3 : 2
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1. połowa1 : 2
22:24

Po wielkich emocjach w Gdyni Arka pokonuje Dolcan 3:2 i wskakuje na fotel lidera. Oby więcej takich spotkań w 1. lidze. Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść.

22:24

93'

Koniec! Arka 3:2 Dolcan

91'

Zmiana taktyczna w Arce. Mosiejko za Abbotta.

90'

Sawala ogląda żółtą kartkę za faul na Abbocie.

90'

90 minuta meczu. Dolcan ciśnie, ale bez skutku. Sędzia dolicza 2 minuty, a Niciński ma gotową zmianę.

85'

Mocne uderzenie z dystansu Petasza, Jałocha wyciągnął się jak długi, ale nie musiał interweniować, gdyż piłka poszybowała poza obręb bramki.

85'

Otworzył się teraz Dolcan, jeszcze będzie ciekawie. Mogła skorzystać z tego Arka- Abboott ładnie wyłożył piłkę Nalepie, ale ten uderzył wysoko ponad bramką.

82'

Schodzi Krzywicki, który się dziś już wystrzelał, a na boisku pojawia się były zawodnik Arki- Antonio Calderon.

80'

Arka zareagowała w sposób najlepszy z możliwych. Drugą połowę gra znakomicie. Teraz piękna prostopadła piłka od Sochy otworzyła tunel do sytuacji sam na sam Siemaszce, który w końcu stanął na wysokości zadania i z zimną krwią wykończyła akcję lewą nogą.

79'

Gooooooool !!! Ależ odrodzenie Arki!!! 3:2 Siemaszko!!!

77'

Z rzutu wolnego bezpośrednio strzela Warcholak i trafia... ale w plecy Siemaszki.

76'

Teraz w odpowiedzi Dolcan i dalekie podanie za linie obrony w ostatniej chwili przecina Alan. Gdyby ta sztuka mu się nie udała to mogło skończyć się bramką.

73'

Kolejna setka Arki! Tym razem po zagraniu piętą chyba Nalepy w doskonałej sytuacji niepilnowany Yussuff, ale nie trafia tego!

71'

Ależ przepiękna akcja Arki, najładniejsza w całym spotkaniu. Abbott technicznie górą do Da Silvy w pole karne, ten zgrywa idealnie w tempo do Siemaszko, który szczupakiem uderza na bramkę Kryczki. Golkiper gości broni wyśmienicie. Powinno być 3:2!

70'

Arka niesamowicie przycisnęła. Obraz gry zmienił się diametralnie. Dolcan czeka wyłącznie na jakąś szansę w kontrze, a wydawało się, że ten mecz maja pod kontrolą.

68'

Po rożnym duże zamieszanie w polu karnym Dolcanu, do strzału dochodzi Siemaszko, ale został zablokowany.

67'

Kądzior chciał nabić Abbotta, a nabił... Petasza i mamy rzut rożny dla Arki.

65'

Za faul na Abbocie żółta kartkę ogląda Jakubik.

65'

Matuszek z dystansu, ale pewnie w bramce Jałocha.

63'

Fantastyczna atmosfera zapanowała na trybunach po wyrównującej bramce. Tu będą jeszcze emocje, widać to po zachowaniu obu drużyn, które będą dążyły do zgranięcia pełnej puli.

61'

Kądzior zmienia Ferugę.

60'

Yussuff za Bożoka.

59'

Łukasiewicz i mamy 2:2! Da Silva wrzucił z kornera wprost na głowę Antka Łukasiewicza, a ten zmieścił piłkę po strzale głową tuż przy słupku.

60'

Kolejna akcja na plus Sochy. Tym razem prawy obrońca uderzył mocno z dystansu, a piłka po głowie wychodzi na rzut rożny.

57'

57'

Dobra centra Sochy, który co raz częściej zapędza się na połowę rywala i bliski strzału głową z dogodnej pozycji Siemaszko. Piłka pada jednak łupem Kryczki.

55'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Bajdura zastępuje Świerblewski.

54'

Socha traci piłkę i powracając do obrony fauluje za co ogląda żółtą kartkę.

53'

Rozpadało się na dobre. Nad Gdynią istna ulewa.

52'

Feruga robi sobie miejsce i oddaje strzał z 8. metra, kapitalnie wślizgiem w ostatniej chwili blokuje go Alan.

50'

Pierwsza próba ofensywnego wyjścia Dolcanu, ale nie daje się przepchnąć Krzywickiemu Marcjanik.

48'

Teraz uderza Da Silva, ale bardzo słabo i bez problemów interweniuje Kryczka.

46'

To mogło być wejście smoka. W bardzo dobrej sytuacji Siemaszko trafia wprost w Kryczkę.

46'

Siemaszko zmienia po przerwie Renusza.

46'

Gramy !

21:26

21:23

Ależ emocje w końcówce II połowy. Mogło być już 0:3, a równie dobrze I połowa mogła się skończyć remisem 2:2. To jest dobry mecz i bramki tu jeszcze padną. Zapraszamy po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Arka 1:2 Dolcan.

