1 : 2
West Ham UnitedWest Ham United
1. połowa1 : 2
20:26

Niespodziewana, wręcz sensacyjna porażka Manchesteru City to efekt klinicznej skuteczności West Hamu w pierwszej połowie i żelaznej defensywy w drugiej odsłonie. "The Citizens" pomimo wielu prób nie byli się w stanie przebić przez podwójną gardę gości i muszą znieść gorycz porażki po raz pierwszy w tym sezonie ligowym.

94'

KONIEC MECZU! Manchester City przegrywa u siebie z West Hamem 1:2!

94'

Jelavić na spalonym, piłka dla City.

94'

Sakho utrzymuje piłkę na połowie rywala i nikt nie kwapi się, by mu ją odebrać.

93'

Rzut wolny dla City nie przyniósł żadnego efektu. Piłkę sprzed linii końcowej zdołał wygarnąć Bacary Sagna, ale sędzia uznał, że wyszła już poza boisko i od bramki zacznie Adrian.

91'

Navas atakuje prawym skrzydłem i ponownie blokowany. Kolejny korner dla City. Sędzia dolicza 4 minuty do końca spotkania.

89'

Dimitri Payet sprawdza, czy Joe Hart jest dobrze rozgrzany. Anglik z kłopotami broni z dystansu uderzenie Francuza.

87'

Niezła dwójkowa akcja Toure i De Bruyne, piłka po rykoszecie ląduje w rękach Adriana, choć na piątym metrze na podanie czyhał już Aguero.

85'

Kapitalna parada Adriana po główce Otamendiego z rzutu rożnego ratuje West Ham!

85'

Z kolei w zespole West Hamu zmęczonego obroną zastąpi Walijczyk James Collins.

84'

W ekipie City ostatnia zmiana: Kolarova zmienia Kelechi Iheanacho.

84'

De Bruyne wpada w pole karne i próbuje dośrodkować, ale kolejny raz wysiłki "Obywatele" są blokowane przez obronę "Młotów".

80'

Jelavić miał niezłą okazję po podaniu Sakho, ale Chorwata ubiegł Joe Hart, łapiąc piłkę na raty.

80'

Toure zahaczył Jelavicia i wznowienie gry na własnej połowie długo celebruje Adrian, a Jenkinson wrócił już na boisko.

78'

Carl Jenkinson leży na boisku i będzie potrzebował chwilowo pomocy medycznej poza linią końcową, opuścił jednak murawę o własnych siłach.

77'

Świetna akcja Manchesteru City przerzucona na prawą stronę do Jesusa Navasa, ale Hiszpan fatalnie przerzuca piłkę nad całym polem karnym i niweczy cały wysiłek kolegów.

75'

Kolarov wpada w pole karne i pada po starciu ramię w ramię z Sakho. Nie ma rzutu karnego dla City.

73'

Po raz kolejny ogromny chaos w polu karnym West Hamu. Uderzał Fernandinho, uderzał Toure, ale londyński mur jest póki co nie do przejścia w drugiej połowie.

72'

Dośrodkowanie Sagni, wysoko skacze Bony, ale nie sięgnął piłki.

70'

Navas wrzuca z narożnika boiska, ale Demichelis minął się z piłką, kiksując. Gdyby trafił, zapewne byłoby już 2:2.

69'

Na boisko w ekipie gości w miejsce Manuela Lanziniego wchodzi Chorwat Nikica Jelavić.

68'

Navas zagrywa do Toure w pole karne, a zawodnik Wybrzeża Kości Słoniowej uderza i po rykoszecie piłka znowu nie wpadła do zaklętej bramki Adriana!

67'

Payet świetnie zagrywa na prawą stronę do Sakho, ale tempo akcji wyhamowało, a dośrodkowanie Senegalczyka pewnie złapał Joe Hart. Chwila wytchnienia dla obrony West Hamu może być jednak na wagę złota.

65'

Raheema Sterlinga zastąpi Wilfried Bony, a więc za skrzydłowego pojawia się napastnik. Manuel Pellegrini idzie na całość.

65'

Kolarov płasko wrzuca piłkę z lewej strony, Adrian wypuszcza piłkę z rąk, ale nikt nie zdołał jej dopaść! Chwilę później akcja Navasa z prawej strony i Adrian paruje na rzut rożny! Istna nawałnica zespołu gospodarzy!

63'

Yaya Toure po raz kolejny w roli głównej! Iworyjczyk świetnie znalazł się w polu karnym i z ostrego kąta uderzył po długim słupku, ale piłka minęła bramkę o pół metra!

61'

Z lewej strony wrzuca Sterling, ale zbyt głęboko i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

60'

Aguero drybluje, chciał zejść do środka w polu karnym i odbił się od obrońcy, teatralnie upadając. Nie ma mowy o rzucie karnym.

