MKS KluczborkMKS Kluczbork
12:00

14:13

SPROSTOWANIE

W związku z informacją zamieszczoną w relacji meczu Dolcan Ząbki - MKS Kluczbork z dn. 14 listopada 2015 r. wyjaśniam, co następuje:

Nieprawdą było stwierdzenie, że autorem wypowiedzi "U nas kiełbasa lepsza niż mecz" jest rzecznik prasowy Dolcanu Ząbku, p. Dariusz Dudkiewicz. W rzeczywistości chodziło o zajadającego kibica. Powyższy cytat był ironicznym komentarzem jednego z dziennikarzy obecnych na trybunie prasowej dot. pierwszej połowy i został omyłkowo przeze mnie podpięty do relacji wraz niefortunnym stwierdzeniem, jakoby jego autorem był p. Dariusz Dudkiewicz.

Przepraszam p. Dariusza Dudkiewicza za pomyłkę, która wprowadziła
w błąd i spowodowała zamieszanie.

Tomasz Górski / Ekstraklasa.net

18:51

Drugie trzy kwadranse były trochę lepsze, ale nie wpłynęło to na zmianę wyniku. Obie strony miały dogodne okazje by przechylić szalę na swoją korzyść. Zabrakło dokładności i skuteczności.

Z Dolcan Arena żegna Tomasz Górski.

94'

Koniec meczu. Grający w "dziewiątkę" Dolcan zremisował 1:1 z MKS Kluczborkiem po golach w pierwszej połowie.

93'

Szymon Matuszek fauluje i dostaje żółtą kartkę! To jego druga i schodzi trochę wcześniej do szatni przez czerwoną!

92'

Daniel Feruga fatalnie zagrał do Damiana Świerblewskiego. Grzegorz Wnuk zwlekał z wybiciem i dostaje żółtą kartkę

90'

Ktoś ucieszy się z piłki wykopanej przez Piotra Petasza - poleciała wysoko nad piłkołapem, a to jest 5 metrów.

90'

Daniel Gołębiewski faulowany 30 metrów od bramki gości. Sędzia zaś dolicza trzy minuty.

89'

Damian Gołębiewski melduje się na murawie. Zastępuje Atonio Calderona.

88'

Michał Kojder nie nagrał się w dzisiejszym meczu. Zmienił go Szymon Sobczak.

86'

Damian Jakubik wjechał z "biodra" Marcina Tomaszewskiego. Żółta kartka

86'

Tym razem strzał Marcina Nowackiego nie zaskoczył Macieja Humerskiego.

85'

Szymon Matuszek upomniany żółtą kartką. W sumie nie wiadomo za co - na pewno był faulowany.

84'

Grzegorz Wnuk broni anemiczny strzał Damiana Świerblewskiego zza pola karnego.

83'

To mogła być piłka meczowa dla... gości! Niepewne zachowanie Macieja Humerskiego, który nie wiedział czy wyjść do piłki. Dopadł do niej Marcin Nowacki, lecz jego strzał został podsumowany jękiem zawodu - uderzył 3 metry nad poprzeczką!

81'

Rafał Włodarczyk na murawie. Schodzi Aleksander Jagiełło.

80'

Paweł Tarnowski nie opanował górnej piłki zagranej przez Macieja Humerskiego. Aut dla gości.

79'

Zmiana w Dolcanie. Damian Świerblewski wchodzi za zmęczonego Marcina Krzywickiego.

78'

Piotr Klepczarek trafił łokciem Michała Kojdera! Przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Czerwona kartka dla kapitana Dolcanu!

76'

Owacje grupki kibiców po każdym podaniu kierowanym do Macieja Humerskiego.

76'

Marcin Tomaszewski zmienia Roberta Brzęczka.

75'

Strzał Piotra Petasza z lewej strony z cyklu "kontry nie będzie".

73'

Dolcan pracuje na notę Grzegorza Wnuka. Najpierw Paweł Tarnowski zagrał piętką do Damiana Jakubika, który za bardzo wbiegł w pole karne i z ostrego kąta nie miał jak uderzyć. Po chwili Paweł Tarnowski zagrał na wprost bramki do Marcina Krzywickiego, którego strzał "raboną" został zablokowany.

