę poprawić swój bardzo niekorzystny bilans - drużyna z Old Trafford to aktualnie chyba najnudniejsza i najbardziej pasywna jedenastka ligi. Czy dziś zaskoczymy się i będziemy świadkami lepszego futbolu? Zapraszamy!