Koniec! Trzy punkty zostają w zachodnim Londynie!

90'

Mikel wchodzi na boisko za Fabregasa

90'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzał oddał Hazard, a piłka po rykoszecie od Chambersa zmyliła bramkarza i wpadła do bramki!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Eden Hazard!

90'

88'

Sam Belg przymierzył z tego rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur

87'

Koscielny faulował Hazarda blisko własnego pola karnego

84'

Giroud był teraz faulowany na połowie rywala

81'

Loic Remy wchodzi na boisko i zmienia Diego Coste

79'

CAZORLA WYLATUJE Z BOISKA! Druga żółta kartka dla Hiszpana i Arsenal gra w dziewiątkę!

77'

Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym Zouma wygrał pojedynek z Giroud

75'

I jeszcze jedna zmiana w Arsenalu, Giroud wchodzi za Oezila

75'

Oxlade-Chamberlain zmienia Sancheza

73'

Costa zaatakował indywidualnie, ale przegrał pojedynek z Bellerinem. Brazylijczyk domagał się odgwizdania faulu, ale arbiter pozostał niewzruszony

71'

Żółta kartka dla Chambersa za faul na Hazardzie

69'

Ramires wchodzi na boisko i zmienia Oscara

68'

Pedro oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki rywala

67'

Eden Hazard zaatakował indywidualnie, ale tym razem zgubił piłkę na wysokości pola karnego rywala

65'

Eden Hazard! Świetny strzał z ostrego kąta, minimalnie niecelny!

64'

The Walcott oddał strzał sprzed pola karnego, ale fatalnie się pomylił i nie trafił w bramkę.

62'

Azpilicueta faulował Ramseya

60'

Było blisko wyrównania! Gary Cahill źle obliczył tor lotu piłki, dopadł do niej Sanchez, ale jego strzał był niedokładny!

58'

Petr Cech! Bramkarz Arsenalu broni groźny strzał Hazarda!

56'

Dłużej teraz przy piłce utrzymują się gospodarze, jednak po dośrodkowaniu Ivanovicia nie było żadnego zagrożenia pod bramką Cecha

54'

Cesc Fabregas dośrodkował z rzutu wolnego, a Zouma kapitalnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce! Czy gości stać na odpowiedź?

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kurt Zouma, 1:0!

50'

Oezil dośrodkował z rzutu rożnego, ale radzą sobie we własnej szesnastce gospodarze

49'

Sanchez oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił w mur

48'

Ivanović dostał żółtą kartkę za faul na Alexisie tuż przed własną szesnastką

46'

Costa! Świetny strzał z woleja w wykonaniu reprezentanta Hiszpanii, minimalnie niecelny!

46'

I teraz zaczynamy drugą połowę

46'

I jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmianę. Chambers wchodzi za Coquelin

14:36

Sporo zamieszania mieliśmy pod koniec pierwszej połowy, ale niestety, niewiele ono miało wspólnego z grą w piłkę. Z boiska za swoją głupotę wyleciał Gabriel i The Blues są w bardzo korzystnej sytuacji przed drugą połową

45'

I teraz mamy już przerwę

45'

Wracamy już do gry. Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy

45'

CZERWONA KARTKA DLA GABRIELA! Brazylijczyk jeszcze gdzieś tam skrobnął, kopnął Diego Costę i to nie uszło uwadze sędziego!

45'

I żółta też dla Gabriela, który wmieszał się w te przepychanki

45'

Tak jest, jedna kartka dla Costy

44'

A teraz zawrzało między Koscielnym i Costą i mamy małą przerwę w grze. Być może zostaną pokazane żółte kartki

43'

Pedro! Bardzo dobry strzał Hiszpana sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Cecha!

42'

Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, a gospodarze wybili futbolówkę z własnej szesnastki

40'

Fabregas próbował oddać strzał na bramkę rywala, ale został zablokowany

38'

A teraz na to samo zdecydował się Diego Costa i efekt był identyczny

37'

Zouma oddał strzał z dystansu, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Cecha

35'

Aaron Ramsey zdecydował się na strzał, ale nie była to najlepsza decyzja. Od bramki grę wznowi Begović

33'

Hazard zaatakował indywidualnie, ale świetnie powstrzymał go Gabriel

32'

Było blisko gola! Fabregas zagrał kapitalną piłkę w pole karne w kierunku Pedro, ale pojedynek z Hiszpanem wygrał Cech!