71'

Ta kontra kluczborczan mogła okazać się zabójcza! Kamil Nitkiewicz poholował piłkę przez 30 metrów i zagrał na prawo do Michała Kojdera. Jego strzał zablokował wślizgiem Szymon Sawala!

69'

Marcin Krzywicki strzela z woleja i Grzegorz Wnuk instynktownie broni! Kapitalny strzał i jeszcze lepsza obrona!

68'

Rzut rożny dla Dolcanu. Strzał głową jednego z ząbczan był daleki od ideału. Grzegorz Wnuk z bramki.

66'

Grzegorz Wnuk broni strzał głową Szymona Matuszka. Pomocnik Dolcanu był jeszcze na spalonym.

65'

Marcin Krzywicki zwlekał z jakimkolwiek zagraniem. Mógł podać lub strzelać. Poholował piłkę i zagrał w stronę lewego narożnika pola karnego gości do Aleksandra Jagiełły, którego centrę przemilczę.

63'

Marcin Krzywicki padł w polu karnym gości, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

62'

Niepotrzebna zabawa Piotra Klepczarka z piłka na własnej połowie. Wygarnął mu ją Kamil Nitkiewicz, ale kapitan gospodarzy zdołał uratować się wybiciem na aut.

60'

Daniel Feruga skoszony przez rywala. Po chwili Aleksander Jagiełło nie zrozumiał się z Piotrem Petaszem i ciekawie zapowiadająca się akcja Dolcanu spaliła na panewce.

59'

59'

Antonio Calderon chciał wkręcić bezpośrednio z rzutu rożnego! Trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

58'

Marcin Krzywicki dostał idealną dla siebie piłkę z lewego skrzydła. Grzegorz Wnuk zdołał ją złapać na linii bramkowej, ale uciekła mu poza boisko. Rzut rożny!

57'

Zakotłowało się w polu karnym po centrze. Ostatecznie Grzegorz Wnuk wznawia grę z "piątki".

56'

Szymon Matuszek strzelił z dystansu. Piłka po "obcierce" wyszła na rzut rożny.

55'

Prostopadłe podanie w pola karne adresowane do Damian Jakubika. Ten trochę za późno wystartował i wślizgiem chciał zagrać przed bramkę. Trafił w boczną siatkę.

54'

Atak Dolcanu lewą flanką nie przynosi zagrożenia. Zagranie na wolne pole do Michała Kojdera, który został sfaulowany na wysokości linii środkowej. Animusz z początkowych minut już znacznie opadł.

52'

Nieporozumienie na linii Paweł Tarnowski-Damian Jakubik. Piłka wyszła poza linię koncową - goście wznawiają z "piątki".

49'

Antonio Calderon huknął z dystansu i poprzeczka ratuje Grzegorza Wnuka przed wyciąganiem jej z siatki!

48'

Akcja Dolcanu przynosi trzeci rożny w tym spotkaniu (2:1 dla gospodarzy). Dośrodkowanie na dalszy słupek do Marcina Krzywickiego, który uderzył z woleja wzdłuż linii piątego metra. Nikt nie skierował piłki do siatki!

47'

Z wysokiego "C" zaczęli goście, którzy próbują atakować lewą stroną. Bezskutecznie.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

17:53

Wracając do głównego wydarzenia na Dolcan Arena, pierwsze trzy kwadranse nie stały na wysokim poziomie. Dominowała wyspiarska gra z dalekimi podaniami na napastników. Potem Dolcan próbował grać technicznie, ale ciężko było przebić się przez 5-6 zawodników MKS-u stojących tuż przed linią 16. metra. Niespodziewanie jednak to goście wyszli na prowadzenie po ładnym uderzeniu Marcina Nowackiego z rzutu wolnego. Szybko wyrównał z rzutu karnego Antonio Calderon. Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

17:50

Miła uroczystość w przerwie - zespół UKS Ząbkovia Ząbki dziewcząt do lat 11 wygrały Puchar Premiera RP. Wyszły w asyście trenera, burmistrza |Ząbek i prezesa Dolcanu z okazałym pucharem za ten turniej

46'

Adam Orłowicz nie opanował prostego podania na prawej stronie. Dolcan wznowił grę z autu i sędzia kończy połowę. Dolcan remisuje z MKS-em Kluczbork po golach Marcina Nowackiego z rzutu wolnego i Antonio Calderona z rzutu karnego.

