Newcastle Unitednewcastle
2 : 0
LiverpoolLiverpool
18:58

Muszę przyznać - nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Newcastle po dwóch bramkach Georginio Wijnalduma pokonuje na własnym terenie Liverpool. Trzy punkty zasłużenie zostają na St. James' Park. Podopieczni Jurgena Kloppa nie pokazali dziś nic, co mogłoby zaskoczyć Roba Elliota i defensywę miejscowych. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk. Zapraszam na kolejne relację LIVE w Ekstraklasa.net!

97'

KONIEC! NIESPODZIANKA NA ST. JAMES' PARK! NEWCASTLE POKONUJE LIVERPOOL 2:0!

96'

Na stadionie trwa już feta, bo nikt już gospodarzom tego zwycięstwa nie odbierze. Tymczasem Origi znalazł się na spalonym.

94'

Gracze Newcastle wbijają gwóźdź do trumny Liverpoolu! Doskonała kontra i prostopadłe podanie na sytuację sam na sam otrzymał Wijnaldum, który pokonał podcinką wychodzącego z bramki Mignoleta!

93'

GOOOOL! POZAMIATANE! GEORGINIO WIJNALDUM PO RAZ DRUGI!

92'

Wracamy do gry i zawodnicy Jurgena Kloppa starają się już najprostszymi sposobami przedostać się w pole karne Newcastle.

91'

Niebezpiecznie na murawę upada Skrtel i mamy przerwę w meczu, bo na boisku pojawili się medycy gości, którzy sprawdzają, czy wszystko w porządku z obrońcą Liverpoolu.

90'

Pięć minut nadziei dla piłkarzy gości - tyle do podstawowego czasu gry dorzucił Andre Marriner!

89'

Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych i krótko rozegrany, piłka trafia na piąty metr i głową trafia Lovren, ale bez mniejszych problemów futbolówkę chwyta Elliot.

87'

W ataku pozycyjnym gracze gości, którzy ryzykują już grając trójką obrońców z tyłu i w razie kontrataku Newcastle może być to niebezpieczna sytuacja.

86'

Najwyżej do główki wyskoczył Moreno, lecz niecelnie trafia głową obrońca Jurgena Kloppa i od bramki grę wznowi Elliot.

85'

Rzut rożny dla podopiecznych Liverpoolu i szansa ze stałego fragmentu gry na bramkę wyrównującą.

83'

Origi fauluje w ataku swojego zespołu i gospodarze starają się jak najwolniej wznowić rzut wolny by zyskać jak najwięcej czasu.

82'

Ostatnia zmiana w ekipie Srok - boisko opuszcza dobrze grający dziś Papiss Demba Cisse, a zastępuje go Florian Thauvin.

81'

Centra w pole karne i na dalszym słupku dobrze znalazł się Clyne, jednak zbyt mocno zagrana piłka ostatecznie opuszcza boisko.

80'

Do końca spotkania pozostało dziesięć regulaminowych minut. Podanie na prawą flankę do Clyne'a, który bez namysłu wrzuca w pole karne, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów.

79'

Gol dla Liverpoolu po technicznym strzale Moreno! Hiszpan przelobował wychodzącego z bramki Elliota zdobywając bramkę, jednak sędzia asystent pokazał pozycję spaloną. Powtórki pokazują, że wcale ofsajdu nie było!

78'

Tak prezentują się statystyki tego meczu, na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem:

77'

Mający żółtą kartkę Jack Colback opuszcza plac gry, a w jego miejsce na ostatni kwadrans melduje się Yoan Gouffran.

76'

Akcja, w której bramkę zdobyło Newcastle:

75'

To powinna być bramka wyrównująca dla graczy Liverpoolu! Ale fatalnie przestrzelił wprowadzony przed momentem Sturridge! Jednak jest to promyk nadziei na zgarnięcie chociaż jednego oczka w tym meczu przez graczy z Anfield.

74'

Juergen Klopp dokonał ostatniej zmiany - na boisku zameldował się Divock Origi, a zastąpił on Jordona Ibe.

