Poniedziałek, 28 grudnia 2015, godz. 16:00
Watford FCwatford fc
1 : 2
WCTottenham Hotspur
17:57

Ależ pecha mieli dzisiaj gospodarze! Wydawało się, że mieli pewny punkt a chcieli zgarnąć całą pulę. Do szczęścia brakowało dosłownie kilku centymetrów by piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Tak się jednak nie stało i poszła akcja "Kogutów", którą efektownym strzałem wykończył Son Heung-Min. Trzy "oczka" pojechały na White Hart Lane i przyczyniły się do awansu na czwartą pozycję w lidze

Relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

94'

Koniec meczu! Tottenham w dość niecodziennych okolicznościach ogrywa Watford 2:1!

17:50

Koreański "krzyżak" Sona Heunga-Mina na wagę zwycięstwa!

92'

Eric Dier wślizgiem blokuje strzał Bena Watsona z pięciu metrów!

90'

Cztery minuty doliczone!

89'

Ależ szaleńczy zwrot akcji na Vicarage Rd! Kieran Trippier dośrodkował z prawego skrzydła na bliższy słupek a tam Son Heung-Min strzela "krzyżakiem" - piłka przeszła między nogami bramkarza i wpadła do siatki!

89'

GOL DLA TOTTENHAMU, SON HEUNG-MIN!!!

17:46

Przydało się Goal-line Technology! Hugo Lloris zatrzymał piłkę tak, że ta niecałym obwodem przekroczyła linię bramkową! Anthony Taylor słusznie nie uznał gola "Szerszeni"!

Watford - Tottenham

88'

Gospodarze wznieśli ręce w geście radości! Siatka w bramce zatrzęsła się, ale sędzia nie uznał gola (o ile był) gospodarzy!

88'

Troy Deeney pobudza kibiców do dopingu! Ci natychmiast odpowiadają. Watford zyskał trzy rzuty rożne z rzędu. Tottenham bezradny!

86'

"Szerszenie" zaatakowali rywali, mimo że grają w osłabieniu. Atak lewą stroną przynosi rzut rożny. Hugo Lloris pewnie piąstkuje po centrostrzale Bena Watsona.

17:42

20,713 widzów na Vicarage Road Stadium ogląda ten mecz. Czyli więcej niż z Liverpoolem, Norwich i Manchesterem United!

84'

Troy Deeney faulowany przez Danny'ego Rose'a na połowie gości. Obrońca Tottenhamu był zdziwiony tą decyzją arbitra. Watford mądrze oddala grę od własnej bramki.

82'

Mauricio Pochettino wzmacnia ofensywę. Wprowadza Nacera Chadliego w miejsce Dele Alliego

81'

Toby Alderweireld upomniany żółtą kartką za faul i dyskusje z arbitrem.

79'

Heurelho Gomes pewnie chwyta piłkę adresowaną do Harry'ego Kane'a.

78'

Allan Nyom powstrzymał Danny'ego Rose'a na lewej flance. Od razu zagrał do Odiona Ighalo, ale ten szybko traci piłkę za linią środkową.

76'

Dele Alli nie zdołał opanować piłki na lewej flance. Atak pozycyjny "Kogutów" nie przyniósł powodzenie. Watford broni się ośmioma obrońcami, najbardziej wysuniętym jest Troy Deeney, który czeka na podanie.

74'

Heurelho Gomes pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu w jego pole karne. Na jego błąd czekał Harry Kane. Od kilku minut gospodarze są zamknięci przed własną "szesnastką".

71'

Starcie Erica Diera z Odionem Ighalo, po którym na murawie leży Nigeryjczyk. Krótka przerwa w grze.

70'

Christian Eriksen przedzierał się lewą stroną. Ograł bez trudu Etienne'a Capoue, ale skutecznie powstrzymał go wracający Troy Deeney. Ostatecznie gospodarze zaczynają z "piątki".

17:26

Wejście Nathana Ake'a w stylu karate

68'

Son Heung-Min wchodzi w miejsce Toma Carrolla.

68'

Allan Nyom wchodzi za Jose Jurado. Trener gospodarzy zmienia więc "kartkowiczów". Limit zmian po stronie "Szerszeni" został wykorzystany.

66'

Niepotrzebnie zaostrza się ten mecz. Odion Ighalo w walce o pozycję przesadził z agresją i uderzył Toma Carrolla. Żółta kartka dla napastnika Watfordu.

64'

Goście próbują szybko wykorzystać przewagę. Strzał Toby'ego Alderweirelda zza pola karnego zablokował Sebastian Prödl.

