Sobota, 31 października 2015, godz. 16:00
Swansea CitySwansea City
0 : 3
Arsenal LondynArsenal Londyn
17:55

Serdecznie dziękuję za spędzenie ostatnich 90 minut wraz z Ekstraklasa.net. Spotkanie komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn, kłaniam się!

17:53

Bardzo dobre spotkanie na Liberty Stadium! W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej wypadło Swansea, również w drugiej Walijczycy mocno zaatakowali od początku. Wszystko zmieniło się jednak po bramce Giroud. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejął Arsenal, który potem zdobył jeszcze dwa gole i nie dał żadnych szans gospodarzom!

95'

Koniec meczu! Arsenal z trzema punktami!

94'

Arsenal czeka już na końcowy gwizdek, a w międzyczasie spokojnie wymienia piłkę.

94'

Jeszcze korner dla "Kanonierów"... Krótko rozegrany.

93'

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Oezil opuszcza murawę, za niego wchodzi Iwobi.

92'

Oezil świetnie uderzył na bramkę Fabiańskiego, Polak broni!

91'

4 minuty doliczone.

89'

Ashley Williams ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie.

88'

Bardzo uspokoił nam się mecz. Arsenal gra radosny futbol, ciągle próbując nowych sposobów na zaskoczenie Fabiańskiego. Czy uda się to czwarty raz?

85'

Murawę opuścił także Campbell z Arsenalu. Za niego wszedł Gibbs.

85'

Eder z kolei zmienia Gomisa.

85'

Mamy też zmiany u gospodarzy. Nawet dwie. Schodzi Ki, w jego miejsce Britton...

85'

Mamy zmianę w zespole gości. Giroud opuszcza murawę. W jego miejsce zobaczymy Chambersa.

83'

Arsenal nie oddaje rywalom piłki. Spokojnie wymieniają podania piłkarze Wengera.

80'

Campbell uderzył z dystansu! Bardzo dobra próba, niewiele zabrakło zawodnikowi Arsenalu, by cieszyć się ze swojej drugiej bramki!

79'

Kolejny zmarnowany korner przez Swansea.

79'

Mamy zmianę. Schodzi Montero, za niego Barrow.

78'

Ashley Williams świetnie przedarł się przez obronę Arsenalu i uderzył, zmuszając do interwencji bramkarza! Rzut rożny dla gospodarzy.

77'

Cazorla ni to dośrodkował, ni to strzelił z rzutu wolnego, Fabiański złapał tę piłkę.

76'

Kwadrans został do końca, ale piłkarze Swansea chyba chcieliby już zejść z murawy. Arsenal z kolei cieszy się z każdego podania.

75'

Trochę szkoda Swansea, bo wynik zdecydowanie nie odzwierciedla tego, co dzieje się na boisku. Brawa jednak dla przyjezdnych, w drugiej połowie są zabójczo skuteczni!

75'

Świetna akcja Arsenalu! Z lewej strony piłkę dośrodkował Oezil, futbolówka trafiła do Campbella, który miał sporo czasu aby przyjąć i uderzyć tam gdzie chciał!

74'

GOOOOOOOL! JEST JUŻ 0:3, STRZELA CAMPBELL!

73'

Z kolei zawodnicy Arsenalu szanują piłkę, długo rozgrywają swoje akcje. Im już nigdzie się dziś nie spieszy.

73'

Mocno podłamani piłkarze Swansea nadal próbują atakować, na razie nieskutecznie.

72'

Gomis wychodzi jeden na jeden! Jednak spalony... Naprawdę niewiele zabrakło.

71'

Można dywagować, czy nie było tam faulu na Polaku, według zawodników gospodarzy oczywiście było tam przewinienie. Arbiter nie widział jednak nic złego w interwencji Koscielnego!

70'

Błąd Fabiańskiego, ogromny błąd Polaka! Bramkarz Swansea wyszedł do piłki, ale zamiast wybijać próbował ją złapać. Obok niego byli Giroud i Koscielny, ten drugi po krótkiej przepychance z Fabiańskim zdobył piłkę i strzelił do pustej bramki!

69'

GOOOOOL! JEST 0:2 DLA ARSENALU! KOSCIELNY!

68'

Zablokowany.

68'

Sanchez uderza z rzutu wolnego...

67'

Od kilku minut Arsenal utrzymuje się przy piłce. Ayew teraz faulował, jest dobra okazja do strzału dla "Kanonierów"!

65'

Sanchez! Zmarnował dobrą okazję do uderzenia głową! Widać było jednak brak przekonania w tym strzale, nic nie mogło z tego wyjść. Piłka poszybowała nad bramką.

65'

Rzut rożny dla Arsenalu. Chwila odpoczynku dla obrony gości.

