Niedziela, 25 października 2015, godz. 15:05
Manchester Unitedmanchester united
0 : 0
Manchester CityManchester City
16:56

Serdecznie dziękuję za śledzenie tego spotkania z Ekstraklasa.net. Mecz komentował Mateusz Węgrzyn, do usłyszenia!

16:56

W końcowych minutach obie strony miały naprawdę dobre okazje do zdobycia gola, zabrakło jednak szczęścia i precyzji. Mecz mimo wszystko rozczarował, gdyż przez większość czasu oglądaliśmy walkę w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Lepszym zespołem byli dzisiaj gospodarze, który przeważali przez większość spotkania, lecz w większości nie potrafili przekuć tego na akcje zakończone strzałem.

94'

Koniec meczu! Bezbramkowo dzisiaj w Manchesterze!

93'

City spokojnie rozgrywa piłkę. Wygląda na to, że są zadowoleni z remisu.

91'

Trzy minuty doliczone.

89'

Schneiderlin fauluje De Bruyne, żółta kartka dla Francuza.

89'

Trzy groźne akcje w końcowych minutach meczu, zrobiło się świetne widowisko!

88'

Smalling... Świetna interwencja Harta! Po główce Fellainiego piłka spadła pod nogi angielskiego obrońcy, ale Hart na posterunku!

87'

Była okazja po drugiej stronie boiska! Wrzutka z rzutu wolnego, na dalekim słupku był Otamendi, który o centymetry minął się z piłką!

85'

Lingard... ALEŻ BYŁO BLISKO! Martial zagrał świetną, wysoką piłkę ponad defensywą City, a młody zawodnik United uderzył z pierwszej piłki. Trafił tylko w poprzeczkę!

83'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Iheanacho wchodzi za Bony'ego

82'

Jesus Navas uderzył z dystansu, jednak zbyt słabo i prosto w bramkarza. De Gea broni bez problemów.

81'

Ucierpiał Valencia, musiał opuścić boisko. Za niego wchodzi Darmian.

80'

Kibice na Old Trafford próbują oklaskami zachęcić piłkarzy United do ataku. Trudno rozegrać im atak pozycyjny, bo dobrze ustawieni są piłkarze Pellegriniego.

79'

Uderzał Belg, ale prosto w mur gospodarzy.

78'

Rzut wolny dla City. Kolarov i De Bruyne przy piłce.

77'

City także korzysta ze zmiany. Demichelis wchodzi za Yaya Toure. Zaskakująca zmiana!

75'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Fellaini zastępuje Schweinsteigera.

73'

Lingard próbował dryblować wśród 3 obrońców City. Na początku nieźle sobie poradził, ale akcja była z góry skazana na porażkę.

72'

City wyraźnie przesunęło się wyżej, starają się grać silniejszym pressingiem i zdobywać piłki już na połowie gospodarzy.

71'

Lingard zagrał prostopadle do Rooneya... Kapitan United próbował jeszcze odegrać ją w polu karnym, lecz piłkę przejęli obrońcy City.

70'

20 minut do końca. Czy któraś ze stron zdoła stworzyć tę jedyną szansę, która zapewni im 3 punkty w tym ważnym meczu?

68'

Kolejna strata City w środku pola. Goście mają problem ze stworzeniem jakiejkolwiek składnej akcji w drugiej połowie.

67'

Szykuje się zmiana w zespole gospodarzy. 22-letni Lingard dostaje szansę. Wchodzi w miejsce Juana Maty.

65'

Faul Rojo na Navasie.

63'

Mata sam na sam z Hartem, ale Anglik przytomnie wyszedł z bramki i wślizgiem wybił piłkę, zanim przyjął ją Hiszpan!

62'

Schweinsteiger z lewej strony szukał Rooneya... Otamendi w ostatniej chwili wybija piłkę!

61'

Na słowa uznania zasługuje dziś Anthony Martial. Najlepszy zawodnik na boisku, bardzo aktywny, pomysłowy, dobrze drybluje. Świetnie schodzi z lewego skrzydła do środka pola karnego.

58'

De Bruyne dośrodkował z lewej strony. De Gea wyszedł z bramki i elegancko złapał piłkę.

58'

Zespół United wyraźnie dominuje. Goście tracą zazwyczaj piłkę już w środku boiska, nie mogąc nawet wyjść z akcją.

