Poniedziałek, 28 grudnia 2015, godz. 18:30
Arsenal LondynArsenal Londyn
2 : 0
AFC BournemouthAFC Bournemouth
20:25

Gospodarze pokazali, że spotkanie sprzed dwóch dni było wypadkiem przy pracy. Jednak zwycięstwo byłoby bardziej okazałe, gdyby nie Artur Boruc, który kilkakrotnie stawał na wysokości zadania - warto tylko wspomnieć, że trzy razy był górą w sytuacji 1 na 1 z Theo Walcottem.

Goście spędzą ten rok "nad kreską", ale z zaledwie trzypunktową przewagą nad "czerwonym Newcastle, które zgromadziło zaledwie 17 "oczek". Tabelę zamyka fatalnie spisująca się Aston Villa (tylko 8 punktów).

Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net.

93'

Roger East patrzy na zegarek i kończy mecz! Arsenal bez większego wysiłku pokonuje Bournemouth i co najmniej do jutra jest liderem Premier League!

92'

Na ostatnie minuty wchodzi Alex Iwobi. W stronę ławki udaje się Alex Oxlade-Chamberlain.

91'

Artur "Pajacyk" Boruc znowu lepszy w sytuacji sam na sam z Walcottem! Anglik zmarnował świetne podanie Oezila!

90'

Trzy minuty doliczone. A w ekipie Arsenalu szykuje się zmiana.

90'

Stanislas na lewej stronie wywalczył rzut rożny.

89'

Mertesacker wybija piłkę wzwyż po zagraniu Danielsa. Gospodarze są jednak dalej zamknięci przed własnym polem karnym.

87'

Ritchie w roli głównej! Najpierw jego centry nie zdołał zamknąć żaden z kolegów z drużyny, a po chwili nie opanował w "szesnastce" piłki zagranej przez Stanislasa.

86'

Dobra centra Monreala z lewej strony. Daniels w ostatniej chwili zdołał uprzedzić nabiegającego Campbella.

84'

Zupełnie nieudany strzał Stanislasa. Cech od "piątki".

83'

Oxlade-Chamberlain był bliski podwyższenia! Piłka po "obcierce" wyszła na rzut rożny. Po centrze Oezila nie udało się zagrozić Arturowi Borucowi.

82'

... i Nacho Monreal wchodzi za Kierana Gibbsa.

80'

A w ekipie Arsenalu pojawia się Joel Campbell. Plac gry opuszcza Olivier Giroud

79'

Glenn Murray zastępuje Joshuę Kinga.

78'

Ależ to byłaby piękna akcja zakończona bramką! Giroud poradził sobie z rywalem i zagrał na lewe skrzydło do Oezila. Ten odgrywa z powrotem do Francuza, ale ten wślizgiem uderzył obok bramki Artura Boruca!

77'

Zapowiadała się wyborna okazja Arsenalu do skontrowania rywala! Jednak Giroud fatalnie zagrał do Walcotta.

76'

King nie zdołał opanować piłki zagranej przez O'Kane'a. Ta pada łupem Cecha.

75'

Arter nie pierwszy raz został zablokowany. Goście jednak rozgrywają piłkę. na co pozwalają zawodnicy Arsene'a Wengera.

74'

Niespełna kwadrans do zakończenia spotkania. Kibice Arsenalu skandują Campeone, Campeone.

72'

Cech bez wysiłku broni strzał Stanislasa.

19:59

Mesut Oezil i Oliver Giroud - kanonierska "master-klepka"

19:57

59 983 kibiców przyszło na Emirates.

66'

Walcott strzela z narożnika pola karnego. Piłka o centymetry minęła dalszy słupek bramki Artura Boruca!

65'

Gabriel Paulista strzela głową wysoko nad bramką.

63'

Zablokowane dośrodkowanie Oezila. Niemiec ustawia piłkę w narożniku już ósmy raz.

62'

Fenomenalna akcja Niemca! Popędził na bramkę gości i po klepce z Giroud wyszedł san ma san z Arturem Borucem! Uderzył idealnie pod "pajacykiem" polskiego bramkarza!

