Sobota, 24 października 2015, godz. 17:00
Wigry SuwałkiWigry Suwałki
0 : 1
zawiszaZawisza Bydgoszcz
18:55

Zawisza Bydgoszcz pokonał w Suwałkach ekipę Wigier 1:0. Jedynego gola strzelił w końcówce spotkania zmiennik Jakub Smektała. Po dwóch ligowych porażkach bydgoszczanie wreszcie się przełamali.

93'

Koniec spotkania! Po dwóch porażkach Zawisza wygrał w Suwałkach!

90'

Arbiter przedłużył spotkanie o 3 minuty.

89'

Panayotov schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Michał Cywiński.

88'

W tej sytuacji zawodnik Wigier Suwałki przerwał groźnie zapowiadający się szybki atak piłkarzy Zawiszy.

87'

Druga żółta kartka dla Kamila Lauryna i w konsekwencji czerwona!

85'

Boisko opuszcza Atanacković. Zastępuje go David Makaradze.

83'

Nie najlepiej zachował się Hieronim Zoch, który wyszedł do wstrzelonej w pole karne piłki, jednak Kamil Drygas był szybszy, odegrał futbolówkę do Jakuba Smektały, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

83'

GOOOOOOOOOL! JAKUB SMEKTAŁA!

81'

Bogusz dograł futbolówkę do wbiegającego w pole karne Mateusza Żeborowskiego, jednak gracz gospodarzy był zbyt blisko piłki i z kilku metrów posłał ją ponad poprzeczką!

78'

Jeszcze raz Mateusz Żebrowski szarpnął w ofensywie, ale akcji nie zakończył uderzeniem na bramkę Sapeli.

76'

Aktywny od momentu pojawienia się na boisku jest Mateusz Żebrowski. Piłkarz Wigier skutecznie został zepchnięty pod końcową linię i jego próba wstrzelania futbolówki w pole karne była nieudana.

73'

Bartosz Biel zmienia Łukasza Monetę.

71'

Strzał zza pola karnego Mateusza Żebrowskiego. Miał problemy ze skuteczną interwencją Sapela, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękach.

73'

Wolną przestrzeń miał przed sobą Vasil Panayotov. Zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Zocha.

68'

Ależ pomylił się teraz Maciej Kona! Zawodnik Zawiszy podał do Sapeli tak słabo, że futbolówkę przejął Damian Gąska. Piłkarz Wigier znalazł się w sytuacji sam na sam, ale Sapela znakomitą interwencją zabrał piłkę Gąsce.

66'

Zmiana też u gospodarzy. W miejsce Kamila Adamka wchodzi Mateusz Żebrowski.

66'

Superstrzelec Zawiszy Szymon Lewicki melduje się na placu gry. Boisko opuścił Arkadiusz Gajewski.

64'

W odpowiedzi akcja gospodarzy. Tym razem na prawej stronie Maciej Wichtowski dograł w szesnastkę, ale żaden z piłkarzy Wigier nie zamknął tego dośrodkowania.

61'

Uderzył z około 30 metrów Jakub Smektała. Mocny strzał piłkarza Zawiszy zatrzymał się na poprzeczce! Niesamowite!

58'

Zawodnik Zawiszy dotknął futbolówki ręką. Będzie rzut wolny dla Wigier Suwałki.

56'

Piłkarze Wigier powinni solidnie potrenować rzuty wolne. Na dalszy słupek futbolówkę dośrodkował Damian Gąska, ale posłał piłkę zbyt wysoko.

54'

Jeszcze raz futbolówkę wrzucał Łukasz Moneta. Tym razem w polu karnym zaadresował piłkę do Adriana Karankiewicza. Defensorzy Zawiszy spokojnie wybili piłkę.

52'

Fatalnie! Po prostu fatalnie zagrał to Łukasz Moneta. Bardzo źle dorzucił piłkę z rzutu rożnego gracz Wigier Suwałki.

51'

Piłkarze Wigier wykonywali dwa rzuty rożne, ale nie było zagrożenia pod bramką Łukasza Sapeli.

49'

Z szybką kontrą wyszli piłkarze Wigier. Kamil Adamek zakończył składną akcję soczystym strzałem po ziemi. Futbolówką była skierowana w dolny róg bramki, a Łukasz Sapela miał spore problemy z interwencją.

47'

Lepiej w drugą połowę weszli piłkarze Zawiszy. Pod polem karnym Wigier już było groźnie. Uderzał głową Kamil Drygas, ale futbolówkę pewnie złapał Hieronim Zoch.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka pola rozpoczęli piłkarze Wigier.

46'

Za Nawotczyńskiego na boisko wchodzi Jakub Smektała.

17:55

Pierwsza połowa bez wskazania na żadną z drużyn. Chociaż nie obserwowaliśmy bramek, to mecz jak na razie może się podobać. Oby w drugiej połowie gole już padły.

45'

Sędzia zakończył 1. połowę, w której goli się nie doczekaliśmy.

45'

Arbiter Szczerbowicz doliczył do regulaminowego czasu gry dwie minuty.

