Koniec. Legia pewnie wygrywa z FC Botosani.

Kolejna akcja Legii. Bardzo ładnie prawą stroną popędził Michał Kucharczyk . Sprytnym lobem podał do Michała Żyry. Prawy pomocnik nie zdołał jednak opanować piłki.

90'

Sędzia dolicza dwie minuty.

90'

Piłkarze Botosani starają się, walczą ale wciaż nie są w stanie stworzyć wiele zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

89'

Rzut wolny dla Botosani skutecznie wybity przez Jakuba Rzeźniczaka.

86'

Z dystansu strzelał Gabriel Vasvari. Minimalnie nad bramką.

83'

Bardzo spokojna i przemyślana akcja. Prijović dostał piłkę w środku boiska i bez problemu wbiegł w pole karne. Zrezygnowanym defensorom Botosani nie chciało się nawet podejść w jego stronę.

83'

GOL! Aleksandar Prijović bardzo spokojnie umieszcza piłkę w siatce.

81'

Przeważa raczej żółwie tempo gry. Obie drużyny chyba marzą już tylko o tym, aby bez kontuzji dograć to spotkanie do końca,

79'

Ostatnia zmiana w Legii. Z boiska schodzi bohater ostatniej akcji, Tomasz Jodłowiec. Zamiast niego Michał Masłowski.

78'

Prawą stroną Michał Kucharczyk. Do ataku odważnie wyszedł Tomasz Jodłowiec. Ładnie podał do Prijovicia, ale ten skutecznie blokowany przez rywali.

76'

Przerwa na uzupełnienie płynów. Przy tak wysokiej temperaturze chwila wytchnienia wydaje się konieczna.

75'

Dobry powrót Prijovicia na własną połowę uspokoił nieco ataki Rumunów.

73'

Gospodarze po raz kolejny stworzyli wiele chaosu na połowie legionistów. W ataku coraz pewniej czuje się Quenten Martinus, który bez problemu wymija Jakuba Rzeźniczaka czy Łukasza Brozia.

72'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Raul Costin, a w jego miejsce przybyły do Botosani latem, Scott Robertson.

70'

Uśpiona prowadzeniem Legia dała się zaskoczyć szybką akcją Botosani. Tym razem dopomogło im jednak szczęście i piłka odbiła się od poprzeczki.

70'

Henning Berg postanowił dać odpocząć strzelcowi drugiej bramki, Nemanji Nikoliciowi. Zamiast niego na murawe wybiegł Aleksandar Prijović.

68'

Dwa gole chyba zupełnie wyczerpały ambicje legionistów. Podopieczni Henninga Berga, nawet mając piłkę nie chcą fatygować się w pole karne rywali.

66'

Raul Costin ukarany żółtym kartonikiem za brutalny faul na Guilherme w środku boiska.

66'

Pewni awansu legioniści zdecydowanie zwolnili grę. Myslami wydają się być już przy następnych spotkaniach.

64'

Długim podaniem atak legionistów rozpoczął Jakub Rzeźniczak. Prawą stroną ruszył Michał Żyro i Ondrej Duda. Dośrodkowanie tego drugiego zamiast trafić do ustawionego w polu karnym Nikolicia czy Kucharczyka, poleciała prosto w ręce Ilieva.

63'

Błąd Furmana wykorzystał Martinus. Rezerwowy zawodnik trochę się jednak zgubił i nie zdołał zagrozić bramce legionistów.

61'

Pierwsza od dłuższego sytuacja Legii. Prawą stroną popędził Michał Kucharczyk. Wyprzedził defensorów rywali i dośrodkował w pole karne. Piłka zamiast do Nikolicia trafiła jednak pod nogi Cucu.

60'

Kolejny atak Botosani. W pole karne próbował przebić się Atilla Hadnagy. Nieskutecznie

59'

Quenten Martinus bardzo odważnie wszedł między defensorów Legii. Bez większego problemu ominął przyglądających się tylko Furmana i Rzeźniczaka i oddał strzał na bramką. Górą znowu Kuciak.

57'

Świetnie ustawiony Michał Pazdan nie pozwolił rywalom na stworzenie zagrożenia pod bramką Kuciaka.

56'

Lekki i nieco zrezygnowany strzał Vasvariego bez problemu wyłapał Kuciak.

55'

Długie podanie Dominika Furmana w pole karne rywali odebrał Michał Kucharczyk. Blokowany przez defensora rywali, popisał się wyjątkowym strzałem na "a nuż się uda". Piłka postraszyła kibiców siedzacych za bramką.

