Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
0 : 0
Omonia NikozjaOmonia Nikozja
22:26

To był dobry mecz Jagiellonii, która grała lepiej od Omonii i miała zdecydowanie więcej szans na zwycięskiego gola. Piłka do bramki rywala jednak nie wpadła i na Cyprze obie drużyny zagrają od nowa. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec meczu!

95'

Uderzenie głową Madery mija bramkę Omonii! To by było na tyle...

94'

Uprzedzony w polu karnym Tarasovs! Jeszcze rzut rożny!

94'

Tuszyński wciąż opatrywany. Jaga kończy w dziesiątkę, ale ma kolejny rzut wolny.

94'

Jeszcze ucierpiał w tym starciu Tuszyński, ale to chyba nic poważnego.

94'

Tuszyński!!! Napastnik Jagiellonii dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale przegrał pojedynek z bramkarzem!

92'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dzalamidze znów źle wyszedł Panayi, ale przy strzale z dystansu Modelski nie trafił w piłkę!

91'

Żółta kartka dla Cristovao za niebezpieczne zagranie.

91'

Cztery minuty doliczone.

90'

Po dośrodkowaniu Tomasika piłka spadła na nogę Gajosa, ale ciężko to nazwać strzałem... Odbiła się i wyleciała poza linię końcową.

90'

Indywidualna akcja zakończona zablokowanym strzałem Sekulskiego przynosi Jagiellonii rzut rożny.

89'

Zmiana jeszcze w Omonii. Schodzi Assis, wchodzi Bebe.

85'

Po długiej piłce w pole karne Jagiellonii przy próbie oddania strzału głową nie trafił w futbolówkę Demetriou.

85'

Trzecia zmiana. Schodzi Vassiljev, wchodzi Sekulski.

83'

Znowu na spalonym Sheridan.

81'

Zmiana w Omonii. Demetriou za Fofanę.

81'

Ładnie poklepali Cypryjczycy na lewym skrzydle, ale po płaskim dośrodkowaniu przed bramkę w piłkę nie trafił Sheridan!

78'

Zła centra Vassiljeva z rzutu wolnego. Piłka poszybowała poza linię końcową.

77'

Świderski zmienia Frankowskiego.

76'

Żółta kartka też dla Tomasika.

76'

Brutalne wejście Runje w nogi Tuszyńskiego, ale tylko żółta kartka!

74'

Celnie uderzał z dystansu Economides, ale w środek bramki, łapie piłkę Drągowski!

71'

Tomasik dobrze przerwał groźną akcję Cypryjczyków prawym skrzydłem. Brawa dla byłego obrońcy Podbeskidzia.

70'

Na spalonym złapany Sheridan.

68'

Zbyt nisko dośrodkował teraz Vassiljev i Tarasovs na pierwszym słupku nie zdołał oddać strzału głową.

68'

Centra Vassiljeva zostaje wybita poza linię końcową. Jeszcze jeden rzut rożny.

67'

Dobre dośrodkowanie Vassiljeva z rzutu wolnego, ale jagiellończyków uprzedził jeden z obrońców gości! Korner.

66'

Kontratak Jagiellonii przerwany faulem Fofany na Tomasiku. Żółta kartka.

66'

Groźna akcja gości. Płaskie dośrodkowanie Sheridana dobrze przecina Madera.

64'

Zmiana w Omonii. Kirm za Schembriego.

63'

Długą piłkę z rzutu wolnego w pole karne autorstwa Vassiljeva pewnie łapie Panayi.

62'

Panayi wyszedł teraz poza pole karne i ochronił piłkę przed Tuszyńskim, ale został wepchnięty na bandy reklamowe. Krótkie spięcie wyjaśnia sędzia ze Szwecji.

58'

Niezła akcja Jagiellonii! Tuszyński zablokowany w polu karnym, a po chwili niecelnie z dystansu uderza Gajos!

56'

Tuszyński faulowany na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny, a po centrze Vassiljeva Runje doskonale uprzedził przed bramką graczy Jagiellonii.

55'

Prosta strata Vassiljeva w środku pola, ale atak Omonii przy niezorganizowanej defensywie Jagi kończy się fatalną wrzutką Schembriego.

54'

Dośrodkowanie Vassiljeva było minimalnie zbyt wysokie dla Tarasovsa.

54'

Ładna akcja dwójkowa Gajosa z Dzalamidze, ale centra Gruzina nie dociera przed bramkę. Po chwili Nika zdołał wywalczyć korner.

52'

Dobrze rozegrany rzut wolny przez Omonię. Runje starał się zgrać piłkę głową przed bramkę Drągowskiego, nie najlepiej wybijał ją Grzyb, a uderzenie z dystansu Economidesa było wyraźnie niecelne!

