Wigry SuwałkiWigry Suwałki
0 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
93'

Koniec meczu! Arka Gdynia pokonuje Wigry Suwałki 1:0 i umacnia się na drugim miejscu w ligowej tabeli!

93'

Marcus da Silva zniesiony z boiska na noszach.

92'

Po akcji Arki Marcus da Silva doznał jakiegoś urazu. Potrzebna nie tylko pomoc medyczna, ale też nosze.

92'

Szwoch! Kapitalna indywidualna akcja pomocnika Arki, ale jego strzał dobrze broni Salik!

91'

Dwie minuty doliczone do tego spotkania, a Arka psuje kolejną kontrę.

89'

Czterema zawodnikami na dwóch obrońców Wigier atakowała Arka! Wichtowski czujnie przeciął jednak zagranie ze skrzydła w pole karne!

87'

Trzecia zmiana w Wigrach. Biel za Kozaka.

86'

Tylko pięć minut do końca spotkania. Czy Wigry są w stanie jeszcze doprowadzić do remisu, czy ostatecznie trzy punkty pojadą do Gdyni?

82'

Makaradze wchodzi w miejsce Kalinkowskiego.

80'

Było blisko! Płaski strzał z dystansu Bogusza o centymetry minął słupek bramki Jałochy!

78'

Bartkowski z autu wrzucił piłkę w pole karne, gdzie jednak gospodarze nie zdołali oddać strzału. Po chwili gospodarze domagali się odgwizdania w polu karnym zagrania ręka Kakoko, ale sędzia był innego zdania.

78'

Ostatnia zmiana w Arce. Kakoko w miejsce Nalepy.

73'

Taktyczny faul Łukasiewicza na Zapolniku. Żółta kartka.

71'

Zmiana w Wigrach. Zapolnik za Żebrowskiego.

71'

Potężne uderzenie z dystansu Marcusa poszybowało wyraźnie obok bramki przeciwnika.

70'

Teraz ukarany Adamek za atak nakładką na Warcholaka.

68'

Żółta kartka dla Alana za brzydki faul przy linii bocznej na Adamku.

68'

Kontratak Arki Gdynia! Po składnej akcji piłka trafia w pole karne do Formelli, ten zszedł do środka, ale został zablokowany!

65'

Uderzenie z rzutu wolnego Kądziora poszybowało ponad bramką gości!

65'

Alan fauluje rywala około 25 metrów od bramki Jałochy. Rzut wolny dla Wigier.

62'

Dobrze spisują się goście przy stałych fragmentach gry dla Wigier. Tym razem również nie pozwolili na oddanie strzału.

62'

Piłka w pole karne Wigier do Siemaszki nie zrobiła zagrożenia pod bramką gospodarzy. Błyskawiczna kontra, długa piłka do Adamka, ten dośrodkowuje przed bramkę, gdzie dobrze interweniuje Łukasiewicz. Po chwili zablokowany zostaje Bartkowski i jeszcze jeden korner.

59'

Po dośrodkowaniu Kądziora interwencja Marcusa przynosi kolejny korner gospodarzom.

59'

Znowu groźnie pod bramką Arki! Po centrze Kozaka w świetnej sytuacji uderzył głową Adamek, ale jakimś cudem zablokował go Marcjanik!

58'

Rzut wolny dla Wigier, dośrodkowanie w pole karne i bardzo niecelny strzał głową jednego z zawodników gospodarzy.

57'

Absurdalna symulka w polu karnym Kądziora byłaby hitem internetu, gdyby tylko ktoś to nagrał. Sędzia puszcza grę, bo Arka sunęła z kontrą, ale ta została przerwana. Chwilę przed upadkiem Kądziora gospodarze domagali się rzutu karnego za domniemane zagranie ręką jednego z Arkowców, ale sędzia był innego zdania.

56'

Odłożona żółta kartka dla Sochy za ostry faul na jednym z rywali.