60'

Zdobywcę gola dla West Hamu, Victora Mosesa, zmienia debiutant Michail Antonio.

59'

Kolarov z dystansu równie mocno, co niecelnie.

57'

Payet do Sakho, a ten urwał się obrońcom i mógł zaskoczyć Joe Harta - piłka tym razem minęła jednak słupek.

57'

Posiadanie piłki od początku drugiej połowy jest miażdżące: aż 78% na korzyści piłkarzy w błękitnych strojach.

55'

Yaya Toure wpadł w pole karne jak czołg, przepychając obrońców rywali, ale uderzył z kilku metrów wprost w wychodzącego z bramki Adriana!

54'

De Bruyne w uliczkę do Sterlinga, ale reprezentanta Anglii ubiegł Carl Jenkinson.

53'

Kolarov ukarany żółtą kartką za brutalne powstrzymanie rozpędzonego Mosesa i przerwanie obiecującej kontry West Hamu.

52'

Nawałnica trwa, Adrian uprzedził jednak w polu karnym skaczącego do główki Otamendiego.

51'

Yaya Toure miał mnóstwo miejsce na 10 metrze, ale jego strzał zablokowany przez obronę West Hamu! Warto odnotować świetne podanie na dobieg Kolarova w stronę Sterlinga, króre zapoczątkowało całą akcję.

51'

Yaya Toure w pełnym biegu do De Bruyne, Belg jednak nie opanował trudnego zagrania od Iworyjczyka. Rozpędzone City stara się wyrównać za wszelką cenę.

49'

Navas mocno uderza, Adrian broni z trudem. Korner dla gospodarzy.

49'

De Bruyne zagrywa w pole karne płaską wrzutkę, ale Reid blokuje to zagranie i w razie czego wybija na rzut rożny.

47'

Yaya Toure uderza mocno i płasko z dystansu, ale piłka miła słupek bramki Adriana.

19:36

Zaczynamy drugą odsłonę spotkania. Czy Manchester City odrobi straty i pokona West Ham?

46'

Zmiana w ekipie Manchesteru City - Eliaquima Mangalę zmienia Martin Demichelis.

19:22

Bardzo żwawe tempo pierwszej połowy i otwarta gra z obu stron może podobać się kibicom. Niespodziewanie to West Ham wykazał się zabójczą skutecznością i prowadzi na Etihad 2:1. Manchester City za sprawą Kevina De Bruyne zdobył gola do szatni i Manuel Pellegrini zapewne liczy na odrobienie strat w drugiej odsłonie.

19:20

Kolarov wrzuca piłkę w pole karne, ale obrońcy West Hamu wybijają piłkę. Arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.

51'

Sterling drybluje na lewym skrzydle i wywalczył rzut rożny.

50'

Pedro Obiang brzydko fauluje, zahaczając kolanem Yayę Toure i otrzymuje żółty kartonik. Iworyjczyk zwija się z bólu, chwytając za kolano, ale na szczęście wraca do gry.

45'

Belg po podaniu Aguero znalazł się nieupilnowany na dwudziestym metrze i posłał zabójczo precyzyjny strzał w krótki róg bramki Adriana!

45'

GOOOOOOOOOOOOL! 1:2! KEVIN DE BRUYNE!

46'

Aż cztery minuty doliczył arbiter do pierwszej odsłony spotkania.

45'

Najpierw świetną okazję dla gospodarzy miał Sergio Aguero, ale z najbliższej odległości uderzył wprost w Adriana, a hiszpański bramkarz zablokował też dobitkę Argentyńczyka. Później po dobrym podaniu w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Sakho, ale Senegalczyk nie przyjął sobie dobrze piłki i doskoczył do niego Mangala.

37'

Okazja na gola kontaktowego! Navas uderzył spoza pola karnego, ale zdołał wypiąstkować piłkę Adrian!

35'

Aguero w sytuacji sam na sam posłał piłkę ponad bramką! Do tego był na spalonym...

32'

Najpierw strzał z bliska oddał Obiang, ale został zablokowany. Piłka trafiła do Sakho, który podwyższył prowadzenie gości! Niespodziewany obrót spraw na Etihad!

32'

Gooool! Sakho na 2:0!

31'

West Ham próbuje skonstruować atak pozycyjny i zamknąć piłkarzy City we własnym polu karnym. Po akcji prawym skrzydłem Jenkinsona i błędzie Kolarova goście wywalczyli korner.

28'

Sterling na spalonym po prostopadłej piłce od De Bruyne.

26'

Navas ambitnie z prawej strony przedziera się prawym skrzydłem, lecz stracił piłkę w siłowym starciu z obroną "Młotów".

25'

Navas znalazł wąską uliczkę między obrońcami gości na skrzydle, zagrał do Sagni, który miał sporo miejsca, ale Francuz nieprecyzyjnie podał w pole karne.

