Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
4 : 2
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
94'

Sędzia patrzy na zegarek i kończy mecz! Olimpia wygrywa z Zagłębiem 4:2, mimo że tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przegrywała! Piłkarze Jacka Paszulewczia weszli nomen omen na Olimp swoich możliwości, czym zdobyli komplet punktów

93'

Wojciech Fabisiak przerwał akcję rywali poza polem karnym zagraniem ręką, ale sędzia puścił grę. Dobrze zrobił, bo kontrę wykończył Adam Banasiak!

93'

GOL, ADAM BANASIAK!!!

92'

Daniel Ciechanowski ratuje swój zespół przed stratą bramki! Zdołał wślizgiem zablokować strzał Roberta Bartczaka. Korner bez zagrożenia.

92'

Kolejna zmarnowana akcja przez gospodarzy. Strzały Nildo i Adama Banasiaka w ostatniej chwili zostały były zablokowane. Brazylijczyk był jeszcze na ofsajdzie.

90'

Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej połowy.

89'

Zdaniem sędziego Marcin Sierczyński był faulowany przez Piotra Darmochwała.

87'

Mogło być po meczu! Adam Banasiak uderzył tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką!

86'

Ok. pięciu minut do końca meczu. Czy Zagłębie zdoła się podnieść?

84'

Marcin Smoliński kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce melduje się Kamil Kurowski.

83'

Jakub Wilk zastępuje Michała Bajdura.

81'

Sportowa złość Nildo. Brazylijczyk zagrał do Dejana Żigona, który z 10 metrów pokonał Wojciecha Fabisiaka. Ależ powrót gospodarzy - przegrywali 1:2, a jest 3:2!!

81'

GOL, DEJAN ŻIGON!!!

80'

Jakub Araka wchodzi za Adriana Paluchowskiego.

79'

Nildo nie sięgnął piłkę po centrze gdyż był przytrzymywany! Pada na murawę, ale sędzia uznał, że Brazylijczyk symulował. Żółta kartka na jego koncie.

77'

Adam Banasiak ustawia piłkę w narożniku. Centruje za mocno i nikt nie zamknął akcji.

75'

Nildo nie zdołał opanować piłki po zagraniu z głębi pola. Wojciech Fabisiak pewnie i spokojnie interweniuje.

75'

Marcin Smoliński faulowany przez Łukasza Matusiaka. Sędzia nie sięga do kieszonki, choć powinien. W przeciwnym razie goście kończyliby mecz w "dziesiątkę"!

71'

Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka od poprzeczki wpada do siatki!

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

– skandują kibice gospodarzy

71'

GOL, MARCIN SMOLIŃSKI!!!

70'

Adam Banasiak faulowany przed linią 16. metra. Groźna sytuacja pod bramką Wojciecha Fabisiaka.

69'

Znowu Brazylijczyk miał "setkę"! Michał Bajdur znalazł się we właściwym meijscu i czasie! Olimpia przycisnęła!

67'

Nildo był bliski wyrównania! Chciał strzelić piętką z kilu metrów, ale piłkę na rzut rożny wybił Krzysztof Markowski.

66'

Trener Olimpii decyduje się na drugą zmianę. Dejan Zigon wchodzi za Sebastiana Bartlewskiego.

65'

Kapitalne uderzenie z ok. 20 metrów pod poprzeczkę! Bartosz Fabianiak bez szans!

65'

GOL, MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ!!!

63'

Robert Bartczak czekał na podanie, ale uprzedził go Dejan Zigon.

63'

Rzut rożny dla gości. Michal Piter-Bucko tym razem zablokował plecami strzał Krzysztoffa Markowskiego.

61'

Próba składnej akcji Olimpii. Sebastianowi Bartlewskiemu brakowało dokładności w podaniu do Piotra Darmochwała.

61'

Gospodarze w komplecie - Piotra Darmochwał wraca do gry.

60'

Wojciech Fabisiak broni anemiczny strzał głową Nildo.

59'

Łukasz Sołowiej skosił Piotra Darmochwała jak trawę na wiosnę. Ten nie podnosi się z murawy, a zawodnik gości obejrzał żółtą kartkę.

56'

Mariusz Malec wyjaśnia na moment sytuację wybiciem piłkę na rzut rożny. Zagłębie przycisnęło po zmianie stron.

