0 : 2
GKS BełchatówGKS Bełchatów
20:00

93'

Koniec spotkania w Olsztynie. GKS Bełchatów niespodziewanie pokonuje tutejszy Stomil 2:0 (0:0). Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takie wyniku na inaugurację rundy wiosennej. Przyjezdni zrewanżowali się za porażkę u siebie w 1. ligowej kolejce. Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na śledzenie pozostałych relacji ze spotkań rozgrywek 1. ligi.

92'

3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

92'

Rafał Ulatowski stawia Flaszkę na koniec spotkania. Młodzieżowiec Dawid Flaszka zmienia Cezarego Demianiuka. To jest ostatnia zmiana w zespole gości.

87'

Mamy zmianę również u gości. Szymon Stanisławski zmienia Łukasza Wrońskiego.

86'

Tego w Olsztynie jeszcze nie oglądaliśmy! Na trzeciego napastnika decyduje się Mirosław Jabłoński. Paweł Łukasik zmienia Łukasza Suchockiego.

86'

Stomil włączył wyższy bieg, za wszelką cenę chce strzelić przed końcem spotkania gola. Uderzenie Grzegorza Lecha wybite na rzut rożny.

86'

To powinno być 2:1. Grzegorz Lech przepuścił piłkę do Dawida Szymonowicza, a ten z 16 metra posyła potężny strzał. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Lenarciuka. Goście mogą odetchnąć z ulgą.

82'

Stomil bliski od zdobycia bramki kontaktowej. Kolejny wolej Lecha i kolejny w środek bramki. Mamy dalej dwubramkowe prowadzenie gości w Olsztynie.

80'

Na pierwszą zmianę decyduje się trener Ulatowski. Za Jakuba Serafina pojawił się Piotr Witasik

78'

2:0 dla GKS Bełchatów! Z rzutu wolnego świetne podanie w szesnastkę posłał strzelec pierwszej bramki Klemenz, a tam najlepiej odnalazł się Seweryn Michalski, który pokonał skibę z najbliższej odległości.

77'

Mirosław Jabłoński gra va bank i prowadza drugiego napastnika. Paweł Głowacki zostaje zmieniony, a na boisku pojawia się Tomasz Chałas.

19:30

74'

Kujawa próbował doprowadzić do remisu. Napastnik dostał odpowiednie podanie na uderzenie głową, jednak wykorzystał je kiepsko przenosząc futbolówkę wysoko nad bramkę.

74'

Jednak arbiter Korpalski zabrał do Olsztyna kartki. Żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Flis po faulu na Jarosławie Ratajczaku.

71'

GOOOL! Bełchatowianie wychodzą na prowadzenie. Lukas Klemenz wykorzystał frasobliwe zachowanie obrońców Stomilu Olsztyn i uderzeniem głową po rzucie rożnym umieszcza piłkę w bramce. Piotr Skiba nawet nie drgnął.

70'

Łukasz Wroński wykorzystał pusty plac na lewym skrzydle. Zawodnik z 11 na plecach wbiegł w pole karne oddając koszmarny strzał po ziemi.

68'

Pierwsza akcja Tsubasy. Japończyk dośrodkował piłkę prosto na głowę Szymonowicza. Ten od raz zgrał ją do Lecha, który strzałem z woleja uderzył w środek bramki gości. Uderzenie bez problemu obronił Lenarcik.

65'

Pierwsza zmiana w ekipie Dumy Warmii. Za Irakliego Meschiię na placu gry melduje się Japończyk Tsubasa Nishi.

64'

Wrósł doping na stadionie przy Piłsudskiego. Kibice widzą, że ich piłkarze zaczynają oddawać inicjatywę w tym meczu gościom.

62'

Cezary Demianiuk wygrywa biegowy pojedynek z Arkadiuszem Czarneckim. Zawodnik GieKSy posłał dobre dośrodkowanie w szesnastkę, jednakże piłkę wybili gospodarze.

60'

Irakli Meschia fauluje teraz Patryka Rachwała. Rzut wolny na środku boiska dla bełchatowian.

58'

Nieudane dośrodkowanie przyjezdnych z rzutu rożnego. Od bramki rozpocznie Piotr Skiba.

56'

Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym ucierpiał Paweł Lenarcik. Bramkarz gości zwija się z bólu.

55'

Ostro potraktowany w środku pola Meschiia. Arbiter zapomniał chyba kartek na to spotkanie.

54'

Nad stadionem dzisiaj mamy jakieś zjawiska nadprzyrodzone. Gdy zawodnicy są na murawie obfity deszcz przestaje padać i w świetle reflektorów widać mżawkę.

52'

Po dośrodkowaniu jednego z zawodników przyjezdnych prawie mieliśmy gola samobójczego. Janusz Bucholc wybiciem głową prawie skierował piłkę do własnej bramki.