55'

Poprzeczka!!! Po dośrodkowaniu Kozaka Marcjanik omal nie strzelił głową samobója, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

54'

Kolejna okazja dla Arki! Po podaniu Formelli, Siemaszko na 16. metrze minął rywala, ale płasko uderzył obok bramki!

53'

Skuteczna kontra Arki! Z piłką w pole karne wpadł Szwoch, jego uderzenie obronił Salik, ale Szwoch jeszcze zdołał dograć piłkę do Formelli, a ten z ostrego kąta wpakował ją do siatki! 0:1!

52'

GOOOOOOOOOOL!!! Dariusz Formella!

48'

Akcja Arki. Piłka trafia do Formelli w polu karnym rywala, ale ten się potknął i stracił piłkę. Po chwili uderzenie z dystansu Nalepy zostaje zablokowane.

47'

Rzut wolny dla Wigier. Dośrodkowanie Kądziora wybijają obrońcy z Gdyni.

46'

Wznawiamy grę!

46'

... a Siemaszko zmienia Abbotta.

46'

Dwie zmiany w Arce w przerwie. Socha za Stolca...

45'

Koniec pierwszej połowy. Obserwujemy w Suwałkach naprawdę dobry mecz. Przewagę mieli gospodarze, ale wynik się nie zmienia - wciąż 0:0.

43'

Bardzo dobra centra Warcholaka z rzutu wolnego jakimś cudem mija wszystkich zgromadzonych w polu karnym Wigier i wychodzi poza plac gry.

42'

Sędzia upomina zbyt głośno protestującego trenera Wigier Donatasa Venceviciusa. Następnym razem szkoleniowiec gospodarzy będzie musiał opuścić ławkę swojej drużyny.

41'

Znowu groźnie! Bardzo ładna akcja dwójkowa Kozaka z Adamkiem, ten pierwszy ostro centruje w pole karne i tylko piąstkowanie Jałochy wyjaśnia sytuację.

40'

Dobre dośrodkowanie Warcholaka z rzutu wolnego, ale gospodarze wybijają piłkę z szesnastki.

39'

Kontra Arki po rzucie rożnym dla Wigier. Inteligentny faul taktyczny Santany na uciekającym Formelli i żółta kartka.

38'

Jałocha!!! Po ładnej kombinacyjnej akcji Wigier z ostrego kąta uderza Żebrowski, ale Jałocha czujnie odbił piłkę na korner!

36'

Rzut wolny dla Arki. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie niecelny strzał głową oddaje Alan!

35'

Duży błąd w obronie gości! Kądzior przedarł się lewym skrzydłem, ale nie zagrał dobrze do Adamka, bo w przeciwnym razie byłaby setka dla Wigier. Napastnik gospodarzy jeszcze był popychany przez rywala, ale sędzia konsekwentnie puszcza grę.

34'

Po centrze Kozaka Jałocha wypuścił piłkę z rąk! Ta trafiła pod nogi Żebrowskiego, który został zablokowany!

33'

Zaczęło naprawdę gęsto sypać w Suwałkach. Typowo zimowa pogoda, choć już jutro teoretycznie powinniśmy mieć pierwszy dzień wiosny.

31'

Było blisko gola dla gości! Piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Formelli, a ten technicznie uderzył centymetry ponad bramką Wigier!

30'

Po centrze Szwocha w polu karnym popchnięty był Abbott, ale sędzia uznał, że to za mało na podyktowanie jedenastki.

30'

Szybka kontra Arki. Warcholak płasko centruje z lewego skrzydła, ale niedokładnie i gospodarze poradzili sobie w defensywie.

28'

Szwoch starał się przedrzeć między stoperami Wigier, ale ostatecznie piłkę przejął Salik.

27'

Kozak dobrym podaniem wpuścił w pole karne rozpędzonego Bogusza, a centrostrzał lewego obrońcy Wigier minimalnie minął bramkę przeciwnika!