56'

Anglik dziś mocno niewidoczny, w cieniu De Bruyne i Toure. Pellegrini musiał zareagować, gdyż "Obywatele" zaczęli bardzo ospale tę drugą połowę.

55'

Zmiana w zespole City. Schodzi Sterling, w jego miejsce Jesus Navas.

55'

Od początku pierwszej połowy wyraźną przewagę mają gospodarze. City jak na razie wyglądają bezradnie w porównaniu do United.

51'

Korner dla gospodarzy, wrzucał Mata. Smalling wygrał pojedynek główkowy i świetnie uderzył! Piłka o niewiele minęła bramkę gości. Najlepsza okazja w tym meczu!

49'

Okazja dla United! Z lewej strony zagrali Martial i Mata, Herrera próbował strzelać na bramkę Harta! Strzał zablokowany przez gości.

50'

Rojo z lewej strony dośrodkował w pole karne City, lecz nie było nikogo, kto mógłby wykończyć tę akcję.

48'

Od rozpoczęcia drugiej połowy "Czerwone diabły" przetrzymują piłkę. Niewiele niestety z tego wynika.

47'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, jednak nieudane.

46'

Pierwszy rajd w drugiej połowie. Martial próbował się przedrzeć, korner dla United.

46'

Rozpoczęli goście z City.

16:06

Wracamy na druga połowę!

15:54

Trzeba przyznać, że spodziewaliśmy się bardziej porywającego widowiska. Jesteśmy świadkami stonowanego pojedynku. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiło United, które kontrolowało przebieg spotkania, lecz nie zagroziło bezpośrednio bramce Harta. City atakowało głównie z kontry, mimo to bezrobotny był David de Gea. Do usłyszenia za niecały kwadrans!

46'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bezbramkowo na Old Trafford!

45'

Rooney wrzuca z rzutu wolnego... Obrońcy wybijają, korner dla United.

45'

Faul Kompanego na Martialu. Żółta kartka dla Belga.

44'

Kontra City. De Bruyne z prawej strony dośrodkował po ziemi do Toure. Pomocnik City źle uderza z pierwszej piłki, nie zagroził bramce de Gei.

44'

Rojo wrzucał z lewej strony... W polu karnym już czekał Rooney! Otamendi uprzedza jednak kapitana United.

42'

Valencia kolejny raz fauluje Kolarova pod polem karnym City. Sfrustrowany jest reprezentant Ekwadoru, sędzia jednak bezbłędnie czyta grę.

41'

De Bruyne dośrodkowuje... Główką uderza Yaya Toure. Bardzo dobry strzał z trudnej pozycji, zabrakło niewiele aby zmieścił piłkę przy lewym słupku!

40'

Toure próbował strzelać bezpośrednio na bramkę United, trafia w mur. Korner dla City.

40'

Mata fauluje Fernandinho. Żółta kartka dla Hiszpana i dobra okazja dla "Obywateli"!

37'

Antonio Valencia próbował dryblować po prawej stronie, ale odnotował faul w ataku.

35'

Wrzutka z kornera nie stworzyła problemów dla obrony "Czerwonych Diabłów".

34'

Błąd Jonesa. Obrońca United wybił piłkę na rzut rożny, choć nie był atakowany przez żadnego piłkarza City.

32'

Złe dośrodkowanie De Bruyne z rzutu wolnego.

31'

Yaya Toure faulowany około 30 metrów od bramki United. Okazja ze stałego fragmentu dla gości

30'

Rooney świetnie odegrał piłkę piętką do Schweinsteigera. Niemiec z kolei zagrywa niedokładnie do przodu, piłka dla gości.

29'

Na razie mecz przypomina bardziej partię szachów, niż zażarty pojedynek bokserski. Spokojne, przemyślane zagrania z obu stron, okraszone jak najmniejszym ryzykiem. Skutkuje to niestety brakiem jakichkolwiek sytuacji podbramkowych przez pierwsze pół godziny.

29'

United próbuje ataku pozycyjnego. Dośrodkowywał Rooney w kierunku Martiala, nic z tego. Obrońcy City znów przerywają akcję gospodarzy.

26'

Martial świetnie przedarł się przez obronę City. Przeszedł z lewego skrzydła do środka, tam podaniem znalazł Matę. Hiszpan został po chwili zablokowany przez obrońców City.