49'

Utarczka słowna pomiędzy Łukaszami, Suchockim a Wrońskim. Niesportowe pociąganie za koszulkę tego drugiego było źródłem kłótni, które przerwał arbiter.

48'

Kolejne świetne podanie Pawła Głowackiego do Dawida Szymonowicza. Młodzieżowiec poradził sobie z przyjęciem futbolówki, która wybili goście.

45'

Spotkanie wznawiają gospodarze!

18:56

46'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Stomil bezbramkowo remisuje z GKS Bełchatów. Optycznie gospodarze sprawiają lepsze wrażenie. Widoczna jest chęć zwycięstwa zawodników Mirosława Jabłońskiego przed własną publicznością. Z ostatnim gwizdkiem w Olsztynie rozpadało się na dobre. Kibice gości oglądają to spotkanie na niekrytej trybunie kryjąc się przed deszczem pod swoimi transparentami. Oby spotkanie po przerwie zostało wznowione, bo warunki w Olsztynie nie sprzyjają do rozgrywania sprawiedliwych zawodów.

46'

Janusz Bucholc wywalcza rzut rożny. Ostatnia sytuacja w pierwszej części spotkania nie zostaje natomiast wykorzystana przez gospodarzy.

45'

Mariusz Korpalski dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

44'

Sympatycy GKS-u przed końcem pierwszej połowy odpalili również race! Piękne widowisko na trybunach trochę przysłania wydarzenia na placu boju.

44'

screen

42'

Łukasz Wroński ma dzisiaj ciężkie życie z kapitanem biało-niebieskich. Janusz Bucholc wygrywa z nim każdy pojedynek biegowy i główkowy.

40'

Pięknie z oprawą na wyjazd przygotowali się bełchatowianie. Całą trybunę gości przygrywa płachta Valiant Boys.

37'

Podaniem wślizgiem Jarosław Ratajczak próbował uruchomić Grzegorza Lecha na lewym skrzydle. Piłkę poza plac gry wybili zawodnicy Bełchatowa.

35'

Stomil całym zespołem został zepchnięty na własną połowę. Piłkarze próbują przejąć piłkę i zaatakować szybkim kontratakiem na prawym skrzydle.

35'

screen

33'

Dym po racach przeniósł się na trybunę gości. Odzyskaliśmy widoczność razem z zawodnikami.

32'

Bardzo kiepskie uderzenie Łukasza Wrońskiego z 16 metra. Piłka poszybowała wysoko ponad bramkę Skiby.

31'

Profesorskie zagranie podcinką w wykonaniu Pawła Głowackiego. Rafał Kujawa nie opanowuje podania i futbolówka została natychmiast przejęta.

30'

Mamy utrudnienia w widoczności, gdyż dym po racach unosi się nad placem gry. Gra natomiast jest kontynuowana.

27'

Uderzenie z dystansu Suchockiego bez problemu łapie w koszyk Lenarcik.

27'

Mocne uderzenie z dystansu Wrońskiego! Z trudem broni Skiba.

26'

Mamy odpowiedź kibiców gospodarzy. Stomilowcy odpalili race!

26'

W licznym gronie na stadionie w Olsztynie pojawili się sympatycy bełchatowian. Trybuna gości właśnie zostaje ozdobiona transparentem "Strażnicy przeszłości".

25'

screen

25'

Kontrowersyjna sytuacja. Irakli Meschiia prawdopodobnie był faulowany w polu karnym gości, jednak arbiter został niewzruszony.

21'

Rafał Kujawa w pojedynku z Lukasem Klemenzem wygrał dla swojego zespołu korner.

20'

Pierwsza groźna sytuacja gości! Uderzenie z dystansu z problemami broni teraz Skiba. Świetna interwencja ulubieńca olsztyńskim kibiców.

18:20

20'

Kolejne dośrodkowanie Suchockiego w puste pole. Partnerzy nie nadążają za akcją szybkiego skrzydłowego.

19'

Niecelne podanie Lukasa Kubana do Cezarego Demaniuka przejmuje golkiper Stomilu.

18'

Łukasz Suchocki próbował dośrodkowywać w szesnastkę gości, jednak w polu karnym nie było żadnego z jego partnerów.

16'

Piłkarze i piłka dosłownie toną w błocie jakie jest na murawie. Nic dziwnego, że gospodarze w tym tygodniu trenowali na sztucznej murawie na olsztyńskich Dajtkach.

15'

Genialne rozegranie Grześka Lecha przed polem karnym bełchatowian. Doświadczony pomocnik Stomilu odegrał piłkę do świetnie wychodzącego na pozycję Łukasza Suchockiego, jednak strzał skrzydłowego został zablokowany.

13'

Marcin Flis próbował uderzać płaskim strzałem po krótkim lewym słupku, jednak Skiba świetnie przeczytał zamiary rywala i obronił to uderzenie.

