Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
2 : 1
zawiszaZawisza Bydgoszcz
94'

Koniec meczu. Zagłębie wymęczyło zwycięstwo 2:1. Kibice skandują nazwisko Artura Derbina

91'

Zagłębie gra na czas, by utrzymać korzystny wynik

91'

Mecz został przedłużony o conajmniej 3 minuty

90'

Na Stadionie Ludowym trzymają kciuki za GKS Katowice: jeśli strzeli gola Wiśle Płock i wygra, to Zagłębie wskoczy na trzecie miejsce w tabeli. Oczywiście pod warunkiem, że Sosnowiec utrzyma prowadzenie z Zawiszą, a w Gdyni, gdzie Chrobry gra z Arką, utrzyma się remis.

86'

Wracjąc do sytuacji z 83. minuty - rzut karny podyktowany został za faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Zielińskim

85'

Dorian Affeld wszedł za Igora Witczaka

84'

Tym razem górą Matko Perdijić, który obronił strzał Lewickiego

83'

Rzut karny dla Zawiszy

82'

Zawisza zaprezentowała "szarańczę", a w poprzeczkę trafił Szymon Lewicki

82'

Zawisza wywalczył rzut rożny

81'

Dobijający zza pola karnego Fabian Klama minimalnie spudłował.

81'

Świtną okazję miał Michał Fidziukiewicz, ale z bramki odważnie wyszedł Sapela i wybił piłkę spod nóg zawodnika Zagłębia

79'

Fabian Klama zmienił Jakuba Wilka

77'

Z lewej strony ładnie dosrdował Żarko Udovicić, piłka po zgraniu Jakuba Wilka trafiła pod nogi Sebastiana Dudka, który mocno uderzył na bramkę Zawiszy, ale efektowną paradą popisał się Sapela

75'

Zagłębie nie potrafi opanowac sytuacji na boski po tym, co wydarzyło się w 65 minucie. Ostatnie minuty należą do gości

72'

Zawisza był bliski wyrównania, ale Kamil Zieliński był na spalonym

69'

Zawisza uwierzył w siebie i coraz śmielej atakuje gospodarzy

68'

Z boiska zszedł Daniel Włosiński. W jego miejsce na placu gry pojawił się Jacek Jankowski

65'

Pewnym uderzeniem po ziemi rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany, Szymon Lewicki.

64'

Matko Perdijić wchodzi za Carlesa Martineza

62'

Czerwoną kartką ukarany został Wojciech Fabisiak za faul na Szymonie Lewickim. Będzie rzut karny dla Zawiszy

60'

Jakuba Araka zastąpił Michał Fidziukiewicz

57'

Kolejna okazja Zawiszy. Stawarczyk uderzył jednak nad bramką

57'

Piłka trafiła do siatki bramki Zagłębia, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Piłka po strzale Sebastiana Kamińskiego odbiła się w polu karnym od Szymona Lewickiego i gol nie został uznany.

53'

Groźnie pod bramką Zagłębia. Stawarczyk trafił w poprzeczkę

48'

Zagłębie rozpoczęło drugą cześć spotkania od kolejnego ataku na bramkę Zawiszy, ale napstników sosnowiczan powstrzymał Łukasz Sapela

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania

45'

Koniec pierwszej połowy

45'

Na bramkę próbował uderzać Piotr Stawarczyk, ale strzelił wysoko nad poprzeczka

44'

Teraz dla odmiany po raz pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Zawiszy

43'

Żółta kartka dla Włosińskiego za faul na Robercie Bartczaku.

42'

Krzysztof Markowski główkował obok bramki

42'

Uderzenie Jakuba Araka zostało zablokowane i mamy kolejny rzut rożny

40'

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia wywalczył Bartczak

40'

Tym razem to Smektała ograł Fonfarę, ale uderzył niecelnie i Fabisiak zacznie od bramki

39'

Po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w pole karne Zagłębia, ale ostatecznie sytuację opanował Wojciech Fabisiak.

37'

Tym razem swoją szansę miał Robert Bartczak, ale nie opanował piłki w polu karnym i uderzył bardzo niecelnie

34'

Pierwszy strzał na bramkę Zagłębia oddał Jakub Smektała.

32'

Jakub Smektała próbował dośrodkować piłkę w pole karne Zagłębia, ale został skutecznie powstrzymany przez Fonfarę

30'

Jeśli Zagłębie chce wyprzedzić w tabeli Zawiszę, musi wygrać conajmniej 5:0, 6:1, lub różnicą sześciu goli.

28'

Zagłębie w wielką łatwością przedostaje się w obręb pola karnego Zawiszy, wygląda na to, że kolejne gole, to tylko kwestia czasu

27'

Znowu groźnie pod bramką Zawiszy. Strzał Dudka obronił jednak Sapela.

24'

Wygląda na to, że to stałe fragmenty gry będą kluczowe w tym spotkaniu. Pierwszy gol dla Zagłębia padł po rzucie rożnym, drugi po strzale z wolnego

21'

Z wolnego przymierzył sam poszkodowany i płaskim uderzenim pokonał bramkarza gości. 2:0 dla Zagłębia

19'

Dudek został sfaulowany ok. 20 metrów od bramki

17'

W pole karne Zawiszy dośrodkował Fonfara, ale wprost w ręce Łukasza Sapeli

17'

Sosnowiczanie próbują nieco wciągnąć przeciwnika na swoją połowię, ale goście niechętnie atakują większą ilością graczy

14'

Drużyna Zawiszy jest mocno cofnięta, co utrudnia gospodarzom konstruowanie akcji

12'

Z kolejnych ataków Zagłębia na razie nie wiele wynika.

10'

Zagłębia dość swobodnie rozgrywa piłkę na połowie Zawiszy.

6'

Łukasz Sołowiej zdobył gola dla Zagłębia, uderzając głową po rzucie roznym wyknanym przez JAkuba WIlka

5'

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Tym razem piłka trafiła do Łukasza Matusiaka, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę.

15:04

Rzut rożny dla Zagłebia. Z dystasu próbował przymierzyć Grzegorz Fonfara, ale trafił w nogi obrońców

1'

Już gramy.

1'

Zaczęło Zagłębie Sosnowiec. Tymczasem kibice pozdrowili Artura Derbina

14:59

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na boisku. Zagłębie na czerwono, Zawisza w granatowo-czarnych kostiumach.

14:58

Za chwilę pierwszy gwizdek. W ostatniej kolejce Zagłębie wygrało na wyjeździe z Chrobrym Głogów 3:1. Zawisza natomiast u siebie uległ GKS-owi Katowice, przegrywając 0:3.

14:56

Mecz zresztą stanął pod znakiem zapytania. Sugerowano nawet, że Zawisza podda go walkowerem. Ostatecznie udało się jednak zebrać skład.

14:55

Bydgoszczanie mają takie problemy kadrowe, bo wynikły one ze zmian, jakie zachodzą w strukturze własnościowej klubu.

14:54

Zawisza wystawia rezerwowy skład. Od pierwszej minuty zagrają nawet zawodnicy z Centralnej Ligi Juniorów, liczący po kilkanaście lat.

14:51

Za kilka minut pierwszy gwizdek w spotkaniu. Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Są zaskoczenia - szczególnie po stronie gości.