Manchester Unitedmanchester united
0 : 0
West Ham UnitedWest Ham United
17:57

Sprawiedliwy podział punktów w Teatrze Marzeń. Obie ekipy zaprezentowały się dziś z dobrej strony i spotkanie nie zawiodło kibiców. Wydaje się, że w niektórych sytuacjach, poza skutecznością, brakowało szczęścia. Czerwone Diabły częściej znajdowały się w posiadaniu futbolówki, lecz groźne kontry były dziś atutem Młotów. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Gorąco zapraszam na inne relację LIVE w Ekstraklasa.net, w tym także na spotkanie Inter Mediolan - Genoa, które będę komentował. Do widzenia!

93'

KONIEC SPOTKANIA! Bez bramek na Old Trafford! Młoty nie uderzyły Czerwonych Diabłów, ale wywożą cenny punkt z Manchesteru!

92'

Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym West Hamu. Gospodarze domagają się rzutu karnego, sędzia nieugięty. Oddalili zagrożenie goście.

91'

Piłka zagrywana w pole karne do Darmiana. Wślizgiem interweniował jednak Antonio i wybił futbolówkę na rzut rożny.

90'

Mike Clattenburg dorzucił trzy minuty do regulaminowego czasu gry!

89'

88'

Ostatniej zmiany dokonuje Slaven Bilić - boisko opuścił Mauro Zarate, a zastąpił go Carl Jenkinson

87'

Zarate z rzutu wolnego wrzucał piłkę w pole karne. De Gea wypiąstkował jednak lecącą futbolówkę. Z autu na wysokości pola karnego wznowią grę Młoty.

86'

Teraz faulował Varela i ponownie okazje na centrę w pole karne mają goście.

86'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Manchesteru United. Gospodarze oddalili jednak zagrożenie poprzez wybicie piłki poza obręb "szesnastki".

85'

Noble pobiegł z kontrą. Chciał podawać do Antonio, jednak został faulowany przez Carricka. Zawodnik gospodarzy obejrzał żółtą kartkę.

84'

Wyraźnie przeważają teraz gospodarze. Cały czas rozgrywają oni piłkę na połowie rywala.

82'

Mata centrował w pole karne. Piłkę próbowali wybijać goście, jednak dopadł do niej nabiegający w "szesnastkę" Lingard. Anglik oddał strzał, który również był minimalnie niecelny.

81'

Faulowany z prawej strony Martial. Rzut wolny z groźnej pozycji dla Czerwonych Diabłów.

80'

Blisko objęcia prowadzenia gospodarze! Depay wypuszczony na lewej stronie, zagrał płasko na 11. metr do Martiala. Francuz uderzył z pierwszej piłki i minimalnie spudłował!

79'

Jak na razie wynik bezbramkowy. Do końca meczu pozostało nieco ponad 10 minut. Czy któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

77'

Druga zmiana w zespole West Hamu - plac gry opuszcza Alex Song. Zastąpił go Pedro Obiang.

76'

Lingard wyrzucony na prawą stronę przez Matę. Młody Anglik podał do Fellainiego, a ten od razu zagrał do Hiszpana, który centrował w pole karne, jednak przechwycili piłkę goście.

75'

Korner dla Czerwonych Diabłów. Piłka wrzucona w pole karne, jeden z gospodarzy oddał niecelny strzał głową i wznowi grę od bramki Adrian.

74'

Depay wypuścił na skrzydle Darmiana. Ten płasko zagrał w pole karne, jednak jeden z gości wybił piłkę na rzut rożny.

73'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy - z boiska zszedł Bastian Schweinsteiger, a zastąpił go Memphis Depay.

71'

Martial dryblował w polu karnym. Chciał wykonać jeden zwód za dużo i oddalili zagrożenie goście. Do piłki dopadł jednak Schweinsteiger, oddał mocny strzał z piętnastego metra i minimalnie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

70'

68'

Chwila spokojniejszej gry na Old Trafford. Coraz mniej czasu pozostaje obu ekipom na strzelenie bramki. Czy kibice doczekają się trafienia?

66'

Fenomenalnie rozklepali defensywę rywala gracze Manchesteru United! Ostatecznie Mata będąc w polu karnym oddał minimalnie niecelny strzał. Wznowi grę od bramki Adrian.