63'

Kontra Arsenalu. Gdyby Oezil był dokładniejszy byłoby naprawdę groźnie, a tak znów z atakiem suną gospodarze.

62'

Naciskają gospodarze. Raz z lewej, raz z prawej strony. Brakuje wykończenia w polu karnym.

60'

Arsenal cofnął się do obrony, Swansea z kolei bardzo wysoko stara się odebrać im piłkę.

59'

Joel Campbell z lewej strony dorzucał piłkę do Giroud... Świetna piłka, Francuz prawie zdołał oddać strzał!

57'

Sanchez wrzucał w pole karne, tym razem Fabiański wyszedł z bramki i wyłapał to dośrodkowanie.

57'

Ki ukarany żółtą kartką za faul na Giroud. Niepotrzebny faul.

56'

Bellerin potrzebował pomocy fizjoterapeuty. Jednak już wszystko w porządku.

56'

Ayew.... Spalony! Ależ fantastyczną okazję miał zawodnik Swansea, ale jak pokazują powtórki faktycznie spalił.

54'

Alexis Sánchez uderzał z drugiej strony boiska, wysoko nad bramką Fabiańskiego.

53'

Próbowali gospodarze, lecz Ayew został powstrzymany przez dwóch obrońców Arsenalu.

52'

Świetny strzał Sigurdssona! Uderzył prosto w okienko, ale Petr Cech znakomicie interweniuje! Mogło być błyskawicznie 1:1!

50'

Świetne uderzenie Francuza! Napastnik Arsenalu zgubił krycie w polu karnym i strzelił głową przy lewym słupku Fabiańskiego. Polak był bez szans!

49'

GOOOOOOOL! GIROUD STRZELA GŁOWĄ NA 0:1!

49'

Oezil dośrodkowuje...

48'

Jeszcze jedna okazja z rzutu rożnego dla gości.

48'

Gomis wybił dośrodkowanie "Kanonierów" z pola karnego.

47'

Korner dla Arsenalu.

47'

Znów odważnie zaczął zespół Swansea, który w pierwszej połowie był zdecydowanie lepszym zespołem. Tym razem Ki nie zdołał opanować wysokiego podania w polu karnym gości.

17:03

Zaczynamy drugą połowę, rozpoczną gospodarze!

16:50

Wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

16:50

Ze strony gospodarzy doskonałą okazję zmarnował Gomis, który będąc sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykończyć tej akcji. Z kolei w ekipie "Kanonierów" wspaniałe podanie od Sancheza dostał w polu karnym Giroud. Niepilnowany przez nikogo Francuz uderzył z pierwszej piłki, ale nie trafił w światło bramki.

16:48

Jak na razie bezbramkowo, ale bardzo emocjonująco! Zarówno Swansea, jak i Arsenal mieli stuprocentowe okazje do strzelenia gola i powinniśmy zobaczyć przez te 45 minut przynajmniej dwie bramki.

48'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Wydaje się, że Olivier Giroud da radę kontynuować grę.

46'

W tym czasie sędzia techniczny pokazał, że doliczone są 2 minuty do regulaminowych 45.

45'

Źle to wygląda, nie wiadomo, czy Francuz zdoła grać dalej.

45'

Giroud leży na murawie, potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

43'

Swansea spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

41'

Świetna akcja Swansea! Ayew wymienił piłkę z Ki w polu karnym Arsenalu, obrońcy jednak w ostatniej chwili wybili piłkę!

40'

Bafetimbi Gomis złapany na spalonym.

39'

Montero aktywny na lewym skrzydle. Wysoko dośrodkował, Petr Cech wyszedł z bramki i wyłapał piłkę.

38'

Kyle Naughton ucierpiał w pojedynku główkowym, leży na murawie.

37'

Campbell... Niezła próba z dystansu! Strzelał zza pola karnego, Fabiański na posterunku.

36'

Teraz zmiana ról. Piłkę rozgrywa Arsenal, jest jednak bardzo niedokładny.

35'

Swansea zamknęło Arsenal na własnej połowie.

33'

Kolejna okazja gospodarzy, Montero jest dziś świetny! Z lewej strony dośrodkował na głowę Shelvey'a, Anglik uderzył minimalnie nad bramką.

32'

Zawodnik gospodarzy trafia w mur.

31'

Sigurdsson będzie uderzał....

31'

Faul na Montero pół metra przed linią pola karnego. Świetna okazja do strzału dla gospodarzy!

30'

Pół godziny za nami. Bardzo dobre spotkanie, dużo się dzieje pod obiema bramkami!

29'

Co za szansa dla Oliviera Giroud! Sanchez świetnie znalazł Francuza w polu karnym, to musiał być gol! Napastnik jednak minimalnie chybił, dosłownie centymetry!