72'

Próba z dystansu Sturridge ląduje wysoko na trybunach ku zadowoleniu wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.

71'

Kontratak wykonaniu graczy w pasiastych koszulkach i niedokładne podanie strzelca bramki do Cisse. Od bramki szybko grę wznawia Mignolet.

71'

Od środka rozpoczęli przyjezdni, którzy zapewne ruszą teraz do masowych ataków na bramkę Elliota, więc zrobi nam się zdecydowanie więcej miejsca na boisku.

70'

Mamy niespodziankę na St James' Park! Podanie w pole karne otrzymał Georginio Wijnaldum, który z około piątego metra uderzył po długim rogu i piłka przypadkowo odbiła się od Lovrena ostatecznie znajdując miejsce w bramce Liverpoolu!

69'

GOOOOL! NIESPODZIANKA W NEWCASTLE! MIEJSCOWI OBEJMUJĄ PROWADZENIE! WIJNALDUM!

68'

Steve McClaren dokonuje pierwszej roszady - z boiska schodzi Siem de Jong, a zastępuje go Ayoze Perez

67'

Od bramki rozpocznie Mingolet, ale my teraz spoglądamy na środek boiska, bo będziemy mieli pierwszą zmianę w zespole Srok.

66'

Podanie na prawą stronę boiska do Ibe, który próbował przedostać się w pole karne Newcastle, ale skutecznie wydzióbał mu piłkę sprzed nóg Mbemba.

65'

Zbyt mocne podanie do Cissoko przy narożniku pola karnego, ostatecznie pika dociera w pole karne po podaniu Janmana i po małym zamieszaniu futbolówka trafia ostatecznie do dłoni Mingoleta.

63'

Faulowany tuż po wejściu Sturridge i sędzia ukarał Cisse żółtą kartką.

62'

... natomiast w miejsce Christiana Benteke wchodzi Adam Lallana

62'

Mamy dwie zmiany w zespole gości - boisko opuszcza Roberto Firmino, a zastępuje go Daniel Sturridge...

61'

Statystyki po pierwszym kwadransie drugiej połowy:

60'

Vurnon Anita ukarany żółtą kartką - jak najbardziej słuszna decyzja arbitra.

59'

Dośrodkowywał w pole karne Mbemba, ale wyżsi gracza Liverpoolu nie mają problemu z opanowaniem piłki.

58'

Podanie do Sissoko na prawą flankę i atakowany gracz Newcastle przez dwójkę graczy Jurgena Kloppa i od wrzutu z autu wznowią zawodnicy w czerwonych trykotach.

57'

Przynudzają gracze obu ekip, walka toczy się w środkowej strefie boiska i słychać już pierwsze gwizdy z trybun.

56'

Wciąż czekamy na bramki na St. James' Park:

55'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zbyt wysokie i mija wszystkich wyskakujących graczy do główki.

54'

Rzut rożny dla Newcastle i od razu pobudziły się trybuny na St James' Park.

53'

Wymiana ciosów wykonaniu obu ekip, lecz wszystko kończy się najczęściej przed polami karnymi i jak dotąd na tablicy świetlnej zero do zera.

52'

Faulowany przed polem karnym Ibe, sędzia pokazuje, że gramy dalej i Firmino wystawia futbolówkę Allenowi na około szesnasty metr i defensywny pomocnik Liverpoolu fatalnie przestrzelił po ziemi.

51'

Dobra akcja wykonaniu Srok. Podanie na bliższy słupek otrzymał Wijnaldum, ale źle trafia w piłkę, a ta trafia jedynie w boczną siatkę.

50'

Skrtel wybija piłę sprzed własnego pola karnego i oddaje ją za darmo gospodarzom, którzy rozgrywają atak pozycyjny w tym momencie.

49'

Ibe starał się przedzierać w środkowej w pole karne Newcastle, ale był blokowany przez dwójkę rosłych obrońców gospodarzy i z góry był skazany na porażkę.

48'

Walka Firmino i Colbacka o piłkę zakończona przewinieniem zawodnika w czerwonym koszulce.

