Chrobry GłogówChrobry Głogów
16:56

Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej z meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów!

16:56

Niesamowite emocje towarzyszyły dzisiejszemu spotkaniu! Tempo było zabójcze, niczym z Copa Libertadores. Akcje toczył się od jednej bramki do drugiej. Po fatalnym początku gdynian, Ci zdołali się podnieść i zremisować przed własną publicznością. Z trybun nikt nie schodzi, ponieważ za kilka minut Arkowcy będą odbierać puchar za zwycięstwo w 1. lidze!

95'

Koniec meczu! Remisem kończy się ostatnie spotkanie Arki w 1. lidze!

93'

[b]Niesamowite szczęście gospodarzy! Albo pech gości! Z prawej strony boiska wbiegał Bednarski, wyłożył piłkę Szczepaniakowi na środek boiska, a ten trafił w słupek! Dobijał Machaj, ale piłka odbita od bodajże Warcholaka przeleciała przez linię bramkową i trafiła w ręce Jałochy.

90'

Arbiter główny doliczył do drugiej części spotkania aż pięć minut.

89'

Kibice na trybunach już świętują, od kilku minut na Górce palą się race.

85'

Ostatnia zmiana w drużynie Ireneusza Mamrota. Wojciechowskiego zastępuje Michał Bednarski.

85'

Świetnie wyłuskał piłkę Rafał Siemaszko, od razu uruchomił Marcusa na prawej stronie. Wydawało się, że Brazylijczyk opadł z sił, ale udało mu się strzelić w stronę bramki, a futbolówkę dobił Rashid Yussuff.

85'

Gol!!! 1-1! Strzelcem bramki został Rashid Yussuff! To chyba najważniejsza bramka w karierze Anglika!

82'

Wygląda na to, że mecz zakończy się zwycięstwem Chrobrego. Mimo, że Arkowcy stwarzają sobie sytuacje, to są dzisiaj bardzo nieskuteczni.

79'

Tymczasem w Gdyni padł kolejny rekord frekwencji w 1. lidze. Na trybunach zasiadło dzisiaj 11 504 widzów!

77'

Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Za Gastona Sangoya wchodzi Rashid Yussuff.

76'

Sytuacjami w dzisiejszym spotkaniu można by obdarzyć pięć kolejnych, jednak zawodnicy obu drużyn są dzisiaj piekielnie nieskuteczni.

74'

Zmiana w drużynie gości. Za Mateusza Machaja pojawia się Wołodymyr Hudyma.

71'

Ależ mecz! Zawody rodem z Ameryki Południowej. Akcja toczy się od jednej bramki do drugiej. Najpierw w polu karnym powstrzymany został Siemaszko, a chwilę później w sytuacji strzeleckiej znalazł się Szymon Drewniak, który wybrał jednak podanie... i to bardzo niecelne podanie.

66'

Zadziwiająca decyzja Ireneusza Mamrota. Z boiska schodzi najlepiej grający dzisiaj Kościelniak, a w jego miejsce pojawia się Bartosz Machaj.

66'

Dwójkowa akcja Siemaszki i Sangoya zakończona strzałem tego pierwszego, jednak futbolówka poleciała nad bramką Janickiego.

64'

Zmiana w Arce. Z boiska schodzi Antoni Łukasiewicz, a w jego miejsce pojawia się Yannick Sambea!

63'

Poprzednia sytuacja zdecydowanie rozbudziła senną atmosferę na stadionie i podrażniła nerwy Arkowców, którzy rzucili się do ataku.

59'

Natomiast kapitan Arki został ukarany kartką za włączenie się do bójki i pomoc koledze z drużyny.

59'

Kartka za bójkę z Marcjanikiem.

59'

Bójka na boisku pomiędzy Marcjanikiem i Szczepaniakiem. Po krótkim zamieszaniu sędzia porozdawał żółte kartki.

55'

Faul taktyczny Gąsiora przed polem karnym Arki i słusznie został ukarany żółtym kartonikiem.

53'

Warcholaka poniosła fantazja. Oddał strzał z 35. metra, ale bardzo, bardzo niecelny.

50'

Od początku drugiej części spotkania Siemaszko stara się pokazywać, że warto na niego stawiać w Ekstraklasie. Nabuzowany napastnik mimo, że gra 4 minuty, to walczy o każdą piłkę i stara się cały czas naciskać defensorów Chrobrego.

46'

Grzegorz Niciński nie zamierzał czekać i już w przerwie przeprowadził zmianę. Za Michała Nalepę pojawił się Rafał Siemaszko.

46'

Gwizdek arbitra i ze środka boiska rozpoczynają gospodarze!

15:51

Chyba żaden z kibiców nie spodziewał się takiego przebiegu pierwszej części spotkania. Ireneusz Mamrot świetnie ułożył swój zespół, który napsuł sporo krwi defensorom Arki. Drużyną zdecydowanie przeważającą i stwarzającą sobie lepsze sytuacje była drużyna gości i zasłużenie prowadzi do przerwy.

45'

Arbiter główny nie dodał ani minuty do pierwszej części spotkania, która kończy się wynikiem 0-1.

42'

Lewą flanką popędził Formella, zagrał do znajdującego się w środku Sangoya, ale napastnik Arki źle przyjął piłkę i zmusił siebie do natychmiastowego oddania strzału na bramkę, ale futbolówka poleciał dobre 10 metrów obok bramki.

