Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
0 : 1
Rozwój KatowiceRozwój Katowice
96'

Tomasz Wajda patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Rozwój Katowice wygrywa w Sosnowcu z Zagłębiem po golu rezerwowego Gielzy .Katowiczanie zamieniają się miejscami z Chojniczanką - są już na barażowym miejscu w pierwszej lidze

95'

I dla Sebastiana Gielzy za faul taktyczny.

94'

Żółta kartka dla Pawłowsikego za opóźnianie gry.

93'

Sierczyńskiemu nie wyszło ani dośrodkowanie, ani strzał. Piłka przeleciała wysoko nad bramką Pawłowskiego.

92'

Przemysław Gałecki wchodzi na ostatnie minuty za Roberta Tkocza.

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Pawłowskiego.

91'

Udovicić nie ruszył do podania Pribuli. Piłka otarła się od Kuna i wyszła na rzut rożny. Sędzia dolicza aż pięć minut do drugiej połowy.

90'

Rzut rożny dla Zagłębia. Piłka spada na 20. metr do Dudka, którego natychmiastowe uderzenie blokuje Winiarczyk. Jeszcze Wilk był na spalonym.

87'

Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć. Akcja Udovicicia lewą flanką nie przynosi jednak powodzenia. Arak zahaczony przed polem karnym pada na murawę, ale sędzia Wajda nie gwiżdże faulu.

84'

Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek i tam świeżo wprowadzony na murawę Gielza uderzeniem głową kieruje ją do siatki!!

84'

SEBATIAN GIELZA TRAFIA D SIATKI! CO ZA WEJŚCIE SMOKA!!!

84'

Sebastian GIelza wchodzi za Michała Gałeckiego.

84'

Jeszcze raz Sołowiej. Na wszelki wypadek wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny dla Rozwoju.

81'

Akcja Rozwoju. Żak dostaje piłkę w pole karne, ale ten był skutecznie przyblokowany przez Sołowieja. W odpowiedzi Paluchowski strzelił z dystansu wysoko nad poprzeczką.

80'

Pawłowski ratuje skórę Rozwojowi! W fantastycznym stylu broni strzał Wilka głową z kilku metrów!

78'

Niebezpieczeństwo zażegnane. Zagłębie prowadzi atak pozycyjny 35-4- metrów od bramki gości.

77'

Kontra gospodarzy - strzał Pribuli z lewej strony pola karnego został zablokowany. Zyskał jednak rzut rożny. Markowski nie sięgnął piłki.

75'

Adam Żak wchodzi na murawę. Z murawy schodzi za to Raul Gonzalez.

75'

Jaroszek skutecznie nabił Dudka w taki sposób, że goście wznowią grę. od bramki

74'

Jakub Wilk zastępuje obolałego Roberta Bartczaka.

71'

pawłowski z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Pribuli z lewej strony pola karnego!

70'

Zagłębie przez moment będzie grać w "dziesiątkę". Szybko jednak wrócił na plac gry.

69'

Starcie Bartczaka z Winiarczyiem w walce o górną piłkę, po którym pomocnik Zagłębia niefortunnie upadł na plecy. Przerwa w grze i konieczna jest pomoc medyczna.

68'

... a za Michała Fidziukiewicza wchodzi Jakub Arak.

67'

Martin Pribula zmienia Michała Bajdura...

66'

Przebojowa akcja Fidziukiewicze zakończona anemicznym strzałem z pola karnego. Pawłowski bez trudu i wysiłku chwyta piłkę.

65'

Artur Derbin szykuje podwójną zmianę - do wejścia gotowi są Pribula i Arak.

65'

Kozłowski marnuje "setkę"! Otrzymał świetną piłkę od Raula Gonzaleza i strzela z pola karnego obok prawego słupka!

63'

Przeciągnięte, za mocne dośrodkowanie Winiarczyka z lewej strony. Piłka przeleciał całe pole karne Zagłębia.

62'

Jaroszek przerwał kontrę Zagłębia, powalając rozpędzonego Fidziukiewicza. Żółta kartka na koncie zawodnika Rozwoju.

59'

Kozłowski popędził co sił na bramkę Fabisiaka. Trochę za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Sołowiej.