45'

Łukasiewicz uderza głową, a piłka trafia w poprzeczke!

44'

Najpierw wspomnę, że tuż przed bramką Nalepy 100% okazję na skompletowanie hat-tricka zmarnował Krzywicki. Chwilę później do bezpańskiej piłki wybitej przez obrońców dopada Nalepa i decyduje się na strzał z dystansu. Piłka po błędzie Kryczki wpada do siatki.

43'

Naaaaalepa i mamy 2:1!!!!

40'

Oj nie idzie dziś Arce. Dobrze piłkę przejął Renusz i popędził w kierunku bramki Kryczki, jednak przy próbie dryblingu poślizgnął się i stracił piłkę. Powinien dogrywać do dobrze wychodzącego na pozycję Da Silvy.

36'

Na strzał z dystansu decyduje się Renusz. To uderzenie kompletnie mu nie wyszło, piłka poszybowała baaaardzo wysoko.

32'

Arka- DolcanArka- Dolcan Tory i Górka.

30'

Pierwsze pół godziny i dość nieoczekiwane prowadzenie 2:0. Dodajmy jeszcze, że zasłużone. Arka na razie walczy, jednak brakuje przede wszystkim dokładności i ostatniego podania.

29'

Żółty kartonik ogląda również Abbott.

29'

Spięcie w polu karnym Dolcanu pomiędzy Abbottem i Klepczarkiem. Obaj zawodnicy solidarnie ukarani żółtymi kartkami.

27'

Arka miała 2 rzuty rożne z rzędu, ale źle dziś wykonuje ten element gry Bożok.

25'

Świetną piłkę dostał Bajdur, kompletnie niepilnowany popatrzył i dobrze pocelował z podaniem wprost na nogę Krzywickiego, który dopełnił formalności i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

24'

Goooooool! Krzywy show i mamy 2:0!

23'

Nalepa przedostał się w obręb pola karnego, popędził wzdłuż linii i dogrywał do kolegów w pole karne. Mamy rzut rożny.

21'

21'

Niepewne piąstkowanie Jałochy po kornerze, z czego korzysta jeszcze pomocnik Dolcanu i oddaje strzał. Piłka przeleciała obok słupka.

20'

Arka - Dolcan Gramy!

15'

Szybka odpowiedź Arki i było blisko wyrównania. Dobrą piłkę od Abbotta dostał Nalepa. Pomocnik Arki będąc na ostrym kącie zdecydował się nie oddawać strzału, minął bramkarza i dogrywał do partnerów. Pomysł był bardzo dobry, jednak lot futbolówki został przecięty przez obronę Dolcanu.

13'

Dość nieoczekiwanie Dolcan wychodzi na prowadzenie. Tarnowski popędził lewym skrzydłem i źle zagrał do partnera w pole karne, piłkę przejął jeszcze Feruga i wycofał ją przed pole karne do Krzywickiego, a ten pokonał Jałochę w sumie sygnalizowanym, ale dość mocnym i precyzyjnym strzałem przy słupku.

12'

Krzywicki !!! 1:0 dla Dolcanu!

9'

Świetna akcja Arkowców. Na prawej flance obrońcę minął Renusz i dobrze obsłużył prostopadłą piłką Nalepę. Pomocnik Arki oddał strzał z ostrego kąta, ale Kryczka bez problemów łapie futbolówkę.

7'

Tuż przed pierwszym gwizdkiem pamiątkową koszulka z numerem 100 został obdarowany Marcus Da Silva, który w poprzedniej kolejce w Chojnicach zagrał po raz setny w żółto- niebieskiej koszulce. Koszulkę wręczył mu prezes Pertkiewicz.

5'

Ładna kombinacja Krzywickiego z Feruga w polu karnym Jałochy, ale Feruga był na spalonym. Mogło być groźnie, ale prawidłowa reakcja sędziego liniowego.

4'

Pierwszy strzał z dystansu w wykonaniu Arki. Uderzał Warcholak ale mocno niecelnie.

4'

Tarnowski niedokładnie zagrał w kierunku Krzywickiego, piłkę przejęli gospodarze i powoli wyprowadzają kontratak.

2'

Krzywicki ruszył do piłki, ale nie miał szans do niej dobiec.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

20:25

20:20

Rezerwowi Dolcanu: Humerski, Wiktorski, Jagiełło, Gołębiewski, Calderon, Kądzior, Świerblewski.

20:20

Rezerwowi Arki: Miszczuk, Stolc, Wojowski, Tomasiewicz, Mosiejko, Youssuff, Siemaszko.

20:15

Dziś klasyczny "mecz o 6 punktów". Arka Gdynia podejmuje Dolcan Ząbki. Obie ekipy mają tyle samo punktów (po 26 pkt.) i w ligowej tabeli są bezpośrednimi sąsiadami. Co więcej obie drużyny mają podobny bilans bramkowy (Arka 24-17, Dolcan 25-13).