28'

Przypomnijmy - w zeszłym sezonie Bafetimbi Gomis strzelił dwa gole Arsenalowi. Dziś już też pokazuje się z dobrej strony!

26'

Gomis... Broni Cech! Świetna akcja gospodarzy! Montero z lewej strony przeszedł dwóch obrońców Arsenalu i dobrze dośrodkował na głowę francuskiego napastnika, ale golkiper gości zatrzymał strzał!

25'

Naughton z prawej strony... Miał świetną okazję i dużo czasu, żeby dośrodkować piłkę, ale zmarnował tę akcję.

23'

Bardzo dobra akcja z drugiej strony boiska! Campbell współpracował z Bellerinem, o mały włos ten drugi oddałby uderzenie z bardzo dobrej pozycji. Obrona Swansea zasłużyła na oklaski!

21'

Gomis... JAK ON TEGO NIE WYKORZYSTAŁ! Francuz wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie potrafił wykończyć tej świetnej akcji! Shelvey zagrał mu genialną piłkę!

18'

Teraz przewinienie w drugą stronę. Ki sfaulował Oezila.

17'

Ki Sung-Yueng faulowany przez Giroud.

16'

Teraz swoich sił próbowali goście! Bardzo dobry strzał Campbella z lewej nogi, jego piłka naprawdę o niewiele minęła bramkę Fabiańskiego! Niewiele miałby do powiedzenia Polak, gdyby futbolówka wpadła do siatki.

14'

Na razie wyraźnie przewagę wypracowali sobie gospodarze. "Kanonierzy" nie są w stanie wyjść ze swojej połowy.

12'

Naughton szukał Gomisa w polu karnym, dośrodkował jednak wprost w ręce Cecha.

12'

Dobrze od pierwszych minut wyglądają "Łabędzie". Częściej grają piłką, z kolei Arsenal jest nastawiony bardziej na kontrataki.

9'

Szansa Arsenalu! Wrzucał Campbell do Giroud, było zamieszanie w polu karnym. Monreal uderzył nad bramką gospodarzy.

6'

Montero z lewej strony próbował znaleźć kogoś w środku pola karnego, obrońcy Arsenalu skutecznie czyszczą.

4'

Arsenal próbuje rozgrywać piłkę, ale obrońcy Swansea skutecznie wybijają. Tak wyglądają pierwsze minuty tego meczu.

3'

Bardzo spokojny początek spotkania. Na razie walka toczy się głównie w środku boiska.

1'

Swansea gra w białych trykotach, Arsenal w złoto-granatowych strojach.

16:00

Gotowi? ZACZYNAMY!

15:54

Zaczynamy już za pięć minut!

15:54

Przez słabą postawę ekipy z Liberty Stadium mówiło się nawet o zwolnieniu Gary'ego Monka, ale za młodym menadżerem murem wstawiło się kilka osób, między innymi Ian Wright w popularnym angielskim programie "Match of the Day".

15:52

Warto zaznaczyć, że Swansea ma jeden z najlepszych bilansów w lidze z Arsenalem. W ostatnich 14 meczach 6 razy wygrywały "Łabędzie", 6 razy "Kanonierzy", dwukrotnie był remis. Zapowiada się więc bardzo wyrównane spotkanie!

15:48

Kontuzje. Słowo, którego najbardziej nienawidzą chyba kibice "Kanonierów". Aktualnie na Emirates mamy szpital. Policzmy - Welbeck, Wilshere, Ramsey, Ospina, Rosicky, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Walcott. Ośmiu naprawdę dobrych piłkarzy wyeliminowanych przez urazy.

15:46

Dziś Swansea ma jednak godnego rywala. Arsenal gra naprawdę dobrą piłkę w tym sezonie i jest wiceliderem tabeli, mając tyle samo punktów co Manchester City - 22. Jest tylko jedno małe ale...

15:46

Ekipa Gary'ego Monka w tym sezonie nie gra zbyt dobrze. Ostatnia passa 6 meczów bez zwycięstwa została jednak przełamana w pojedynku z Aston Villą, teraz może być już tylko lepiej!

15:45

Mecz już za kwadrans, zobaczmy co słychać w obu obozach.

15:45

Serdecznie witamy z Liberty Stadium, gdzie wkrótce będziemy świadkami pojedynku Swansea - Arsenal!

12:54

Swansea – Arsenal LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zdziesiątkowani "Kanonierzy" z wizytą w Walii

Arsenal, który dzięki ostatnim wynikom jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa Anglii, jedzie na Liberty Stadium walczyć o trzy punkty ze Swansea. Drużyna Łukasza Fabiańskiego przełamała kompromitującą passę sześciu spotkań bez zwycięstwa i jest pewna siebie przed pojedynkiem z "Kanonierami".

Czy Łukasz Fabiański zatrzyma "Kanonierów"?