Niedziela, 1 listopada 2015, godz. 14:30
6 : 2
SunderlandSunderland
1. połowa2 : 1
16:27

Serdecznie dziękuję za spędzenie ostatnich 90 minut wraz z Ekstraklasa.net. To niezwykłe spotkanie komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn, do usłyszenia!

16:26

Dzięki temu zwycięstwu Everton awansował na 8 pozycję w Premier League. Sunderland pozostaje na 19 lokacie z zaledwie 6 punktami na koncie!

16:26

Ależ strzelanina na Goodison Park! Osiem bramek, mnóstwo emocji. Wspaniałe spotkanie. Bohaterem spotkania Arouna Kone, który ustrzelił wspaniałego hat-tricka!

94'

Koniec meczu! Końcowy wynik to 6:2 dla Evertonu!

92'

Strzał van Aanholta zablokowany przez Stonesa.

90'

3 minuty dołożył arbiter.

90'

Teraz Yann M'Vila zmusił Howarda do interwencji. Po chwili uderzał też Defoe! Znów Amerykański golkiper świetnie broni!

89'

Duncan Watmore był sam na sam z bramkarzem gospodarzy! Zabrakło zimnej krwi, młody zawodnik Sunderlandu próbował lobować, ale zrobił to za słabo. Howard bez problemu złapał piłkę. Szkoda!

89'

Kolejna dobra akcja Evertonu, znów Mirallas, tym razem złapany na spalonym.

88'

Mirallas przeprowadził indywidualną akcję z lewej strony. Oddał nawet strzał - niewiele zabrakło, by zmusił do interwencji Pantilimona.

86'

Groźna akcja gości, po wrzutce z prawej strony zabrakło centymetrów, by Defoe skierował piłkę do siatki.

85'

Pięć minut do końca. Sunderland próbuje zmniejszyć rozmiary porażki. Everton oddał inicjatywę rywalom.

84'

Znów Watmore! Świetnie radzi sobie młody zawodnik gości! W ostatniej chwili piłkę zabrał mu Stones, inaczej byłby sam na sam z bramkarzem.

83'

Watmore świetnie sobie poradził z lewej strony boiska! Przedarł się przez 3 obrońców gospodarzy, ale nie miał wsparcia kolegów z zespołu! Później strzelał jeszcze Larsson, lecz nieudanie.

81'

Zasępione miny kibiców przyjezdnych. Takiej masakry się na pewno nie spodziewali.

79'

Wrzawa i owacja na stojąco kibiców Evertonu towarzyszyła zejściu Belga z murawy.

79'

Zmiana u gospodarzy. Lukaku opuszcza murawę, szansę dostaje Leon Osman.

78'

6:2 proszę Państwa. Co za mecz!

77'

Idealne, wspaniałe, cudowne podanie Lukaku do napastnika Evertonu! Lewą nogą, prosto na głowę Kone, który trafia po raz trzeci dziś do siatki!

76'

GOOOOOOOL! AROUNA KONE KOMPLETUJE HAT-TRICKA!

75'

Zmiana u gości. Schodzi Fletcher, wchodzi młody Watmore.

75'

Funes Mori uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nad bramką.

74'

Mirallas... Prawie wpadła szósta! Barkley zagrał prostopadle "w uliczkę" do Belga, ten minął bramkarza, ale nie zdołał wbić piłki do siatki!

71'

"The Toffess" zamknęli rywali na ich połowie. Sunderland próbuje kontrować bardzo długimi piłkami, ale są one zbyt niedokładne.

71'

Krótko rozegrany korner. Któreś z kolei podanie okazało się jednak niedokładne i Brown wybił futbolówkę.

70'

Galloway wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

68'

"Czarne Koty" straciły już wiarę. Everton klepie piłkę jak na treningu.

67'

Pamiętacie Państwo, jak mówiłem, że w ostatnich 5 meczach pomiędzy Evertonem a Sunderlandem padło 7 bramek? Dziś tyle widzimy w jednym spotkaniu, a jeszcze 25 minut przed nami!

65'

Odpowiedź z drugiej strony. Schodzi Gerard Deulofeu, genialny występ Hiszpana! Zasłużył na oklaski kibiców. W jego miejsce Mirallas!

64'

Zmiana w ekipie gości. Larsson zastępuje Yedlina na ostatnie pół godziny.

64'

Ależ kanonada na Goodison! Kontrę Evertonu rozpoczął Barkley, zagrał szybko do McCarthy'ego. Ten skierował piłkę na lewo do Kone, który zalicza drugie trafienie tego popołudnia!

63'

GOOOOOL! NIESAMOWITE! KONE NA 5:2!

62'

Już atakuje Sunderland z drugiej strony boiska. Yedlin zatrzymany przez Galloway'a.

