Miedź LegnicaMiedź Legnica
0 : 0
Arka GdyniaArka Gdynia
19:53

Słaby to był mecz. Po przerwie Arka trochę się obudziła, ale ani jedna ani druga drużyna nie stworzyła jakichś naprawdę klarownych sytuacji i spotkanie kończy się podziałem punktów. Arka chyba może być z niego zadowolona (mecz Wisły trwa), ale na ten moment obronili pozycję lidera i wywożą punkt z trudnego terenu. Miedź chyba ma prawo do niedosytu szczególnie po pierwszej połowie, ale ostatecznie sprawiedliwy remis w ten piątkowy wieczór.

92'

Koniec! Bezbramkowy remis w Legnicy!

92'

Ależ się teraz zagotowało! Labukas miał szanse na strzał lub dośrodkowanie ale aż trzech piłkarzy Arki rzuciło się na niego, a piłkę zablokował ostatecznie Sobieraj.

91'

Dwie minuty doliczone

89'

Łobodziński zakiwał się w polu karnym i oddał strzał ale zablokowany przez obronę Arki.

87'

Zmiana w Miedzi, Garuch zastępuje Łuszkiewicza.

86'

Strzał Łobodzińskiego z 30 metrów daleko obok bramki.

83'

Szwoch dośrodkował z lewej strony wprost na nogę Siemaszki, który oddaje strzał z ostrego kąta ale wszystko blokuje Telichowski. To mógł być gol dla Arki!

81'

Dośrodkowanie Łobodzińskiego z prawej strony ląduje za... linią boczną po lewej stronie boiska.

80'

Rafał Siemaszko zmienia Pawła Abbotta, który dzisiaj niewidoczny, ale głównie z powodu partnerów, którzy rzadko obsługiwali go podaniami.

80'

Będzie rzut wolny dla Miedzi 40 metrów od bramki Arki.

77'

Dośrodkowanie Szwocha z prawej strony wprost w ręce Kapsy.

75'

Forsell oddaje strzał z daleka, ale bardzo niecelnie.

74'

Socha zatrzymuje Labukasa na lewej stronie i tylko aut dla Miedzi. Chociaż trybuny i zawodnik domagali się faulu

71'

Forsell fauluje Szwocha na prawej stronie boiska, rzut wolny dla Arki. Dośrodkowanie jednak wybite przez obrońców.

70'

Mały pinball w narożniku. Marcus nabił obrońcę, piłka się od niego odbiła, potem od Marcusa i znowu od obrońcy. Ostatecznie rzut rożny dla Arki, z którego nic nie wyszło.

68'

Teraz szansę miał Marcus, który popędził prawym skrzydłem, ale oddał niecelny strzał zza pola karnego.

66'

Szwoch ruszył lewym skrzydłem, po czym zszedł do środka i oddał groźny strzał zza pola karnego ale niestety dla Arki obok bramki.

63'

Błażej Telichowski kandydatem do nagrody za "padolino" sezonu. Socha minimalnie dotknął go rękoma, a ten położył się na murawę jak rażony piorunem.

62'

Bożok schodzi, chyba nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Na boisku melduje się Marcus.

62'

Nalepa zszedł do środka i uderzył ale obrońcy blokują kolejny strzał i po raz kolejny pewnie łapie Kapsa.

58'

Mateusz Szwoch trafia z rzutu wolnego w słupek! Ależ to dokręcił pomocnik Arki, kapitalne uderzenie!

57'

Brawa teraz dla Michała Nalepy. Nie dość że oddalił zagrożenie po rzucie wolnym to po chwili ruszył z kontrą i zarobił rzut wolny 17 metrów od bramki Miedzi. Dodatkowo za faul na nim Rasak ukarany żółtą kartką.

57'

Znowu Sobieraj fauluje Ślusarskiego, tym razem na prawej stronie boiska i po rzucie wolnym wykonanym przez Forsella piłkę głową wybija Nalepa.

56'

Znowu atak Arki. Łukasiewicz przejął piłkę i rozegrał na lewo do Warcholaka, który uderzył z pierwszej piłki ale strzał zablokował obrońca i futbolówka trafiła w ręce Kapsy.

