Arsenal LondynArsenal Londyn
1 : 0
newcastleNewcastle United
17:56

Inny konkurent do mistrzostwa, Manchester City rozpocznie swoje spotkanie już za nieco ponad pół godziny, serdecznie zapraszamy na relację z tego meczu. Z mojej strony to już wszystko, kłaniam się.

17:54

Z pewnością nie był to najlepszy mecz w wykonaniu "Kanonierów", jednak jeśli chce się walczyć o mistrzostwo Anglii trzeba wygrywać mecze także gdy nie idzie. Arsenal pokazał dziś, że to potrafi zainkasował trzy punkty i uciekł Leicester.

94'

Koniec meczu! Arsenal zwycięża 1:0 po bramce Koscielnego i utrzymuje pozycję lidera!

94'

Ostatnią okazję w meczu miał Siem de Jong, Petr Cech jednak po raz kolejny pewnie chwycił piłkę, przypieczętowując swe kolejne czyste konto.

93'

Dosyć kuriozalna sytuacja. Ramsey ewidentnie zagrał ręką, więc Mbemba od razu złapał piłkę i chciał szybko wznowić grę. Arbiter jednak ręki Walijczyka nie widział i odgwizdał zagranie ręką Mbemby, z czym gracze Newcastle nie mogli się pogodzić.

91'

Ozil uderza w boczną siatkę! Czy te niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić? Newcastle ma jeszcze 3 minuty na wyrównanie.

90'

Ramsey marnuje piłkę meczową! Walijczyk kapitalnie minął dwóch obrońców i gdy miał przed sobą tylko bramkarza... fatalnie przestrzelił!

88'

Ostatnia zmiana w ekipie "Kanonierów". Chambers za Giroud.

88'

Campbell dograł do Ramseya, ten położył jednego obrońcą i uderzył z kilku metrów! Świetną paradą popisał się Elliot!

87'

Na ostatnie minuty Steve McLaren puszcza do boju Siema de Jonga, a zdejmuje Cheicka Tiote.

84'

Stały obrazek z dzisiejszego meczu - Janmaat dośrodkowuje, obrońca Arsenalu wybija na rzut rożny, a po kornerze "Sroki" oddają niecelny strzał.

82'

Bardzo wysoko uniesiona noga Flaminiego, tuż przy głowie rywala. Bardzo groźne zagranie Francuza słusznie zostaje ukarane żółtą kartką.

82'

Typowa dla Arsenalu zmiana przy takim wyniku. Na murawie melduje się Kieran Gibbs w miejsce Theo Walcotta.

80'

Koscielny nie przypilnował Mitrovicia i napastnik gości doszedł do strzału głową, znowu jednak nie udało mu się strzelić celnie.

79'

Steve McLaren uznał, że to czas na pierwszą zmianę. Florian Thauvin zastępuje Jacka Colbacka

78'

Dobra wymiana piłki między Ramseyem i Monrealem kończy się dośrodkowaniem tego drugiego. Walcott wyglądał na nieco zaskoczonego, że piłka do niego dotarła i nie zdołał czysto uderzyć.

75'

Ozil znalazł Giroud tuż pod bramką rywala. Francuz był jednak pieczołowicie pilnowany przez Mbembę i mieliśmy tylko rzut rożny dla Arsenalu. Do wybitej piłki dopadł Monreal, uderzył jednak wprost w rywala.

73'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Ozila Giroud wygrał pojedynek powietrzny z Colloccinim, po czym do piłki dopadł Laurent Koscielny i z bliska pokonał bramkarza "Srok"! Francuski obrońca zachował się w tej sytuacji jak rasowy snajper.

72'

GOOOOOOOOOOOL! Koscielny!

68'

Arsene Wenger dokonuje pierwszej roszady w swoim zespole. Bezbarwnego dziś Oxlade-Chamberlaina zmienia Joel Campbell.

68'

Janmaat zbyt długo zbierał się do wykonania autu, sędzia okazał się bardzo skrupulatny i pokazał mu zółty kartonik.

66'

Po drugiej stronie murawy nieco lepiej spisał się Koscielny, jego piłka po jego główce wylądował na górnej siatce bramki Elliota.

