Niedziela, 22 listopada 2015, godz. 12:45
3 : 1
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
17:48

93'

Koniec spotkania. Wisła Płock pokonuje Zagłębie Sosnowiec 3:1 i umacnia się w tabeli na czele. Goście starali się zagrozić gospodarzom, ale byli bezsilni wobec świernej formy zawodników Wisły. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do śledzenia kolejnych spotkań 1. ligi.

92'

Matusiak strzela na wiwat z 30 metrów, ale obok bramki.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty!

88'

Wisła dalej swoje! Mroziński wypuszcza Ilieva sam na sam, ten jednak odwraca się i robi kółeczko, ale nie decyduje się na strzał. Gospodarze kontrolują mecz, nie dając Zagłębiu odetchnąć.

86'

Dudek chciał wymusić jedenastkę, ale czujny Mariusz Złotek nie dał się nabrać. Żółta kartka dla doświadczonego pomocnika.

85'

Rogalski ukarany za faul w środkowej strefie boiska.

84'

Wisła kontroluje mecz i pewnie zmierza do kolejnego zwycięstwa.

81'

Goooooooolllll !!!!!!!! Faul Matusiaka w lewym narożniku boiska pod bramką Perdijica. Piłkę wrzuca Rogalski, a Wlazło wbija piłkę do bramki gości! 3:1. Wisła o krok od zwycięstwa.

78'

Zagłębie długo rozgrywa piłkę, ale nie potrafi nic zdziałać przeciwko dobrze zorganizowanej obronie Wisły. Widać po nich ślady z poprzednich spotkań.

75'

Bardzo groźna akcja gości. Dudek wrzuca ze stałego fragmentu gry, zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do Pribuli na 5 metrze, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

72'

Akcja Zagłębia. Rzut rożny dla gości, piłka odbita od obrońców Wisły trafia do Matusiaka, ten strzela, ale piłka odbija się poniwnie od obrońców i wpada w ręce Kiełpina.

70'

Dominik Kun wchodzi za aktywnego i bardzo groźnego dziś Piotrowskiego.

69'

Podobnie, jak w 1. połowie gra znów się uspokoiła i wyrównała. Wisła pozornie utrzymuje kontrolę nad meczem.

66'

Fatalne rozegranie piłki przez Zagłębie. Lebedyński wychodzi niemal sam na sam z Perdijiciem, ten wślizgiem ratuje sytuację. Na granicy rzutu karnego!

64'

Faul Matusiaka na Recy w środku pola. Rogalski podchodzi do piłki i uderza, ale fatalnie uderza.

62'

Fidziukiewicz zastępuje zmęczonego Fonfarę.

14:04

60'

Akcja Zagłębia. Ryndak zagrywa z prawego na lewe skrzydło do Pribuli, ten schodzi do środka wdając się w drybling z Mrozińskim, strzela, ale jest zablokowany. Rzut rożny nie przynosi Zagłębiu żadnej korzyści.

57'

Rzut wolny na skarju pola karnego Zagłebia dla Wisły. Piotrowski faulowany przez Dudka.Mroziński strzela...ale w mur

54'

Kolejna fantastyczna akcja Wisły! Lebedyński naciska Pribulę i zabiera mu piłkę tuż przy linii bocznej. Zagrywa do środka do Ilieva, ten zagrywa piętą w stronę wychodzącego Piotrowskiego, ale piłka nie dociera w stuprocentowej sytuacji! Wisła zdominowała gości.

53'

Piotrowski zagrywa w pole karne do Ilieva. Ten stara się uderzyć piłkę, ale Markowski skutecznie go powstrzymuje.

51'

Piotrowski znów fenomenalnie wyprzedza obrońców i zagrywa do Lebedyńskiego. Ten, odwrócony do bramki próbuje piętą uderzyć, ale nie trafia. Wisła straciła piłkę, ale odzyskała ją. Piotrowski znów zabrał się skrzydłem i uderzył ze skraju pola karnego, ale minimalnie obok bramki Zagłębia! Co za początek Wisły!