44'

Z rzutu wolnego futbolówkę dogrywał Łukasz Moneta, ale obrońcy Zawiszy nie mieli problemów z jej wybiciem.

42'

Krzysztof Nykiel popełnił faul przed polem karnym i będzie rzut wolny dla Wigier.

41'

Znakomicie na lewym skrzydle poradził sobie Łukasz Moneta, który podał w pole karne do Kamila Adamka. Napastnik Wigier został jednak zaatakowany przez dwóch piłkarzy Zawiszy i stracił piłkę.

40'

Nie najlepiej rozegrali rzut rożny piłkarze Wigier. Bogusz nie zrozumiał się z Monetą, co spowodowało, że ten pierwszy nieudanie dośrodkował w pole karne.

40'

Kamil Lauryn ukarany żółtą kartką.

38'

Podostrzyli grę zawodnicy Zawiszy. Arbiter odgwizdał kilka przewinień.

36'

Znowu akcja Zawiszy. Tym razem dogranie w pole karne do Panayotova. Piłkarz gości strzelił, ale futbolówkę bez najmniejszych problemów złapał Zoch.

34'

Ciekawy, dynamiczny mecz w Suwałkach. Obie stroną mają swoje sytuacje. Kamil Adamek na początku spotkania strzelił nawet gola, ale nie uznał jej arbiter.

32'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego faulowany był Hieronim Zoch.

31'

Uderzał na bramkę Wigier Kamil Drygas. Strzał nie był celny, ale jeden z zawodników gospodarzy jeszcze ją po drodze dotknął. Będzie rzut rożny dla Zawiszy.

29'

Piłkarze Zawiszy teraz dłużej utrzymują się przy piłce, próbują skonstruować jakąś ciekawą akcję, ale nie bardzo im to wychodzi.

25'

Wybiegał na pozycję Sebastian Kamiński. Bardzo dobrze wszystko rozczytał Artur Bogusz, który przerwał akcję zawiszan.

23'

Łukasz Moneta dośrodkował w szesnastkę. Tam główkował Jarzębowski. Futbolówka po strzale piłkarza Wigier poszybowała obok słupka.

22'

Piłkarze Wigier już w komplecie. Karankiewicz wrócił na boisko.

20'

Na bramkę Sapeli uderzał z wolnego Tomasz Jarzębowski. Piłka bardzo nieznacznie minęła słupek.

18'

Przewinienie obrońcy Zawiszy. Łukasz był faulowany przed polem karnym.

16'

Karankiewicz musiał opuścić plac gry. Na razie gospodarze grają w dziesiątkę.

15'

Kamil Lauryn i Adrian Karankiewicz zderzyli się głowami. Nie obędzie się bez pomocy lekarskiej.

13'

Dogranie piłki do Gajewskiego, jednak piłkarzy Zawiszy nie najlepiej złożył się w tej sytuacji i uderzył obok bramki.

9'

Łukasz Hanzel faulował na własnej połowie. Będzie rzut wolny dla Zawiszy.

8'

Sporo dzieje się na początku spotkania. Jak na razie kibice zgromadzeni na stadionie w Suwałkach oglądają szybki, ciekawy mecz.

7'

Szybki kontratak w wykonaniu Wigier Suwałki. Bogusz podał futbolówkę do Kamila Adamka. Napastnik gospodarzy celnym strzałem pokonał Sapelę, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

5'

Uderzał po rzucie rożnym Kamil Drygas, ale piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

3'

Zagranie do Panayotova, który uderzył z woleja. Potężny strzał pilkarza gości, ale prosto w bramkarza.

1'

Spotkanie w Suwałkach już się rozpoczęło. Piłkarze Zawiszy rozpoczęli od środka.

16:55

Już tylko kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania.

16:40

Rezerwowi Wigry: Karol Salik, Piotr Ruszkul, David Makaradze, Bartosz Biel, Kamil Rozmus, Mateusz Żebrowski, Dominic Szyszka

16:40

Rezerwowi Zawisza: Damian Węglarz, Michał Cywiński, George Alaverdashvili, Marko Banović, Damian Ciechanowski, Jakub Smektała, Szymon Lewicki

16:25

- Po dwóch porażkach z rzędu musimy się podnieść w najbliższym meczu i znowu będziemy iść w górę tabeli. Przed ostatnimi dwoma meczami byliśmy liderem, teraz jesteśmy na szóstym miejscu i trzeba zrobić wszystko, żeby wrócić na pierwsze - zapowiadał przed spotkaniem Łukasz Nawotczyński.

16:18

Mecz z Wigrami będzie pierwszym z trzech, które Zawisza zagra w ciągu tygodnia. Już we wtorek spotkanie Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. W przyszłą sobotę ligowy mecz z Wisłą Płock.

16:15

Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym Wigry Suwałki zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz. Goście poprzednie dwa spotkania kończyli porażkami, a gospodarze przed tygodniem przełamali złą serię i wygrali w Bełchatowie z GKS-em.