66'

Kolejna dobra wrzutka z prawej strony zawodnika Newcastle, którym tym razem był Sissoko. Mbemba powinien to lepiej wykończyć, piłka minęła bramkę o kilka metrów po jego strzale głową.

63'

Koscielny źle przyjął piłkę i w pogoni za nią sfaulował Moussę Sissoko. Nieźle rozegrany rzut wolny przez Newcastle, ale ostatecznie Monreal wybija piłkę daleko od swego pola karnego

61'

Świetny wślizg Dummeta, który w ostatniej chwili uprzedził Giroud. Francuz pokazuje, że to było umyślne podanie do bramkarza i domaga się wolnego pośredniego. Nic takiego nie miało jednak miejsca, "Kanonierzy" wyglądają na coraz bardziej poirytowanych.

59'

Giroud urwał się Mbiembie, który zdołał jednak zablokować jego strzał. Sędzia nie widział jednak dotknięcia obrońcy "Srok" i zarządził wznowienie od bramki.

56'

O dziwo to podopieczni Steve'a McLarena przeważają w drugiej połowie - stwarzają sobie groźniejsze szanse, a co więcej, mają także znaczną przewagę w posiadaniu piłki.

53'

Koscielny wygrał pojedynek powietrzny we własnym polu karnym, ale okupił to mocnym uderzeniem głową w głowę od Wijnalduma. Twardy Francuz z grymasem bólu kontynuuje grę.

49'

Szybka odpowiedź Arsenalu, strzał Ramseya celny, ale zbyt lekki. Elliot odnotowuje pierwszy obroniony strzał w dzisiejszym meczu.

49'

I kolejna świetna okazja "Srok"! Sissoko przerzucił do Peraza, ten od razu zagrał do Mitrovicia, który z bliska uderzył z woleja nad bramką! Newcastle powinno prowadzić!

48'

Kapitalna interwencja Petra Cecha! Po stracie Ozila Perez idealnie wyłożył piłkę Wijnaldumowi, który stanął oko w oko z golkiperem "Kanonierów". Czeski weteran błyskawicznie wyskoczył z bramki i obronił strzał Holendra!

45'

I gra już wznowiona! Miejmy nadzieję na większe emocje i przede wszystkim bramki w drugiej połowie.

16:52

Równolegle rozgrywane jest pięć innych spotkań Premier League, ale tylko Sunderlandowi udało się zdobyć bramkę i objąć prowadzenie 1:0 w meczu z Aston Villą. W zakończonym wcześniej spotkaniu West Hamu z Liverpoolem górą były "Młoty", które zwyciężyły 2:0 po bramkach Antonio i Carrolla.

45'

I to już koniec tej wyrównanej, choć niezbyt porywającej pierwszej połowy.

45'

"Sroki" miały jeszcze korner na koniec pierwszej połowy, jednak nie najlepiej wyszło to kombinacyjne rozwiązanie

45'

Dośrodkowanie Ozila w pole karne, gdzie sporo się działo, kilku zawodników upadło, jednak piłki nikt nie dotknął i Elliot tylko odprowadził ją za linię końcową.

43'

Po kiksie Ramseya Wijnaldum znalazł się w świetnej sytuacji w polu karnym! Cech czujnym wyjściem ratuje swój zespół!

42'

Mitrović zdecydował się na uderzenie przewrotką! Wyglądało to efektownie, gorzej z efektywnością, bo piłka wpadła wprost do koszyczka Cecha.

37'

Colloccini w ostatniej chwili blokuje strzał Giroud, piłka przechodzi tuż obok słupka! Po dośrodkowaniu Ozila z rożnego Francuz doszedł do strzału głową, ale uderzył bardzo niecelnie

37'

To ósma żółta kartka w dwunastu ostatnich meczach dla pomocnika Newcastle

36'

Taktyczny faul Jacka Colbacka na Giroud - zasłużona żółta kartka.

33'

Obie drużyny starają się grać skrzydłami, jednak dośrodkowaniami im zupełnie nie wychodzą. Na złą wrzutkę Janmaata tym samym odpowiedział Oxlade-Chamberlain.