48'

Wisła wciąż w natarciu! Reca wchodzi w pole karne i zagrywa przed szesnastkę. Piotrowski przepuszcza piłkę, a ta trafia do Wlazły, który potężnie uderza, ale tuż nad poprzeczką!

46'

Niesamowity poczatek 2. połowy!!! Wisła obejmuje prowadzenie! Mroziński wrzuca piłkę na głowę Lebedyńskiego a ten strzela bramkę! Napastnik Wisły przy strzale doznał urazu i musi zejść z boiska!

45'

Początek drugiej połowy!

13:35

Wisła dominowała bezapelacyjnie przez pierwszych 35 minut. Zasłużenie prowadziła po golu Recy, a dodatkowo powinna otrzymać jedenastkę po faulu Markowskiego. Wystarzyło jednak 10 minut, by Zagłębie przejęło inicjatywę i doprowadziło do wyrównania w samej końcówce po golu Fonfary. Druga połowa zapowiada się emocjonująco!

13:35

46'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Goooooollllll!!!!!! Grzegorz Fonfara. Arak przejmuje piłkę w środku i zagrywa do Fonfary, ten wychodzi sam na sam z Kiełpinem i wyrównuje w doliczonym czasie gry!

44'

Arak w środku pola, zagrywa piłkę na prawe skrzydło do niepilnowanego Sierczyńskiego, ten wrzuca płasko w pole karne, ale Kiełpin pewnie łapie piłkę.

43'

Bruralne wejście Matusiaka w nogi Sielewskiego. Zawodnik Zagłębia dostaje żółta kartkę, co oznacza, że nie zagra w derbach z GKS-em Katowiece.

42'

Ryndak zawiązuje akcję na prawym skrzydle, bierze na siebie trzech zawodników Wisły i zagrywa na 30 metr do Matusiaka. Ten uderza, ale wprost w ręce Kiełpina.

41'

Arak chwilowo poza boiskiem po zderzeniu z Kiełpinem.

40'

Zagłebie zapuściło się na połowę rywali, co skonczyło się kontrą dla Wisły. Wlazło wyszedł z piłką, przebiegł 20 metrów, ale został zatrzymany przed polem karnym. Piłka trafia pod nogi Lebedyńskiego, ale strzał napastnika Wisły fatalny.

38'

Rzut wolny dla Zagłębia około 23 metry od bramki. Do piłki podchodzi Markowski, ale strzela fatalnie w mur.

37'

Fonfara urywa się lewym skrzydłem, wykłada piłkę Ryndakowi, który nie trafia w nią 10 metrów przed bramką.

36'

Iliev zagrywa do Piotrowskiego, ten wdał się w drybling z obrońcami i wywalczył rzut rożny. Pierwsza wrzutka bez historii, drugi rzut rożny rozegrany krótko, wrzutka Piotrowskiego na dalszy słupek, tam do strzału złozył się Wlazło, ale nie trafił w piłkę. Wisła zaatakowała ponownie, tym razem Piotrowski indywidualnie spróbował zagrozi ć bramce gości, ale pewnie broni Perdijić.

30'

Pół godziny gry za nami. Faworyzowani gospodarze przeważają póki co w spotkaniu, tworząc kolejne sytuacje. Zagłebie, poza akcją Araka z 2. min. wskórało niewiele.

28'

Iliev znów samodzielnie mknie środkiem pola, znów strzela, ale i tym razem obok słupka, tym razem prawego.

26'

Rogalski przejmuje przed polem karnym i podaje do Lebedyńskiego. Ten wchodzi w pole karne, Markowski wyciąga noge i Lebedyński upada... zdaniem sędziego nie było faulu, napastnik gospodarzy dostaje żółtą kartkę. Powtórki jednak jednoznacznie wskazują na wapno!

24'

Mecz nieco się uspokoił. Gospodarze kontrolują mecz, starają się doprowadzić do kolejnej akcji bramkowej. Tak, jak zrobił to przed chwilą Iliev, który przebiegł kilka metrów i oddał strzał na bramkę. Piłka minęła jednak lewy słupek bramki gości.

13:08

21'

Zmiana w Wiśle. Stefańczyk schodzi z urazem, wchodzi Mroziński.