63'

I "żółtko" dla Troya Deeneya za protesty.

62'

Nie ma innej opcji! Ostre wejście Nathana Ake'a wyprostowaną nogą w Erika Lamelę skutkuje czerwoną kartką! Gospodarze przez około pół godziny będą grali w "dziesiątkę!

60'

Druga zmiana w ekipie gospodarzy: Sebastian Prödl zastępuje mającego na koncie żółtą kartkę Miguela Britosa.

58'

Harry Kane strzela "szczupakiem" z pięciu metrów obok bramki Heurelho Gomesa! Brakowało bardzo niewiele!

57'

Jose Jurado pociągał za koszulkę Dele Alliego. Sędzia pokazuje Hiszpanowi żółtą kartkę.

56'

Dele Alli "szukał" dwójkowej akcji na "ścianę" z Harry'm Kane'em na 20. metrze. Miguel Britos skutecznie wyprzedził snajpera Tottenhamu.

53'

Zawodnikom Watfordu wreszcie udało się wyjść z własnej połowy. Odion Ighalo był jednak na ofsajdzie.

51'

Miguel Britos upomniany przez arbitra żółtą kartką

50'

Harry Kane dobrze pokazał się na prawej stronie i dostał podanie z głębi pola. Zagrał w "szesnastkę" do Erika Lameli, ale został uprzedzony przez obronę gospodarzy.

48'

Prostopadłe podanie do Erika Lameli, który popędził na bramkę gospodarzy! Strzelił nad poprzeczką, ale Argentyńczyk był na spalonym.

46'

Szwajcarska roszada u "Szerszeni" - za Almena Abdiego melduje się Valon Behrami.

46'

Gwizdek sędziego i druga połowa rozpoczęta!!!

16:58

Powracamy na Vicarage Rd. na drugą połowę meczu Watford - Tottenham. W ekipie gospodarzy jest jedna zmiana.

16:55

Niewiele wskazywało na to, że gospodarzom uda się doprowadzić do remisu. Przewaga Tottenhamu nie była miażdżąca, ale "skuteczna" - jeden celny strzał z 17. minuty dał prowadzenie. Watford momentami bił głową w mur, ale w końcówce pierwszej połowy udało się na tyle go skruszyć, że Odion Ighalo zdołał się przez niego przebić i doprowadzić do remisu.

Pod względem poziomu nie jest to najwyższe widowisko. Liczmy jednak na to, że po zmianie stron będzie lepiej.

16:49

Watford - Tottenham. Obie "jedenastki" w drodze do szatni

46'

Po doliczeniu minuty Anthony Taylor kończy pierwszą połowę! Watford końcówce doprowadził do remisu w meczu z Tottenhamem!

16:46

Przebojowa akcja Odiona Ighalo na wagę remisu

44'

Wymuszona zmiana w ekipie "Kogutów" z powodu kontuzji. Christian Eriksen wchodzi za Moussę Dembele

43'

W odpowiedzi Kieran Trippier strzela zza pola karnego minimalnie obok bramki!

41'

"Lot Szerszeni" z ostatnich kilku minut przyniósł efekt! I to jaki - daleka piłka w stronę Troya Deeneya, który zgrywa piłkę głową do Odiona Ighalo. Nigeryjczyk stał na 16. metrze tyłem do bramki i z Ericiem Dyerem na plecach. Mimo to zdołał przebić się i strzałem pod pachą Hugo Llorisa uradował kibiców!!!

41'

REMIS NA VICARAGE ROAD, ODION IGHALO!!!

40'

Troy Deeney uprzedzony w ostatniej chwili przez Toby'ego Alderweirelda. Belg zdołal wybić piłkę, ale szybko przechwycili ją gospodarze.

39'

Wielkie i niepotrzebne do arbitra ma Odion Ighalo. Nigeryjczyk popchnął Jana Vertonghena w walce o górną piłkę prosto na interweniującego Hugo Llorisa. Rzut wolny dla Tottenhamu.

37'

Ostre (trzecie) dośrodkowania Kierana Trippiera w pole karne. Ogromne problemy miała defensywa Watfordu, ale skutecznie powstrzymała Erika Lamelą, który składał się do strzału.

36'

Strzał Jose Jurado zza pola karnego był niecelny, ale Hugo Lloris interweniował - widział, że piłka po lekkiej "obcierce" wychodziła na rzut rożny.

34'

Harry Kane przejął bezpańską piłkę i popędził na bramkę Heurelho Gomesa. Uderzył równie mocno, co niecelnie. Brazylijski bramkarz wznawia grę od bramki.