65'

Mamy teraz rzut wolny dla West Hamu. Centra w pole karne z prawej strony boiska, główkował Carroll, jednak nie był to groźny strzał i pewnie wybronił De Gea.

63'

Centrował jeden z Czerwonych Diabłów w pole karne Młotów. Goście oddalili zagrożenie, wybijając piłkę. Tam dopadł inny z gospodarzy, oddał strzał z woleja, ale okazał się on bardzo niecelny.

62'

Martial faulowany z prawej strony boiska. Gospodarze mają rzut wolny z bliskiej odległości i świetną okazję na centrę w pole karne.

61'

Varela zatrzymał pędzącego na skrzydle Cresswella.

60'

Ależ okazja dla gospodarzy! Piłka zagrana w pole karne do Martiala. Ten będąc przy końcowej linii zagrał płasko do Fellainiego, a ten chciał wręcz wepchnąć piłkę do siatki. Zdołał się wyciągnąć Adrian i fenomenalnie interweniował. To wręcz musiało być 1:0!

59'

58'

Kilka groźnych okazji mieli goście, więc teraz próbują atakować miejscowi. Tym razem piłka zagrywana w pole karne do Fellainiego, jednak wyżej od niego wyskoczył jeden z Młotów i oddalił zagrożenie.

56'

Znakomita akcja gości! Antonio z prawej strony boiska zagrał w pole karne do Carrolla. Ten odegrał do Zarate. Zawodnik Młotów znalazł się sam na sam z De Geą i w fenomenalnej sytuacji przestrzelił!

54'

Zarate teraz schodził z lewej strony boiska, oddał strzał z około 25 metrów. Próba celna, jednak pewnie interweniował David de Gea.

53'

Zarate najpierw biegł prawą stroną, później zszedł do środka i próbował zagrywać w pole karne do Kouyate. Ten źle opanował piłkę i wyszła ona na aut bramkowy.

52'

Darmian walczył z lewej strony boiska, jednak został zatrzymany przez rywala.

51'

Spokojny początek drugiej części meczu.

50'

Carrick do Schweinsteigera, a ten od razu do Maty. Hiszpan chciał wbiec z piłką w pole karne, jednak został zatrzymany przez rywala.

48'

Manchester United na początku drugiej połowy długo utrzymuje się przy piłce.

46'

Louis van Gaal dokonał w przerwie drugiej roszady - z boiska zszedł Paddy McNair, a zastąpił go Guillermo Varela.

46'

GRA WZNOWIONA! Od środka pola zaczęły Młoty!

17:01

Zawodnicy powrócili już na plac gry!

16:52

Odrobina statystyk po pierwszej połowie:

16:52

Z dobrym widowiskiem przyszło nam się dziś mierzyć. Pierwsza połowa z pewnością nie zawiodła. Częściej przy piłce znajdowali się podopieczni Louisa van Gaala, ale najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał Winston Reid. Defensor gości trafił jednak w poprzeczkę. Liczymy na jeszcze więcej emocji po przerwie! Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

47'

KONIEC PIERWSZEJ ODSŁONY MECZU! Po ciekawych 45 minutach bez bramek na Old Trafford!

45'

Pan Mike Clattenburg doliczył dwie minuty do pierwszej części gry!

45'

Teraz mamy rzut wolny dla gości na skrzydle. Centra w pole karne Manchesteru w wykonaniu Zarate, jednak pewnie interweniował De Gea, wyłapując lecącą piłkę.

44'

Zmiana spowodowana urazem także w zespole Manchesteru United - boisko opuszcza utykający Morgan Schneiderlin, a zastąpił go Michael Carrick

43'

McNair faulował Zarate pod polem karnym Młotów. Z własnej połowy wznowią grę goście.

41'

Rzut wolny dla gospodarzy. Wrzutka w pole karne rywali w wykonaniu Maty, wybili głową goście, ale wprost do stojącego na 25. metrze Blinda. Ten chciał uderzyć z woleja, jednak tak skiksował, że aż się przewrócił od machnięcia nogą.

40'

39'

Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzutka w pole karne w wykonaniu Maty, Schweinsteiger odegrał do Hiszpana i ten ponownie zacentrował. Wtedy rozpoczął się istny Meksyk. Fellaini na ziemi, odpychany Smalling podczas próby oddania strzału, sygnalizowanie zagrania ręką przez jednego z gości... ale ostatecznie piłka wybita poza pole karne.