47'

Podanie na granice szesnastego metra otrzymał Firmino i jego strzał obija jedynie boczne bandy stojące po obu stronach słupków.

46'

GRA WZNOWIONA! Od środka boiska zaczęły Sroki!

17:56

Statystyki z pierwszej połowy spotkania przedstawiają się następująco:

17:50

Bardzo wyrównana i ciekawa pierwsza połowa spotkania. Obie ekipy stworzyły sobie po jednej dobrej okazji, ale brakowało skuteczności. Liverpool, tak jak się wszyscy spodziewali, częściej jest przy piłce, ale Newcastle dzielnie stawia czoła The Reds. Liczymy na bramki po przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

46'

KONIEC PIERWSZEJ ODSŁONY MECZU! Na St. James' Park bez bramek, ale jest ciekawie!

46'

Bardzo dobre uderzenie z rogu pola karnego Jordona Ibe'a i piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką Newcastle!

45'

Andre Marriner doliczył 60 sekund do pierwszej części gry!

45'

Leiva fauluje swojego rywala na około trzydziestym metrze od bramki Minglota i środkowy pomocnik zarobił żółtą kartkę.

44'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i przedłużoną piłkę na dalszym słupku głową uderza Mbemba i była to najlepsza okazja dla gospodarzy na objęcie prowadzenia w tym meczu!

43'

Mamy już końcówkę pierwszej połowy i rzut rożny dla Newcastle.

42'

Moreno przechwytuje futbolówkę po centrze w pole karne Newcastle, ale sędzia dostrzega przewinienie pomocnika z Anfield i przyznaje rzut wolny Srokom.

41'

Porcja statystyk po trzydziestu minutach:

40'

Benteke otrzymał podanie przed pole karne, gdzie stracił piłke i poszło, szybkie prostopadłe podanie do Cisse, który grał "jeden na jednego" ze Skrtelem. Napastnik Newcastle zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i atakowany przez trójkę graczy w czerwonych trykotach zgubił piłkę.

39'

Sprytnie podawać w pole karne chciał Janmaat do Cisse, jednakże we wszystko wmieszał się Lovren, który przeciął to podanie.

39'

Dalekie wstrzelenie futbolówki w pole karne Liverpoolu, z którą radzą sobie gracze Jurgena Kloppa.

38'

Milner fauluje obrońce gospodarzy i blisko stojący sędzia przyznaje rzut wolny dla Newcastle.

36'

Zagranie długiej piłki do Sissoko, który sprytnie odpychany przez rywala nie dochodzi do górnej piłki.

35'

Faul Milnera w środkowej strefie boiska, lecz sędzia nie ukarał gracza Liverpoolu żółtą kartką.

34'

Osiemnasta żółta kartka Jacka Colbacka w tym sezonie za faul w środkowej strefie boiska.

33'

Zmarnowana "setka" przez Christiana Benteke:

32'

Cisse dostaje piłkę na dalszy słupek i odpycha Clyne'a. Napastnik Newcastle strzelił po dłuższym słupku, a my słyszymy gwizdek arbitra, który dostrzegł ostatecznie przewinienie gracza Srok na prawym defensorze gości.

30'

Strzał Clyne'a sprzed pola karnego i piłka trafiła wprost blokującego go Mbemba, jednak przy piłce nadal zawodnicy w czerwonych trykotach.

29'

Zagranie piłki na dalszy słupek do De Jonga, który próbował minąć obrońcę Liverpoolu, a ten zagrywa piłkę ręką, jednak była dosyć przypadkowo i nie ma mowy o rzucie karnym.

28'

Jak na razie mecz nie zachwyca i zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po graczach Jurgena Kloppa, którzy nie dominują póki co w tym meczu.

27'

Krótko rozegrany rzut rożny przez graczy w czerwonych trykotach, ale zbyt mocna centra Ibe i od bramki wznowi Elliot.

27'

Dobrze prawą flanką ruszył Ibe, który obił nogi rywala i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

26'

Nieskuteczny atak pozycyjny wykonaniu gości, jednak jeszcze gorzej zachowują się gracze Srok, którzy zgubili futbolówkę na środku boiska.