50'

Złe wybicie Grzyba z własnego pola karnego! Bez zastanowienia z 20 metrów uderza Fofana, ale płasko kopnięta piłka minęła bramkę Drągowskiego!

49'

Długa piłka od Madery w kierunku Tarasovsa, który został w polu karnym rywala, ale minimalnie za długa.

48'

Rzut wolny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Vassiljeva wybijają goście z Cypru.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:31

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Nie zapowiada się na jakiekolwiek zmiany.

45'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia jest lepsza od swojego rywala, ale kilku sytuacji z początku i końca pierwszych 45 minut podopiecznym Probierza się nie udało wykorzystać! Szkoda, ale wierzymy, że po przerwie coś w końcu wpadnie do bramki Omonii.

45'

Centrostrzał z rzutu wolnego Vassiljeva omal nie zaskoczył Panayiego! Cypryjczyk odbija piłkę!

45'

Kocioł w polu karnym Omonii! Po świetnej akcji Dzalamidze i jego dośrodkowaniu minął się z piłką bramkarz, Vassiljev został zablokowany, a Frankowski z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie!

46'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Vassiljev z rzutu wolnego uderza prosto w mur. Po chwili dośrodkowanie Modelskiego pewnie łapie Panayi.

43'

Economides sfaulował składającego się do strzału z 25 metrów Gajosa i to on ogląda pierwszą kartkę.

42'

Tym razem po centrze Cristovao dobrze ustawiony był Tarasovs, ale to goście wciąż mają piłkę.

41'

Niezbyt pewnie interweniował Drągowski po centrze Cristovao. Kolejny rzut rożny.

40'

Długie podanie do rozpędzonego Sheridana, a ten w walce z Maderą wywalczył rzut rożny.

38'

Assis chciał efektownie rozegrać akcję dwójkową, ale się przeliczył. W odpowiedzi Tuszyński wyszedł z kontratakiem, ale zbyt długo ją prowadził i powalony tuż przed szesnastką ją stracił.

37'

W groźnej kontrze Omonii piłki w ważnym momencie nie opanował Sheridan i akcja spaliła na panewce.

36'

Economides z dystansu uderza wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

35'

Sędzia upominał Sheridana kilkanaście minut temu, teraz upomina Tuszyńskiego, który również mógł zobaczyć kartkę za faul na Łobżanidze.

34'

33'

Omonia teraz wyraźnie cofnięta. Reaguje na to, co zrobi Jaga w ataku pozycyjnym, a ta się męczy.

31'

Po centrze Tomasika piłka na chwilę ugrzęzła w polu bramkowym Omonii, ale znowu najczujniej zachowali się defensorzy gości.

31'

Vassiljev zdażył do piłki i dośrodkował ją przed linią końcową. Cristovao musiał wybić ją na korner.

30'

Jaga po dobrym początku zaczyna się trochę gubić pod pressingiem Omonii.

27'

Po stracie Gajosa kontrę Omonii wyprowadzał Goulon, ale zabrakło w niej przyspieszenia i gospodarze zdążyli ją zastopować.

26'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Vassiljeva dobrze wybijają z pola karnego Cypryjczycy.

24'

Sheridan brzydko potraktował Tomasika, ale sędzia go tylko upomina.

23'

Romańczuk jednak sam opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Vassiljev.

22'

Koniec meczu dla Romańczuka. Potrzebne nosze, a za chwilę zmieni go Konstantin Vassiljev.

21'

Groźnie pod bramką Jagiellonii! Po centrze z prawego skrzydła Schembri wycofał piłkę przed szesnastkę, skąd uderzał Assis, ale nad poprzeczką!

19'

Stały fragment gry dla Omonii i długa piłka w pole karne, ale wybronili się w tej sytuacji gospodarze.

19'

Płaska wrzutka Sheridana z lewego skrzydła nie przyniosła zagrożenia w polu karnym Jagiellonii.

18'

Romańczuk wrócił na plac gry, ale nie wygląda najlepiej. Zobaczymy czy będzie w stanie grać dalej.

17'

Po dosrodkowaniu Frankowskiego jeden z Cypryjczyków zagrał piłkę ręką! Cała Jagiellonia protestuje, ale karnego nie ma!

15'

Problem ze zdrowiem chyba Tarasa Romańczuka. Może być potrzebna zmiana.

15'

Szybka akcja Jagiellonii! Najpierw niecelnie dośrodkował Frankowski, a następnie centrę Dzalamidze wybił Runje!

13'

Centra Dzalamidze z narożnika boiska przedostała się w pole karne, ale tam żaden z jagiellończyków nie zdołał oddać strzału.

12'

Płaskie dośrodkowanie Frankowskiego wybija Łobżanidze poza linię końcową. Rzut rożny.