62'

GOL, MESUT OEZIL!!!

60'

Eunan O'Kane zmienia Dana Goslinga

59'

Atak pozycyjny Arsenalu przed polem karnym rywala. Piłka uciekła Chambersowi, który sfaulował Goslinga. Sędzia sięga po żółtą kartkę dla zawodnika gospodarzy.

58'

Rajd Bellerina zastopowany na prawej stronie. Akcja gości, po którym Gosling został zablokowany. Piłka jakoś znalazła się w polu karnym Arsenalu, ale Cech pewnym chwytem wyjaśnia sytuację.

56'

Arter został uprzedzony na linii 16. metra. Niespodziewanie inicjatywa jest po stronie gości, którzy od kilku minut "trzymają" grę na połowie Arsenalu.

55'

Cech nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Bournemouth ma drugi(!) rzut rożny.

54'

Smith podłączył się do akcji ofensywnej. Dośrodkował idealnie, w punkt... między rękawice Cecha.

51'

Dośrodkowanie Ramseya z prawej strony pola karnego gości zostało skutecznie zablokowane.

51'

Solowy rajd Bellerina przez połowę boiska. Do momentu zagrania w pole karne w kierunku Giroud zrobił wszystko bardzo dobrze. Podał jednak fatalnie. Cook wybił piłkę na "uwolnienie".

49'

Oxlade-Chamberlain ograł bez trudu Danielsa i dośrodkował w pole karne. Piłka odbiła się od Cooka i złapał ją Artur Boruc przed linią końca boiska.

48'

King dostał świetną piłkę! Nie było spalonego, bo zaspała defensywa Arsenalu! Napastnik gości nie wiedział co zrobić z piłką i zablokował go Gabriel Paulista.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Junior Stanislas będzie grać w miejsce Marca Pugha.

19:28

Powracamy na drugą połowę meczu Arsenal - Bournemouth. W ekipie gości będzie zmiana.

46'

Giroud pada w polu karnym w walce o górną piłkę, ale gwizdek Rogera Easta milczy.

Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Arsenal prowadzi tylko jedną bramką. Duża w tym zasługa Artura Boruca, który zanotował kilka fantastycznych interwencji.

45'

Minuta doliczona.

45'

Giroud powalczył o piłkę w defensywie. Francuz zagrał do Oxlade'a-Chamberlaina na lewą stroną, którego skosił Ritchie.

43'

Siódmy rożny Arsenalu! Znowu było blisko gola, ale Ramsey nie zdołał zamknąć akcji!

42'

Miękka wrzutka Bellerina w pole karne do Giroud, który czekał aż piłka spadnie mu na głowę. Uprzedził go jednak Cook.

40'

Mnożą się rzuty rożne dla Arsenalu po błędach obrony gości. Ci jednak poprawiają za drugim podejściem radzą sobie w opresji.

19:09

Gabriel Paulisa i "główka pracuje"

36'

Zrobiło się gorąco w "szesnastce" Bournemouth. Goście jednak wyszli z opresji.

35'

Artur Boruc znowu górą w pojedynku z Walcottem! Polski bramkarz popisał się firmowym "pajacykiem" i zablokował strzał Anglika! Korner!

35'

To powinien być gol! Gabriel Paulista trącił piłkę po centrze Oezila z narożnika i ta trafiła w słupek. Tam stał Mertesacker, który z niespełna metra strzelił obok bramki!

34'

Walcott dostał kapitalną piłkę od Oezila na 5. metrze. Artur Boruc zdołał jednak zbić piłkę na rzut rożny!

34'

Arsenal ze stoickim spokojem wyszedł z kontrą Zagranie do Oxlade'a-Chamberlaina, który wywalczył aut na wysokości pola karnego.

33'

Atak gości nie przyniósł powodzenia. Bezpańska piłka wpadła do "koszyczka" Cecha.

