22:33

22:29

Dziękuję za uwagę i do następnego meczu w Gdyni z Wisłą.

22:29

Nie zabrakło emocji w końcówce spotkania. Rzutem na taśmę Drygas wyrównuje stan meczu. Nalepa miał jeszcze piłkę na tacy w 93 minucie, ale chybił.

93'

Koniec! 2:2!

93'

Jeszcze po akcji Renusza piłkę meczową miał Nalepa, ale chybił!

92'

Zamieszanie po rzucie rożnym i Drygas pakuje piłkę do siatki z 3 metrów. Mamy remis!

91'

Drygaaas! 2:2! Co za emocje!

90'

Arbiter dolicza 3 minuty.

89'

Świetna kombinacja Arki, Abbott zgrywa pięknie pietą do Wojowskiego, a ten bliski szczęścia, jednak tym razem dobrze spisał się Sapela, który w ostatniej chwili uprzedza skrzydłowego Arki.

88'

Zawisza przycisnął w końcówce. Serię wrzutek kończy strzałem aktywny Łukowski. Znowu ponad bramką.

87'

Smektała postraszył strzałem z dystansu, ale piłka poszybowała w bezpiecznej odległości od słupka.

83'

Cóż to było za uderzenie Da Silvy z wolnego. Brazylijczyk pocelował w samo okienko, a piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki. Sapela bez szans.

82'

Na końcowe minuty wchodzi Wojowski, zastępując Yussuffa.

81'

Marcus Da Silva! Co za gol z rzutu wolnego! Arka prowadzi 2:1!

80'

Warcholak w indywidualnym rajdzie faulowany przez Alaverdashviliego w okolicach pola karnego. Będzie niebezpiecznie.

79'

Zapowiada się emocjonująca końcówka. Czy któraś ekipa rozstrzygnie ten mecz na swoją korzyść?

78'

Tomasiewicz zastępuje na placu gry Bożoka.

77'

Ależ bomba Da Silvy! Ponad bramką...

22:04

77'

Nawotczyński upomniany żółtą kartką za wejście nakładką w Nalepę.

75'

Jałocha w lewo, a piłka w prawo i mamy remis. Drygas wykorzystuje "jedenastkę" z dużym spokojem.

74'

Stolc fauluje w polu karnym Łukowskiego i za moment Drygas będzie wykonywał rzut karny!

72'

Bożok ogląda żółtko.

71'

Rozkręca nam się to spotkanie. Mica zgrywa przed polem karnym do Drygasa, a ten uderza mocno i precyzyjnie po ziemi. Świetnie interweniuje Jałocha, który paruje piłkę do boku.

70'

Łukowski zmienia Konę.

69'

W świetnej sytuacji znalazł się teraz Lewicki, ale źle przyjął i piłkę łapie Jałocha. Gdyby to dobrze przyjął...

68'

I znowu Arka! Z lewej strony mocna centra Warcholaka, w polu karnym znajduje się niepilnowany Da Silva, który strzela, ale tym razem dobrze po koźle interweniuje Sapela.

67'

Bardzo dobra kontra Arki. Bożok wyprowadził piłkę i zagrał na prawo do Abbotta. Napastnik Arki decyduje się na mocny strzał, ale trafia w boczną siatkę.

64'

W indywidualnej akcji Alaverdashvili . Gruzin faulowany w narożniku boiska. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, do strzału głową doszedł Nykiel, ale w niewygodnej sytuacji uderzył wysoko ponad bramką.

63'

Druga połowa w szczególności w wykonaniu Arki mizerna. Z resztą z obu stron najbardziej rzucają się w oczy piętrzące się straty.

21:51

61'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Alaverdashvili zmienia Patejuka.

60'

Teraz w końcu dobra akcja Zawiszy! Patejuk zagrywa do Kony, a ten świetnie przyjmuje, ustawiając sobie jednocześnie piłkę do strzału. Jałocha kapitalnie broni!