61'

Cudowną prostopadłą piłkę zagrał Gerard Deulofeu do Belga! Lukaku na pełnej prędkości minął bramkarza rywali i skierował piłkę do pustej bramki!

60'

GOOOOOOL! LUKAKU NA 4:2!

60'

McCarthy zagrał naprawdę dobrą piłkę do Galloway'a, ale zawodnik Evertonu nie potrafił opanować piłki w polu karnym rywali.

58'

Żółta kartka dla Rodwella za faul na Kone.

56'

Samobójcze trafienie zaliczył nie kto inny niż Sebastian Coates.

56'

Po dośrodkowaniu Gerarda Deulofeu obrońca gości sam wpakował piłkę do siatki! Był jednak pod dużą presją, zaraz za nim był Lukaku który i tak na pewno zdobyłby gola. 3:2!

55'

GOOOOOOL!!! ZNÓW EVERTON JEST NA PROWADZENIU!

55'

Deulofeu ukarany żółtym kartonikiem. Chyba za dyskusje z sędzią.

55'

Ależ mecz! Najpierw próbowal Defoe, ale trafił w Howarda, od razu po tym akcja po drugiej stronie boiska, tam Kone nie zdołał wykończyć akcji gospodarzy!

53'

Żółta kartka dla Stonesa za faul na M'Vili.

52'

Kolejna groźna akcja gości! Adam Johnson szukał Fletchera, ale piłkarze w niebieskich koszulkach zatrzymali podanie!

51'

Piłkę z lewej strony dośrodkował van Aanholt, Fletcher znakomicie wygrał pojedynek główkowy i uderzył w lewy róg bramki Howarda! Jest 2:2!

50'

GOOOOOOL! JEST REMIS, TRAFIA FLETCHER!

50'

"The Toffess" starają się utrzymywać przy piłce, na razie naprawdę im się to udaje.

47'

Kolejna akcja Evertonu, Barkley złapany na spalonym.

47'

Pierwsza próba gospodarzy, Barkley zagrał trochę za mocno do Deulofeu.

15:36

Rozpoczyna Sunderland, gramy!

15:35

Piłkarze są już na murawie, zaraz zaczynamy.

15:23

Znakomite spotkanie dziś na Goodison Park! Bardzo dużo dzieje się pod bramkami obu zespołów. Świetnie spotkanie rozpoczął Sunderland, dwa razy jednak zabrakło im szczęścia i piłka tylko odbijała się od słupka bramki. Potem inicjatywę przejął Everton, dwukrotnie pokonali Pantilimona i wydawało się, że tak zakończy się pierwsza połowa. Jednak genialna indywidualna akcja Defoe przywróciła nadzieje gościom, zapowiada się ciekawa druga połowa!

49'

Ten gol zakończył pierwszą połowę. 2:1 do przerwy!

49'

Ależ wspaniale sobie poradził Anglik! Był sam przeciwko dwóm obrońcom gospodarzy, spokojnie podbił sobie futbolówkę nad Morim i uderzył obok bezradnego Howarda!

49'

GOOOOOL! DEFOE ZMNIEJSZA ROZMIARY PORAŻKI TUŻ PRZED PRZERWĄ!

48'

Ostatnia próba w pierwszej połowie, Fletcher uderzył z prawej strony po ziemi. Howard wyłapał ten strzał.

47'

Van Aanholt dośrodkował w pole karne, minimalnie za mocno do Fletchera.

46'

3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Sunderland nie potrafi przenieść ciężaru gry na połowę rywali. Ciągle nęka ich Everton.

43'

Lukaku spróbował szczęścia uderzeniem z dystansu, Pantilimon bez problemu złapał piłkę.

42'

Nieudane rozegranie rzutu wolnego. Barkley zagrał za mocno do Deulofeu

42'

Dobra okazja będzie dla Evertonu, Coates sfaulował z lewej strony boiska Kone.

41'

Goście czekają już na końcowy gwizdek. W piłkę gra teraz tylko drużyna gospodarzy!

40'

Znów próbował Everton, niedokładnie Lukaku do Kone.

39'

Kolejna zmiana wymuszona urazem. Rodwell zastąpi kapitana "Czarnych Kotów".

38'

Grają teraz w dziesiątkę goście, zaraz będzie zmiana.

35'

Cattermole leży na murawie.

34'

Dojrzały futbol w wykonaniu gospodarzy. Ciągle utrzymują się przy piłce i konstruują groźne akcje raz za razem.

32'

Przepiękne uderzenie napastnika Evertonu z lewej nogi! Idealnie pod poprzeczką Pantilimona, nie przeszkodzili mu nawet dwaj obrońcy gości przed nim!

31'

GOOOOOOL! AROUNA KONE! NA 2:0!

31'

Gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę, ponad 70% posiadania piłki w tym momencie na korzyść "The Toffess"

29'

Everton w natarciu, próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym.