54'

Pierwsza poważniejsza akcja rezerwowego Botosani, Quentena Martinusa. Dzięki dobrej interwencji Łukasza Brozia, piłka nie zdołała jednak nawet wpasć w pole karne.

53'

Z kontratakiem próbował wyjść Nikolić. Bez walki postanowił jednak oddać piłkę do Ilieva.

52'

Gra toczy się na połowie legionistów, jednak przygaszeni gospodarze nie stwarzają większego zagrożenia w polu karnym.

51'

Ondrej Duda na pewno nie zaliczy tego meczu do najlepszych. Kolejną próbę ataku zakończył niecelnym podaniem do Nikolicia przez co piłka bez problemu przejęta przez rywali.

50'

Arbiter meczu znowu przymyka oko na faul gospodarzy. Tym razem przewrócony Nemanja Nikolić.

49'

Zrezygnowane Botosani nie atakuje już tak mocno jak przed przerwą. Praktycznie nie zagłębiają się na połowę Kuciaka.

48'

Rzut rożny dla legionistów nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramka Ilieva.

46'

No i rozpoczynamy. Z szybką akcją pobiegli od razu legioniści. Głodny gry Michał Żyro stworzył sobie wspaniałą sytuację prawą stroną. Nad zakończeniem musi jednak jeszcze trochę popracować.

46'

Z boiska zszedł także słabo grający Andrei Cardos. W jego miejsce Gabriel Vasvari.

46'

Po przerwie na murawę nie wybiegł już Tomasz Brzyski. W jego miejsce przesunął się Guilherme, a na prawej pomocy wylądował Michał Żyro.

20:04

Piłkarze wybiegli już na murawę. Jeszcze kilka chwil i rozpoczynamy drugą połowę.

19:59

Niestety w europejskich pucharów odpadła już Jagiellonia. Legia wydaje się już być pewna awansu. Najwięcej emocji wydaje się przynosić jeszcze tylko starcie w Gooeteborgu. Czy Śląsk pójdzie w ślady stołecznych i nie zakończy swojej przygody już dziś?

19:50

Już po 45. minutach losy dzisiejszego spotkania wydają się rozstrzygnięte. Zrezygnowani Rumuni powoli dają za wygraną. Czy legioniści będą chcieli podwyższyć jeszcze ostateczny rezultat czy może zaczną już zbierać siły na niedzielny szlagier z Podbeskidziem?

49'

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu.

48'

Kolejna powolna akcja Botosani, zdołała zaskoczyć Michała Pazdana i Tomasza Brzyskiego. Zawodnik gospodarzy legnął jak długi, ale nie zdołał wyprosić rzutu karnego.

48'

Bardzo lekki strzał Botosani z prawej strony nie sprawił kłopotu Kuciakowi.

47'

Zmęczenie widać również na twarzach legionistów. Piłka nieśmiało tańczy w środku boiska.

47'

Piłkarze FC Botosani wyraźnie zrezygnowali. Chcą już jedynie bezboleśnie dociągnąć do przerwy.

45'

Dominik Furman z wolnego do Łukasza Brozia. Ten jednak spokojnie zatrzymany przez defensorów Botosani.

44'

Kolejna sytuacja Legii. I kolejna nieudana. Nemanja Nikolić bardzo niecelnie nad bramką.

43'

Zarówno przy sytuacji sam na sam Guilherme jak i Ondreja Dudy, głównym winowajcą Andrei Cardos.

42'

Szybki kontratak Guilherme. Inteligentnie wyminął defensorów rywali i w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę.

41'

Wydaje się, że nie. Ambitni Rumuni znowu wyruszyli z atakiem. Na posterunku jednak Łukasz Broź.

40'

Czy dwie stracone bramki całkowicie zabiją ambicje gospodarzy?

40'

Jak wywalczył, tak wykorzystał. Nemanja Nikolić nie pozostawiając Ilievowi złudzeń, spokojnie trafił do siatki

38'

W pole karne z piłką wbiegł Nemanja Nikolić. Przewrócony przez stopera rywali, wywalczył rzut karny.

37'

Świetne długie podanie Łukasza Brozia prosto do Ondreja Dudy. Słowak jednak nie zdołał przyjąć futbolówki i tym razem znowu górą golkiper gości.

36'

Bardzo szybka akcja Kucharczyka. Wygrał pojedynek jeden na jeden z Dimitrovem, ale nie zdołał już pokonać stojącego w bramce Ilieva.

35'

Ostry faul Steliana Cucu na Guilherme uszedł uwadze sędziego.

