Ależ walka przy linii bocznej. Renusz ambitnie na wślizgu. Arka walczy jeszcze o 3 punkty.

Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty gry.

89'

Kożans za Chomiuka.

88'

Po rzucie rożnym Nalepa zbiera bezpańską piłkę, przekłada sobie ładnie zawodnika i uderza lewą nogą znacznie ponad bramką.

87'

Chomiuk fauluje taktycznie Nalepę i zostaje ukarany żółtą kartką.

86'

Stolc za Siemaszkę.

85'

Bliski szczęścia Wróbel, który zdołał oddać strzał, ale jeden z obrońców Arki wybijał piłkę sprzed linii.

84'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sochy. Arka gra w "10".

83'

Pojedynek biegowy Siemaszko vs Chomiuk. Lepszy defensor Bytovii. Gdyby Siemaszko dopadł do piłki wyszedłby sam na sam.

82'

Po dobrej akcji przed szansą Chomiuk. Nieco zwlekał, w końcu odpalił potężną bombę. Piłka szła w światło bramki, ale w ostatniej chwili zablokował ją Warcholak.

80'

Druga zmiana w szeregach Arki. Tomasiewicz zmienia Yussuffa.

79'

Pierwsza akcja Renusza. Popędził skrzydłem, ale musiał poczekać na rywali. Ostatecznie centrował na Yussuffa, ale bez powodzenia.

78'

Marcjanik nieprzepisowo zatrzymuje pędzącego lewym skrzydłem rywala i ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

76'

Renusz zmienia Bożoka.

73'

Ta ofensywna zmiana Kafarskiego to chyba znak do ataku. Ruszyli gospodarze, Klichowicz wygrał przebitkę z Bożokiem i zdecydował się na strzał z dystansu. Weszła mu bramka życia!

72'

Przepiekna bramka Klichowicza! 1:1! Cudowny strzał w okienko!

71'

Mąka zastępuje Jasińskiego i Bytovia przechodzi na grę 3 obrońcami.

68'

Ładna kombinacja na linii Nalepa- Yussuff. Skrzydłowy Arki mógł zabrać się z piłką w pole karne, gdyby nie... woda. Piłka stanęła w kałuży i nic z tego nie wyszło.

64'

Co do sytuacji w polu karnym. Ze środka pola poszła prostopadła piłka w pole karne, tam na spalonym był Siemaszko, ale świetnie ze skrzydła popędził do piłki Da Silva, wpadł w pole karne i był podcinany.

63'

Poczobut za Lisowskiego.

62'

Marcus Da Silva trafia z 11 metrów! 0:1.

60'

karny dla Arki po faulu na Da Silvie!

58'

Jakim cudem Bytovia nie prowadzi teraz 1:0? Spytajcie Formeli, to on spudłował z dwóch metrów do pustej bramki...

55'

Teraz faulowany w okolicy narożnika pola karnego Bożok i żółto- niebiescy mają stały fragment z dogodnej pozycji. Wrzutka Nalepy niezła, ale pewnie i agresywnie na przedpolu Laskowski.

52'

Formela uciekł obrońcy i uderzył na bramkę Jałochy. Bramkarz gości broni w świetnym stylu, ale tak czy siak zawodnik Bytovii był na pozycji spalonej.

50'

Sama na sam z bramkarzem mógł wyjść Yussuff, ale w ostatniej chwili wślizgiem sytuację czyści Bąk.

49'

Groźnie było po ładnej dwójkowej akcji Bożok- Siemaszko, ale napastnik Arki nieczysto trafił w piłkę. Później strzału z ostrego kąta próbował jeszcze Da Silva, ale nie trafił w światło bramki.

47'

W drugiej połowie leje jeszcze mocniej. Powoli robi nam się "mecz na wodzie".

46'

Druga połowa zaczęła się od spięcia przy linii pomiędzy Siemaszką, a Bąkiem. Całą sytuację uspokoił arbiter.

46'

Zaczynamy II połowę. Od środka Bytovia...

19:01

Obie "jedenastki" zameldowały się już na murawie. Po przerwie bez zmian.

51'

Do przerwy bez bramek, ale na pewno nie bez emocji. Spotkanie jest dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na gości. Jednak to Bytovia była bliższa zdobycia bramki, po strzale głową w słupek Klichowicza. Do osadzenia w powtórkach sytuacja z 22 minuty, kiedy Jasiński faulował wychodzącego sam na sam Siemaszkę i być może powinien wylecieć z boiska.

45'

Koniec I połowy. Po 45 minutach w deszczu mamy 0:0.

41'

Z rzutu wolnego bezpośrednio uderza Da Silva. Piłka obrała dobry kierunek, ale jeszcze musnęła o mur i wyszła na rzut rożny.

40'

Teraz Wróbel fauluje wychodzącego na czysta pozycję Bożoka i ogląda za ten faul żółta kartkę.

39'

Teraz blisko szczęścia gospodarze! Znów akcja lewą stroną, błąd Sochy i do dośrodkowanej piłki dochodzi Klichowicz. Piłka po jego strzale głową obija słupek!

37'

Swojej szansy szukają też gospodarze. Ładnie na lewym skrzydle pomknął Klichowicz i płasko dograł do środka. Tam odnalazł się Kort, który uderzył, a piłka po nodze obrońcy Arki ostatecznie znalazła się w rękawicach Jałochy.