11'

W kontrze Omonii Goulon zbyt mocno zagrywał do rozpędzonego Assisa. Strata.

9'

Omonia też próbuje atakować, ale dotychczas Jagiellonia w defensywie spisuje się przyzwoicie.

9'

8'

Gajos! Płaski strzał z 20 metrów pomocnika Jagiellonii minimalnie minął bramkę Omonii!

7'

To spotkanie od początku jest bardzo ciekawe. Tempo jest wysokie i ju,ż kilka sytuacji.

5'

Odpowiedź Omonii. Bardzo mizerny strzał z narożnika pola karnego Sheridana świetnie łapie Drągowski!

4'

Kolejna szansa! Gajos spod linii końcowej świetnie dograł w pole karne do Frankowskiego, ale ten słabszą, lewą nogą uderzył ponad poprzeczką!

3'

Błyskjawiczna kontra Jagiellonii przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu Dzalamidze uderza Madera, ale za lekko, by pokonać bramkarza!

1'

W 15. sekundzie pierwsza szansa dla Jagiellonii! Tuszyński celnie zagrał na 16. metr do Romańczuka, ale ten uderzył bardzo niedokładnie!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Naprzód Jagiellonio! Naprzód Śląsku! Naprzód Legio!

20:28

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

20:26

20:25

20:13

Sędzią tego spotkania będzie Szwed Bojan Pandżić, jego asystentami będą Stefan Hallberg i Joakim Flink. Sędzią technicznym będzie z kolei Johan Hamlin ze Szwecji. Delegatem na to spotkanie będzie Łotysz Jevgenijs Milevskis, a obserwatorem sędziów Włoch Mateo Trefoloni.

20:09

- To będzie bardzo ciekawy mecz pomiędzy dwoma bardzo dobrymi drużynami. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o Jagiellonii, mamy sporo informacji na jej temat. Wiemy, że stadion w Białymstoku będzie pełen kibiców Jagiellonii, ale my to lubimy. Grać na takim stadionie to dla nas przyjemność. Na tym polega piłka nożna - przyznawał z kolei szkoleniowiec gości Kostas Kaiafas.

20:09

- Omonia pokazuje, co to jest przygotowanie się do europejskich rozgrywek. Przyjechali do nas dwa dni wcześniej, chcieli nas zaskoczyć i nie podawać, gdzie trenują, ale to im się nie udało. Jesteśmy przygotowani. Jeden z bardzo znanych trenerów pomagał rozpracowywać nasz zespół. Witamy w piekle, bo takie zrobią nasi kibice. Omonia przebija nas finansowo i pod względem doświadczenia w europejskich pucharach. Wszyscy śmieją się z cypryjskiej ligi, a trzech najlepszych graczy tam pojechało i nikt nie był w stanie zapłacić Piątkowskiemu, Astizowi i Stiliciowi takich pieniędzy, jak APOEL - mówił przed tym meczem trener Jagiellonii, Michał Probierz.

20:04

Rezerwowi Omonia: Antonis Georgallides, Luciano Bebe, Jackson Mendy, Andraz Kirm, Marios Demetriou, Onisiforos Roushias, Gerosimos Fylaktou.

20:03

Rezerwowi Jagiellonia: Krzysztof Baran, Michał Pawlik, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak, Łukasz Sekulski, Karol Świderski.

20:02

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jagiellonia jednak bez Mackiewicza, ale za to z Gajosem. Obaj zmagali się w ostatnich dniach z kontuzjami kostki.

20:02

19:55

Gra z Omonią jest dla Jagiellonii o tyle korzystna, że w jutrzejszym losowaniu trzeciej rundy para Jaga/Omonia będzie rozstawiona. To pozwoli w razie awansu mieć realne szanse na walkę o czwartą rundę eliminacji, ostatnią przed fazą grupową.

19:44

Poniżej prezentujemy naszą zapowiedź tego pojedynku. Obie drużyny, zarówno Jagiellonia, jak i Omonia, musiały rywalizować w pierwszej rundzie eliminacji. Jaga rozbiła w dwumeczu Kruoję Pokroje aż 9:0, z kolei Omonia męczyła się niemiłosiernie z gruzińskim Dinamo Tbilisi, ale ostatecznie po porażce na wyjeździe 0:1 udało się jej zwyciężyć u siebie 2:0.

19:38

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Omonią Nikozja.

11:45

Jagiellonia - Omonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Młodość kontra doświadczenie

Tydzień po rozbiciu litewskiego słabeusza Kruoji Pokroje, Jagiellonia Białystok rozpocznie w czwartek rywalizację w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Tym razem białostoczan czeka zdecydowanie trudniejszy przeciwnik. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku zmierzą się oni z Omonią Nikozja.

Jagiellonia Białystok - Kruoja Pakruojis 8:0 (ZDJĘCIA)