54'

Nie może poradzić sobie Sobieraj ze Ślusarskim. Sędzia już któryś raz w ciągu kilku minut orzeka faul obrońcy Arki na napastniku Miedzi.

53'

Ładnie teraz Abbott powalczył w środku pola, nawinął jednego zawodnika Miedzi, ruszył z piłką do środka i chciał zagrać prostopadłą piłkę, ale przecieli to obrońcy Miedzi.

52'

Zablokowane dośrodkowanie Formelli z prawej strony i piłkę pewnie łapie Kapsa.

49'

Szwoch dośrodkował z prawej strony ale zbyt mocno i nawet podążający za akcją Warcholak mial problem żeby złapać tę piłkę jeszcze na lewej stronie boiska.

47'

Sędzia teraz dopatrzył się faulu Formelli w ataku na Labukasie w narożniku boiska

46'

W przerwie zmiana. Nalepa zmienia Sambeę.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Miedź od środka.

18:48

Trzeba powiedzieć wprost: to Miedź była lepszą drużyną w pierwszej połowie. Kapsa praktycznie bezrobotny, mógłby zaparzyć herbatę i odpalić netflixa. Jałocha z kolei bardzo dobrze dzisiaj broni i ratuje swój zespół. Zobaczymy czy Niciński wprowadzi jakieś zmiany, bo lider ich ewidentnie potrzebuje.

46'

Koniec 1. połowy! Do przerwy 0:0 w Legnicy!

45'

Teraz wydawało się że Abbott będzie miał szansę, dobre długie podanie od Sochy do osamotnionego napastnika Arki, ale ten był na spalonym.

44'

Błąd obrony Arki, która wystawiła piłkę do strzału Łuszkiewiczowi, ten odpalił petardę z woleja, ale daleko obok bramki.

42'

Leży na murawie Sobieraj i już sygnał do rozgrzewki dla Alana wysyła trener Niciński.

39'

Ależ strzał Forsella! Z 16 metrów pomocnik Miedzi dokręcał piłkę w okienko ale znakomicie interweniował Jałocha! Rzut rożny dla Miedzi nie przyniósł jednak efektu.

36'

Szwoch na prawo do Formelli, ten miał dużo miejsca, ale też był na spalonym.

34'

Ależ teraz powalczył Szwoch. Idealnie przełożył sobie piłkę między dwoma zawodnikami Miedzi i zagrał ją do Formelli, który był faulowany przez Telichowskiego za co ten obejrzał żółtą kartkę.

32'

Ewidentnie gra się nie klei dzisiaj Arce. Miedź dosyć pewnie rozgrywa piłkę i nie dopuszcza gości do głosu.

29'

Było teraz groźnie po stracie Sambei na 20 metrze, ale znakomity powrót Formelli oddalił zagrożenie.

28'

Kolejna dobra próba Sambei który zagrał kilkudziesięciometrowe podanie do Szwocha, ale ten nie zdołał opanować piłki i od bramki Kapsa.

26'

Wywalczył teraz rzut rożny Formella. Dośrodkowanie Warcholaka z narożnika na 5-6 metr, ale pewnie wyszedł i wyłapał piłkę Kapsa.

25'

W końcu chciała zaatakować Arka, piłka trafiła do Bożoka na lewą stronę, ale spalony. Miedź na razie mądrze rozgrywa lidera.

24'

Kolejny przegrany pojedynek Warcholaka z Łobodzińskim ale zawodnik Arki nie zgadza się z decyzją sędziego twierdząc że piłka nie opuściła boiska.

23'

Łuszkiewicz dośrodkowuje z prawej strony po ziemi, a po rykoszecie piłka znowu w rękach Jałochy.

22'

Miedź dosyć długo rozgrywała piłkę w okolicy pola karnego Arki, dobrze zastawiał się Ślusarski, aż w końcu dośrodkował Łobodziński ale wprost w ręce Jałochy.