23'

Chwilę wcześniej po stracie Fernandinho szansę dla gości mógł mieć Diafra Sakho, ale Senegalczyk wbiegł między trzech rywali i łatwo stracić futbolówkę.

22'

Żółta kartka dla Manuela Lanziniego za nieprzepisowe powstrzymanie rozpędzonego Raheema Sterlinga.

21'

Adrian wyszedł na 30 metr i tym razem nie pomylił się w ocenie sytuacji. Hiszpański golkiper zdążył przed napastnikami City i pewnie wybił piłkę daleko w aut.

20'

Jenkinson rozpędził się na prawym skrzydle w akcji ofensywnej i jego groźne dośrodkowanie przeciął Nicolas Otamendi.

18'

De Bruyne wrzuca z prawej strony w kierunku Aguero, a Argentyńczyk nieczysto trafia w piłkę przy asyście Cresswella. Przy piłce "Młoty".

17'

Payet zagrywa prostopadle w kierunku Sakho, ale obrońcy City byli czujni i piłka wybita na aut.

16'

Moses na spalonym po podaniu z głębi pola, grę wznowią gospodarze.

14'

Dośrodkowanie Navasa z rzutu rożnego ląduje na głowie Otamendiego, ale były piłkarz Valencii uderza wyraźnie nad bramką.

12'

Noble fauluje Fernandinho.

11'

De Bruyne zagrywa w pole karne, ale podanie to przecina Tomkins. Niesamowite tempo spotkania od samego początku.

10'

Podanie do Aguero, Adrian wychodzi z bramki, Argentyńczyk mija go i strzela na opuszczoną bramkę, ale uderzył obok słupka! Sytuację asekurowali jednak jeszcze obrońcy "Młotów" i mogliby wybić piłkę z linii.

7'

Precyzyjne uderzenie Nigeryjczyka zza pola karnego ląduje tuż przy słupku i "Młoty" niespodziewanie prowadzą na wyjeździe! Joe Hart po raz pierwszy w tym sezonie ligowym wyciąga piłkę z siatki.

6'

GOOOOOOOOOL! 0:1! VICTOR MOSES DAJE PROWADZENIE DLA WEST HAMU!!

5'

Adrian świetnie broni uderzenie Fernandinho, "Obywatele" od samego początku są w gazie!

4'

De Bruyne na pole karne, łatwo wybija piłkę na rzut rożny Winston Reid z West Hamu.

2'

Fernandinho dobrze asekuruje swoich kolegów i zapobiega akcji Diafry Sakho w polu karnym.

18:30

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek Roberta Madleya!

18:29

Dużym brakiem w ekipie gości będzie nieobecność świetnego dryblera Cheikhou Kouyate, który doznał urazu.

18:27

Wiadomość z ostatniej chwili: w trakcie rozgrzewki David Silva doznał urazu i jednak nie zagra - w jego miejsce wskakuje zatem Jesus Navas.

18:25

Dziś w pierwszej jedenastce wybiegnie rekordowy nabytek "Obywateli" - Kevin De Bruyne. Manuel Pellegrini do tej pory zamiast Belga często stawiał na Jesusa Navasa, dziś jednak Hiszpan obejrzy mecz z ławki rezerwowych.

18:23

W ubiegłym sezonie w bezpośrednich starciach obie drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami. W październiku we wschodnim Londynie niespodziewanie triumfowały "Młoty", wygrywając 2:1, z kolei na Etihad w kwietniu to City wygrało 2:0.

18:21

Ekipa z błękitnej części Manchesteru prezentuje się świetnie na krajowym podwórku, lecz nie błyszczy w Europie, odnosząc we wtorek niespodziewaną porażkę na Etihad z Juventusem 1:2.

18:20

Ławki rezerwowych:

Manchester City: Caballero, Demichelis, Iheanacho, Maffeo, Fernando, Navas, Bony

West Ham United: Randolph, Antonio, Collins, Oxford, Jelavić, Zarate, Carroll

18:18

Gospodarze są niekwestionowanym liderem Premier League z kompletem oczek na koncie i 3 punktami przewagi nad drugim w tabeli Leicester. "Lisy" rozegrały jednak o jeden mecz więcej od "Obywateli". Dzisiejsi goście podchodzą do pojedynku z wysokiej piąty lokaty i ze zgromadzonymi 9 punktami. "Młoty" grają nierówno, potrafiły zostawić w pokonanym polu Arsenal i Liverpool, ale poniosły porażki z Leicester i Bournemouth

18:15

Składy obu zespołów widoczne są już po lewej stronie panelu. Zarówno Manuel Pellegrini, jak i Sam Allardyce zdecydowali się na ustawienie 1-4-2-3-1.

18:12

Początek spotkania 6. kolejki angielskiej Premier League: Manchester City - West Ham United - już za około 15 minut. Na relację LIVE serdecznie zaprasza Michał Bezuch.