31'

Pierwsze ofensywne wejście Dummetta owocuje rzutem rożnym po bloku Bellerina. Petr Cech pewnie wychwytuje dośrodkowanie Pereza

28'

Ayoze Perez ucierpiał po wejściu Oxlade-Chamberlaina. Sędzia puścił grę, z kontry "Srok" nic nie wyszło, a Perez po dłuższej chwili wrócił do gry

26'

Dwójkowa akcja Pereza i Tiote zakończona strzałem z dystansu tego pierwszego. Nieczyste zagranie i Petr Cech tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

24'

Po początkowym skomasowanym ataku "Kanonierów" obecnie do głosu doszło Newcastle, które od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce.

22'

Ramsey podcinką podawał do Giroud, ten upadł w polu karnym, ale był czysto blokowany przez Mbembę. Nie ma mowy o karnym

20'

Nieładne zachowanie Oxlade-Chamberlaina, który podłożył nogę rywalowi. Anglik miał sporo szczęście, że nie zobaczył kartki

17'

Celna wrzutka Tiote na głowe Wijnalduma, który oddał strzał z 11 metrów! Cech odbija piłkę do boku, poradził sobie także z dobitką Pereza

14'

Kolejna ładna "klepka" w wykonaniu "Kanonierów" zakończona wrzutką Bellerina. Najlepiej ustawiony w polu karnym był Janmaat, którzy główkował na rzut rożny. Korner został zaprzepaszczony przez faul w ataku.

12'

Pierwsza groźniejsza akcja w wykonaniu gości. Janmaat pokazał się na prawym skrzydle i otrzymał dobre podanie od Sissoko. Holender mocno wstrzelił piłkę w pole karne, Petr Cech pewnie to wychwycił.

9'

Ozil dośrodkował na dalszy słupek w kierunku Mertesackera, ten zagrał głową w kierunku Ramseya. Walijczyk nieźle się nagimnastykował żeby oddać strzał, na nic się do zdało, nie zdołał dosięgnąć piłki

8'

Próba kombinacyjnej akcji w wykonaniu "Kanonierów", kolejny raz akcję rozpoczął Bellerin. Ramsey jednak dograł niedokładnie i Sissoko przejął futbolówkę

3'

Ozil świetnie dograł to Bellerina, który wpadł w pole karne. Hiszpan wyłożył piłkę Oxlade-Chamberlainowi, który nieczysto trafił w piłkę

1'

I już na samym początku Arsenal miał rzut rożny, dośrodkowywał jeszcze Oxlade-Chamberlain, jednak ostatecznie Elliott łapie piłkę

0'

Sędzia Anthony Taylor gwiżdże po raz pierwszy, rozpoczynamy pierwszą kolejkę rundy rewanżowej!

15:59

Kapitanowie Fabricio Colloccini i Per Mertesacker już wyprowadzili swe ekipy na murawę, za chwilę zaczynamy!

15:38

Newcastle, mimo niezłych piłkarzy w składzie, zupełnie zawodzi w tym sezonie i zajmuje 18. pozycję. 17 punktów w 19 kolejkach to z pewnością nie jest powód do dumy.

15:34

Po zwycięstwie z Bournemouth 2:0 Arsenal wyprzedził w tabeli Leicester. "Lisy" mają tyle samo punktów i również o 16.00 zaczynają swój mecz, w którym zmierzą się właśnie z Arturem Borucem i spółką, a więc będziemy świadkami korespondencyjnego pojedynku o fotel lidera.

15:30

I ławka gości z Newcastle: Darlow, Lascelles, Mbabu, de Jong, Thauvin, Gouffran, Toney

15:28

Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip, czas zatem przedstawić rezerwowych. Arsenal: Ospina, Campbell, Chambers, Gibbs, Iwobi, Reine-Adelaide, Gabriel

15:24

Witamy w Nowym Roku i zapraszamy na pierwszy piłkarski weekend! Na dobry początek Kanonierzy spróbują obronić pozycję lidera, którą osiągnęli w ostatniej kolejce zeszłego roku. Na relację z meczu Arsenal - Newcastle zaprasza Wojciech Adamczak.