45'

Dominik Sulikowski dolicza jedną minutę do pierwszej odsłony.

44'

Antonio Calderon przechwycił piłkę w środku pola do Aleksandra Jagiełły. Uprzedził go Bartosz Brodziński. Po chwili Rafał Niziołek strzałem z dalszej odległości przenosi piłkę nad bramką Macieja Humerskiego.

42'

Marcin Krzywicki wywalczył rzut rożny. Dobra centra z narożnika Pawła Tarnowskiego spada idealnie na głowę... Adama Orłowicza.

41'

Kontra MKS-u i w polu karnym gospodarzy pada Michał Kojder. Sędzia nie widział znamion faulu Piotra Klepczarka.

38'

Strzelona bramka dodała skrzydeł Antonio Calderonowi. Ten zdecydował się na strzał zza pola karnego i trafił w lewy górny róg... tablicy wyników.

37'

Akcja Dolcanu prawą stroną. Aleksander Jagiełło tak podał do Damiana Jakubika, że nawet Usain Bolt nie dobiegłby do piłki.

36'

Szymon Sawala o mały włos nie stracił piłkę w linii środkowej. Bliski przechwytu był Piotr Kasperkiewicz. Ten jednak został nabity i aut dla gospodarzy.

35'

Wymuszona zmiana w MKS-ie Kluczbork. Trzymając się za bok opuszcza murawę Maciej Kowalczyk. Zmienia go Michał Kojder

33'

Efektowna "jedenastka" wykonana przez Hiszpana. Bramkarz rzucił się w swoją prawą stronę, a półgórna piłka poszła w środek bramki.

33'

REMIS, 'PANENKA" ANTONIO CALDERONA!!!

32'

Aleksander Jagiełło zagrał w pole karne do zawodnika Dolcanu, który został skoszony przez obrońcę MKS-u. Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

30'

Marcin Krzywicki zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Pawła Tarnowskiego. Ten minął się z piłką stojąc 2-3 metry przed bramką gości!

29'

Dobre, choć wydawało się lekkie, uderzenie nad murem zaskoczyło Macieja Humerskiego. Piłka opadła przed bramkarzem Dolcanu i turlając się pod pachą wpadła do siaki.

29'

GOL, MARCIN NOWACKI!!!

27'

Składna akcja MKS-u prawą strona i Maciej Kowalczyk pada 25. metrów od bramki Macieja Humerskiego po faulu Piotra Petasza. Może być groźnie.

25'

Maciej Humerski łapie piłkę po centrze z rzutu wolnego. Szybko zaczął kontrę Dolcanu, którą zmarnował Marcin Krzywicki niedokładnym podaniem w polu karnym gości.

23'

Szybko wznowiona gra. Dolcan próbował przebić się przez biało-niebieski mur, ale bezskutecznie. Pressing Marcina Krzywickiego pozwolił wywalczyć piłkę na 25-30. metrze od bramki Grzegorza Wnuka, ale nic z tego potem nie wyszło.

22'

Aleksander Jagiełło staranował jednego z zawodników gości poza boiskiem. Krótka przerwa w grze.

20'

Grzegorz Wnuk paruje strzał Antonio Calderona do boku. Kilka centymetrów w lewo i byłby ładny gol z dystansu.

20'

19'

Robert Brzęczek nie dał sobie rady z Piotrem Klepczarkiem, który pozwolił piłce opuścić murawę uniemożliwiając rywalowi w jej przyjęciu. Maciej Humerski z "piątki".

17'

Daniel Feruga skoszony przez Piotra Kasperkiewicza na prawej stronie jak trawa na wiosnę. Głośne "ała" ze strony gracza Dolcanu.