31'

Za taktyczny faul na Pedro żółtą kartkę dostał Cazorla

30'

Ramsey dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Chelsea spokojnie poradzili sobie we własnej szesnastce

29'

Walcott oddał strzał z ostrego kąta, ale był on za lekki i Begović spokojnie złapał futbolówkę

28'

Ivanović faulował Alexisa i arbiter pokazał, że jeszcze jedna taka sytuacja i Serb będzie ukarany żółtą kartką

26'

Cech minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale na jego szczęście nikt inny również w nią nie trafił i wyszła ona na aut bramkowy

24'

Diego Costa oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on za lekki, by zaskoczyć bramkarza

23'

Coquelin już jest gotowy do walki i wracamy do gry

21'

Coquelin złapał teraz jakąś kontuzję i jest opatrywany na murawie

20'

Diego Costa wszedł z piłką w pole karne Arsenalu, ale kiedy próbował zagrywać piłkę do Pedro, to zrobił to niedokładnie. Futbolówka szybko jednak wróciła we władanie The Blues, którzy już budują kolejną akcję

18'

Rzut rożny mieli przed chwilą piłkarze Jose Mourinho, ale Petr Cech spokojnie poradził sobie pod własną bramką

16'

Kolejne zagranie w pole karne gospodarzy do Walcotta, ale tym razem Anglik był na spalonym

14'

Cazorla był faulowany na własnej połowie przez Fabregasa

12'

Alexis Sanchez przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w światło bramki

10'

Arsenal nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale ma teraz problemy z przedostaniem się bliżej bramki Begovicia

8'

Cazorla dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale gospodarze spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem

8'

Alexis Sanchez zaatakował indywidualnie lewą stroną boiska, a arbiter dopatrzył się faulu na nim, jakiego dopuścił się Ivanović.

6'

Cesc Fabregas oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on zbyt czytelny, żeby Cech sobie z nim nie poradził

4'

A teraz Walcott otrzymał długą piłkę z głębi pola, ale źle ją sobie przyjął i nie dał rady wygrać pojedynku z Begoviciem

2'

Ramsey zaatakował indywidualnie, ale kiedy był już w polu karnym gospodarzy, to zatrzymał go Ivanović, dzisiejszy kapitan The Blues

1'

Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

13:41

Obie drużyny już powoli wychodzą na boisku, początek za chwilę!

13:33

Ważną postacią tego spotkania będzie Petr Cech. Czeski bramkarz w przeszłości spędził wiele lat w Chelsea, zdobywając z nią wiele ważnych trofeów i stając się jej prawdziwą legendą. Teraz, jako zawodnik Arsenalu, zagra na Stamford Bridge i potrzebuje już tylko czterech czystych kont, by mieć ich ogółem 169 w Premier League. Tyle samo co rekordzista, którym jest David James

13:27

The Gunners nie przegrali ośmiu ostatnich starć wyjazdowych w lidze, siedem z nich wygrali. Theo Walcott z kolei strzelił łącznie jedenaście goli w swoich ostatnich jedenastu meczach w Premier League, które zaczynał w pierwszym składzie

13:20

Jeśli goście dziś wygrają, to będzie to trzecia porażka Chelsea z rzędu w lidze. Takiej serii The Blues nie zanotowali od 1999 roku

13:17

W październiku 2011 roku Arsenal wygrał 5:3 z Chelsea i od tego momentu nie potrafił pokonać jej w lidze ani razu. Hat-tricka ustrzelił wtedy Robin van Persie

13:13

Obie ekipy spotkały się niedawno ze sobą w meczu o Tarczę Wspólnoty i wtedy po raz pierwszy Arsene Wenger pokonał Jose Mourinho. Arsenal wygrał 1:0 po golu Chamberlaina

13:09

Arsenal z kolei wygrał trzy z pięciu ligowych meczów i w tabeli ligowej znajduje się wyżej od swojego dzisiejszego rywala, ale z kolei dużo gorzej zaczął rozgrywki europejskie. Kanonierzy niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Dynamem Zagrzeb, 1:2

13:05

Chelsea bardzo słabo weszła w sezon ligowy i po pięciu dotychczasowych kolejkach ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo i cztery punkty ogółem. W tabeli zajmuje ostatnie miejsce nad strefą spadkową, ale za to fantastycznie, od wysokiego zwycięstwa, zaczęła w środę rozgrywki Ligi Mistrzów. Czy dzisiaj, na fali triumfu nad Maccabi, również będzie górą?

12:58

I ławka rezerwowych gospodarzy: Blackman, Terry, Mikel, Ramires, Loftus-Cheek, Falcao i Remy

12:57

Mamy wyjściowe jedenastki, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Ospina, Debuchy, Gibbs, Chambers, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Giroud