33'

Harry Kane nie spodziewał się takiego błędu Craiga Cathcarta, który... poślizgnął się przed piłką. Na szczęście dla Irlandczyka z Północy ta nie doleciała do snajpera "Kogutów" przed pole karne gospodarzy.

30'

Craig Catchcart skutecznie powstrzymał Erika Lamelę we własnym polu karnym - skoczył wyżej do dośrodkowania od Argentyńczyka po centrze Kierana Trippiera.

27'

Tym razem Erika Lamelę zawiódł celownik i uderzył daleko obok bramki Watfordu. Heurelho Gomes z "piątki".

26'

Ta akcja mogła dać "Szerszeniom" remis! Jose Jurado "wypuścił" prostopadłym podaniem Nathana Ake'a lewą stroną, ten dośrodkował z linii końcowej w "szesnastkę" do Odiona Ighalo, który strzela z woleja obok lewego słupka bramki Tottenhamu!

16:26

Gol Erika Lameli

23'

Zagranie Kierana Trippiera było dalekie od ideału. Po chwili Ikechi Anya strzela równie niecelnie.

21'

Ikechi Anya faulowany przez Danny'ego Rose'a. Sędzia mógł pokusić się o sięgnięcie do kieszonki. Jednak nie zrobił tego.

19'

Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć, ale akcja Troya Deeneya została przerwana przed polem karnym Hugo Llorisa. Po chwili Miguel Britos skutecznie powstrzymał Kierana Trippiera.

17'

Fatalny błąd Craiga Cathcarta przy linii środkowej! Zaczął niepotrzebnie kiwać przy Dele Allim i stracił piłkę na rzecz Harry'ego Kane'a. Ten od razu zagrał do Erika Lameli, który poprowadził indywidualną akcję przez ponad 20 metrów i uderzył płasko tuż obok prawego słupka! Heurelho Gomes był bez szans!

17'

GOL, ERIK LAMELA!!!

15'

Odion Ighalo dostał piłkę na lewej stronie pola karnego "Kogutów". Skutecznie nabił Jana Vertonghena i będzie pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Strzał Etienne'a Capoue zza pola karnego z serii "kontry nie będzie".

13'

Wysoko od początku spotkania gra Kieran Trippier. Zauważył to Toby Alderweireld, który zagrał jednak niedokładnie. Wykorzystał to Nathan Ake, który pozwolił piłce opuścić boisko.

13'

Jose Jurado już ruszył z kontrą lewą flanką, ale sędzia dopatrzył się momentu, w którym piłka uciekła Hiszpanowi poza linię boczną.

11'

Nieudane wyjście Heurelho Gomesa do piłki! "Pusty przelot" Brazylijczyka nie zakończył się tragicznie a kolejnym rzutem rożnym dla gości. Bez zagrożenia.

10'

Dobre dośrodkowanie Erika Lameli z prawej flanki. Harry Kane został uprzedzony przez obronę Watfordu. Goście będą jednak mieli rzut rożny.

9'

Kieran Trippier zagrał z pominięciem drugiej linii do Harry'ego Kane'a. Ten przepuścił piłkę, licząc na to, że za jego plecami jest Eric Lamela. Przeliczył się - Heurelio Gomes łapie futbolówkę.

7'

Odion Ighalo strzela głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Źle złożył się do strzału. Dodatkowo był na spalonym.

6'

Etienne Capoue zabrał piłkę rywalowi i ruszał z kontrą, którą Dele Alli przerwał zdecydował wślizgiem. Anglik spóźnił się z interwencją - sędzia bez wahania sięgnął po żółtą kartkę.

4'

Harry Kane w roli prawoskrzydłowego świetnie ograł na zamach Nathana Ake'a. Snajper "Kogutów" już składał się do zagrania, ale został zablokowany przez rywala w ostatniej chwili!

2'

Dele Alli urwał się lewą stroną Almenowi Abdi'owi. Szwajcar "miękko" sfaulował rywala.

1'

Harry Kane przejął piłkę na 30. metrze, plecami do bramki Heurelio Gomesa. Chciał od razu przenieść ciężar gry do Toma Carrolla, ale zagrał za mocno i niedokładnie.

0'

Tottenham, który zaczyna mecz na Vicarage Rd. Stadium!

15:59

Losowanie stron - Deeney i Lloris przy arbitrze. Górą...

15:57

Mała zagadka: ilu zawodników w wyjściowym składzie Watford grała wcześniej na White Hart Lane? Na odpowiedzi czekam do końca pierwszej połowy.

