• Faule: 5 - 7
19:00

Gol strzelony przez Nasriego:

18:55

To było całkiem dobre spotkanie, zakończone chyba zasłużonym triumfem The Citizens. W przeciągu pełnego wymiaru gry byli jednak lepsi i przede wszystkim potrafili wykorzystać dwie ze swoich sytuacji

90'

Koniec! Kolejny triumf Manchesteru City!

90'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Fabian Delph debiutuje w koszulce Manchesteru City i zmienia Davida Silvę

89'

Navas zagrał kapitalne podanie w pole karne, a Nasri przeniósł piłkę nad Howardem i ta wpadła do bramki!

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Samir Nasri i jest 2:0 dla City!

86'

Tom Cleverley schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Gerard Deulofeu

84'

Cleverley dośrodkował z rzutu rożnego, ale obrońcy City byli bezbłędni we własnej szesnastce

83'

Coleman próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale zablokował go Kolarov

81'

Wilfried Bony wchodzi za Kuna Aguero

80'

Toure oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka minęła bramkę Howarda dość wyraźnie

79'

A teraz zrobiło się jeszcze groźniej pod bramką gości! Po strzale głową Barry'ego jeden z obrońców City wybił piłkę z linii bramkowej!

78'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hart nie utrzymał piłki w rękach, ale wybili ją jego obrońcy

76'

Samir Nasri wchodzi na boisko i zmienia Raheema Sterlinga

74'

Gol strzelony przez Kolarova:

72'

Silva dośrodkował z prawej flanki, ale zrobił to zdecydowanie za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy

71'

Nieco spokojniej rozgrywają teraz piłkę wicemistrzowie Anglii. Everton bez pomysłu na wyrównanie

69'

The Citizens próbują koronkowo wejść z piłką do bramki rywala, ale gospodarze na razie do tego nie dopuszczają

67'

Barkley dośrodkowywał dwukrotnie z rzutu rożnego w pole karne gości, ale ci za każdym razem radzili sobie bardzo dobrze

65'

Everton jest teraz dłużej przy piłce, ale w ostatnich minutach brakuje mu pomysłu na sforsowanie obrony rywala

63'

Steven Naismith zmienia Aroune Kone

62'

I znowu blisko gola dla gości! Tym razem Howard spisał się bardzo dobrze i wygrał pojedynek sam na sam z Navasem!

61'

Sterling wszedł z piłką w pole karne, zagrał wychodzącemu mu na obieg Kolarovowi, a ten strzałem z ostrego kąta pokonał Howarda! Amerykanin powinien jednak interweniować lepiej

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Aleksandar Kolarov, 1:0 dla gości!

58'

Coleman zagrał długą piłkę z głębi pola do Lukaku, ten odgrywał do Barkleya, ale wszystko to odczytał Kompany, który przerwał tę akcję

56'

Navas wrzucił piłkę w pole karne z prawej strony, ale Howard nie miał z tym żadnych problemów

55'

Kolejna wrzutka Cleverleya z prawej strony boiska i choć była bardzo dobra, to nikt z jego kolegów nie ruszył do piłki i wyszła ona na aut

54'

Cleverley dośrodkował z prawej strony boiska, ale goście wybili piłkę z własnej szesnastki

52'

Silva upadł w polu karnym gospodarzy po starciu z Barrym, ale arbiter pokazuje, że o jedenastce nie ma mowy. I ma rację

51'

Navas próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany przez jednego z rywali

49'

Próba kombinacyjnego ataku w wykonaniu Obywateli, ale nie udana. Po podaniu Toure na spalonym był Aguero

48'

Sterling zaatakował indywidualnie, wpadł z piłką w pole karne, a tam świetnie powstrzymał go Coleman

46'

Kolarov dośrodkował z lewej strony boiska, a Hart spokojnie złapał piłkę

46'

Goście zaczynają drugą połowę!

17:56

W rozgrywanym równolegle meczu Watfordu z Southampton również jest bezbramkowy remis

17:53

To była bardzo dobra pierwsza połowa. Everton zaczął nieco słabo, ale rozkręcał się z minuty na minutę. The Citizens lepiej wyglądali w pierwszych minutach, ale groźni byli praktycznie cały czas. Nie brakowało obu drużynom okazji bramkowych i szkoda tylko, że nie padła żadna prawidłowa bramka

45'

I teraz mamy gwizdek arbitra oznaczający przerwę w grze

45'

Poprzeczka! Lukaku zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, a piłka odbiła się od poprzeczki!

45'

Żółta kartka dla Fernandinho za taktyczny faul na Barkleu, tuż przed własnym polem karnym

45'

Jest druga minuta doliczonego czasu gry i za Gallowaya wchodzi Browning

45'

Uraz Gallowaya jednak jest chyba poważny. W tej chwili nie jest w stanie kontynuować gry

45'

Cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

43'

Sam poszkodowany zdecydował się na uderzenie, ale wyraźnie się pomylił. Od bramki grę wznowią goście

42'

Żółta kartka dla Mangali za faul na Barkleyu tuż przed własną szesnastką

40'

I Galloway już zameldował się na murawie

40'

19-letni Anglik został na razie przeniesiony za linię boczną, wracamy do gry

38'

Obrońca Evertonu doznał jednak urazu w tym starciu i potrzebuje pomocy lekarskiej

37'

Sagna otrzymał piłkę w polu karnym rywala, ale tam świetnie powstrzymał go Galloway

36'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Evertonu, ale bezskuteczne. Gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki

34'

Toure zagrał piłkę z prawej strony w pod bramkę rywala, ale nikt jej nie sięgnął i wyszła na aut.

