EvertonEverton FC
1 : 1
WCTottenham Hotspur
18:53

Choć Tottenham był bliższy zwycięstwa, to Everton mógł pokusić się o zwycięstwo w końcówce. Koniec końców remis sprawiedliwy, a punkt dla Evertonu zasłużony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań Premier League.

94'

Koniec!

93'

Lukaku miał piłkę meczową na nodze, ale piłka przed strzałem nabrała poślizgu i Lukaku trafia nieczysto. Futbolówka leci wysoko nad bramką.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty!

88'

Ostatnia zmiana w Tottenhamie - schodzi Lamela, wejdzie Onomoah.

87'

Barkley posyła kapitalne podanie w pole karne Tottenhamu, ale obrońcy gości wybijają piłke. Deulofeu zagrywa piłkę z narożnika boiska, ale ta znów zostaje wybita przez defensywę londyńskiego zespołu.

84'

Strzelec bramki dla Tottenhamu, Alli, schodzi, a zastępuje go Chadli.

83'

38482 - tylu kibiców ogląda te niesamowite widowisko na Goodison Park.

80'

Rzut rożny i Mori strzałem głową bliski strzelenia bramki! Kilka centymetrów obok słupka bramki Llorisa!

79'

Besić bliski pokonania Llorisa! Zawodnik Evertonu oddał strzał w stylu spadającego liścia, ale Lloris zainterweniował znakomicie i wybił piłkę lecącą mu za kołnierz.

76'

Everton w ataku pozycyjnym, ale Tottenham przerywa jego akcję. Rzu rożny w wykonaniu Bainesa wybity przez obrońców.

75'

Alli uderza mocno z dystansu, ale piłkę pewnie łapie Howard. Do konca meczu już tylko kwadrans!

72'

Caroll otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny.

70'

Pierwsza zmiana w ekipie Tottenhamu - Son za Eriksena.

68'

Lamela otrzymuje żółty kartonik za niesportowe zachowanie.

66'

Tom Cleverley oddaje potęzny strzał na bramkę gości, ale zostaje zablokowany przez Walkera.

65'

Tottenham cały czas w ataku pozycyjnym, nie daje odpocząć defensywie gospodarzy.

61'

Tottenham napiera, Lamela na lewym skrzydle próbuje indywidualnej akcji, ale jego podanie zostaje wybite.

60'

Roberto Martinez zmienia po raz drugi - schodzi strzelec bramki Lennon, wchodzi Deulofeu.

60'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Besić zastąpi Kone.

59'

Tottenham podkręca i tak znakomite tempo spotkania. Podopieczni Pochettino cały czas w natarciu.

54'

Eriksen mocno strzela z dystansu, Howard na posterunku.

52'

Niezła akcja Alliego z Kanem. Pomocnik Tottenhamu zgrał piłkę klatka piersiową do napastnika zespołu z Londynu, ale Stones w ostatniej chwili blokuje strzał ofiarnym wślizgiem.

50'

Początek drugiej połowy póki co z dużą ilością fauli.

48'

Caroll strzela z dystansu, ale fatalnie pudłuje.

46'

Zaczynamy 2. połowę! Oby równie emocjonująca, co pierwsze 45 minut.

17:51

Kapitalna pierwsza połowa na Goodison Park! Tottenham mimo ogromnej przewagi, strzałów w słupek i poprzeczkę nie potrafił udokumentować wyższości wynikiem. Everton wyszedł na prowadzenie po golu Lennona, ale Alli daje nadzieję ekipie z Londynu na zwycięstwo! A nam na jeszcze większe emocje w 2. połowie.

46'

Koniec 1. połowy!

46'

Pomocnik Tottenhamu otrzymał długą piłkę od Alderwilda, wygrał pojedynek z Colemanem i fantastycznym strzałem przy słupku pokonuje Howarda!

46'

Co za końcówka! Alliii!!!!!!!

44'

Tottenham ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki (67%-33%) i strzałach (12-3). Póki co nie jest w stanie złamać oporu Evertonu.

