Miedź LegnicaMiedź Legnica
93'

Koniec meczu! Wigry remisują z Miedzią 0:0!

93'

Wprowadzony niedawno na boisku Mateusz Żebrowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Kapsą! Zabrakło mu jednak zimnej krwi i posłał piłkę obok bramki.

91'

Petteri Forsell dorzucał futbolówkę w pole karne z rzutu wolnego, ale wyżej od zawodników Miedzi wyskoczył defensor Wigier. Niebezpieczeństwo oddalone spod bramki gospodarzy.

90'

Sędzia Szczerbowicz przedłużył drugą połowę o trzy minuty.

88'

Mateusz Żebrowski pojawił się na boisku w miejsce Damiana Gąski.

87'

Ryszard Tarasiewicz dokonał ostatniej zmiany. Marek Gancarczyk zmienił Łukasza Gargułę.

85'

Łukasz Garguła dośrodkował z rzutu wolnego w kierunku dalszego słupka. Futbolówkę wybijają jednak defensorzy Wigier.

83'

Do wybitej po rzucie rożnym piłki dopadł Petteri Forsell. Golkiper Wigier z najwyższym trudem odbił zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę.

81'

I druga zmiana w ekipie Miedzi. W miejsce Adriana Cierpki wchodzi Marcin Garuch.

80'

Strzelał z rzutu wolnego Łukasz Garguła, ale Karol Salik obronił to uderzenie byłego reprezentanta Polski.

79'

I od razu Wojciech Łobodziński posłał futbolówkę w pole karne do Igora Subbotina. Estończyk strzelił głową, ale przeniósł piłkę ponad bramką Wigier.

77'

Pierwsza zmiana w szeregach gości. Igor Subbotin zastąpił Litwina Tadasa Labukasa.

75'

Mocno kropnął na bramkę Karola Salika Fin Petteri Forsell, ale jego uderzenie poszybowało ponad poprzeczką.

74'

Wigry przetrwały największą falę ataków gości. Teraz mecz już się wyrównał, choć to goście nieco dłużej utrzymują się przy piłce.

72'

W miejsce Kamila Adamka wchodzi Aleksandar Atanacković.

70'

Dośrodkowanie Bartłomieja Kalinkowskiego w kierunku Kamila Zapolnika. Futbolówkę złapał jednak Paweł Kapsa.

66'

Składna akcja gości. Petteri Forsell dorzucił futbolówkę na głowę Grzegorza Bartczaka. Pilkarz gości uderzył jednak obok bramki Wigier.

63'

Damian Kądzior dośrodkowywał z rzutu rożnego. Wyskoczył tam jeden piłkarzy Wigier, ale pojedynek w powietrzu wygrał obrońca Miedzi.

61'

Miłosz Kozak wrzucał piłkę z lewego skrzydła. Zagranie młodego zawodnika gości było jednak zupełnie nieudane.

59'

Piłkarze Wigier grają bardzo bojaźliwie w drugiej połowie. Cofnęli się do głębokiej defensywy. Teraz jednak goście od dłuższego czasu nie stworzyli klarownej okazji pod bramką Salika.

57'

Tylko znakomitej postawie Karola Salika gospodarze zawdzięczają to, że jeszcze nie stracili bramki. Gospodarze muszą jednak zacząć grać odważniej, bo jeśli pozwolą graczom Miedzi w dalszym ciągu tworzyć tyle sytuacji, to o korzystny wynik będzie bardzo trudno.

55'

Trwa oblężenie bramki Wigier. Po wrzutce Łobodzińskiego główkował Łukasz Garguła. Raz jeszcze świetnie w bramce spisał się Karol Salik.

53'

Zdecydowanie ruszyli do ataku piłkarze Miedzi po przerwie! Z ostrego kąta uderzał Hunter Gorskie. Karol Salik raz jeszcze spisał się znakomicie i obronił ten strzał.

51'

Petteri Forsell podszedł do futbolówki ustawionej na 25 metrze. Fin z rzutu wolnego trafił jednak prosto w mur.

50'

Jeszcze jeden korner. Piłkę po dośrodkowaniu Garguły główkuje Tadas Labukas. Karol Salik broni z najwyższym trudem!

47'

Karol Salik pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

46'

I druga połowa rozpoczęta!

45'

Koniec pierwszej połowy! Sytuacji nie brakowało, ale piłka nie chciała wpaść do bramki!

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

43'

Bardzo dobrze wypracował sobie bramkową sytuację Damian Kądzior. W polu karnym położył zwodem na zamach dwóch obrońców gospodarzy. Kądzior uderzył w kierunku dalszego słupka, ale się pomylił!

41'

Piłka w siatce po strzale głową Michała Stasiaka! Arbiter gola jednak nie uznał. Sędzia Szczerbowicz odgwizdał faul obrońcy gości na golkiperze Wigier.

40'

Wojciech Łobodziński przymierzył niemal w okienko bramki Wigier. Wspaniale pofrunął jednak do tej piłki Karol Salik! Świetna interwencja!

39'

Nieuwagę Forsella wykorzystał Jakub Bartkowski. Zawodnik Wigier odebrał futbolówkę Finowi i wpadł w pole karne. Jego strzał z ostrego kąta minął jednak bramkę strzeżoną przez Kapsę.