25'

24'

Długa piłka do Cisse i szybszy od niego bramkarz Liverpoolu wybiega i chwyta futbolówkę we własnej "szesnastce".

23'

De Jong szukał Sissoko i tym razem zbyt mocno podaje, a bezpańską piłkę pewnie chwyta Mignolet.

22'

Sprytne podanie Ibe pomiędzy obrońców Newcastle do Allena, ale zbyt mocno zagrana futbolówka i od piątego metra rozpocznie grę golkiper gospodarzy.

21'

Było groźnie pod bramką Roba Elliota! Po dośrodkowaniu piłkę zgasił głową jeden z graczy Liverpoolu i w dogodnej okazji znalazł się na trzecim metrze Benteke, który strzelił nad poprzeczką.

20'

Mamy piąty rzut rożny dla Liverpoolu i rośli defensorzy w czerwonych trykotach już wbiegają w pole karne Srok.

19'

Faul w środkowej strefie boiska Benteke, który umożliwił swoim kolegom na powrót przed własne pole karne i tam przygotowanie się na atak pozycyjny Newcastle.

18'

Centra Moreno w pole karne i dobrze na przed polu zachował się Elliot pewnie chwytając futbolówkę w rękawice.

17'

Milner walczył o piłkę przy linii końcowej i sprytnie jego nogi obił Janmaat.

16'

Statystyki po pierwszym kwadransie nie są zbyt ciekawe:

15'

Mecz jest rozgrywany w szybkim tempie co powoduje, że kwadrans upłynął nam jak pstryknięcie palcami, jednak nadal żadna drużyna nie stworzyła sobie okazji by wyjść na prowadzenie.

14'

Prawą stroną boiska atakują gospodarze i gorące owacje dla Janmaata, który z ofiarną interwencją nie doprowadził do kontrataku The Reds.

13'

Miejscowi starają się szybkimi, długimi podaniami zaskoczyć obrońców Jurgena Kloppa, lecz gracze z miasta Beatlesów nie pozwalają na wiele.

12'

Lewą flanką ruszyli przyjezdni i przy narożniku o piłkę walczyli Firminio i Ibe. Ostatecznie defensorzy gospodarzy obijają nogi napastnika Liverpoolu i od bramki wznowi Elliot.

11'

Niedokładne podanie do Lucasa, który z poświęceniem próbował utrzymać piłkę w boisku, ale ostatecznie od wrzutu z autu sprzed własnego pola karnego wznowili zawodnicy Newcastle.

10'

Nathaniel Clyne w akcji:

9'

Spokojnie Skrtel odgrywa głową do swojego bramkarza, a zawodnicy Liverpoolu przedostali się już pod pole karne Srok, gdzie nie mogą znaleźć wolnej przestrzeni na podanie.

8'

Dośrodkowanie w pole karne i pewnie górną piłkę chwyta Elliot.

7'

W tej chwili w ataku pozycyjnym goście i zagranie piłki na lewą stronę do Lucasa, a ten od razu wykonał podanie po ziemi wzdłuż piątego metra, lecz nie było tam żadnego z jego kolegów.

6'

W ataku pozycyjnym gospodarze i górna piłka w kierunku wbiegającego w pole karne Wijnaduma, który skutecznie blokowany przez defensorów gości nie jest w stanie dojść do podania.

5'

Podanie na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Sissoko, jednak czystym wślizgiem interweniuje Lovren.

4'

Prostopadła piłka do Benteke, ale dobrze z bramki wybiegł Elliot i na granicy pola karnego pewnie chwyta futbolówkę bramkarz gospodarzy.

3'

Wycofanie piłki do Mignoleta, który daleko wybija piłkę i po walce o górną piłkę od wrzutu z autu na środku boiska rozpoczęli gracze Newcastle.

2'

Trzykrotnie szanse z rzutu rożnego mieli The Reds i ostatecznie po rozegraniu piłki przed polem karnym przez przyjezdnych Lucas źle podał futbolówkę i od wrzutu z autu wznowiły Sroki.

