Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
0 : 0
IFK GoeteborgIFK Goeteborg
22:19

Śląsk lepszy w I połowie, w II opadł z sił i lepsze wrażenie robili Szwedzi. Nie ma co się jednak oszukiwać: IFK jest do przejścia. Technicznie bez rewelacji, przyciśnięci popełniają błędy. Za tydzień wszystko może się zdarzyć. Z Wrocławia dziękuje Maciek Jakubski.

93'

Koniec. Szwedzi przyjechali po bezbramkowy remis i swoje osiągnęli.

93'

Grajciar z wolnego w róg bramki IFK, ale bramkarz broni!

93'

Ostatnia okazja dla WKS. Wolny z ok. 30 metrów.

90'

Hiszpańskiego sędziego znowu poniosła fantazja. Odgwizdał faul Flavio, a była doskonała okazja do kontry.

87'

Jonsson za Rogne.

87'

Gracze IFK nawet nie idą do rzutów rożnych. W pole karne idzie trzech, reszta zostaje na swojej połowie.

86'

Vibe zablokowany przez Pawelca.

84'

Dobra, mocna wrzutka Dudu, ale Bila mija się z piłką.

82'

Dudu prawie zaskoczył bramkarza gości ostrym dośrodkowaniem. Na jego szczęście, tylko boczna siatka.

80'

Pich za wysoko do Flavio.

80'

I Engvall za Bomana.

79'

Podwójna zmiana u Szwedów. Rieks za Smedberga-Dalence.

78'

Flavio za Kiełba.

78'

Pawełek świetnie broni strzał Ankersena z dystansu.

77'

Szwedzi od kilku minut grają na czas...

77'

Dobra kontra Śląska, ale Kiełb dał się wypchnąć do boku.

74'

Zaraz wejdzie Flavio.

73'

Po rzucie rożnym klatką piersiową strzela Bjarsmyr, tuż obok słupka.

72'

CUDOWNE UDERZENIA PICHA, który nawinął obrońcę i strzelił w okienko bramki IFK, ale Alvbage obronił.

70'

Ponownie Vibe, tym razem bardzo niecelnie.

70'

W drugiej połowie Śląsk gra słabiej, bez koncepcji, pozwala na dużo więcej Szwedom.

68'

Bila za Hateleya.

67'

Vibe! Bardzo blisko bramki po strzale zza pola karnego.

67'

BILIŃSKI!!! Za 2 min na boisku!

66'

Przy dużej bierności Dudu groźnie dośrodkowuje Boman, ale nikt nie przecina tego dośrodkowania.

65'

Śląsk ponownie blisko. Najpierw po wrzutce Grajciara, po chwili po dobitce Picha. Wszystko ląduje w nogach obrońców.

64'

61'

Gecov za Kokoszkę.

60'

Grajciar mija się z piłką w polu karnym. Było bardzo blisko.

60'

Za chwilę wejdzie Gecov.

58'

Na boisku od kilku minut przewaga Szwedów, na trybunach race i nie widać połowy boiska.

54'

Frekwencja w dniu dzisiejszym 17 tysięcy.

54'

51'

Strzał Ankersena, choć bardziej kiks.

47'

Dobre podanie Picha do Kiełba, ale bramkarz IFK interweniuje za polem karnym.

46'

Zaczyna IFK.

21:28

Śląsk już na murawie.

21:16

Krótko: Śląsk bez napastnika, choć z sytuacjami. IFK ekipa cofniętych drwali ze słabym bramkarzem i walącym po kosmosie Vibe.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowo.

45'

Boczny gwiżdże za każdym razem, gdy rękę podniosą obrońcy. Także teraz, po akcji Picha.

45'

Ależ okazja dla Śląska! Wrzutka Grajciara zaplątuje się gdzieś pod nogami zawodników, próbuje strzelać Kiełb, potem Celeban, ale wszystko przerywa boczny sędzia, który trzeci raz gwiżdże spalonego, za przeproszeniem, z dupy.

42'

Hiszpański sędzia gwiżdże rzeczy, których nie powinien. Tak, hiszpańscy sędziowie są bardzo słabi.

41'

Boman urwał się Celebanowi, ale strzelił po długim rogu niecelnie.

40'

HOŁOTA! Świetnie piłkę dośrodkował Dudu, ale pomocnik wrocławian źle strzelił głową.

39'

Jest 37. minuta. Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak gra lider ligi szwedzkiej, to jak Podbeskidzie, tylko gorzej.

37'

Zieliński złym przyjęciem spartolił dobrą piłkę od Hateleya.