28'

Adam Johnson zza pola karnego! Niecelnie, zbyt szybko uderzył Anglik z pierwszej piłki.

25'

Reprezentant Kostaryki musiał opuścić murawę. Za Oviedo wchodzi Galloway

25'

Piłkarze Sunderlandu domagają się rzutu karnego za zagranie ręką w jedenastce Evertonu, sędzia niewzruszony.

23'

Teraz chwila przerwy, Oviedo potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.

22'

Świetne pierwsze 20 minut meczu, akcja za akcję!

22'

Teraz Coleman! Świetnie strzelił w światło bramki, zmusił do interwencji Pantilimona!

21'

Prawie drugi cios w przeciągu minuty! Znów Deulofeu zagrywał do środka do Lukaku, ale Belg nie zdążył dobiec do piłki! Gdyby to zrobił, byłoby 2:0!

20'

Świetne podanie Kone ze środka pola do Hiszpana, który w sytuacji sam na sam spokojnie wykończył akcję!

19'

GOOOOOOOL! Gerard Deulofeu dla Evertonu na 1-0!

18'

Żółta kartka dla Defoe, uniemożliwiał rozpoczęcie gry rywalom.

18'

Oviedo z lewej strony zmarnował kontrę Evertonu. Niedokładnie zagrał piłkarz gospodarzy.

15'

ZNÓW SŁUPEK! Co za pech gości! Najpierw Defoe świetnie uderzył w bramkę Howarda, bramkarz "wypluł" piłkę, potem dobijał Johnson i tylko obił kolejny raz bramkę Evertonu!

13'

McCarthy wymienił kilka razy piłkę z Lukaku, mało brakowało a ta dwójkowa akcja zakończyła się golem! Pantilimon wyszedł z bramki i uprzedził zapędy Evertonu!

13'

Johnson prostopadle zagrywał do Defoe - znów zabrakło precyzji, szkoda!

11'

M'Vila długim podaniem szukał Yedlina, bardzo niedokładnie.

10'

Dobry strzał Barkley'a! Anglik zdecydował się uderzyć zza pola karnego, niewiele zabrakło by zaskoczył bramkarza gości!

9'

Johnson źle dośrodkował z prawej strony boiska, prosto w Howarda.

7'

Lukaku uderzył z dystansu, jednak za słabo i prosto w ręce Pantilimona.

6'

Coleman przebiegł całą długość boiska z piłką na prawej flance, na końcu za mocno podał do Barkley'a.

5'

Słupek! van Aanholt uderzył z pierwszej piłki na bramkę Howarda, niewiele brakowało by "Czarne Koty" zdobyły szybko prowadzenie!

4'

Nieźle rozpoczął Sunderland, gospodarze nie mieli jeszcze okazji rozegrać piłki na dobre.

2'

Żaden piłkarz gości nie zdołał uderzyć futbolówki głową.

2'

Wes Brown wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne...

1'

Oba kluby grają w swoich standardowych trykotach - Everton na niebielsko-biało, Sunderland na czerwono-biało-czarno.

14:31

Sędzia Andre Marriner gwiżdże po raz pierwszy... Zaczynamy niedzielę z Premier League!

14:25

Zawodnicy już wychodzą na murawę Goodison Park!

14:24

Startujemy już za pięć minut!

14:19

Ostatnie pięć pojedynków pomiędzy Evertonem a Sunderlandem zrodziło tylko 7 bramek (dwie dla gospodarzy, pięć dla gości). Miejmy nadzieję, że piłkarze dziś poprawią tę statystykę!

14:08

Do pierwszego gwizdka pozostało 20 minut, polecamy więc zapoznać się w międzyczasie z zapowiedzią meczu.

14:07

Sunderland jest bardzo niewygodnym rywalem dla Evertonu. "The Toffess" w ostatnich pięciu meczach z "Czarnymi Kotami" wygrali tylko raz, trzy mecze przegrali i jeden zremisowali.

14:05

Zespół Roberto Martineza podchodzi do dzisiejszego pojedynku po długim wtorkowym boju w Capital One Cup. Ponad 120 minut trwała batalia Evertonu i Norwich i zakończyła się ona rzutami karnymi, które bezbłędnie wykonywali Lukaku i spółka.

14:04

Również "The Toffess" nie zachwycają w tym sezonie. 13 oczek po 10 meczach plasuje ekipę z Liverpoolu na 12 pozycji w lidze.

14:04

Goście w tym sezonie grają fatalnie. Ich dorobek to zaledwie 6 punktów w 10 kolejkach. W Sunderlandzie jednak mamy efekt nowej miotły w postaci Sama Allardyce’a. W ostatniej kolejce drużyna ze Stadium of Light pokonała wysoko Newcastle 3:0. Kibice z pewnością liczą dziś na kolejne punkty i opuszczenie strefy spadkowej.