24'

Ucierpiał również Valencia, obaj jednak są już gotowi do powrotu na boisko.

23'

Wayne Rooney krwawi z okolic głowy. Zderzył się z Kompanym. Anglik potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

22'

Próba kontry City. Sterling zagrał do Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zatrzymany przez Rojo. Piłka dla gospodarzy.

20'

Kolarov wybija dośrodkowanie gospodarzy.

19'

Valencia na prawym skrzydle faulowany przez Kolarova. Kolejna dobra możliwość wrzucenia piłki w pole karne dla United!

18'

Bardzo spokojny pierwszy kwadrans meczu. Mało akcji podbramkowych, większość walki toczy się w środku pola. Lekką przewagę ma drużyna gospodarzy, jednak bezbłędni są na razie obrońcy gości.

15'

Rooney dośrodkowuje z rzutu wolnego... Defensorzy City jednak wybijają piłkę.

15'

Fernandinho fauluje Martiala. Żółta kartka dla pomocnika gości.

14'

Sędzia Clattenburg pokazuje, że pozwala dziś na twardą grę. Piłkarze obu zespołów często mają pretensje do arbitra, ale ten rzadko używa jak na razie gwizdka.

13'

Wrzutka z rzutu rożnego wybita przez Smallinga.

12'

Akcja Fernandinho i Sterlinga z lewej strony. Wymiana podań, później drybling Anglika i próba strzału. Uderzenie zablokowane, korner dla City.

10'

Presja na bramkarzu gości. Kompany zagrał trudną piłkę do Harta, Anglik musiał przyjąć piłkę klatką piersiową i jak najszybciej wyekspediować ją w pole.

9'

Okres przewagi gospodarzy. Podopieczni van Gaala próbują przedrzeć się głównie skrzydłami. Jak na razie bezbłędni w obronie "Obywatele".

7'

Kolejna akcja United lewą stroną. Martial do Rojo... Odrobinę za mocno, kolejny raz zacznie Hart od bramki.

6'

Yaya Toure fauluje Ronney'a, ostrzeżenie dla pomocnika City od sędziego Clattenburga.

6'

Valencia próbował przedrzeć się prawą stroną... Złe dośrodkowanie zawodnika United, piłka wznowiona od bramki Harta.

4'

Próba ataku pozycyjnego gospodarzy, ale Martial traci piłkę na lewym skrzydle.

2'

Zaciekła walka w środku pola. Dwóch piłkarzy United faulowało Bony'ego, który próbował się przedrzeć z piłką.

1'

Gospodarze na czerwono-biało, goście na błękitno-biało.

15:05

Jesteście gotowi? Mark Clattenburg gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

15:00

170 derby Manchesteru zbliżają się wielkimi krokami. Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę!

14:50

W zespole gości na szczególną uwagę zasługuje Kevin De Bruyne. W ostatnim meczu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad Sevillą w Champions Legue. Belg od początku zeszłego sezonu zanotował już 24 asysty w 41 meczach ligowych. To więcej niż jakikolwiek inny piłkarz z pięciu najsilniejszych lig starego kontynentu.

14:46

Z drugiej strony barykady zabraknie niestety godnego rywala dla Wayne'a, czyli Sergio Aguero - ten w ośmiu meczach derbowych z United zdobył 8 bramek. Niestety nie zobaczymy dziś Argentyńczyka na murawie z powodu kontuzji.

14:45

Derby Manchesteru szczególnie upodobał sobie Wayne Rooney - strzelił w nich rekordowe 11 bramek.

14:43

Do meczu zostało 20 minut. Co można zrobić w tym czasie? Chociażby przeczytać zapowiedź dzisiejszego pojedynku.

14:38

Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach!

14:30

Kibice "Czewonych Diabłów" mają jednak powody do optymizmu. Pod rządami van Gaala gospodarze wygrali aż 17 z 23 meczów na Old Trafford. Stracili przy tym zaledwie 16 bramek.

14:29

Mecz jak zawsze w tej konfrontacji zapowiada się wyrównanie, za minimalnego faworyta można uznać drużynę gości. City wygrało sześć z ostatnich ośmiu meczy z United w lidze.

14:19

Z pewnością możemy liczyć dzisiaj na gole - w ostatnich 10 derbowych spotkaniach padło aż 41 bramek. Średnia 4.1 gola na mecz robi wrażenie.