36'

Znowu Vibe. Na podwórku po takim strzale koledzy śmialiby się ze mnie przez tydzień.

35'

Kiełb ukarany kartką za ostry faul.

34'

Kokoszka zgrywa głową do Kiełba, ale bramkarz gości szybszy.

34'

Grajciar prawie pokonał Alvbage! Niepewny od początku bramkarz z trudem wybił na róg strzał z 40 metrów.

32'

Wrzutki na szwedzkie drzewa, to nie jest dobry pomysł. Są za wysokie.

32'

Strzela Vibe. Jeśli to król strzelców tamtejszej ligi, to może ja bym tam się postarał o angaż? Pewnie potrafię kopnąć bliżej bramki niż w chorągiewkę rożnego.

30'

Celeban ładnie blokuje Bomana w polu karnym.

28'

Kiełb ładnie zakręcił obrońcami w polu karnym, ale trafił w obrońcę.

25'

Śląsk jest zwyczajnie lepszy technicznie, taktycznie, ale nie ma napastnika. Szwedzi niczym nie imponują.

24'

Blisko! Z rzutu rożnego dośrodkowuje Grajciar, z piłką minimalnie mija się Kiełb, a dobitka Picha trafia w nogi obrońców!

22'

Wreszcie Grajciar dobrze wrzucił mocno piłkę w pole karny, ale Pich o jakieś pół metra za niski...

20'

Sędziowie zdaje się już po raz drugi pomylili się na korzyść Szwedów. Tym razem spalony Picha.

19'

IFK przyjechało tu po wynik bezbramkowy, a Śląsk nie ma póki co atutów w ofensywie.

17'

15'

Kontra Śląska, ale Pich powstrzymany przez Svenssona.

12'

Piękny wślizg Hołoty w środku pola, ale Grajciar wprost w ręce bramkarza IFK.

10'

Kolejne niecelne podanie Grajciara i strata. Która to już?

9'

W pierwszych minutach fatalnie gra Grajciar.

8'

Rzut rożny dla Szwedów. Pierwszy.

6'

Dośrodkowanie Grajciara, ale Hołota nie sięga piłki.

5'

Jednak Kokoszka gra za Hołotą i Hateleyem. Dziwne ustawienie Śląska.

4'

Pierwszy strzał gospodarzy. Hateley uderza z dystansu, niezbyt mocno, ale i tak Alvbage wypuszcza piłkę z rąk.

4'

Pierwsza groźna akcja gości i Lasse Vibe strzela z ostrego kąta wprost w Pawełka.

1'

Błąd Szwedów i Kiełb był bliski minięcia ostatniego obrońcy.

1'

Kiełb do Picha i gramy!

20:28

Obie drużyny na murawie. Zabawna sytuacja: trener Lennartsson najpierw przywitał się z trenerem Pawłowskim, a potem długo ściskał rękę lekarza wrocławskiego klubu.

20:26

Garstka Szwedów całkiem fajnie się bawi, choć jest skutecznie zagłuszana. Wcześniej kibice IFK bawili się we wrocławskim Rynku.

20:17

Mecz się jeszcze nie zaczął, a trybuny skandują "Kamil Biliński" ;)

20:10

20:07

Ławka IFK: Sandberg, Rieks, Jonsson, Engvall, Johansson, Pettersson, Nordstrom.

20:06

Ławka Śląska: Wrąbel, Ostrowski, Gecov, Biliński, Bartkowiak, Flavio i Dankowski.

20:05

Kamil Biliński i Marcel Gecov zaczną na ławce. Trener Pawłowski zdecydował się na skład bardzo defensywny, bo na ławce siedzi także Flavio.

20:04

Śląsk zgłosił do gry w II rundzie aż trzech nowych zawodników, ale z nowych zagra od pierwszej minuty stary-nowy Adam Kokoszka.

20:03

Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za 25 minut mecz II rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Śląsk zmierzy się z IFK Goeteborg.

11:47

Śląsk Wrocław - IFK Goeteborg LIVE!

Pawłowski znowu pokona Szwedów, czy Goeteborg zagra swoje?

Goeteborg to drugie co do wielkości miasto w Szwecji. Znane z melodyjnego death metalu i IFK Goeteborg. Lista sukcesów klubu piłkarskiego jest imponująca. Składa się na nią 18 zwycięstw w lidze, 7 wygranych w krajowym pucharze i zdobycie dwukrotnie Pucharu UEFA. W latach 80-tych i 90-tych ubiegłego stulecia byli bez dwóch zdań drużyną eksportową Szwecji. Dziś idzie im trochę gorzej, ale i tak są faworytem spotkania ze Śląskiem.