32'

Jagielka oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie potrafił trafić w światło bramki

30'

Prawą stroną próbowali zaatakować goście, ale skutecznie powstrzymał ich Galloway

28'

Sterling! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, Hart nie bez trudu odbija piłkę!

26'

Coleman! Prawy obrońca Evertonu zszedł z piłką bliżej środka, oddał strzał sprzed pola karnego i pomylił się minimalnie!

24'

Romelu Lukaku wpakował piłkę do bramki, ale gol nie został uznany. Belg po podaniu Rossa Barkleya był na spalonym

22'

Spokojny fragment meczu. Everton stara się zbudować akcję ofensywną, ale wciąż robi to zbyt ślamazarnie

20'

Kolarov postanowił uderzyć z dystansu i, delikatnie mówiąc, nie była to najlepsza decyzja. Piłka poleciała bardzo daleko od bramki Howarda

18'

Sagna dośrodkował z prawej strony boiska, a Aguero źle przyjął sobie piłkę i wpadła ona w ręce Harta

17'

The Citizens zdominowali rywala. Ten na razie nie potrafi odpowiedzieć mu żadnym groźniejszym atakiem

15'

To mógł być gol! Kone w głupi sposób stracił piłkę pod własną szesnastką, Silva zagrał ją właśnie w pole karne, a tam niepilnowany Sterling nie potrafił w nią trafić!

14'

Silva oddał strzał sprzed pola karnego, a Hart złapał piłkę. Choć na raty

12'

Francuz jest na razie za linią boczną, ale zaraz pewnie wróci na boisko. Wznawiamy grę

11'

Bacary Sagna doznał kontuzji w starciu z jednym z rywali i leży na boisku. Przerwa w grze

10'

Groźnie pod bramką Howarda! Navas dośrodkował z prawej strony boiska, a Amerykanin świetnie obronił strzał Aguero!

8'

Poza sytuacją z drugiej minuty, początek meczu jest bardzo spokojny. Teraz Everton długo wymienia podania, ale robi to tak daleko od bramki Harta, że ten nie musi czuć się zagrożony

6'

Lukaku starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

4'

Everton teraz dłużej utrzymuje się przy piłce i stara się wymieniać podania na połowie przeciwnika. Nie ma jednak na razie z tego żadnego pożytku

2'

I już robi się groźnie! Najpierw sprzed pola karnego próbował strzelać Silva, ale został zablokowany. Potem do piłki dopadł Aguero i jego uderzenie z trudem obronił Howard!

1'

Pan Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

16:57

Obie drużyny już powoli wychodzą na boisko, pierwszy gwizdek za krótką chwilę!

16:51

Dzisiejszy mecz to także pojedynek dwóch bardzo dobrych napastników. Sergio Aguero to aktualny król strzelców Premier League, który trafił już w starciu z Chelsea. Romelu Lukaku zaczyna wracać do optymalnej dyspozycji i po dwóch meczach tego sezonu ma na koncie dwa gole. Czy któryś z nich poprawi dzisiaj swój bilans?

16:49

Manchester City wygrał już osiem ligowych meczów z rzędu (łącznie oczywiście z końcówką ubiegłego sezonu). Po raz ostatni zwyciężał dziewięć razy z rzędu ponad sto lat temu. Wtedy dziewiąta wygrana miała miejsce we wrześniu 1912 roku.

16:45

25 procent strzałów oddawanych przez Everton w tym sezonie kończy się golem (pięć bramek, 20 prób). To najlepszy współczynnik w całej lidze

16:40

W 18 ostatnich meczach tych dwóch ekip na stadionie Evertonu, goście górą byli tylko trzykrotnie. Pięć raz mecze kończyły się remisami, The Toffees wygrywali dziesięciokrotnie.

16:35

Mecz z Southampton wprawił nas w dobry nastrój i pokazał, na co nas stać. To był ten poziom wydajności, dzięki któremu można wygrywać mecze - powiedział szkoleniowiec Evertonu

16:30

To spotkanie nie jest oczywiście jedynym rozgrywanym dzisiaj na angielskich boiskach. Niedawno skończyło się starcie West Bromu z Chelsea, które ci drudzy wygrali 3:2. Równolegle do pojedynku w mieście Beatlesów rozgrywany będzie mecz Watfordu z Southampton.

16:26

Dużo mówi się w ostatnim czasie o przenosinach Johna Stonesa do innego klubu, najczęściej wymieniana jest nazwa londyńskiej Chelsea. Roberto Martinez mimo to wystawia go dzisiaj w pierwszej jedenastce. Zobaczymy, jak spisze się angielski defensor

16:20

Sam start Evertonu nie był aż tak dobry - podopieczni Roberto Martineza tylko zremisowali u siebie z beniaminkiem z Watford, 2:2. W drugiej kolejce pokazali jednak, że drzemie w nich spory potencjał i ograli 3:0 Southampton na jego stadionie. Teraz żeby wygrać będą jednak musieli zagrać chyba jeszcze lepiej.

16:15

Początek sezonu w wykonaniu wicemistrzów Anglii jest iście wyśmienity. Najpierw wygrali oni 3:0 na wyjeździe z West Bromem, ale mało kto się spodziewał, że taki rezultat osiągną również w starciu z Chelsea. Teraz na Goodison Park wystąpią oczywiście w roli faworyta