37'

Slaven Bilić dokonał właśnie wcześniej awizowanej zmiany - boisko opuścił kontuzjowany Victor Moses, a w jego miejsce pojawił się Michail Antonio.

35'

Lingard wrzucał piłkę w pole karne gości. Tam głową próbował uderzać Fellaini, jednak wyżej wyskoczył jeden z obrońców i oddalił zagrożenie.

34'

Moses położył się na murawie i trzyma się za mięsień dwugłowy uda. Oznacza to raczej konieczność zmiany gracza Młotów.

33'

Noble dostał piłkę na lewym skrzydle. Będąc już w narożniku boiska został zatrzymany przez jednego z rywali i w posiadaniu futbolówki są już gracze Manchesteru United.

32'

W ostatnim czasie nieco inicjatywę przejęli zawodnicy z Londynu.

31'

30'

Dużo walki w środku pola w ostatnich minutach. Za równo Czerwone Diabły, jak i Młoty nie chcą się wychylać.

29'

Fellaini bezmyślnie interweniował na skrzydle. To mogła być nawet czerwona kartka dla Belga, jednak skończyło się jedynie na rzucie wolnym.

28'

Moses pędził z piłką prawą stroną boiska, wbiegł z nią w pole karne, jednak został zatrzymany przez Blinda.

27'

Darmian wrzucał piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Adrian złapał futbolówkę i wyszedł z nią na rzut rożny. Sędzia zdecydował, że bramkarz Młotów interweniował już poza placem gry i rozpocznie on wybiciem z piątego metra.

26'

Słynny hymn West Hamu w wykonaniu kibiców:

25'

Teraz rzut rożny dla Manchesteru. W pole karne wrzucał Mata, jednak jeden z gości wybił piłkę poza obręb "szesnastki". Ponownie dopadł Hiszpan do futbolówki i po raz kolejny zacentrował, ale znowu z opresji wyszli gracze West Hamu wybijając górną piłkę.

23'

Co tam się dzieje?! Rzut rożny dla West Hamu, wrzutka w pole karne gospodarzy, głową uderzył Winston Reid i trafił w poprzeczkę! Przyjezdni atakują rzadko, jednak jak coś się dzieje, to z przytupem!

22'

Wrzutka w pole karne gospodarzy. Źle interweniował De Gea, który "wypluł" piłkę przed siebie. Jeden z obrońców Manchesteru chciał wybić futbolówkę i trafił w słupek!

21'

Teraz trochę dłużej przy piłce w środkowej części boiska utrzymują się Młoty.

21'

Centra ze stałego fragmentu gry w pole karne w wykonaniu gospodarzy. Żaden z nich nie sięgnął jednak futbolówki i przechwycili przyjezdni.

20'

Schweinsteiger faulowany z lewej strony boiska. Rzut wolny dla Manchesteru United.

19'

Dwa razy z lewej strony boiska zagrywał piłkę w pole karne rywali Lingard, jednak dwukrotnie wybijali to podanie goście.

18'

17'

Bardzo ciekawe pierwsze kilkanaście minut z obu stron. Do pełni szczęścia brakuje tylko bramek.

16'

Po rzucie rożnym nie wynikło nic groźnego dla Czerwonych Diabłów.

15'

Ależ okazja dla gopsodarzy! Z lewej strony w pole karne wrzucał Lingard. Głową w jedenastce zgrał do Martiala Fellaini. Francuz oddał strzał, który został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

14'

Martial dostał piłkę w pole karne. Francuz był wypychany przez Reida do prawej strony boiska. Dobiegł jeszcze drugi z obrońców Młotów i przechwycił on futbolówkę od napastnika Manchesteru United.

13'

Goście wznowili grę z narożnika boiska wrzutem piłki w pole karne rywali. Ostatecznie jeden z przyjezdnych oddał niecelny strzał i wznowi grę bramkarz Czerwonych Diabłów.

12'

Dobra okazja dla West Hamu! Złe podanie Darmiana i piłkę przechwycił na połowie rywala Noble. Od razu podał on do Mosesa, który wyszedł sam na sam z Davidem de Geą. Hiszpan wyszedł zwycięsko z tego pojedynku i mamy rzut rożny dla Młotów.

10'

Zarate próbował opanować piłkę na lewej flance, jednak wyszedł z nią na aut. Wznowią grę podopieczni Louisa van Gaala.