55'

Piotr Darmochwał wrócił za akcją rywala, ale odbierając piłkę Sebastianowi Dudkowi spowodował jego upadek przed polem karnym. Bartosz Fabiniak na raty broni strzał Roberta Bartczaka.

53'

Krzysztof Markowski uderza głową nad poprzeczką.

52'

Może być groźnie pod bramką Olimpii. Sebastian Dudek faulowany ok. 20 metrów od bramki.

52'

Gospodarze dążą do ponownego wyjścia na prowadzenie. Nieudane dośrodkowanie Jakuba Szarpaka zaprzepaściło akcję.

50'

Bartosz Fabiniak był zmylony przez zawodnika sosnowieckiego zawodnika.

50'

GOL, SEBASTIAN DUDEK NIE MYLI SIĘ!

49'

Michal Piter-Bucko fauluje Adriana Paluchowskiego w polu karnym. Rzut karny!

49'

Faulem taktycznym Łukasz Matusiak przerwał akcję Nildo. "Żółtko" na koncie zawodnika Zagłębia.

48'

Mariusz Malec nie spodziewał się, że piłka spadnie pod jego nogi. Bramkarz gości wznawia grę z "piątki".

47'

A jednak! Wojciech Fabisiak paruje piłkę po strzale Adama Banasiaka!

46'

Marcin Smoliński faulowany ok. 30 metrów od bramki gości. Raczej nie można spodziewać się bezpośredniego strzału.

46'

Drugie trzy kwadranse rozpoczęte!

46'

Od początku drugiej połowy będzie grać Piotr Darmochwał. Zastąpi Marcina Kaczmarka.

18:55

Powracamy do Grudziądza na drugą połowę meczu Olimpia - Zagłębie Sosnowiec. Do przerwy gospodarze prowadzą po golu Nildo z 42. minuty. Wcześniej przeważały serie dośrodkowań i rzutów rożnych w wykonaniu obu stron. Czy walczący o awans do Ekstraklasy Zagłębie podejmie rękawice?

45'

Sędzia nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Olimpia prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec po golu Nildo w 42. minucie.

44'

Brazylijczyk mógł, a właściwie powinien, podwyższyć prowadzenie i swój dorobek bramkowy. Nildo strzelił głową obok prawego słupka po zagraniu Daniela Ciechańskiego!

42'

Zabójcza kontra gospodarzy. Po prostopadłym zagraniu Sebastiana z głębi pola i Nildo, mimo że był naciskany przez dwóch rywali, uderzył nie do obrony.

42'

GOL DLA OLIMPII, NILDO!!!

41'

Żarko Udovicić umiejętnie powstrzymał Adama Banasiaka.

40'

Od początku meczu kibice Zagłębia wolno wchodzili na stadion. Wydaje się, ze w komplecie zameldowali się w sektorze gości.

40'

Mało celnych strzałów w pierwszej połowie. Bramkarze najczęściej łapią piłki po dośrodkowaniach z bocznych sektorów lub mamy rzuty rożne.

39'

Łukasz Matusiak ma rozregulowany celownik. Nieudanie zamknął akcję po centrze Sebastiana Dudka.

37'

Obrona Zagłębia radzi sobie z dośrodkowaniem Adama Banasiaka.

36'

Nildo przewinił w polu karnym gości. Po chwili Żarko Udovicić radzi sobie z Sebastianem Bartlewskim.

34'

Mnożą się rzuty rożne jak Polacy, słysząc o programie 500+. Tym razem ten stały fragment nie przyniósł powodzenia gościom.

33'

Michal Piter-Bucko w ostatniej chwili powstrzymał Michała Fidziukiewicza.

30'

Pierwszy raz od kilu minut zaatakowało Zagłębie. Daniel Ciechanowski przeciął podanie Roberta Bartczaka i sosnowiczanie będą mieli rzut rożny.

28'

Pewna interwencja Łukasza Matusiaka po rzucie rożnym gospodarzy. Jak dotąd piłkarzea Jacka Paszulewicza przeważają, ale nie potrafią tego udokumentować.

28'

Adrian Paluchowski nie "wszedł" jeszcze mecz. Najpierw był łapany na ofsajdzie, a przed momentem przegrał walkę o górną piłkę z Jakubem Szarpakiem.