16'

Bartosz Brodziński uprzedził szarżującego Aleksandra Jagiełłę, który pędził do bezpańskiej piłki na skraju pola karnego gości.

15'

Szymon Sawala chciał zagrać w "uliczkę" do Pawła Tarnowskiego. Przesadził z mocą i piłka w posiadaniu Grzegorza Wnuka.

13'

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

13'

Ponownie bramkarz MKS-u w roli głównej! W efektownym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Pawła Tarnowskiego!

12'

Paweł Tarnowski złamał akcję z lewego skrzydła i podał do wbiegającego w "16" Daniela Ferugę. Ten wystawił ją Marcinowi Krzywickiego, którego anemiczne uderzenie w stronę dalszego słupka bez trudu obronił Grzegorz Wnuk.

11'

Sebastian Deja strzelił z dystansu z serii 'kontry nie będzie". Maciej Humerski od bramki.

9'

Grzegorz Wnuk lekko pomylił się w obliczeniach przy dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły z prawej strony. Zdołał jednak trącić ją w taki sposób, że nie dopadł do niej czyhający Marcin Krzywicki.

8'

"Klepka" Macieja Kowalczyka z Robertem Brzęczkiem na lewej stronie zastopowana przez Piotra Klepczarka za linią środkową.

6'

Robert Brzęczek zaatakował wślizgiem piłkę, która turlała się do Macieja Humerskiego. Póki co obie strony bez klarownej sytuacji. Dominuje gra w środku pola z elementami długich, niecelnych podań do napastników.

4'

Szymon Sawala chciał prostopadłym podaniem uruchomić Marcina Krzywickiego, ale piłkę "przeciął"Paweł Gierak.

3'

Podanie z pominięciem drugiej linii do Pawła Tarnowskiego w pole karne gości okazało się za mocne. Grzegorz Wnuk chwyta piłkę.

2'

Bardzo niedokładne zagranie w stronę Macieja Kowalczyka. Ostatecznie Maciej Humerski wznawia grę z "piątki".

1'

Akcja Dolcanu lewą stroną i centra w pole karne. Górą obrona MKS-u, która wybija piłkę.

0'

Gwizdek sędziego i Dolcan zaczyna ze środka!

16:58

Rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy.

16:57

Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz MKS gra

swoją obecność w sektorze gości zaznaczyło 8 kluczborczan.

16:55

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Dolcan na zielono-czarno, MKS Kluczbork na biało-niebiesko!

16:50

Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Jest ponad 500 widzów. W drugiej połowie dowiemy się ile wskazały ząbkowskie kołowrotki.

16:44

Obie drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Aż trzy potyczki kończyły się remisami 1:1. Jedno zwycięstwo jest po stronie dzisiejszych gospodarzy, którzy wygrali 2:0.

16:41

Trybuna Dolcan Arena powoli zapełnia się kibicami i dziennikarzami. Dla Dolcanu to czwarte spotkanie u siebie, a trzecie ze sztucznym oświetleniem. Najpierw był bezbramkowy remis przy inicjacji świateł, potem porażka 0:1 w Derbach Mazowsza z Wisłą Płock. Z kolei dwa tygodnie, o 14, Dolcan rozbił 4:1 Zagłębie Sosnowiec.

Goście z kolei ponieśli ostatnio dwie porażki - w Olsztynie z przeżywającym problemy Stomilem (0:1) i u siebie z Chojniczanką (1:3).

16:38

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Konrad Kryczka: Dolcan - MKS LIVE! Krzywicki znów ustrzeli dublet?.

16:35

Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Mateusz Kryczka, Kamil Wiktorski, Rafał Włodarczyk, Michał Bajdur, Damian Kądzior, Damian Świerblewski, Daniel Gołębiewski.

16:32

Rezerwowi MKS-u Kluczbork: Oskar Pogorzelec, Łukasz Uszalewski, Piotr Giel, Szymon Sobczak, Marcin Tomaszewski, Radosław Kursa, Michał Kojder.

16:30

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. W ekipie gospodarzy mamy dwie niespodzianki w postaci obecności Macieja Humerskiego między słupkami (za Mateusza Kryczkę) i Aleksandra Jagiełły.