12'

Agwan Papikjan faulowany 25 metrów od bramki Piotra Skiby. Ormianim bardziej ugrzązł w błocie na murawie niż został popchnięty przez Grześka Lecha.

10'

Łukasz Lenarcik przegrywa biegowy pojedynek z Januszek Bucholcem. Kapitan biało-niebieskich bezpiecznie wycofuje piłkę do swojego bramkarza.

8'

Dośrodkowanie Tomasza Wełny pewnie wyłapuje Paweł Lenarcik.

7'

Tomasz Wełna faulowany przed polem karnym gości przez Jakuba Serafina. To będzie doskonała sytuacja do zdobycia bramki.

6'

Murawa na boisku jest cała przesiąknięta wodą, co sprawiać będzie dzisiaj duże problemy piłkarzom.

4'

Rafał Kujawa posłał świetne dośrodkowanie w pole karne Lenarciaka. Jeden ze stoperów GKS-u zażegnał jednak zagrożenie wybiciem piłki głową.

3'

Kibice Stomilu od początku spotkania liczą na tylko jeden rezultat w dzisiejszym meczu: Tylko zwycięstwo!

2'

W dziecinny sposób Irakli Meschiia minął kapitana zespołu gości Patryka Rachwała. Niestety Gruzin zakończył nieźle zapowiadającą się sytuację niecelnym podaniem.

0'

Zaczynamy ostatnie starcie w Olsztynie przed przerwą zimową!

17:59

Przywitanie trenerów obu zespołów. Spotkanie dzisiaj poprowadzi Mariusz Korpalski z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Mecz rozpoczną przyjezdni.

17:59

Stomil i GKS wychodzą właśnie na murawę w akompaniamencie oklasków kibiców. Duma Warmii w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach. Brunatni natomiast w zielono-czarnym trykocie.

17:57

Rezerwowi właśnie wyszli z tunelu, zatem za chwilę na placu gry pojawią się również główni bohaterowie dzisiejszego pojedynku.

17:49

Właśnie piłkarze obu zespołów zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. W Olsztynie znowu się rozpadało. Aura pogodowa była litosna dla piłkarzy tylko na przedmeczowym rozruchu. Kibice, którzy zawitali na stadion zdecydowanie wcześniej, mogą mówić o sporym szczęściu.

17:45

Wyjściowa jedenastka GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik, Vaclav Cverna, Lukas Kuban, Łukasz Wroński, Aghvan Papikyan, Lukas Klemenz, Patryk Rachwał, Jakub Serafin, Cezary Demianiuk, Seweryn Michalski, Marcin Flis. Rezerwowi: Kamil Bruchajzer, Szymon Zgarda, Dawid Flaszka, Hieronim Gierszewski, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek, Szymon Stanisławski.

17:43

Wyjściowy skład Stomilu Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna, Jarosław Ratajczak, Paweł Głowacki, Dawid Szymonowicz, Grzegorz Lech, Irakli Meschiia, Łukasz Suchocki- Rafał Kujawa. Rezerwowi: Dawid Mieczkowski, Rafał Remisz, Tsubasa Nishi, Michał Trzeciakiewicz, Tomasz Chałas, Paweł Łukasik, Karol Żwir.

17:36

Wraz z wyjściem zawodników na rozgrzewkę przestał padać deszcz w Olsztynie. Miejmy nadzieję, że to będzie dobry zwiastun na to spotkanie. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu Duma Warmii wygrała z GieKSą na wyjeździe 1:0 po bramce Łukasza Suchockiego. Jaki wynik padnie tym razem w rewanżu? Zapraszamy do udzielania się w komentarzach. Już za chwilę zostaną podane dla Państwa wyjściowe składy obu ekip.

17:32

Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie już za niespełna 30 minut odbędzie się spotkanie w ramach 18. kolejki 1. ligi pomiędzy tutejszym Stomilem a PGE GKS Bełchatów. Liczymy na wspaniały spektakl w wykonaniu piłkarzy obu zespołów na zakończenie piłkarskiej jesieni w stolicy Warmii. Dzisiaj zostanie rozegrana jedna z dwóch kolejek rundy rewanżowej, które odbędą się awansem jeszcze w tym roku. Relację dla Ekstraklasa.net poprowadzi Bartosz Urban. Zapraszamy do śledzenia.

10:00

Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów LIVE!

Zapowiedź: Stomil – GKS Bełchatów LIVE! Olsztynianie chcą wygrać dla kibiców

Spotkaniem w Olsztynie oba kluby zainaugurują rundę wiosenną 1. ligi. Dwie kolejki rundy rewanżowej są rozgrywane awansem jeszcze w 2015 roku. W pierwotnym terminie mecz miał odbyć się dzień później, czyli w sobotę 21 listopada. Jednakże w wyniku rezygnacji telewizji Polsat z transmisji widowiska oraz odbywającej się tegoż dnia Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie, rywalizację przełożono na piątkowy wieczór.