57'

Nowak przerzuca piłkę na prawe skrzydło do Kuna, ale świetnie ustawił się Markowski, który przeciął podanie. Kontra gospodarzy, w której strzały Fidziukiewicza i Dudka zza pola karnego były blokowane.

56'

Coraz groźniejsze akcje Zagłębia po przerwie! Udovicić dostał piłkę na lewej stronie i ruszył na bramkę Pawłowskiego! Strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

53'

To mógł, a właściwie powinien być gol dla gospodarzy! Fidziukeiwicz nie trafił z czterech metrów do bramki. Trafił w... Pawłowskiego!

52'

Goście oddalili grę od własnego pola karnego. Kun powalczył na prawej stronie, ale bez powodzenia. Szybki odbiór piłki i Nowak pada w polu karnym Zagłębia, ale sędzia nie widział faulu.

50'

Rykoszet po strzale Fidziukiewicza - rzut rożny. Pawłowski broni w kapitalnym stylu strzał FIdziukiewicza z kilu metrów! Po chwili Paluchowski uderzył z bliska tuż nad poprzeczką!

49'

Kopczyk blokuje strzał Paluchowskiego zza pola karnego. Przycisnęli gospodarze.

47'

Obrona Rozwoju wybija piłkę daleko od własnej "szesnastki".

46'

Pierwsza akcja Zagłębia i po zagraniu z lewej strony Fidziukeiwicz dostaje świetną piłkę na 16. metrze! Ten skiksował, ale udało się wywalczyć rzut rożny.

46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu Zagłębie - Rozwój (ze środka gospodarze). Obie strony przystępują do niej bez zmian.

13:42

Powracamy do Sosnowca na drugie trzy kwadranse mecz Zagłębie - Rozwój Katowice. W pierwszej połowie "szału nie było". Ale "cierpliwości". Czy któraś drużyna odważniej zaatakuje i sięgnie dzisiaj po komplet punktów?

45'

Sędzia Tomasz Wajda bez doliczania nawet minuty kończy pierwszą połowę. Mecz, w przeciwieństwie do wiatru, nie porywa - Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo remisuje z Rozwojem Katowice.

45'

Nowak strzela z dalszej odległości w sam środek bramki, co ułatwiło Fabisiakowi interwencję.

44'

W odpowiedzi rzut wolny dla Rozwoju. Fabisiak chwyta piłkę po strzale obrońcy gości. Po chwili Kozłowski strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

42'

Sołowiej wyskakuje najwyżej w polu karnym i strzela metr obok bramki Pawłowskiego.

41'

Bartczak powalczył w parterze z Gałeckim. Rzut wolny z ponad 35 metrów od bramki Rozwoju.

40'

Matusiak urwał się środkiem i zagrał prostopadle do Fidziukiewiczia. Ten został skutecznie przyblokowany przez Kopczyka. Piłka w posiadaniu Pawłowskiego.

38'

Udovicić popędził lewą stroną. Przegrał kluczowy pojedynek z Raulem Gonzalezem tuż za linią środkową.

36'

Fabisiak pewnie chwyta piłkę. Od razu zagrywa na lewe skrzydło do Bartczaka, ale piłka po koźle przeleciała nad skrzydłowym Zagłębia.

35'

Jeszcze jeden korner po interwencji Bajdura.

34'

Kun stwarza duże zagrożenie w dzisiejszym meczu. Nabił rywala i zyskał rzut rożny. Kun wrzuca z narożnika, ale strzał Kozłowskiego wyszła poza boisko. Aut dla Zagłębia na wysokości własnej "szesnastki".

32'

Jaroszek też spróbował z ponad 25 metrów. Piłka poleciał 2-3 metry od bramki Fabiskaka.

31'

Dudek strzela z dystansu i trafia przypadkowo w zdezorientowanego Paluchowskiego. Pawłowski wznawia grę z "piątki".

30'

Nakładka Tkocza na Markowskim. Starcie "dziesiątek" na niekorzyść gości.

28'

W odpowiedzi Bartczak strzela z woleja wysoko nad bramką. W Ząbkach grają w futbol amerykański, ale na stadionie w Sosnowcu (jeszcze) nie.