1'

Już od samego początku zaatakował Liverpool, który ma już w pierwszej minucie spotkania rzut rożny.

17:01

GRAMY! Od środka boiska zaczęli The Reds!

16:56

Piłkarze wychodzą już na murawę!

16:41

Zawodnicy uskuteczniają już rozgrzewkę:

16:30

Kryzys The Toon wydaje się być tak głęboki, że pokonanie go w starciu z coraz lepiej grającym Liverpoolem wydaje się być niemożliwe. Za zdecydowanych faworytów trzeba uznać podopiecznych Juergena Kloppa. Każdy pojedynek rządzi się własnymi prawami, ale wynik inny niż wysoka wygrana pięciokrotnych zdobywców Pucharu Europy, będzie sporym zaskoczeniem. Startujemy już za pół godziny!

16:28

Zawodnicy, którzy nie wystąpią w dzisiejszym spotkaniu:

Newcastle United - Cheick Tiote, Jamaal Lascelles, Mike Williamson, Tim Krul, Steven Taylor, Emmanuel Riviere, Rolando Aarons, Massadio Haidara, Gabriel Obertan (kontuzja)

Liverpool - Emre Can (zawieszenie), Philippe Coutinho, Mamadou Sakho, Danny Ings, Joe Gomez, Jon Flanagan (kontuzja)

16:23

Szatnia jest już gotowa na przybycie gości:

16:22

Czarno - biali, w zeszłym sezonie, pokonali u siebie klub z Anfield 1:0, ale jest to ich jedyne zwycięstwo w sześciu ostatnich konfrontacjach. Mimo to goście zwyciężyli tylko w jednej z ostatnich pięciu wizyt na St. James’ Park, ale było to aż 6:0 w kwietniu 2013 roku.

16:21

The Toon są w bardzo głębokim dołku i żeby się o tym najbardziej przekonać, wystarczy spojrzeć na wyniki. Newcastle przegrało dwa ostatnie mecze z Leicester (0:3) i Crystal Palace (1:5), ale bardziej niż rozmiary porażki kibiców niepokoi styl drużyny, a raczej jego brak oraz deficyt zaangażowania w grę. Podopieczni Steve’a McClarena zajmują aktualnie 19. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 "oczek".

16:19

Ustawienie taktyczne drużyny Steve'a McClaren'a:

16:16

Przyszła pora na ławkę rezerwowych Newcastle:

Karl Darlow, Jamie Sterry, Kevin Mbabu, Yoan Gouffran, Florian Thauvin, Ayoze Perez, Aleksandar Mitrović

16:14

W drużynie The Reds widoczne są już pierwsze efekty pracy Jurgena Kloppa. Goście są w bardzo dobrej dyspozycji - w poprzednich dwóch kolejkach, mimo niełatwego terminarza, odnieśli zwycięstwa. Najpierw w przekonującym stylu ograli Manchester City (4:1), a następnie uporali się ze Swansea City (1:0). Liverpool w tabeli Premier League zajmuje siódmą pozycję z 23 punktami na koncie.

16:13

Wszyscy zawodnicy desygnowani do gry przez Jurgena Kloppa:

16:13

Poznaliśmy podstawowe jedenastki obu zespołów, więc czas na ławki rezerwowych. Zacznijmy od Liverpoolu:

Adam Bogdan, Kolo Toure, Jordan Henderson, Daniel Sturridge, Adam Lallana, Divock Origi, Connor Randall

16:05

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Andre Marriner. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Premier League (2015/2016) - 7 spotkań, 30 żółtych kartek, 2 czerwone kartki

Championship (2015/2016) - 2 spotkania, 6 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek

Liga Europy (2015/2016) - 2 spotkania, 7 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

Capital One Cup (2015/2016) - 2 spotkania, 3 żółte kartki, 0 czerwonych kartek

Warto zaznaczyć, że czterdziestosześcioletni sędzia prowadził już dwa mecze The Reds w tym sezonie i oba spotkania gości rozgrywali przeciwko Southampton (1:1 oraz 6:1). Pan Marriner był również arbitrem w spotkaniu Newcastle - Arsenal (0:1).