33'

Mała ciekawostka: Gabriel Paulista jest siódmym zawodnikiem "Kanonierów", któremu asystował Oezil.

30'

Aaron Ramsey upomniany przez arbitra żółtą kartką.

28'

Świetne dośrodkowanie Oezlia z narożnika na 6. metr! Tam pojawił się Gabriel Paulista, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki! Artur Boruc ani drgnął!!!

27'

GOL, GABRIEL PAULISTA!!!

26'

Obrona B'mouth przerywa akcje Gibbsa na lewej stronie. Arsenal spróbował prawa flanką, ale Oxlade-Chamberlain został skutecznie powstrzymany przez Pugha. Rzut rożny.

24'

Ucieszyli się kibice gości po kolejnej udanej interwencji Artura Boruca na przedpolu. Polski bramkarz uprzedził Giroud.

22'

Dobre zagranie do oskrzydlającego akcję Chabersa. Ten od razu centruje w pole karne Artura Boruca, ale zdecydowanie przesadził z dodaniem, a precyzji nie było za cent.

21'

Pugh faulowany przez Bellerina ok. 30 metrów od bramki Cecha. Goście szybko wznowili grę, ale w porę nie zorientował się Daniels. Arsenal od bramki.

19'

King ruszył do prostopadłego podania z głębi pola w "szesnastkę" Arsenalu. Pewnym wyjściem z bramki uprzedził go Cech.

17'

Po chwili Smith mocno przekroczył przepisy. Arsenal nie ma swobody w operowaniu piłką - co chwila doskakuje 2 rywali, którzy za wszelką cenę chcą przejąć futbolówkę.

15'

Chambers w ostatniej chwili blokuje strzał Artera zza pola karnego. Po chwili obrońca Arsenalu fauluje rywala. Sędzia nie zdecydował się sięgnął do kieszonki.

12'

Cech pewnie chwyta piłkę po centrze Pugha. Szybko wznowiona gra i gospodarze mają rzut rożny. Artur Boruc łapie piłkę.

10'

Kontra gospodarzy. GIbbs popędził lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne w kierunku Girroud, ale skutecznie uprzedził go Francis.

8'

Atak pozycyjny Arsenalu na połowie gości. Tym udało się na moment odzyskać piłkę. Piłkarzom Arsene'a Wengera udało się ją szybko odebrać.

7'

Gra szybko wznowiona. Goście w komplecie na murawie.

6'

Arter powalczył o górną piłkę z Mertesackerem. Został staranowany przez Niemca. Konieczna jest pomoc medyczna.

5'

King przejął piłkę na lewej stronie i popędził w stronę pola karnego Arsenalu. Za mocno wypuścił sobie piłkę - ostatecznie grę z "piątki" wznawia Cech.

2'

Gosling centruje w pole karne gospodarzy, którzy wybijają piłkę poza linię końcową. Rzut rożny.

0'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

18:22

Powoli przenosimy się na Emirates Stadium! Czy Bournemouth powstrzyma kolejnego "Goliata"? A może Arsenal będzie do jutra liderem Premier League?

18:18

W ostatnich tygodniach goście zanotowali zwyżkę formy. 11 punktów w pięciu ostatnich spotkaniach pozwoliło niemal podwoić swój dorobek punktowy (do 20 "oczek) i zameldować się na 15. pozycji w lidze. Artur Boruc i spółka ma jednak zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Z kolei Arsenal jest wiceliderem (36 punktów). Do lidera, Leicester, traci dwa "oczka".

18:16

Rezerwowi Arsenalu: Ospina - Campbell, Debuchy, Iwobi, Koscielny, Monreal, Reine Adelaide.

18:15

Rezerwowi gości: Federici - Distin, Murray, O'Kane, Rantie, Stanislas, Tomlin.

18:12

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu "Kanonierów" z Bournemouth.

18:10

Po emocjach w Watford pora na kolejny mecz, który zapowiada się niezwykle interesująco. Artur Boruc spróbuje powstrzymać Arsenal. Z jakim skutkiem?