24'

Bartosz Fabiniak z najwyższym trudem interweniuje po strzale Michała Bajdura!

23'

Faul Sebastiana Bartlewskiego w ofensywie. Sfaulował Sebastiana Dudka, który odebrał piłkę byłemu piłkarzowi Podbeskidzia i Dolcanu Ząbki.

20'

I drugi bramkarz popisuje się udaną interwencją. Zagrywał Adam Banasiak.

18'

Bartosz Fabiniak łapie piłkę po centrze Roberta Bartczaka.

17'

Wojciech Fabisiak spokojnie zagrywa do Marcina Sierczyńskiego. Wcześniej podanie Sebastiana Bartlewskiego do Nildo było niedokładne.

16'

Defensywy Olimpii i Zagłębia są bardzo dobrze dysponowane. Łukasz Sołowiej przecina podanie Jakuba Szarpaka.

14'

Kibice raczej nie mogą narzekać na poziom gry. Piłką niemal to w jednym, to w drugim polu karnym. Po centrze Roberta Bartczaka Matić Zitko wyjaśnia sytuację.

12'

Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego Łukasz Sołowiej wybija piłkę poza linię końcową.

10'

Krzysztof Markowski blokuje strzał Marcina Smolińskiego strzela z 20 metrów.

9'

Dobra ofensywna akcja Marcina Sierczyńskiego. Bartosz Fabiniak chwyta piłkę.

8'

Daniel Ciechanowski strzela po indywidualnej akcji obok bramki gości.

7'

Michał Bajdur centruje, ale pewnie interweniuje Mariusz Malec, który wybił piłkę na aut.

6'

Matić Zitko powstrzymuje Adriana Paluchowskiego. Po chwili Sebastian Dudek wznawia grę z rzutu rożnego. Bez zagrożenia.

4'

Jęk zawodu kibiców Olimpii. Michal Piter-Bucko trafia w boczną siatkę!

3'

Gospodarze zaczęli z "wysokiego C". Po rzucie rożnym Wojciech Fabisiak przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Nildo!

2'

Wojciech Fabisiak łapie piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Szarpaka.

1'

W pierwszej akcji gospodarzy na spalonym dał się złapać Adrian Paluchowski.

1'

Gwizdek sędziego i goście zaczynają ze środka!

17:58

Wychodzą na murawę. Zagłębie na czerwono, Olimpia tradycyjnie na biało-zielono!

17:55

Do Grudziądza dotarli też fani Zagłębia. Liczmy więc na nie tylko piłkarski spektakl, lecz także zacny doping kibiców

17:53

W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Dzisiaj taki wynik nie urządza nikogo.

17:48

Z kolei przyjezdni złapali "lekką" zadyszkę. Przed tygodniem udało się przerwać czterech porażek z rzędu po wygranej z Sandecją Nowy Sącz. 40 punktów daje czwarte miejsce, a do wicelidera z Płocka traci już 12 "oczek". Między nimi jest Zawisza (42 punkty). Na fotelu lidera umocniła się Arka (56 pkt) po wczorajszej wygranej w Nowym Sączu.

Bilans pięciu ostatnich meczów na wyjeździe: 1 zwycięstwo, 1 remis i 3 porażki (w tym dwie ostatnio z rzędu).

17:45

W ostatnich tygodniach grudziądzanie zanotowali bardzo dobrą serię - w pięciu spotkaniach zdobyli aż 11 punktów. Obecnie daje to piętnaste (barażowe) miejsce, ale w przypadku dzisiejszego kompletu punktów piłkarze Jacka Paszulewicza mogą skoczyć na 13. lokatę

Forma u siebie w ostatnich pięciu meczach: po dwa remisy i porażki.

17:41

Rezerwowi Zagłębia: Matko Perdijić, Jovan Ninković, Dimitar Vezalov, Grzegorz Fonfara, Carles Marc Martinez Embuena, Jakub Arak, Jakub Wilk.

17:38

Rezerwowi Olimpii: Patryk Królczyk, Piotr Darmochwał, Marcin Woźniak, Kamil Kurowski, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Oskar Trzepacz.

17:35

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO między walczącymi o różne cele Olimpią Grudziądz i Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze chcą uciec z dna, a przyjezdni chcą włączyć się do walki o miejsca premiowane grą w Ekstraklasie