Manchester Unitedmanchester united
0 : 0
newcastleNewcastle United
15:38

Gdyby Manchester United grał od początku drugiej połowy z takim animuszem, jak pod jej koniec, to upragniony gol zapewne by padł. Tak się jednak nie stało i jego kibice znów muszą obejść się smakiem

90'

Koniec! Bezbramkowy remis na Old Trafford!

90'

Carrick! Świetny strzał z dystansu, piłka po rykoszecie nieznacznie mija bramkę!

90'

I jedziemy w drugą stronę! Świetna kontra gości, Cisse wszedł z piłką w pole karne, ale po jego zagraniu z piłką w bardzo dobrej sytuacji minął się Thauvin!

90'

Słupek! Smalling oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i trafił w słupek!

88'

Cisse wchodzi za Mitrovicia

87'

Naciska Manchester, stara się wpakować piłkę do bramki rywala, ale ten dużą liczbą zawodników we własnej szesnastce, blokuje wszystkie te próby. Teraz faul Rooneya

85'

Valencia otrzymał piłkę w polu karnym rywala, oddał strzał, ale został zablokowany

82'

Depay dośrodkował z lewej strony boiska, a Krul spokojnie chwycił piłkę

80'

To musiał być gol! Hernandez wpadł w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam i przegrał ją z Krulem!

78'

Roszada też u gości. Ayoze Perez schodzi, wchodzi Cheick Tiote

77'

Matteo Darmian schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Antonio Valencia

76'

Ładna dwójkowa akcja Schneiderlina i Shawa na wysokości pola karnego, zakończona strzałem tego drugiego. Był on jednak za słaby, by zaskoczyć bramkarza

75'

Spore zamieszanie pod bramką Krula. Po dośrodkowaniu Carricka z prawej strony boiska strzał ostatecznie oddał Mata, ale trafił on tylko w Depaya

73'

To powinien być gol! Schneiderlin świetnie rozciągnął grę do lewej strony, do Rooneya, ten dośrodkował w pole karne, a tam ze fantastycznej pozycji przestrzelił Mata!

72'

Rooney zdecydował się na strzał z woleja, ale został zablokowany przez Taylora

70'

I Thauvin już pokazał się z dobrej strony. Luke Shaw po faulu właśnie na nim dostał żółtą kartkę

70'

I mamy debiut Floriana Thauvina w Newcastle. Zmienia swojego rodaka, Gabriela Obertana

67'

I Meksykanin wchodzi za Adnana Januzaja

65'

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Javier Hernandez

63'

Depay oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie minęła bramkę rywala

61'

Kolejne wejście Darmiana prawą stroną boiska, ale Włocha znów zatrzymali obrońcy Newcastle

59'

Bastian Schweinsteiger schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Michael Carrick

58'

Sam poszkodowany oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

57'

A teraz Obertan ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Depayu

56'

Perez próbował zagrać prostopadłą piłkę do Obertana, ale zrobił to niedokładnie i złapał ją Romero

54'

Depay zaatakował indywidualnie, ale ostatecznie został wypchnięty z pola karnego Newcastle przez obrońców

52'

Mbemba dośrodkował z prawej strony boiska, a Romero spokojnie złapał piłkę

50'

Darmian wszedł z piłką w pole karne rywala, ale tam został świetnie powstrzymany przez Pereza

48'

Początek drugiej połowy również należy do gospodarzy, ale na razie nie potrafią oni z tego skorzystać. Brakuje im błysku przy ostatnim podaniu i Tim Krul nie został jeszcze zatrudniony

46'

14:34

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale im dalej w las, tym bardziej stawało się ono wyrównane. Newcastle było bardzo blisko objęcia prowadzenia po strzale Mitrovicia, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Czerwone Diabły mogą być zawiedzione, że sędzia nie uznał gola Rooneya, który chyba był prawidłowy. Sporo działo się w pierwszych trzech kwadransach, ale mamy nadzieję, że w kolejnych dziać się będzie jeszcze więcej

45'

I teraz Craig Pawson zakończył pierwszą połowę

45'

Coloccini kapitalnie odebrał piłkę Depayowi blisko własnej szesnastki i zatrzymał tym samym groźnie zapowiadającą się kontrę

44'

Bardzo dobrze w końcówce pierwszej połowy wyglądają goście. Teraz to oni narzucają tempo gry i są bliżej strzelenia gola

42'

Ayoze Perez! Dobry strzał sprzed pola karnego, minimalnie niecelny!

40'

Kolejna próba koronkowego rozegrania piłki w wykonaniu gospodarzy, kolejna zupełnie nieudana. Po podaniu Rooneya na spalonym był Shaw

38'

Darmian dośrodkował z prawej strony boiska, a Rooney nie sięgnął piłki i wyszła ona na aut

38'

36'

Sergio Romero zanotował złe wyjście z bramki, ale goście nie mogli z tego skorzystać. Arbiter dopatrzył się spalonego Obertana

34'

Przed chwilą mieliśmy kolejną serię podań w wykonaniu gospodarzy, ale wszystko skończyło się niedokładnym przyjęciem Schweinsteigera

32'

Blind oddał strzał z dystansu, ale futbolówka tylko odbiła się od Taylora

31'

Depay zaatakował lewą stroną boiska, ale wszystko skończyło się jego faulem na Colbacku

29'

Trochę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę. Teraz aut mają goście

27'

Mitrović oddał strzał głową po dośrodkowaniu Anity, ale tym razem pomylił się dość wyraźnie

25'

A teraz okazja gospodarzy! Po prostopadłym podaniu Januzaja Depay wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i wtedy właśnie zgubił piłkę!