35'

W obronie bardzo dobrze radzi sobie Michał Pazdan. Nie traci zimnej krwi i konsekwentnie zatrzymuje ataki rywali.

34'

Dominik Furman i Guilherme przeszkodzili sobie nawzajem przez co piłkę znowu przejęli Rumuni.

33'

Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Schodzi kontuzjowany Andrei Patache. W jego miejsce Quenten Martinus.

32'

Legia powinna prowadzić już 2:0. Ondrej Duda w sytuacji sam na sam fatalnie pudłuje. Zaskoczeni nie tylko wszyscy legioniści, ale tez przyglądający się temu rywale.

30'

Z trybun natomiast znacznie przeważa doping kibiców Legii. Z takimi fanami, warszawiacy wszędzie czują się jak w domu.

30'

Krótka przerwa w grze. Na boisku leży jeden z zawodników FC Botosani.

29'

Michał Kucharczyk, tym razem w ofensywie. Szybkim rajdem zaskoczył nie tylko rywali ale też Ondreja Dudę, który nie zdołał odebrać dośrodkowania.

28'

Świetny powrót Michała Kucharczyka zatrzymał ofensywne zapędy rywali.

27'

Piłka zadomowiła sie w środku boiska, ani jedni ani drudzy nie są w stanie wejść głębiej na połowę rywali.

26'

Szybki kontratak Legii wykreowany przez Ondreja Dudę zakończony niecelnym dośrodkowaniem Michała Kucharczyka

24'

Kolejna groźna akcja Botosani. Gospodarze przebili się lewą stroną boiska. Ładny przerzut na prawą flankę zaczkoył warszawiaków. Dobra interwencja Kuciaka zapobiegła wyrównaniu.

23'

W ataku znowu Botosani. Cucu i Hadnagy nie zdołali jednak przebić się przez stojącego niczym mur Pazdana.

24'

Tomasz Brzyski niezwykle waleczny. Utrzymał się przy piłce mimo ataków przeciwników dzięki czemu wywalczył rzut wolny.

23'

Piłka wciąż pod nogami Rumunów. Praktycznie cała drużyna Legii cofnięta na własnej połowie. Pod polem karnym rywali pozostał jedynie Nemanja Nikolić. Otoczony przez trzech defensorów nie jest w stanie wiele zrobić.

21'

Do ataku powrócili gospodarze. Tym razem nie zdołali jednak przebić się przez szczelną obronę legionistów.

20'

Ondrej Duda ponownie skutecznie blokowany przez dwóch zawodników z Rumuni, nie był w stanie nic zrobić.

19'

Legioniści nareszcie wyszli z własnej połowy.

19'

Strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Botosani ponownie fantastycznie wybroniony przez Kuciaka.

19'

No i Rumuni znowu w ataku. Prosta pomyłka Kucharczyka mogła zakończyć się całkiem niebezpiecznie. Faulami grę Rumunów przerywali kolejno Jodłowiec, Pazdan i Furman.

17'

Kolejny strzał z dystansu dla gospodarzy w ostatniej chwili wybroniony przez Kuciaka.

15'

Niebezpieczna sytuacja Botosani. Minimalnie niecelnie Raul Costin. Strzałem z dystansu zaskoczył nie tylko Dusana Kuciaka, ale i stojących naokoło Michała Pazdana i Dominika Furmana.

15'

Kolejny nieśmiały atak Botosani lewą stroną boiska dobrze skontrolowany przez Guilherme i Łukasza Brozia.

14'

Michał Pazdan długim podaniem odnalazł Ondreja Dudę. Ten jednak, blokowany przez rywali nie zdołał wzbić się na wyżyny swoich umiejętności.

12'

Piłka przeniosła się na połowę gospodarzy. Rumuni wyraźnie się gubią i zaczynają popełniać proste błędy.

11'

Dobrze ustawiony Łukasz Broź nie pozwolił Radoslavowi Dimitrovowi nawet pomarzyć o stworzeniu zagrożenia.

11'

Legioniści kontruowali akcję lewą stroną boiska. Wszystko zaprzepaściła jednak łatwa strata Ondreja Dudy.

10'

Długiego podania Ondreja Dudy nie zdołał odebrac Nemanja Nikolić.

8'

Nieśmiały atak gospodarzy prawą stroną boiska, próbował zatrzymać Tomasz Brzyski. Tym razem jednak nieskutecznie - Rumuni zdołali dośrodkowac w pole karne. Na posterunku Jakub Rzeźniczak.