27'

Składna akcja gości prawą stroną. Kozłowski naciskany przez Dudka strzela obok bramki. Zawodnik gości miał pretensje do sędziego, że ten był pociągany za koszulkę.

26'

Crossowe podanie Matusiaka na prawe skrzydło do Sierczyńskiego było dalekie od ideału. Piłka wyszła poza linię końcową. Po chwili wiatr za bardzo poniósł futbolówkę kierowaną w pole karne do Paluchowskiego. Zagrywał Dudek, a piłkę łapie Pawłowski.

25'

Szarpana gra Rozwoju w środku pola. Jeżeli uda się wymienić 3-4 celne podania, to jest powód do "radości". Można to lekko zrzucić na porywisty wiatr.

23'

Jaroszek włożył za dużo siły w podanie w stronę Tkocza. Fabisiak spokojnie chwyta piłkę.

22'

Pewne wyjście Pawłowskiego poza pole karne! O ułamek sekundy uprzedził Paluchowskiego. Gdyby bramkarz pomylił się, to napastnik Zagłębia miałby przed sobą pustą bramkę!

21'

Dudek zagrywa na bliższy słupek do Paluchowskiego. Ten nie trafił w piłkę. Piłka znajduje się na lewej stronie, lecz tam Bartczak nie zdołał jej utrzymać na boisku.

20'

Matusiak dośrodkowuje w pole karne do Bajdura, ale po interwencji Winiarczyka będzie rzut rożny.

18'

Kun centruje w pole karne za plecy wbiegającego Kozłowskiego. Nieudana kontra w wykonaniu zawodników Mirosława Smyły.

16'

Bartczak znalazł się przed polem karnym gości i chciał zagrać w "szesnastkę" do Paluchowskiego. Było tam jednak zbyt "czarno", więc podanie nie znalazło adresata.

15'

Gospodarze przejęli inicjatywę. Podania wszerz boiska nie pozwalają zbliżyć się do bramki Pawłowskiego.

13'

Paluchowski strzela z trudnej pozycji z 15 metrów po centrze Udovicicia. Pawłowski nie dał się zaskoczyć.

12'

Przebojowa akcja Sierczyńskiego prawa flanką została przerwana faulem przez Tkocza. Sędzia upomniał zawodnika gości żółtą kartką.

10'

Markowski dobrze zagrał na wyprzedzenie. Piłka adresowana do Nowaka została przechwycona przez środkowego obrońca Zagłębia. Gospodarze próbują uspokoić grę w środku pola. Prostopadłe podanie do Paluchowskiego było bardzo niecelnie. Nawet gdyby napastnik dysponował szybkością Usaina Bolta, to i tak nie dobiegłby do piłki. Pawłowski z "piątki".

8'

Ciężar gry przeniósł się pod drugie pole karne, ale bez powodzenia.

7'

Kolejna akcja Kuna. Skrzydłowy Rozwoju strzela jednak niecelnie. Fabisiak wznawia grę z "piątki".

6'

Nie udało się prawą, to Rozwój zaatakował lewą stroną. Kun wywalczył rzut rożny. Po nim dobrze interweniuje Fabisiak

5'

Oskrzydlająca akcja Gonzaleza prawą stroną zakończona nieudaną wrzutką w pole karne. Przewaga jest po stronie gości.

5'

Centra Raula Gonzaleza w pole karne Zagłębia niedokładana, prosto pod nogi rywali

4'

Walka w środku pola, sytuację próbują opanować gospodarze

2'

Łukasz Winiarczyk - za faul

12:46

Początek meczu!

12:38

Gospodarze grają o jak najwyższą pozycję, szans na awans nie mają, a do spadku też im daleko. Rozwój za to gra o zachowanie miejsca w 1. lidze

12:32

Rozwój - rezerwowi: Soliński - Mielnik, Gałecki, Żak, Gielza, Adamczyk, Tabiś

12:31

Zagłębie - rezerwowi: Perdijić - Vezalov, Fonfara, Carles Martinez, Arak, Pribula, Wilk

12:29

Zapraszamy na ostatni mecz 28. kolejki 1. ligi. Zagłębie Sosnowiec zagra u siebie z Rozwojem Katowice