Sobota, 31 października 2015, godz. 14:00
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
15:49

Dolcan zwycięża zasłużenie, przewaga ząbkowian w stu procentach zasłużona. Z mojej strony to tyle, ze stadionu w Ząbkach żegna się z Państwem Piotr Bernaciak.

93'

Koniec meczu w Ząbkach! Dolcan zwycięża Zagłębie 4:1, dobre spotkanie oglądaliśmy na boisku w Ząbkach!

91'

Sędzia dolicza 2 minuty.

90'

Ostatnia zmiana w Dolcanie - Antonio Calderon zastępuje Daniela Ferugę.

88'

Mocne podanie do Damiana Świerblewskiego, zawodnik gospodarzy nie dobiegł jednak do piłki i przejął ją Wojciech Fabisiak. Do zmiany gotowy jest już Antonio Calderon.

86'

Druga zmiana w zepsole gospodarzy - boiska opuszcza żegnany oklaskami Marcin Krzywicki, zastępuje go Daniel Gołębiewski.

83'

Klepka w polu karnym gości, jednak Paweł Tarnowski nie zdołał oddać strzału. Teraz to Dolcan poluje na kolejną bramkę.

82'

Adrian Paluchowski ładnie podaje piłkę piętą w polu karnym, jednak strzału nie zdołał oddać Fidziukiewicz.

79'

Feruga nieprzepisowo zatrzymał Sierczyńskiego, rzut wolny dla Zagłębia jednak zakończony niecelnym strzałem Matusiaka.

77'

Zmianę przeprowadza trener Dariusz Dźwigała - Damian Świerblewski zmienia strzelca czwartej bramki, Michała Bajdura.

76'

Żarko Udovicic dobrze zatrzymuje zawodnika gospodarzy w polu karnym.

71'

Dośrodkowywał w pole karne jeden z zawodników gości, piłka odbiła się od Szymona Matuszka i przelobowała Kryczkę! Dolcan wciąż prowadzi, ale już tylko 4:1!

71'

Leży na boisku po starciu z rywalem Marcin Krzywicki. Zawodnik Dolcanu wraca do gry, gospodarze mają rzut wolny.

67'

Długie podanie Pawła Tarnowskiego do Marcina Krzywickiego, który... nie ruszył do piłki.

63'

...a niewidocznego dziś Jakuba Araka zastepuje Adrian Paluchowski. Tymczasem nad bramką po rzucie rożnym uderza Michał Fidziukiewicz.

63'

Dwie zmiany w drużynie gości. Dawid Ryndak zostaje zmieniony przez Huberta Tylca...

61'

Piotr Klepczarek ofiarnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Araka! Ależ mamy mecz w Ząbkach!

58'

Coś niesamowitego! Michał Bajdur wykorzystał piękną akcję Dolcanu. Zawodnik gospodarzy minął jeszcze bramkarza i z ostrego kąta podwyższa prowadzenie!

55'

Marcin Krzywicki strzela swoją drugą bramkę, technicznym uderzeniem napastnik Dolcanu podwyższa prowadzenie gospodarzy!

53'

Szarżuje lewym skrzydłem Martin Pribula - Zagłębie będzie miało rzut rożny.

52'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy w wykonaniu Sebastiana Dudka - piłka nie została przez nikogo przyjęta i opuściła plac gry.

50'

Dobra wysoka piłka Piotra Petasza w kierunku Pawła Tarnowskiego, szybszy jednak był Wojciech Fabisiak.

48'

Sebastian Dudek uderza z około 20 metrów, piłka mija bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości.

47'

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składach.

15:01

Od środka rozpoczął Dolcan!

15:01

Piłkarze już na murawie, za chwilę wznawiamy spotkanie.

14:48

Mecz stoi na wysokim poziomie, oglądamy sporo okazji do zdobycia gola. Czekamy na drugie 45 minut!

46'

Sędzia Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę. Gospodarze prowadzą w pełni zasłużenie, wydają się kontrolować wydarzenia na boisku.

42'

Zwolniło trochę tempo tego spotkania - cały czas Zagłębie stara sobie stworzyć sytuację, ale albo kończą się one niecelnym dośrodkowaniem, albo odgwizdaniem spalonego.

40'

Michał Bajdur dośrodkowuje w stronę Marcina Krzywickiego, dzięki dobrym zachowaniu stoperów futbolówkę przejął Wojciech Fabisiak.

38'

Dobre zachowanie obrońców Dolcanu - na spalonym skutecznie złapany Martin Pribula.

37'

Strzał Daniela Ferugi leciał w samo okienko, jednak Wojciech Fabisiak zdołał w świetnym stylu sparować strzał. Przy piłce już goście.

35'

Igor Sapała faulowany przez Sebastiana Dudka tuż przez polem karnym. Mamy rzut wolny, którego nie wykonuje jednak Marcin Krzywicki... :-)

34'

Piotr Petasz wybija dośrodkowanie Zagłębia na aut. Teraz przy inicjatywie są piłkarze gości, a Dolcan szuka swoich okazji w grze z kontry.