8'

Wszystko zaczęło się od odbioru Nikolicia. Przytomnie odegrał do Ondreja Dudy. Młody Słowak wbiegł w pole karne i podał do niekrytego Guilherme. Ten nie miał innego wyjścia jak tylko pokonać golkipera rywali.

7'

GOL! Pierwsza powazniejsza akcja i już bramka.

7'

Szybki atak Botosani zatrzymany przed polem karnym przez Furmana.

5'

Pierwsze dokładniejsze rozegranie warszawiaków. Środkiem boiska popędził Ondrej Duda. Przez Nikolicia futbolówka trafiła pod nogi Michała Kucharczyka. Ten spróbował szczęscia z dystansu. Tym razem niecelnie

4'

Z autu w pole karne Łukasz Broź. Piłki nie zdołał jednak odebrać Michał Kucharczyk.

3'

Z szybką akcją znowu pobiegło FC Botosani. Na posterunku jednak Łukasz Broź. Były obrońca Widzewa nie pozwolił dośrodkować w pole karne.

2'

Piłka po raz pierwszy trafiła na połowę gospodarzy. Szybko jednak trafiła pod nogi golkipera Rumunów.

1'

Ku zdziwieniu kibiców Legii, pierwsi do ataku rzucili się gospodarze. Dobra interwencja Michała Pazdana zatrzymała jednak ich ofensywne chęci.

1'

I rozpoczynamy. Już za 90 minut wszystko będzie wiadomo.

19:00

Mecz zaczynają Rumuni.

18:59

18:59

Losowanie stron zakończone. Teraz chwila dla fotoreporterów.

18:58

Sędziowie wyprowadzili już obie drużyny na murawę. Za chwilę rozpoczynamy

18:57

Legia zagra dzisiaj w dokładnie tym samym składzie co tydzień temu podczas gdy szkoleniowiec FC Botosani zdecydował się dokonać aż czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Czy nowi piłkarze zmienią obraz gry całej drużyny i tym razem sprawią więcej zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka?

18:55

Jak dotąd warszawska Legia z każdym kolejnym spotkaniem wygląda coraz lepiej. Rozpoczęła od słabo rozegranego Superpucharu z Lechem. Potem pierwsze spotkanie z FC Botosani. Mimo zadowolenia Henninga Berga, nie można powiedzieć, aby stołeczni piłkarze zagrali mecz życia. Dużo więcej optymizmu wyciągnąć można z niedzielnej wiktorii ze Śląskiem Wrocław. Tutaj już wszystko zaczęło grać. Nowi piłkarze wyraźnie zaczęli zgrywać się z drużyną, a ci, którzy w Warszawie byli już wcześniej, wyraźnie obudzili się z letniego letargu. Czy dzisiaj legioniści znowu zagrają lepiej i tym samym pokażą sceptycznie nastawionym kibicom, że słaba wiosenna forma już za nimi?

18:54

18:46

W rumuńskich Botoszanach panuje istnie wakacyjna atmosfera. Praktycznie bezchmurne niebo, palące słońce oraz wysoka temperatura dochodząca dzisiaj aż do 35 stopni to nie są warunki sprzyjające grze w piłkę. Czy nie przyzwyczajeni do tego legioniści zdołają pokonać przeciwności natury i pokonają przystosowanych do tej pogody, Rumunów?

18:02

Rezerwowi Botosani: Pleşca, Miron, Vașvari, Robertson, Martinus, Roman, Browne.

18:01

Rezerwowi Legii: Malarz, Lewczuk, Bereszyński, Masłowski, Żyro, Saganowski, Prijović.

18:01

Już o 19:00 rozpocznie się mecz rewanżowy 2. rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy rumuńskim FC Botosani i Legią Warszawa. W pierwszym spotkaniu wicemistrzowie Polski zwyciężyli 1:0 po golu Ondreja Dudy. Nie był to rezultat wymarzony, ale legioniści nie są w złej sytuacji. Liczymy na zwycięstwo piłkarzy Berga także w meczu rewanżowym i pewny awans do 3. rundy, w której rywalem będzie lepszy z pary Mladost Podgorica - FK Kukesi (pierwszy mecz: 1:0 dla Mladost).

16:57

Botosani - Legia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Udowodnić wysokie aspiracje

Po pierwszym meczu z FC Botosani warszawska Legia ma tylko skromną, jednobramkową zaliczkę. Wicemistrz Polski długo męczył się z ósmą drużyną ligi rumuńskiej i nie pozostawił dobrego wrażenia. Czy w rewanżu stołeczny zespół udowodni, że jego forma idzie w górę?