39'

Arkowcy mieli rzut wolny na 16. metrze, ale Sangoy oddał strzał (a może dośrodkowanie?) wprost w ręce golkipera z Głogowa.

36'

Kolejna dogodna okazja gospodarzy. Dobrą dwójkową akcję Sangoy-Marcus starał się wykończyć ten drugi, jednak jego strzał poleciał obok słupka.

34'

Bardzo dobra akcja Nalepy. Wydawało się, że młody pomocnik Arki zaplątał się przed polem karnym, jednak udało mu się wyjść z opresji i oddał strzał, ale wysoko ponad bramką.

30'

W odpowiedzi Arkowcy. Z 16. metra strzelał Marcus da Silva, jednak świetnie interweniował Janicki, mimo że piłka odbiła się od jednego z obrońców. Piłkę dobił Szwoch, ale nie dość, że trafił w golkipera gości, to jeszcze znajdował się na spalonym.

28'

Kolejna świetna akcja gości! Prawą flanką popędził Ilków-Gołąb i dośrodkował do niekrytego w polu karnym Kościelniaka, jednak ten nieczysto trafił w piłkę i od bramki grę rozpoczynał Jałocha. Fatalnie spisuje się dzisiaj defensywa gdynian.

26'

Bardzo aktywny dzisiaj jest Kościelniak, który napędza każdą ofensywną akcję gości.

23'

Ależ sytuacje zmarnował Mateusz Szwoch. Świetne dośrodkowanie od Warcholaka, jednak "Bania" przyjął pionowo piłkę i naciskający go obrońca zmusił do oddania strzału, jednak uderzenie poszybowało ponad bramką.

19'

Defensywa Arkowców wygląda dzisiaj jak ser szwajcarski. Goście wchodzą w pole karne zarówno z boków boiska, jak i ze środka. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego myślami są już chyba na fecie mistrzowskiej.

17'

Żółto-niebiescy starali się odpowiedzieć, ale Marcus za daleko wypuścił sobie piłkę w polu karnym gości.

14'

Kolejne zagrożenie ze strony drużyny przyjezdnej! Wojciechowski wyszedł sam na sam z Jałochą, ale nie zdołał oddać strzału, cofnął się i piłkę spod jego nóg wyciągnął golkiper gospodarzy! Kolejny groźny sygnał ze strony podopiecznych Ireneusza Mamrota!

11'

Ładna akcja Chrobrego. Z lewego skrzydła do środka zszedł Wojciechowski, oddał piłkę Kościelniakowi, a ten strzelił technicznie obok lewego słupka bramki bronionej przez Konrada Jałochę.

8'

Obie drużyny nie mogą się przedostać pod bramkę rywali. Teraz z prawej strony boiska dośrodkowywał Socha, ale jego zagranie było zbyt głębokie i futbolówkę wyłapał Janicki.

4'

Od razu po bramce Chrobrego gospodarze próbowali odpowiedzieć, jednak na spalonym znajdował się Gaston Sangoy.

1'

Lekka konsternacja na trybunach. Goście rozpoczęli od ataku. Prawą stroną popędził Wojciechowski, ograł obrońców i strzelił w stronę bramki, ale jego uderzenie wybronił Marcjanik. Na nieszczęście gospodarzy obok stał Szczepaniak, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

1'

Gol! 0-1! Fantastyczne rozpoczęcie Chrobrego! Zdobywcą gola Szczepaniak!

1'

Gwizdek arbitra głównego i ze środka boiska rozpoczynają goście!

14:56

Zanim zacznie się dzisiejsze spotkanie, to na murawie odbywać się będą uroczystości na zakończenie sezonu. Za chwilę Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP odegra "Rotę" na środku boiska.

14:48

Ławki obu zespołów:

Arka: Miszczuk, Stolc, Yussuff, Sambea, Wojowski, Tomasiewicz, Siemaszko

Chrobry: Bednarski, Hudyma, Machaj, Malinowski, Pisarczuk, Sedziak, Szymański

14:44

Obaj szkoleniowcy nie mają do dyspozycji wszystkich zawodników. Grzegorz Niciński nie będzie mógł skorzystać z usług Miroslava Bożoka oraz Alana Fialho. Natomiast Ireneusz Mamrot musi poradzić sobie bez najlepszego strzelca - Macieja Górskiego oraz podstawowego obrońcy - Kevina Lafrance'a.

14:41

Na górze tabeli sytuacja już jest jasna. Awans do Ekstraklasy wywalczyła Arka Gdynia i Wisła Płock, a mistrzostwo ligi przypieczętowali już Arkowcy. Dzisiejsze spotkanie jest jednak istotne dla jednych, jak i dla drugich. Gospodarze będą chcieli zakończyć udany sezon zwycięstwem przed wypełnionym do ostatniego miejsca stadionem. Natomiast goście w przypadku zwycięstwa mają szansę zakończyć rozgrywki na najniższym stopniu podium, co będzie dla nich najlepszym wynikiem w ich pierwszoligowych występach.

14:33

Witamy wszystkich ze Stadionu Miejskiego przy ulicy Olimpijskiej w Gdyni! Zapraszamy na relację tekstową z meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów!