Sobota, 24 października 2015, godz. 18:30
1. połowa2 : 1
20:22

Za relację ze spotkania serdecznie dziękuje Michał Bezuch.

20:22

"Kanonierzy" po dzisiejszym zasłużonym zwycięstwie awansują przynajmniej do jutrzejszych derbów Manchesteru na pozycję lidera. Z kolei Everton dryfuje w środku tabeli i zajmuje dziesiąte miejsce.

95'

Koniec meczu! Arsenal wygrywa z Evertonem 2:1!

94'

Gareth Barry brzydko fauluje tuż przed polem karnym Kierana Gibbsa. Sędzia bez wahania pokazuje drugi żółty kartonik i Anglik z Evertonu musi opuścić boisko!

93'

Arsenal próbuje wtoczyć piłkę do bramki, Tim Howard wyszedł na przedpole i popełnił błąd, a "Kanonierzy" zostali zablokowani przez obronę Evertonu. Co za zamieszanie w polu karnym!

92'

Rzut wolny dla Arsenalu blisko narożnika boiska. Gospodarze tracą piłkę, próbując się utrzymać tuż przy chorągiewce jak najdłużej.

91'

Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

91'

Mesut Ozil uderza w słupek zza pola karnego! Świetnie podawał mu Oliver Giroud!

90'

Z kolei trener Wenger będzie zabezpieczał defensywę, bowiem Alexisa Sancheza zmieni obrońca Kieran Gibbs.

89'

Trener Evertonu zaryzykuje i powalczy o remis. Obrońcę Seamusa Colemana zmieni napastnik Arouna Kone.

88'

Kevin Mirallas obraca się w polu karnym i płasko strzela, ale broni Petr Cech.

87'

Deulofeu strzela prosto w Cecha! Świetna okazja dla Evertonu po kontrze w wykonaniu Lukaku!

86'

Zaskakujące i mocne uderzenie Mathieu Flaminiego poszybowało obok słupka.

85'

Po raz kolejny chaos króluje w polu karnym Evertonu. Mathieu Flamini mógł znaleźć się w świetnej sytuacji, ale nie zorientował się i piłka spadła mu bezwładnie na głowę. Po niepewnym wyjściu Howarda sytuację ratowali obrońcy gości.

83'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Evertonu, Hector Bellerin wpadł w pole karne i z trudem przedarł się przez las niebieskich koszulek. Zawodnik Arsenalu upadł, ale nie należał się rzut karny.

82'

Oxlade-Chamberlain opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Mathieu Flamini. Zadaniem Francuza będzie zabezpieczenie środka pola. Arsene Wenger chce skupić się na utrzymaniu wyniku.

79'

Lukaku uderza w poprzeczkę po centrze z lewej strony! Everton bliski wyrównania!

78'

Mirallas uderzył mocno z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany. Korner dla gości.

78'

Przepychanka Cazorli z Barkleyem w środku pola. Hiszpan ma pretensje do arbitra, że ten podyktował rzut wolny dla "The Toffees".

75'

Świetna szansa dla Evertonu! Po wrzutce Jamesa McCarthy'ego w polu karnym jak spod ziemi wyrósł Brendan Galloway, zamykając akcję na długim słupku, lecz trafił głową obok bramki!

72'

Korner dla Evertonu - piłka posłana z narożnika wpada wprost w rękawice Petra Cecha.

72'

Druga zmiana w ekipie Evertonu: Aarona Lennona zmienia Kevin Mirallas.

71'

Lukaku mógł znaleźć się w dobrej sytuacji dla Evertonu, ale Belg był na spalonym.

70'

Francuski snajper Arsenalu ukarany żółtą kartką za wyraźnie spóźnione wejście na Barrym.

69'

Giroud! Poprzeczka! Arsenal bliski podwyższenia prowadzenia

69'

Monreal stracił piłkę, która spadła pod nogi Barkleya na dwudziestym metrze. Anglik przymierzył dość mocno, ale wprost w koszyczek Petra Cecha.

67'

Żółtą kartką ukarany został Gareth Barry z Evertonu.

65'

Oxlade-Chamberlain ładnie strzela z woleja, ale jego strzał plecami zablokował Galloway. Później piłkę z dystansu wysoko ponad bramką w stylu futbolu amerykańskiego posłał Gabriel Paulista.

64'

Ozil mocno strzela z dystansu, Howard pewnie broni.

62'

Alexis Sanchez rozpędził się z piłką, ale został szybko otoczony przez trzech rywali, którzy siłą odebrali mu futbolówkę. Po chwili sytuacja powtórzyła się pod polem karnym Arsenalu, a powstrzymany po indywidualnym rajdzie został Ross Barkley.

60'

Hector Bellerin zbiegł do linii końcowej po prawej stronie i płasko dośrodkował. W polu karnym czyhał już Giroud, ale zabrakło mu dosłownie milimetrów, by przeciąć to zagranie!