37'

Wydaje się, że Dominik Nowak zdjął Santanę, gdyż ten zupełnie nie radził sobie z Wojciechem Łobodzińskiego. Piłkarz Miedzi ogrywał go niemiłosiernie.

36'

I już mamy pierwszą zmianę. Miłosz Kozak zastąpił Omara Santanę.

34'

Tym razem w szesnastkę Wigier piłkę wrzucił Petteri Forsell. Próbował dojść do futbolówki Tadas Labukas, ale uprzedzili go defensorzy ekipy gospodarzy.

32'

Damian Gąska dogrywał ze skrzydła w pole karne do Kamila Adamka. Piłka była nieco zbyt długa i napastnik Wigier niewiele mógł zdziałać w tej sytuacji.

30'

Wojciech Łobodziński otrzymał podanie od Petteri Forsella. Liniowy zasygnalizował pozycję spaloną skrzydłowego Miedzi.

29'

Paweł Kapsa interweniował w stylu Manuela Neuera. Golkiper Miedzi poza szesnastką ubiegł Kamila Adamka.

27'

Miedź przycisnęła gospodarzy. Strzelał z dystansu Adrian Łuszkiewicz. Futbolówka poszybowała ponad bramką Wigier Suwałki.

26'

I znowu Wojciech Łobodziński w roli głównej. Skrzydłowy łatwo zwiódł Omara Santanę, ale piłka po wrzutce w pole karne nie trafiła do żadnego z jego kolegów.

24'

I jeszcze jedna akcja Miedzi. Łukasz Garguła wrzucał futbolówkę na bliższy słupek. Dobra interwencja Adriana Karankiewicza zażegnała niebezpieczeństwo.

22'

Wojciech Łobodziński tym razem postanowił wbiec do środka z prawego skrzydła i uderzyć na bramkę. Strzał pomocnik gości silny, ale niecelny.

21'

Tym razem w ataku gracze Miedzi. Dośrodkowanie z prawego skrzydła do wbiegającego w pole karne Petteri Forsella. Fin nie sięgnął jednak piłki.

19'

Damian Kądzior dośrodkowywał z rzutu wolnego. Futbolówkę pewnie w rękawice chwycił jednak Paweł Kapsa.

17'

Ofensywna akcja gospodarzy. Futbolówka skierowana do Kamila Adamka, ale napastnik Wigier przegrał stracie z defensorem Miedzi.

15'

Dobry, dynamiczny kwadrans gry. Co najważniejsze z sytuacjami strzeleckimi w szesnastkach obu drużyn.

14'

Wigry miały rzut rożne. Artur Bogusz nie popisał się jednak i po dośrodkowaniu z narożnika piłka opuściła boisko.

13'

Damian Kądzior prostopadłym podaniem dogrywa do wybiegającego na czystą pozycję Kamila Adamka. Liniowy unosi jednak chorągiewkę do góry. Spalony!

11'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Sędzia pokazał kartonik Damianowi Kądziorowi.

9'

Na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Fin Petteri Forsell. Dobra próba, ale Salik odbił futbolówkę!

7'

Fatalne zagranie Grzegorza Bartczaka, który zbyt lekko podawał piłkę do Pawła Kapsy. Futbolówkę przejął Kamil Adamek, ale napastnik Wigier uderzył prosto w interweniującego golkipera Miedzi!

5'

Niewielką przewagę w posiadaniu piłki mają w pierwszej fazie meczu zawodnicy Miedzi.

4'

Próbkę swoich możliwości pokazał Wojciech Łobodziński. Piłkarz przeprowadził udany drybling, a następnie uderzył na bramkę Karola Salika. Strzał skrzydłowego Miedzi został zblokowany.

2'

Przyjezdni wykonywali pierwszy w spotkaniu rzut rożny, ale arbiter Szczerbowicz dopatrzył się ofensywnego przewinienia.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Marcina Szczerbowicza. Spotkanie w Suwałkach właśnie się rozpoczęło.

18:57

Zawodnicy już pojawili się na murawę. Czekamy na pierwszy gwizdek arbitra.

18:54

Dużo lepiej spisują się gospodarze. Jeszcze po 24. kolejce Wigry były na siedemnastej pozycji w strefie spadkowej, ale dobra gra w ubiegłych tygodniach pod wodzą nowego szkoleniowca Dominika Nowaka, zaowocowała przesunięciem się na dwunastą – tuż za plecy Miedzi.

18:50

W Legnicy humory nie są najlepsze. Piłkarze Miedzi w pięciu poprzednich kolejkach zanotowali aż cztery remisy, z czego trzy ostatnie były bezbramkowe. Jakby tego było mało piłkarze ze stadionu im. Orła Białego z pełnej puli w 2016 roku cieszyli się tylko raz! Czy uda im się dzisiaj przełamać niezbyt chlubną serię?

18:48

Ławka rezerwowych Wigier: Hieronim Zoch, Aleksander Atanacković, Miłosz Kozak, Maciej Wichtowski, Mateusz Żebrowski, Marko Brtan, Tomasz Jarzębowski.

18:47

Ławka rezerwowych Miedzi: Dawid Smug, Artjom Artjunin, Damian Rasak, Marcin Garuch, Marek Gancarczyk, Igor Subbotin, Bartosz Ślusarski.

18:44

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 28. kolejki 1. ligi. W Suwałkach Wigry zmierzą się z Miedzią Legnica.