15:55

Obie "jedenastki" już na murawie! Goście na biało-czarno, gospodarze w żółto-czarnych strojach.

15:50

Za nieco dwie i pół godziny czeka nas inne ciekawy mecz 19. kolejki Premier League. Chelsea zmierzy się z Manchesterm United. A zakończenie tej serii spotkań będzie miało miejsce jutro, ale z jakim "przytupem"! Leicester podejmie przed własną publicznością Manchester City.

Ale najpierw - Watford vs. Tottenham ;)

15:47

Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania! Tradycyjnie zachęcam do pisania komentarzy, pytań i swoich typów jakim wynikiem zakończy się starcie "Szerszeni z Kogutami". Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

15:43

Stadion gospodarzy może pomieścić 20 877 kibiców (dane wg soccerway). W ostatnich meczach - z Liverpoolem (wygrana 3:0) Norwich (2:0) i Manchesterem United (porażka 1:2) frekwencja przekraczała 20 000 (odpowiednio 20 707, 20 422 i 20 702). Dzisiaj będą zajęte wszystkie krzesełka? Przekonamy się podczas meczu. Na pewno podamy tę informację w relacji.

15:33

W Watfordzie na pewno nie zobaczymy dzisiaj irlandzkiego bramkarza Rene Gilmartina (0 występów/0 bramek) oraz szwedzkiego obrońcę Joela Ekstranda (0/0), którzy zmagają się z urazami.

W kadrze Tottenhamu na próżno szukać angielskiego pomocnika Alexa Pritcharda (5/1) i grającego na tej samej pozycji Clintona N'Jie (7/0) - są nieobecni z powodu kontuzji.

15:30

Watford - Tottenham. Rozgrzewka gości

15:30

Ponieważ "Złoci Chłopcy" (tak też określa się ekipę z Vicarage Rd.) dopiero w tym sezonie awansowali do Premier League, to historia gier z Tottenhamem jest dość uboga. Niemniej dwukrotnie miał miejsce ligowy remis (1:1 25 marca 2000 r. i bezbramkowy 28 października 2006 r.) a aż dziesięć pojedynków kończyło się na korzyść "Kogutów", w tym cztery ostatnie spotkania z rzędu. Co ciekawe, w różnych rozgrywkach (w BPL 3:1, Carling Cup 2:1, FC Cup 1:0 i trzy lata temu towarzysko również 1:0). Czy będziemy dzisiaj świadkami przełamania w wykonaniu zawodników Giuseppe Sannino?

15:25

Dzisiejsze spotkanie zamyka udaną rundę jesienną obu ekip. Gospodarze plasują się na wysokiej siódmej pozycji z dorobkiem 29 punktów. Wyprzedzający "Szerszeni" Manchester United ma tyle samo punktów, a będące na piątej lokacie, premiującej grę w fazie grupowej Ligi Europy zajmuje Crystal Palace, które ma zaledwie "oczko" więcej. Warto nadmienić, że Watford w ostatnich pięciu meczach zdobył aż 13 punktów. Przedwczoraj podzielił się punktami z przeżywającą kryzys Chelsea (2:2), którą prowadził Guus Hiddink.

Z kolei na czwartym miejscu jest Tottenham (32 punkty). Do będących na podium Manchesteru City, Arsenalu i Leicester traci odpowiednio 3, 4 i 6 punktów. Dwa dni temu piłkarze Mauricio Pochettino ograli gładko Norwich 3:0.

15:21

Znamy już wyjściowy skład gości na to spotkanie. Niedługo pojawi się też "jedenastka" Watfordu. Zanim to nastąpi, zobaczmy kogo obaj trenerzy mają do dyspozycji:

Rezerwowi Tottenhamu

Rezerwowi Watfordu

15:18

Relację ze starcia "Szerszeni" z "Kogutami" zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

15:15

Nie musieliśmy czekać 48 godzin by znów "spotkać" się z piłką na najwyższym poziomie, jakim bez wątpienia jest w Premier League. Dla niektórych ekip Boxing Day okazał się nieszczęśliwy - porażki Leicester z Liverpoolem (0:1) i dotkliwa wpadka Arsenalu z Southampton (0:4) były nieudanym prezentem dla swoich trenerów oraz, przede wszystkim, fanów.

Za trzy kwadranse na Vicarage Road Stadium bardzo dobrze spisujące się w tym sezonie Watford podejmie aspirujący do gry w europejskich pucharach Tottenham Hotspur!