59'

Z rzutu wolnego sprytnie zagrywał Nalepa, Abbott próbował przedłużyć to głową, ale jest blokowany.

58'

Drygas już na boisku. I to właśnie on fauluje tuż przed polem karnym Warcholaka.

56'

W polu karnym Arki z bólu zwija się Drygas. Kapitan Zawiszy trzyma się za łokieć i opuszcza boisko. Powinien jednak wrócić do gry.

54'

Dobra akcja gdynian. Znów w roli głównej Yussuff, który pociągnął z piłką kilka metrów i rozciągnął przytomnie na lewą stronę do Bożoka. Słowak oddał strzał, ale został zablokowany.

51'

Strata w środku pola i Arka wychodzi z kontrą. Yussuff poszedł "1 na 1" z Nawotczyńskim, ale dał się zablokować. Anglik mógł spożytkować tą kontrę w zdecydowanie lepszy sposób. To mogła być akcja bramkowa.

49'

Dobra centra z lewej strony boiska, wydawało się, że Lewicki skieruje piłkę głową do siatki, ale przydał się wzrost Jałochy, który ostatecznie piąstkuje przed pole karne.

46'

Druga połowa zaczyna się od ostrego faulu Nalepy na Konie, za który pomocnik Arki ogląda żółtą kartkę.

46'

Zaczynamy bez zmian!

21:20

21:20

Do przerwy po kuriozalnym błędzie Sapeli i świetnym wykończeniu Nalepy Arka prowadzi w Bydgoszczy 1:0. Zapraszamy po przerwie.

45'

Piotr Lasyk kończy I połowę.

44'

Jeszcze akcja Yussuffa na lewym skrzydle, ale dośrodkowanie na Abbotta bardzo złe.

43'

Fatalny strzał Patejuka z rzutu wolnego. Dobra pozycja, ale Patejuk trafia wprost w mur.

43'

Faul Alana na Lewickim przed polem karnym. Szansa dla Zawiszy na wyrównanie rezultatu przez końcem I połowy.

38'

W odpowiedzi szybka kontra Arki. Zółto- niebiescy wyszli "czwórką", Da Silva znowu dobrze wypatrzył Nalepę, który bez zastanowienia uderzył mocno sprzed pola karnego. Tym razem ponad bramką.

36'

Na przekór moim słowom... W końcu fantastyczne zagranie z lewego skrzydła w wykonaniu Mici. Lewicki na wślizgu uprzedza Jałochę i uderza z wyczuciem czubkiem buta. Słupek!

35'

Do momentu utraty bramki to Zawisza był stroną dominującą. Nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Arka wykorzystała natomiast fatalny błąd Sapeli i wyszła na prowadzenie. Końcówka I połowy spokojna.

31'

Zawisza próbuje otrząsnąć się po nieoczekiwanej starcie bramki. Do dośrodkowanie z prawej flanki dochodzi Lewicki, który uderza głową obok słupka bramki strzeżonej przez Jałochę.

26'

Fatalne wybicie Sapeli, piłkę przejmuje Marcus Da Silva, zagrywa do Nalepy, a ten potężną bombą z 7. metrów posyła piłkę pod poprzeczkę.

25'

Gooooool!!! Arka wychodzi na prowadzenie !!! Nalepa i Arka 1:0 Zawisza!!!

23'

W żółtych kartkach 1:1. Tym razem ukarany Warcholak, który faulował Drygasa.

20'

Piłka w siatce Zawiszy, ale bramka jest nieuznana! Lewą stroną przedarł się Abbott, zagrał wzdłuż linii, a interweniujący Sapela nabił piłką Nalepę, po czym ta wtoczyła się do siatki. Duże szczęście teraz przy drużynie Macieja Bartoszka, gdyż futbolówka dotknęła ręki pomocnika gdynian.

15'

13'

Centrował Nykiel, Alan zagrał nieco niepewnie głowa w polu karnym i skwapliwie skorzystał z tego Smektała, który mocno uderzył z woleja z ostrego kąta, ale niecelnie.