20'

Ależ aktywny jest Forsell! Zawodnik Miedzi wykorzystał lukę w środku pola Arki i zagrał zewnętrzną częścią stopy prostopadłą piłkę do Ślusarskiego, który w sytuacji sam na sam przegrywa z Jałochą!

18'

Znowu Forsell, który wpadł w pole karne z piłką, jednak kozioł który zrobiła futolówka ułatwił Sobierajowi interwencję

16'

Przed dobrą szansą Forsell, który dostał długie podanie od partnera z obrony. Próbował uderzać z ostrego kąta lewą nogą, ale wszystko zablokował Marcjanik. Po rzucie rożnym nic dla Miedzi nie wynikło.

14'

Ależ posłał teraz bombę Ślusarski. Łobodziński wyłożył piłkę napastnikowi Miedzi, ten przyjął, zrobił balans ciałem i uderzył na bramkę zza pola karnego, ale na posterunku był Jałocha, który popisał się efektowną interwencją odbijając piłkę nad bramkę.

13'

Strzał Bożoka z około 35 metrów bez komentarza.

12'

Akcja Arki. Dośrodkowanie z lewej strony na 14 metr, tam główkował Abbott ale bardzo niecelnie i od bramki zacznie Kapsa.

11'

Z rzutu wolnego z około 40 metrów dograł w pole karne Forsell, tam piłkę głową zbił Łukasiewicz i spokojnie złapał ją Jałocha.

10'

Leży teraz na boisku Labukas po interwencji Sochy jednakże to po faulu na Forsellu sędzia podyktował rzut wolny w środku pola.

8'

Długie podanie w kierunku Ślusarskiego, asekuracja od Sobieraja i dobre wybicie Marcjanika. Z akcją rusza Arka.

7'

Dobry przerzut Sambei na lewą stronę, ale tutaj znowu Warcholakowi przeszkodził Łobodziński i ostatecznie od bramki Kapsa.

5'

Na lewej stronie walczył Warcholak z Łobodzińskim i górą zawodnik gospodarzy. Warcholak zdołał dośrodkować ale już zza linii końcowej.

3'

Ładna akcja Arki. Socha miękko w pole karne po przechwycie Łukasiewicza, tam był Szwoch który wyszedł sam na sam, ale jego strzał zablokował w ostatniej sekundzie obrońca. Z rzutu rożnego nic dla Arki nie wyniknęło.

2'

Arka wyszła na Miedź wysokim pressingiem i Midzierski musiał się ratować wybiciem piłki w aut.

1'

Pierwsze minuty nerwowe dla Sambei, który najpierw ostro przepchnięty, a następnie niedokładnie dogrywał do partnera.

1'

Losowanie wygrał kapitan Miedzi Wojciech Łobodziński i mecz od środka rozpoczęła Arka

17:54

Obie drużyny już w tunelu czekają na wyjście na murawę. Za chwilę zaczynamy

17:33

Jednak trener Niciński wypuścił niemałą zasłonę dymną i ostatecznie w składzie od pierwszej minuty znalazł się Miroslav Bożok. Pamiętając formę z ostatniego spotkania obrońcy Miedzi mogą miec z nim spory problem

17:28

Zastanawiająca jest ostatnia forma Michała Nalepy. Odkąd w Arce pojawił się Szwoch, Michał ma słabszy okres, który wynika z przydzielania mu bardziej defensywnych zadań. Ostatnio nawet całkowicie stracił miejsce w podstawowej jedenastce na rzecz byłego gracza Miedzi Yannicka Sambei

17:06

Kibice Arki, po ostatnim meczu, na pewno liczyli na zobaczenie Miroslava Bożoka od pierwszej minuty. Na to się jednak nie zanosi i trener Niciński wybaczy słabszą formę Marcusowi da Silvie, który zacznie mecz na prawym skrzydle. W związku z tym Dariusz Formella najpewniej zagra na lewej stronie.

17:05

Witamy! Już dzisiaj o 18 Arka zmierzy się z Miedzią Legnica. Mecze obu zespołów obfitują w dużo emocji i przede wszystkim bramek. Szykuje się naprawdę ciekawe spotkanie!