31'

Na spalonym Paweł Tarnowski.

30'

Rajd prawym skrzydłem przeprowadza Marcin Krzywicki, celne dośrodkowanie zostaje w ostatniej chwili wybite na rzut rożny. Piłka już w posiadaniu gości.

29'

Faulowany Sebastian Dudek przy linii środkowej boiska. Zagłębie stara się stworzyć sobie jakąś groźną akcję, ale brakuje tego ostatniego podania, które ma otworzyć drogę do bramki gospodarzy.

26'

Żarko Udovicic świetnie dośrodkowywał na głowę niekrytego Jakuba Araka - mocny strzał zawodnika drużyny przyjezdnych szybuje w okolicach poprzeczki. To była pierwsza klarowna akcja zawodników z Sosnowca.

25'

Indywidualna akcja Żarko Udovicicia, jednak sędzia uznał, że to piłkarz Zagłębia ostatni dotykał piłki, od bramki Mateusz Kryczka.

23'

I mamy kolejną bramkę! Igor Sapała strzałem z linii szesnastu metrów podwyższa prowadzenie gospodarzy!

20'

GOOOOL! Bramka dla Dolcanu! Marcin Krzywicki wykorzystuje dośrodkowanie Damiana Jakubika po kontrze gospodarzy, 1:0 prowadzi Dolcan Ząbki!

19'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Bajdura trafia na głowę Igora Sapały, mocny strzał zawodnika gospodarzy zostaje jednak zablokowany. To była dobra okazja dla Dolcanu.

18'

Paweł Tarnowski głupio traci piłkę poprzez niecelne podanie. Gospodarze przejmują jednak piłkę.

16'

Piotr Klepczarek świetnie przejmuje długie podanie do Michała Fidziukiewicza.

14'

Daniel Feruga kolejny już raz faulowany pod polem karnym gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego mija jednak słupek bramki Zagłębia.

13'

Damian Jakubik świetnie odegrał do Piotra Klepczarka, mimo że sam już upadał. Akcja Dolcanu została jednak zakończona niecelnym dośrodkowaniem.

10'

Za mocne zagranie w kierunku Michała Bajdura i od bramki rozpoczyna Wojciech Fabisiak.

9'

Martin Pribula zdecydował się na indywidualną akcję, udało mu się przedostać w pole karne Dolcanu, ale jego podanie zostało w ostatniej chwili przejęte.

7'

Rzut wolny dla Zagłębia wykonywany przez Sebastiana Dudka. Piłkarz drużyny gości krótko rozegrał stały fragment gry, ale nic z tej akcji nie wyszło i od bramki rozpoczął Mateusz Kryczka.

7'

6'

Faul w ataku, Martin Pribula faulowany przez jednego z gospodarzy. Kontra Zagłębia niegroźna dla Dolcanu.

3'

Michał Bajdur świetnym lobem pokonał bramkarza, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Rzut wolny dla gości.

2'

Spotkanie rozpoczęło się od nieśmiałych ataków gospodarzy, jednak wciąż bez klarownych sytuacji.

14:01

Od środka zaczęli piłkarze Zagłębia Sosnowiec!

13:58

Piłkarze wychodzą już na murawę Dolcan Areny, za chwilę zaczynamy!

13:50

Na stadion w Ząbkach wchodzą powoli kibice drużyny gości, trybuna gospodarzy również już się zapełnia. Za około 10 minut zaczynamy spotkanie.

13:44

Ostatnie spotkanie tych drużyn mieliśmy okazję oglądać dawno, bo 14 lat temu. Dolcan zremisował wtedy z Zagłębiem 1:1. Co ciekawe, w spotkaniu obu drużyn z 15 lipca 2000 roku bramkę dla Zagłębia zdobył dzisiejszy szkoleniowiec drużyny z Sosnowca, Artur Derbin.

13:35

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Pan Tomasz Musiał.

13:25

Krótka wiadomość od Marcina Krzywickiego :-)

13:12

Ławka rezerwowych Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdijic, Jovan Ninković, Grzegorz Fonfara, Tomasz Szatan, Hubert Tylec, Przemysław Mizgała i Adrian Paluchowski.

13:10

Ławka rezerwowych Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski, Antonio Calderon, Daniel Gołębiewski, Aleksander Jagiełło, Mateusz Wieteska, Damian Świerblewski i Damian Kądzior.

13:08

Zachęcam do zapoznania się ze składami, które do boju posłali trenerzy Dariusz Dźwigała i Artur Derbin. Obaj trenerzy wystawili swoje optymalne jedenastki. Liczymy na ciekawe starcie!

12:56

Witam ze słonecznych Ząbek, już za godzinę miejscowy Dolcan podejmie Zagłębie Sosnowiec. Na to spotkanie serdecznie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak. Za chwilę składy.