58'

Ładne prostopadłe podanie w kierunku Giroud, ale napastnik Arsenalu nie zorientował się i nie dobiegł do tej piłki.

56'

Giroud uderza z woleja w polu karnym, ale zbyt lekko! Howard nie bez kłopotów paruje piłkę na rzut rożny. Francuz był chyba na spalonym, ale arbiter liniowy tego nie wychwycił.

53'

Oxlade Chamberlain zagrywa świetną prostopadłą piłkę do Sancheza, ale Tim Howard był czujny, wyszedł na przedpole i wygarnął piłkę spod nóg Chilijczyka!

53'

Phil Jagielka opuścił boisko o własnych siłach, lecz nie wróci już na boisko. W jego miejsce pojawi się Ramiro Mori.

52'

Seamus Coleman potężnie przymierzył z dystansu, z około 30 metrów. Bez problemu łapie piłkę Petr Cech.

50'

Obaj zawodnicy zderzyli się kolanami. Medycy są już na murawie.

49'

Oxlade-Chamberlain przeprowadza ambitną akcję, ale przy okazji sfaulował Phila Jagielkę. Obrońca Evertonu chyba będzie potrzebował pomocy medycznej.

48'

Alexis Sanchez wpadł w pole karne po świetnym podaniu Giroud, Chilijczyk z trudem oddał strzał i zdołał zagrozić bramce Howarda, który sparował uderzenie na rzut rożny.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Arsenal prowadzi z Evertonem 2:1! szczególnie podobać mógł się ostatni kwadrans, w którym padły wszystkie trzy gole.

45'

Powtórki pokazują, że Hiszpan był bardzo lekko przytrzymywany, ale chciał wykorzystać ten kontakt w sposób teatralny - był w stanie utrzymać się przy piłce i biec dalej.

45'

Deulofeu upada po starciu z Monrealem i wścieka się, że sędzia nie odgwizdał faulu! Trudno powiedzieć, czy był faul, ale zapowiadała się naprawdę obiecująca sytuacja dla gości!

45'

Indywidualny rajd pomocnika Evertonu, Barkley zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka odbiła się rykoszetem od jednego z defensorów Arsenalu i zaskoczyła Petra Cecha! Fura szczęścia, Everton nadrabia stratę.

44'

GOOOOOOOOOL! 2:1! ROSS BARKLEY! EVERTON ZDOBYWA KONTAKTOWEGO GOLA!

43'

Strzał Chamberlaina z piętnastego metra dobrze zablokowany przez obronę gości.

39'

Piłkę z rzutu wolnego z lewej strony posłał precyzyjnie Santi Cazorla, do zagrania doskoczył Laurent Koscielny i uprzedził Tima Howard, pokonując strzałem głową Amerykanina!

38'

GOOOOOOOOOOL! 2:0! KOSCIELNY! PODWÓJNY CIOS ARSENALU!

38'

Rzut wolny dla Arsenalu tuż przed linią pola karnego.

37'

Mesut Ozil zagrał idealną piłkę w tempo wprost na głowę Olivera Giroud, który umknął Stonesowi i Jagielce. Francuz trącił piłkę i z najbliższej odleglości pokonał Tima Howarda!

37'

GOOOOOOOOOOOOL! GIROUD! 1:0 DLA ARSENALU!

35'

Deulofeu przewraca się przed polem karnem po starciu z Bellerinem, ale sędzia uznał, że Hiszpan nie przekroczył przepisów. Gramy dalej!

33'

Ozil posłał piłkę w pole karne miękko, ale nieco zbyt mocno. Żaden z "Kanonierów" nie doszedł do piłki.

33'

Aaron Lennon zabiegł drogę Alexisowi Sanchezowi i sędzia odgwizdał faul dla Arsenalu na 35. metrze.

30'

Ross Barkley fauluje w ataku Laurenta Koscielnego.

28'

Aaron Lennon wpadł z łatwością w pole karne, Petr Cech niepewnie interweniował, a piłka spadła pod nogi Johna Stonesa, który fatalnie skiksował! To mogło być sensacyjne prowadzenie Evertonu!

28'

Brendan Galloway uderza z dystansu, ale obrońcy Arsenalu bez problemu blokują ten strzał. Rzut rożny dla "The Toffees".

26'

Francis Coquelin po spóźnionym wejściu na Brendanie Gallowayu otrzymał od Lee Masona żółtą kartkę. Twarda walka w środku pola zaostrza się przy bardzo obfitym deszczu.

24'

Długa piłka w kierunku Romelu Lukaku. Obrońca Arsenalu Laurent Koscielny nie myli się i wybija pilkę głową.

24'

John Stones wykonał perfekcyjny wślizg i wybił piłkę Oliverowi Giroud. Aut dla Arsenalu.