11'

Przed dobrą szansą mógł stanąć wchodzący w pole karne ze środka pola Nalepa, jednak w zagraniu Abbotta zabrakło dokładności.

10'

Da Silva mógł wyjść na dobra pozycję, ale faulem ratował się Nykiel i za to zagranie słusznie zostaje ukarany żółtą kartką.

9'

Świetna akcja gospodarzy. Smektała płasko w ple karne do Drygasa, ten zgrywa z klepki do Mici, ale pomocnik Zawiszy uprzedzony przez obronę Arki.

8'

Bożok fauluje Drygasa na 20. metrze i Zawisza będzie wykonywać rzut wolny z dogodnej pozycji. Bezpośrednio uderzał Mica, ale prosto w mur.

5'

Odpowiedź Zawiszy, prawym skrzydłem przedarł się Smektała i dośrodkował, ale piłka pada łupem Konrada Jałochy. Pewny chwyt bramkarza Arki.

4'

Wyrzut z autu, Da Silva ładnie centruje na wchodzącego Yussuffa, ale uprzedza go defensor gospodarzy.

4'

Murawa w Bydgoszczy przygotowana bardzo dobrze. Lekko zroszona, na pewno warto dziś uderzać z dystansu.

1'

Zaczynamy!

20:23

Trybuny stadionu w Bydgoszczy wciąż niemal puste. Przykry to obrazek. Ostatnio Arce poszło dobrze przy pustych trybunach w Głogowie. Jak będzie dziś?

20:12

Zagra za to były zawodnik Zawiszy, Paweł Abbott, który jak sam mówi do spotkania podejdzie bez sentymentów:

Nie ma mowy o sentymentach. Jest praca do wykonania, teraz gram dla Arki, a ja zazwyczaj też nie kieruję się jakimś szczególnym podejściem do meczów z drużynami w których grałem.
20:10

W dzisiejszym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Rafał Siemaszko, zdobywca bramki w pierwszym spotkaniu obu drużyn.

20:05

Spotkanie Zawisza- Arka rozpoczyna rundę wiosenną obecnego sezonu. W 1. kolejce, w starciu obu ekip w Gdyni, po emocjonującym meczu padł wynik 1:1. Dziś ciężko wskazać faworyta. Żółto- niebiescy są co prawda w dużo lepszej dyspozycji, ale nie wygrali oni w Bydgoszczy od 40 lat. Liczymy zatem na dużą dawkę emocji!

20:01

Arka spisuje się w obecnych rozgrywkach nad wyraz dobrze i z dorobkiem 32 punktów plasuje się na drugim miejscu, tuż za liderującą Wisłą Płock (34 punkty). Zawisza po niezłym początku rundy, ostatnio obniżył loty i aktualnie zajmuje dopiero 9 miejsce w ligowej tabeli (24 punkty i jeden mecz zaległy).

19:59

Już za pół godziny rozpocznie się bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, w którym bydgoski Zawisza podejmie gdyńska Arkę. Na relację z tego meczu zaprasza Andrzej Rukść.

10:00

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia LIVE!

Zapowiedź: Zawisza - Arka LIVE! Starcie gigantów na zapleczu Ekstraklasy

Spotkanie Arki z Zawiszą to jedno z najbardziej elektryzujących meczów na zapleczu Ekstraklasy. Duże marki, obie z aspiracjami i sięgającą sezonu 1962 historią spotkań. Dziś w ramach 18. kolejki 1. ligi bydgoszczanie i gdynianie zmierzą się o kolejne punkty.

Czy Arka wygra w Bydgoszczy? Patrząc na historię spotkań będzie to bardzo trudne. Żółto-niebieskim nie udało się wygrać z Zawiszą na wyjeździe od sezonu 1975/1976. Jednak w zeszłym tygodniu Arka przełamała już jedną złą passę i wygrała w Głogowie z Chrobrym. Czyżby nomen omen historia miała się powtórzyć?

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:1