18'

Fenomenalna akcja gospodarzy na lewym skrzydle. Piłkę dostał w pole karne Lebedyński, ale strzał zablokowany. Rzut rożny bez historii.

16'

Żółta kartka dla napastnika gości, Jakuba Araka, za uderzenie rywala łokciem.

16'

A tymczasem kibice z Płocka pokazują swoje możliwości pirotechniczne.

14'

Ryndak chwilowo poza boiskiem. Doznał urazu.

12'

Rzut rożny dla Wisły. Wrzutka Rogalskiego w pole karne, tam zamieszanie stara się wykorzystać Lebedyński, ale jego strzał zablokowany.

12'

Wisła kontroluje przebieg spotkania. Spokojnie szykuje kolejne ataki pozycyjne.

10'

Wisła idzie za ciosem. Próbuje atakować skrzydłami. Gospodarze wywalczyli stały fragment gry niedaleko pola karnego, ale wrzutka Piotrowskiego wybita przez obrońców.

8'

Arkadiusz Reca!!!! Co za odpowiedź! Stefańczyk wrzuca w pole karne, tam wyskakuje z ogromnego tłoku Reca i wbija piłkę do bramki! 1:0 dla gospodarzy.

4'

Zagłebie całkiem dobrze kontroluje póki co środkową strefę boiska. Wisła na razie nie potrafi skutecznie zaatakować.

2'

Co za akcja gości. Ryndak przejmuje piłkę w środku po podaniu Fonfary, zagrywa prostopadle do Araka, który wchodzi w pole karne i potężnie uderza...w poprzeczkę. Pierwsza świetna akcja Zagłębia!

1'

Goście zaczynają od środka. Piłka w grze!

12:44

Zawodnicy wychodzą już na boisko. Wisła Płock tradycyjnie zagra w swoich niebiesko - białych strojach. Goście w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

12:42

Wisła Płock tradycyjnie zagra systemem 1-4-2-3-1, podobnie zagrają goście z Sosnowca.

12:37

Obie ekipy spotkały się w tym sezonie na inaugurację ligi - wówczas Wisła wygrała 1:0 po kapitalnej bramce Rogalskiego z dystansu.

12:35

W porównaniu do czwartkowego meczu PP w Zagłębiu aż 6 zmian w składzie. Na ławce m.in. bohater tego spotkania Fabisiak, czy Adrian Paluchowski.

12:32

Zdecydowanym faworytem spotkania wudaje się być Wisła Płock - gospodarze wygrali aż 7 z ostatnich 10 spotkań. Zagłębie Sosnowiec po 5 zwysięstwach z rzędu przegrało w Pucharze Polski z Cracovią i boleśnie, bo aż 4:1 w lidze z Dolcanem. Mimo to podopieczni Derbina zdołali pokonać w ostatniej kolejce Chroberego 2:0, a następnie pokonać w rewanżu faworyzowaną Cracovię (2:0). Dlatego też dziś w Płocku spodziewamy się niezwykle ciekawego meczu. A do tego niezwykle ważnego dla układu tabeli.

12:21

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji z meczu na szczycie pierwszej ligi - dziś lider z Płocka podejmie na swoim stadionie półfinalistę Pucharu Polski, zarazem trzecią ekipę ligi Zagłębie Sosnowiec. Zapowiadają się niezwykłe emocje!

10:00

Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec LIVE!

Zapowiedź: Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec LIVE! W Płocku nawet sędzia to Złotek

W Płocku jesień okazała się złota. Ostatni raz pozycję lidera na półmetku rozgrywek pierwszoligowych wiślacy zajmowali w sezonie 96/97, ale nigdy wcześniej Wisła Płock nie grała tak bezkompromisowo. "Petra" zremisowała tylko raz w Olsztynie (1:1). Natomiast serię jedenastu zwycięstw w tym półroczu, które zaowocowały właśnie naczelnym dowództwem w tabeli, płocczanie zainicjowali w Sosnowcu (0:1). Po 17. kolejkach przyszedł czas na rewanż. Na inaugurację rundy wiosennej podopieczni Marcina Kaczmarka na własnym stadionie podejmą Zagłębie Sosnowiec.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:0