0 : 1
Miedź LegnicaMiedź Legnica
16:56

93'

Koniec meczu. Miedź Legnica rzutem na taśmę w ostatniej akcji meczu pokonuje Stomil Olsztyn 1:0. Za spędzony wspólnie czas z Ekstraklasa.net dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

93'

GOOOOOOOOOOOL! W ostatniej akcji meczu zwycięstwo Miedzi Legnica zapewnia Tomasz Miedzierski.

90'

Za brutalny faul w końcówce spotkania ukarany Grzegorz Lech. To pierwsza kara w Stomilu Olsztyn w tym meczu.

90'

Arbiter Piotr Idzik dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu spotkania.

89'

Rafał Remisz ścięty równo z murawą. Z rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

87'

Widać, że zawodnikom obu ekip bardziej już zależy, aby dograć to spotkanie do końca z czystym kontem. Seria bardzo niecelnych podań zarówno w Stomilu, jak i w Miedzi.

81'

Uderzeniem piłki głową próbował zaskoczyć bramkarza Dawid Szymonowicz. Niestety piłkarz Stomilu oddał niecelny strzał obok bramki.

80'

Potok niecenzuralnych słów pada teraz z trybun w stronę trenera gości Ryszarda Tarasiewicza. Kompromitujące zachowanie olsztyńskich kibiców.

78'

Karol Żwir po raz kolejny prezentuje nie najlepszą dyspozycję w tym sezonie. Zmarnował doskonałą sytuację po podaniu Grzegorza Lecha w szesnastce gości, oddając niecelny strzał obok bramki Smuga.

73'

Boisko opuszcza Łukasz Garguła, a na placu gry w składzie Miedzi Legnica melduje się Marek Gancarczyk.

72'

Zmiana w zespole Stomilu Olsztyn. Boisko opuszcza Irakli Meschia, a w jego miejsce kibice witają Karola Żwira.

68'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Za Bartosza Ślusarskiego na placu gry pojawia się Tadas Labukas.

67'

Miedź Legnica zdobywa gola... lecz sędzia boczny sygnalizuje pozycję spaloną jednego z zawodników gości. Ze stałego fragmentu rozpocznie Piotr Skiba.

62'

Tomasz Wełna po uderzeniu futbolówki głową trafia w poprzeczkę! Po tej sytuacji trybuny na stadionie ożywiły publiczność, którą widowisko zaczęło nużyć.

61'

Żółta kartka dla Tomasza Midzierkiego. To już trzecia kara dla zawodników Miedzi w tym meczu.

59'

Służby medyczne obu klubów muszą interweniować. Doszło do nieprzyjemnego zderzenia dwóch zawodników przy bocznej linii boiska.

59'

58'

Z linii pola karnego próbował uderzać Wojciech Łobodziński. Strzał byłego reprezentanta kraju został zablokowany. Z rzutu rożnego rozpoczną goście.

55'

Kolejna żółta kartka w zespole gości. Ukarany nią został Bartosz Telichowski.

53'

Fenomenalna obrona Piotra Skiby! Z prawego skrzydła dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy posłał Wojciech Łobodziński. Piłka świetne została zacentrowana na głowę Bartosza Ślusarskiego i gdy wydawało się, że będzie gol, bramkarz biało-niebieskich fantastycznie interweniował łapiąc piłkę.

53'

Gospodarze zepchnięci do obrony. Można dostrzec, że trener Tarasiewicz zdołał zmotywować swoich zawodników na drugą połowę. Piłkarze Miedzi wyszli po przerwie bardziej ambitnie do atakowania bramki rywali.

48'

Rzut wolny z 35 metrów dla Miedzi. Po dośrodkowaniu w pole karne, gospodarze wybijają piłkę na korner. Zatem przyjezdni mają kolejną sytuację zaraz po przerwie.

45'

Łukasz Garguła i Bartosz Ślusarski rozpoczynają drugą partię. W Olsztynie zapadł już mrok, a piłkarze mecz będą kontynuowali przy obfitym deszczu.

16:00

Na murawie pojawiają się obie jedenastki. Już za chwilę rozpoczniemy druga połowę starcia w Olsztynie pomiędzy miejscowym Stomilem a Miedzią Legnica.

15:55

15:49

Do przerwy Stomil Olsztyn bezbramkowo remisuje na własnym stadionie z Miedzią Legnicą. Póki co nie byliśmy świadkami wielkiego widowiska. Oba zespoły nie kreują zbyt wielu sytuacji, aby objąć w tym meczu prowadzenie, przez co atmosfera na trybunach jest bardzo senna. Zapraszamy po krótkiej przerwie!

45'

Koniec pierwszej połowy. Arbiter Piotr Idzik nie doliczył ani jednej minuty.

43'

Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Irakliego Meschii. Dośrodkowanie Gruzina wyłapuje golkiper z Legnicy.

38'

Przestało padać, lecz zaczęło... wiać. Silny wiatr przewrócił już kilka band reklamowych, co wywołało spore ożywienie wśród publiczności zgromadzonej na stadionie.

38'

Zespół Miedzi zepchnięty na własną połowę. Gospodarze dzięki atakom przeprowadzanymi skrzydłami chcą jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie.