9'

Bardzo dobrą centrę w pole karne wykonał z prawej strony boiska McNair. Do piłki dopadł Fellaini, który wykorzystując wzrost oddał strzał głową. Piłkę dotknął jeszcze Reid, jednak Mark Clattenburg nie zauważył tego i nie ma rzutu rożnego.

7'

Rzut rożny dla West Hamu. Po centrze gości w pole karne piłkę wypiąstkował De Gea i z kontrą wyszły Czerwone Diabły. Darmian dostał prostopadłe podanie na lewej flance, starał się centrować w pole karne, jednak żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

5'

Fellaini popędził z piłką przez około 30 metrów. Martial próbował wystawić się, aby Belg mógł mu podać, jednak zablokowany przez rywala i przewrócił się. Wtedy Fellaini oddał strzał z około 20 metrów. Piłka leciała po ziemi. Strzał niecelny.

4'

Lingard na lewej flance zagrał do Martiala, który próbował centrować w pole karne do Fellainiego. Obrońcy gości oddalili zagrożenie wybiciem piłki poza "szesnastkę".

3'

Zdjęcie zrobione tuż przed pierwszym gwizdkiem:

2'

Piłka zagrana na lewe skrzydło zagrana do Darmiana. Ten wrzucił ją w pole karne do zamykającego akcję Fellainiego. Belg wystawił futbolówkę na 20. metr do McNaira. Młody Anglik oddał bardzo niecelne uderzenie.

16:00

GRAMY! OD ŚRODKA BOISKA ZACZĘLI GOSPODARZE!

15:55

Zawodnicy wychodzą już na murawę Teatru Marzeń!

15:37

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze. Manchester United powinien wykorzystać atut własnego boiska i pokazać, kto jest zdecydowanie lepszym zespołem. Nigdy nie można niczego przesądzać przed ostatnim gwizdkiem arbitra, ale inny wynik niż zwycięstwo Red Devils będzie sporym zaskoczeniem. Startujemy za nieco ponad 20 minut!

15:35

Old Trafford powoli się wypełnia:

15:31

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Mike Clattenburg. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Premier League (2015/2016) - 11 spotkań, 42 żółte kartki, 2 czerwone kartki, 0 rzutów karnych

Liga Mistrzów (2015/2016) - 2 spotkania, 9 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Capital One Cup (2015/2016) - 1 spotkanie, 2 żółte kartki, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Eliminacje Euro 2016 - 4 spotkania, 17 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

15:27

Anthony Martial ma odpowiadać za grę ofensywną gospodarzy w dzisiejszym meczu:

15:24

Zawodnicy, którzy z powodu kontuzji nie wystąpią w dzisiejszym spotkaniu:

Manchester United - Luke Shaw, Antonio Valencia, Wayne Rooney, Ander Herrera, Marcos Rojo

West Ham United - Enner Valencia, Diafra Sakho, Dimitri Payet

15:18

Podopieczni Slavena Bilicia od dłuższego czasu nie potrafią zdobyć trzech punktów. Ostatni raz miało to miejsce w końcówce października, gdy The Hammers pokonali na własnym obiekcie Chelsea Londyn (2:1). Żelazni w poprzedniej serii gier zaledwie zremisowali na Upton Park z WBA (1:1). Goście, mimo gorszej formy, wciąż utrzymują się na wysokiej, ósmej lokacie w tabeli Premier League. 22 „oczka” to dotychczasowy dorobek londyńczyków.

15:17

Ustawienie taktyczne zespołu gości:

15:16

Przyszła pora na ławkę rezerwowych West Hamu:

Darren Randolph, Carl Jenkinson, James Collins, Pedro Obiang, Reece Oxford, Michail Antonio, Nikica Jelavić

15:14

Gospodarze mimo że znajdują się na trzecim miejscu w lidze angielskiej, nie prezentują ostatnio najlepszej możliwej dyspozycji. Czerwone Diabły wygrały zaledwie dwie z pięciu poprzednich ligowych konfrontacji (2:0 z West Bromwich Albion oraz 2:1 z Watford). Trzy pozostałe spotkania zakończyły się remisami (0:0 z Manchesterem City, 0:0 z Crystal Palace oraz 1:1 z Leicester City). Dwudziestokrotni mistrzowie Anglii, w czternastu kolejkach, zgromadzili 28 „oczek”.