42'

Kone dostaje niezłą piłkę za plecy obrońców, wychodzi sam na sam z Llorisem, ale został przyłapany na spalonym.

38'

Everton nie składa broni mimo prowadzenia. Akcja prawym skrzydłem, wrzutka Lennona na głowe Kone, ale ten strzela niecelnie.

36'

Pierwszy kartonik, za zagranie ręką, otrzymuje Coleman.

33'

Caroll uderza z dystansu, ale Howard spokojnie łapie piłkę.

31'

Co za korner Tottenhamu! Eriksen podaje z narożnika boiska do Daviesa, a ten oddaje potężny strzał w poprzeczkę!

29'

Coleman popisuje się ryzykownym, kilkudziesięciometrowym rajdem przed własnym polem karnym, traci piłkę, ale równie słabo radzi sobie Kane, który także nie potrafi opanować futbolówki.

25'

Everton powoli się wybudza z letargu. Arouna Kone dostał piłkę w polu karnym, oddał strzał z 10 metra, ale zostaje zablokowany przez obrońcę.

23'

Everton w kontrataku, Lukaku zagrywa piłkę głową do Lennona, który mocnym strzałem trafił do bramki. Gospodarze na prowadzeniu!

22'

Gooooolllllll!!! Aaron Lenon

18'

Lamela uderza z rzutu wolnego z 19. metrów, ale wprost w mur.

17'

Lamela indywidualnie lewym skrzydłem próbuje wrzucić w pole karne, ale został zablokowany przez Stonesa.

15'

Londyńczycy spokojnie rozgrywają atak pozycyjny, Barkley przerywa ich akcję i zagrywa do Colemana. Niestety dla The Toffies defensorzy Tottenhamu szybko wracają i z kontrataku nie są w stanie nic już wskórać.

11'

Pierwszych 10 minut dla Spurs, gra powoli wyrównuje się jednak, Everton wychodzi nieco wyżej niż własne pole karne.

10'

Alli chwilowo leży na boisku.

9'

Kane w słupek! Piłkarz Tottenhamu zdecudował się na uderzenie po ziemi z 25 metrów, ale piłka odbiła się od prawego słupka bramki! Fantastyczny strzał Anglika!

8'

Niezła dwójkowa akcja Alli i Lameli, obaj zagrali z pierwszej piłki, Lamela wszedł w pole karne, ale podał zbyt niedokładnie na skrzydło. Piłka na aucie.

7'

Spurs w natarciu - uderzenie Walkera zablokowane, ale odbita piłka trafia do Kane'a, ten podaje do Eriksena, Duńczyk zagrywa na 16. metr do Alliego, ale jego podanie zupełnie niecelne.

5'

Indywidualna akcja Walkera, wrzutka piłka po ziemi ze skraju pola karnego w stronę Alli'ego, ale zawodnik gości uprzedzony przez Colemana.

2'

Tottenham bardzo wysoko wyszedł pressingiem, Everton na razie spokojnie rozgrywa piłkę w formacji defensywnej.

17:00

Zaczynamy! Od środka gospodarze z Liverpoolu.

16:58

Piłkarze już wychodzą na boisko - Everton tradycyjnie w niebieskich koszulkach i białych spodenkach, Tottenham w białych koszulkach i czarnych spodenkach.

16:38

W poprzednim meczu obu ekip na White Hart Line padł bezbramkowy remis.

16:30

Faworytem spotkania są goście, którzy wygrali 3 ostatnie ligowe mecze. Everton póki co gra w kratkę, w ostatnich dwóch spotkaniach losy wyniku odwracały się w końcówce spotkań - za pierwszym razem z korzyścią dla The Toffies (0:1 z Newcastle), za drugim razem mniej pomyślnie (3:4 ze Stoke).

16:25

Witamy serdecznie na relacji z ostatniego spotkania 20. kolejki Premier League! Swój pierwszy mecz w tym roku za 35 minut rozpoczną ekipy Evertonu i Tottenhamu. Gospodarze dzisiejszego spotkania znajdują się obecnie na 11. miejscu z dorobkiem 26 punktów. Ich rywale z Londynu są na 4. pozycji z 35 punktami.