24'

Poprzeczka! Mbemba świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po strzale głową Mitrovicia odbiła się od poprzeczki!

22'

Depay teraz ładnie minął dwóch rywali na lewej stronie boiska, ale swoją akcję zakończył słabiutkim strzałem, z którym Krul nie mógł mieć problemów

21'

Ładną kombinacyjną akcją popisali się przed chwilą piłkarze Newcastle, ale wszystko skończyło się faulem Haidary na Blindzie. Żółta kartka dla zawodnika gości

19'

Wijnaldum nieźle dośrodkował z rzutu wolnego, ale gospodarze wybili piłkę z własnego pola karnego

18'

Darmian faulował na własnej połowie boiska Haidare i dostał za to żółtą kartkę

16'

A teraz Rooney przymierzył sprzed pola karnego, ale tym razem piłka poleciała prosto w bramkarza gości

15'

Tim Krul! Fantastyczna interwencja Holendra po strzale Maty!

14'

Kolejna seria prób dośrodkowań w pole karne Newcastle, z obu skrzydeł, ale wciąż wszystkie są blokowane

12'

Mata oddał strzał z rzutu wolnego, ale był on za lekki i Krul spokojnie chwycił piłkę

10'

Kolejne powtórki akcji z golem Rooneya pokazują, że Anglik jednak mógł być minimalnie wychylony, co może usprawiedliwić arbitra

8'

Po dośrodkowaniu Depaya z lewej strony boiska Rooney i Mata starali się poklepać piłkę w polu karnym rywala, ale Anglik zagrał ostatecznie niedokładnie

6'

A teraz Rooney zdecydował się na strzał z dystansu, ale i tym razem Krul chwycił futbolówkę

5'

I mamy pierwszy spory błąd sędziego. Wayne Rooney przed chwilą wpakował piłkę do bramki rywala, ale arbiter pokazał, że w momencie podania od kolegi był na spalonym, Jak się okazało, nie miał racji.

4'

I mamy pierwszy strzał na bramkę. Z dystansu sił spróbował Depay, a Krul spokojnie złapał piłkę

3'

Od początku meczu gospodarze długo utrzymują się przy piłce, rozgrywają akcje, ale na razie kończy się to zablokowanymi dośrodkowaniami

1'

Pan Craig Pawson daje znak, zaczynają goście!

13:42

Obie drużyny już powoli wychodzą na boisko, początek za kilka chwil!

13:39

Na poziomie Premier League Newcastle przegrywało z Manchesterem United aż 25 razy. Więcej niż z jakąkolwiek inną drużyną.

13:35

Wayne Rooney po powrocie na klasyczną pozycję napastnika ma problem ze strzelaniem goli, ale dla niego samego trudno wyobrazić sobie lepszego rywala do przełamania. W 20 ligowych meczach przeciwko Newcastle strzelił on łącznie 12 goli i dorzucił do nich siedem asyst.

13:33

Newcastle przegrało aż dziesięć z ostatnich trzynastu meczów ligowych. Jeden z nich wygrało, dwa zremisowało. Na Old Trafford Sroki ostatni raz zwyciężyły w grudniu 2013 roku

13:28

W ubiegłym sezonie w starciu tych dwóch ekip na Old Trafford lepsi byli gospodarze. Wygrali oni 3:1 po dwóch golach Rooneya i jednym van Persiego. Dla Srok trafił Cisse.

13:22

Faworytem są oczywiście gospodarze. W pierwszych dwóch meczach tego sezonu nie zachwycili, ale potrafili zgarnąć komplet punktów i dwukrotnie zachować czyste konto. Newcastle w tym samym czasie raz przegrało i raz zremisowało.

13:19

Steve McClaren, szkoleniowiec Newcastle, był przed laty związany z Manchesterem United, przez dwa lata był jednym z asystentów sir Alexa Fergusona. Później był selekcjonerem angielskiej reprezentacji, gdzie współpracował między innymi z Rooneyem i Carrickiem.

13:11

W składzie United w porównaniu z meczem w eliminacjach Ligi Mistrzów widzimy jedną zmianę - zamiast Michaela Carricka wystąpi Bastian Schweinsteiger. U gości możemy z kolei spodziewać się debiutu Floriana Thauvina. O transferze Francuza pisaliśmy na blogu

13:07

Ławka gospodarzy: Johnstone, McNair, Valencia, Carrick, Herrera, Young, Chicharito

13:05

Ławka Newcastle: Williamson, Cisse, de Jong, Aarons, Thauvin, Tiote, Darlow

13:03

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego meczu.

12:57

Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego spotkania trzeciej kolejki angielskiej Premier League. Manchester United podejmie na własnym boisku Newcastle, a początek już za około 50 minut!