26'

Dośrodkowanie Warcholaka i odbita piłka pada łupem Salika. Było groźnie.

25'

Brzydki faul Wichtowskiego na Marcusie. Szansa dla Arki z rzutu wolnego.

22'

Twardy pojedynek Kądziora ze Stolcem w narożniku boiska. Zdaniem sędziego obrońca Arki nie faulował rywala, choć zaatakował go naprawdę twardo.

20'

Druga setka dla Wigier!!! Po ładnej akcji lewą stroną Kozaka, z kilku metrów fatalnie pudłuje głową Adamek!!!

17'

Teraz piłka już po drugiej stronie boiska, ale centra Bartkowskiego poszybowała ponad głową Adamka.

15'

"Świeca" Marcusa Viniciusa w pole karne Wigier nie przyniosła żadnego zagrożenia pod bramką Salika.

14'

Trochę walki w środku pola po dziesięciu minutach dominacji Wigier.

10'

To powinna być bramka dla Wigier! Kapitalna długa piłka za linię obrony Arki, po interwencji jednego z gości piłka trafia do Kądziora, a ten w świetnej sytuacji uderza nad poprzeczką!

8'

Błąd Stolca we własnym polu karnym, ale obrońca Arki zdołał wygrać pojedynek z Kozakiem.

7'

Pierwsze minuty raczej na konto Wigier, które więcej starają się stworzyć w ofensywie.

5'

Dwie centry w pole karne Arki nie docierają do żadnego z napastników gospodarzy. W końcu futbolówkę łapie Jałocha.

3'

Strata Szwocha na 30. metrze przed własną bramką. Piłka trafia do Kalinkowskiego, którego uderzenie z dystansu pewnie łapie Jałocha!

2'

Kądzior brzydko faulowany w środku pola przez Alana. Sędzia upomina Brazylijczyka.

1'

Piłka dośrodkowana w pole karne Wigier, gdzie Martin Baran czule przytulił się do Pawła Abbotta. Sędzia nie dopatrzył się jednak w tym nic nieprzepisowego.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

17:01

Sędzia Zbigniew Dobrynin wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko. Za chwilę początek spotkania. Wigry zagrają dziś w białych strojach z niebieskimi elementami, z kolei Arka wystąpi w żółto-niebieskich kostiumach.

16:40

Goście zajmują drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 40 punktów i są jednym z głównych kandydatów do awansu. Arkowcy radzą sobie dobrze zarówno w meczach w Gdyni, jak i tych poza swoim miastem. W tym sezonie w meczach wyjazdowych zdobyli 19 "oczek" na 30 możliwych, pięciokrotnie wygrywając i czterokrotnie remisując. Żółto-niebiescy są niepokonani poza Trójmiastem od sierpniowego meczu w Sosnowcu, czyli od 8 spotkań.

16:40

Gospodarze plasują się na 15. miejscu w ligowym zestawieniu z dorobkiem 22 punktów i bilansem 6-4-11. Można śmiało uznać biało-niebieskich za drużynę wyjazdową, ponieważ na swoim boisku w dziesięciu meczach zdobyli tylko 4 punkty, strzelając 9 bramek i tracąc przy tym 14. Ostatni raz w Suwałkach wygrali 9 sierpnia ubiegłego roku, co jest bardzo słabym wynikiem.

16:35

Znamy już składy obu zespołów. Pora na rezerwowych. Wigry: Hieronim Zoch, Kamil Zapolnik, Marcin Tarnowski, David Makaradze, Kamil Lauryn, Bartosz Biel i Alaksandar Atanacković. Arka: Jakub Miszczuk, Miroslav Bozok, Yannick Kakoko, Rashid Yussuff, Rafał Siemaszko, Tadeusz Socha i Grzegorz Tomasiewicz

16:30

Jesteśmy już na stadionie w Suwałkach, gdzie za pół godziny rozpocznie się mecz. Na razie na murawie trwają przygotowania i rozgrzewka. Wigry - Arka