23'

Mesut Ozil posłal genialne podanie w kierunku Alexisa Sancheza w pole karne, lecz Phil Jagielka solidnym wślizgiem powstrzymał Chilijczyka.

20'

Ozil rozgrywał dwójkową akcję z Giroud, lecz tym razem obrońcy Evertonu zdali egzamin i świetnie przyblokowali ciałem Niemca.

19'

Wrzut z autu mógł przynieść groźną okazję dla Evertonu, lecz Aaron Lennon faulował Francisa Coquelina.

17'

Seamus Coleman dobiegał do bezpańskiej piłki w polu karnym Arsenalu, ale został bezwzględnie, lecz czysto wypchnięty przez Laurenta Koscielnego.

16'

Świetna okazja dla Arsenalu! Giroud zgrywa głową do niepilnowanego Ozila, Niemiec w sytuacji sam na sam był bliski pokonania Howarda, ale Amerykanin obronił nogą ten strzał!

15'

W Londynie rzęsiste opady deszczu. Przez pierwsze kilkanaście minut częściej (60%) przy piłce utrzymują się gospodarze.

12'

Galloway świetnym wślizgiem powstrzymał Oxlade-Chamberlaina. Od bramki rozpoczną goście.

10'

Cazorla z rzutu rożnego na długi słupek w kierunku Gabriela Paulisty, który doszedł do strzału głową, ale zdecydowanie zabrakło precyzji.

9'

Garreth Barry fauluje Mesuta Ozila przy linii bocznej.

8'

Bład Koscielnego, ale Francuz szybko się zrehabilitował i zablokował Deulofeu.

8'

Oliver Giroud wyskoczył w polu karnym jak ze sprężyny, doszedł do strzału głową, ale bardzo niecelnie, daleko obok bramki.

8'

Brendan Galloway powstrzymał Oxlade-Chamberlaina i mamy korner dla Arsenalu.

6'

Deulofeu aktywny od początku na prawej flance, ale skrzydłowy Evertonu po dryblingu zatrzymany przez Nacho Monreala.

5'

Dośrodkowanie Francisa Coquelina okazało się zbyt głębokie, by Alexis Sanchez sięgnął piłki.

2'

Akcja Deulofeu prawym skrzydłem powstrzymana przez obronę "Kanonierów".

1'

Dzisiejszą potyczkę poprowadzi arbiter Lee Mason.

18:30

Zaczynamy! "Kanonierzy" na czerwono-biało, "The Toffees" na niebiesko!

18:27

"Kanonierzy" pod wodzą Arsene'a Wenger jeszcze nie przegrali u siebie przeciwko Evertonowi. Czy dziś ta passa zostanie przerwana?

18:27

Piłkarze wychodzą już na murawę londyńskiego stadionu The Emirates.

18:25

Pomimo różnicy wieku obaj szkoleniowcy preferują podobne ustawienie. Obie ekipy zagrają w ustawieniu 1-4-2-3-1.

18:22

Dzisiejszy pojedynek można zareklamować jako walkę doświadczenia z młodością. 66-letni Arsene Wenger jest najstarszym i najdłużej urzędującym menedżerem w Premier League i mógłby być ojcem 42-letniego Roberto Martineza opiekującego się Evertonem.

18:18

W ubiegłym sezonie ligowym Arsenal wygrał z Evertonem na Emirates z 2:0, z kolei w Liverpoolu padł remis 2:2. Oba zespoły spotkały się na boisku już 191 razy, z czego londyńczycy triumfowali aż 94 razy, podczas gdy "The Toffees" dokonali tej sztuki jedynie 55 razy.

18:15

W kadrze Arsenalu ze względu na kontuzje brakuje Davida Ospiny, Aarona Ramseya, Jacka Wilshere'a, Tomasa Rosicky'ego, Danny'ego Welbecka. Z kolei Everton przyjechał do Londynu bez Muhamada Besicia, Leightona Bainesa, Stevena Pienaara i Tony'ego Hibberta.

18:12

Zespół Evertonu prowadzony przez Roberto Martineza gra od początku sezonu w kratkę. "The Toffees" są na dziesiątym miejscu w samym środku tabeli i uzbierali 13 oczek w 9 spotkaniach. W ostatnich dwóch meczach Everton zremisował w derbach z Liverpoolem i przegrał u siebie aż 0:3 z Manchesterem United, a zatem drużynę gości czeka dziś kolejne starcie z topowym rywalem.

18:10

Londyńczycy przystępują do spotkania z trzeciego miejsca w tabeli, do tej pory piłkarze Arsene'a Wengera uzbierali 19 oczek i są zdecydowanym faworytem dzisiejszej potyczki, szczególnie w świetle wtorkowego zwycięstwa z Bayernem w Lidze Mistrzów.