34'

Warunki atmosferyczne w Olsztynie z minuty na minutę pogarszają się. 10 minut przed końcem pierwszej połowy zaczął padać deszcz.

31'

Uderzenie Rafała Kujawy z rzutu wolnego mija o dobry metr bramkę gości. Piłkę do gry wyprowadzi Dawid Smug.

30'

Pierwsza kara w tym meczu. Żółtym kartonikiem ukarany Marcos Garcia za nieczyste wejście w nogi Janusza Bucholca.

27'

Kapitalny rajd w wykonaniu Łukasza Suchockiego. Skrzydłowy Stomilu zbiegł z prawego skrzydła do środka mijając rywali niczym Arjen Robben, przy czym sfinalizował całą akcję strzałem w środek bramki. Z trudem interweniował Dawid Smug.

18'

18'

Zamieszania w polu karnym Miedzi nie wykorzystali zawodnicy gospodarzy. Najpierw piłki nie sięgnął Grzegorz Lech, a gdy trafiła ona pod nogi Dawida Szymonowicza, to strzał młodego zawodnika został zablokowany. Zaraz po tej akcji goście ruszyli z kontratakiem, jednakże w ataku rywali powstrzymał Tomasz Wełna. Piłka ostatecznie ląduje w koszyczku Piotra Skiby.

16'

Błażej Telichowski nie opanował piłki jaką otrzymał z prawego skrzydła. Futbolówka opuściła plac gry i od bramki rozpocznie Piotr Skiba.

13'

Stomil blisko od zdobycia pierwszej bramki! Świetną robotę na prawym skrzydle wykonał duet Bucholc - Suchocki, gdzie ten drugi posłał kapitalne dośrodkowanie prosto na głowę Rafała Kujawy. Napastnik biało-niebieskich nieczysto trafił w piłkę, która poszybowała ponad bramkę Smuga.

9'

Świetny rajd Janusza Bucholca prawym skrzydłem boiska. Kapitan biało-niebieskich próbował dogrywać w szesnastkę do Rafała Kujawy, jednak podanie wcześniej zdążył wybić na korner jeden z obrońców gości.

8'

Dośrodkowanie Marquitosa przejęte przez stoperów gospodarzy. Stomil wychodzi z kontratakiem.

6'

Chóralnym okrzykiem zespół Stomilu jest dopingowany z trybun. Kibice gospodarzy po raz kolejny wykazują solidarność ze swoimi piłkarzami w trudnych czasach w jakich znajduje się obecnie klub z krainy tysiąca jezior.

4'

W okolicach 30 metra od swojej bramki faulowany został Tomasz Wełna. Ze stałego fragmentu rozpoczną gospodarze.

2'

Pierwszy atak zespołu Miedzi Legnica. Na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan gości, Wojciech Łobodziński, lecz strzał byłego reprezentanta Polski minął lewy słupek bramki Piotra Skiby.

0'

Początek meczu! Spotkanie rozpoczynają piłkarze Stomilu Olsztyn.

15:02

Mecz poprzedzony minutą ciszy. Solidaryzujemy się z Francją. Modlimy się za ofiaryn ataków w Paryżu.

15:00

Drużyny wychodzą już na murawę. Zespół Miedzi Legnica ubrany w specjalne niebieskie koszulki z logiem akcji „Skorupiakom mówimy NIE”, promujące VII Świąteczny Turniej Charytatywny, który odbędzie się w Legnicy 13 grudnia.

14:48

Piłkarze obu klubów zakończyli właśnie swoją rozgrzewkę i udali się do szatni. Spotkanie rozpocznie się za niespełna kwadrans, a poprzedzone zostanie minutą ciszy ku pamięci ofiar zamachów we Francji.

14:45

14:44

Ławka rezerwowych Miedzi Legnica: Dominik Budzyński, Rumen Trifonov, Marcin Garuch, Marek Gancarczyk, Adrian Łukaszewicz, Jakub Chrzanowski, Tadas Labukas.

14:43

Wyjściowa jedenastka zespołu gości: Dawid Smug, Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Ireneusz Brożyna, Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła, Marcos Garcia, Bartosz Ślusarski.

14:42

Ławka rezerwowych Stomilu: Dawid Mieczkowski, Tsubasa Nishi, Jarosław Ratajczak, Michał Trzeciakiewicz, Karoł Żwir, Paweł Łukasik, Tomasz Chałas.

14:39

Stomil wystąpi dzisiaj w następującym składzie: Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Tomasz Wełna. Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Łukasz Suchocki, Dawid Szymonowicz, Rafał Kujawa, Irakli Meskhiia.

14:37

Obie drużyny rozpoczęły już rozgrzewkę. Za chwilę podamy dla Państwa pełne składy.

14:31

Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil podejmie dzisiaj zespół Miedzi Legnica. Oba kluby zmierzą się ze sobą w ramach 17.kolejki I ligi. Pierwszy gwizdek za niespełna pół godziny. Relację tekstową dla Ekstraklasa.net poprowadzi Bartosz Urban. Zapraszamy do śledzenia.