34'

Bardzo ładnie zabrał się z piłką, a później obrócił z obrońcą na plecach Rafał Siemaszko. Wyrobił sobie tym samym bardzo dobrą pozycję do strzału. Napastnik Arki uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Laskowski.

33'

bytovia- arka

31'

Ładna piłka z głębi pola na wychodzącego na czystą pozycję Bożoka, ale szybszy wychodzący z bramki Laskowski.

28'

Ciekawostka taktyczna. Niciński nakazał swoim zawodnikom zmianę pozycji. Bożok przeszedł na lewe skrzydło, Yussuff zszedł do środka.

23'

Po tym faulu Arka miała rzut wolny praktycznie z linii pola karnego. Z rzutu wolnego swojej szansy szukał Nalepa. Chybił nieznacznie, futbolówka zatrzepotała na górnej siatce bramki Laskowskiego.

22'

Jasiński ogląda żółtą kartkę za faul na Siemaszce, tuż przed polem karnym. Kartkę tylko żółtą, gdyż Siemaaszko wychodził sam na sam z bramkarzem i wydaje się, że arbiter tego spotkania powinien wyjąć kartkę w kolorze czerwonym.

19'

Socha ukarany pierwszym żółtym kartonikiem w tym meczu za ostry faul na Formeli.

16'

Na przekór moim słowom, przed momentem bardzo groźnie było pod bramką Jałochy. Dobrze z lewej strony boiska zagrywał Formela, a zamykający akcję na prawej flance Chomiuk potężnie uderzył z pierwszej piłki! Świetna interwencja bramkarza gdynian ratuje Arkę przed utratą bramki.

15'

Pierwszy kwadrans należy zdecydowanie do Arki, która stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Bytovia bez zagrożenia.

14'

I znowu było groźnie pod bramką gospodarzy. Teraz bardzo dobra centra z prawego skrzydła w wykonaniu Da Silvy i bardzo bliski wstrzelenia piłki do siatki wślizgiem był Siemaszko. Zabrakło mu kilkanaście centymetrów aby dosięgnąć piłkę.

12'

Atomowe uderzenie Michała Nalepy! Postraszył teraz mocnym strzałem z dystansu pomocnik Arki. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Laskowskiego.

11'

bytovia- Arka O oprawę postarali się również kibice Bytovii.

7'

Po dobrej akcji Da Silvy Arka miała rzut rożny. Z kornera ładnie centrował Nalepa, jednak ponownie górą defensywa Bytovii.

8'

Bytovia- Arka Sektor Arki prezentuje się okazale.

5'

Po rzucie rożnym gospodarzy, z dystansu uderzał Wilczyński. Fatalnie...

2'

Pierwsza akcja gości. Niezła wrzutka będącego ostatnio w dobrej dyspozycji Warcholaka, ale Da Silva nie zdołał oddać strzału głową. Skutecznie uniemożliwił mu to obrońca Bytovii.

1'

Od środka zaczęli arkowcy.

17:59

Obie ekipy już na murawie. Za moment zaczynamy!

17:54

Z resztą obecny trener Bytovii, Tomasz Kafarski ma doskonały bilans w grach przeciwko Arce i gospodarze wierzą, że to doskonały mecz na przełamanie złej passy.

17:43

W poprzednim sezonie w Bytowie padł wynik remisowy 1:1, a w Gdyni nieoczekiwanie lepsza była Bytovia, która po bramce Mandrysza zwyciężyła w stosunku 1:0.

17:40

Ławka Bytovii: Bieszczad, Kryszak, Poczobut, Jastrzembski, Kożans, Opałacz, Mąka

Ławka Arki: Miszczuk, Mosiejko, Renusz, Stolc, Tomasiewicz, Wojowski, Wardziński

17:34

W ekipie gospodarzy w oczy rzuca się brak najlepszego strzelca, czyli Janusza Surdykowskiego. Były zawodnik Arki zapewne bardzo chciał wystąpić w tym meczu i zdobyć bramkę, jednak uniemożliwił to uraz.

17:28

Bytovia - Arka Arkowcy już na rozgrzewce.

17:26

Znamy już składy. Ze względu na nieobecność pauzującego za kartki Abbotta, trener Niciński dokonał kilku roszad, które mogą zaskoczyć kibiców. Na szpicy zagra prawdopodobnie Siemaszko, a za jego plecami operował będzie na "10" Michał Nalepa. Do składu wskakuje Rashid Yussuff, który zagra na lewym skrzydle, a bohater ostatniej kolejki Marcus Da Silva będzie straszył na skrzydle prawym. Do środka pomocy przesunięty został Miroslav Bożok, który będzie wspierał w środku pomocy Antka Łukasiewicza. Obrona z jedną zmianą, a mianowicie na prawej obronie Stolca zastąpią Socha.

17:16

Na rozgrzewkę wychodzą właśnie bramkarze. Dziś spodziewamy się licznej, bo ok. 300 osobowej grupy kibiców Arki. To na pewno doda smaczku całemu spotkaniu i podgrzeje jego atmosferę. Jesteśmy jak najbardziej za gdyż pogoda dziś nie rozpieszcza- jest chłodno i pada deszcz. Żadne znaki na niebie nie wskazują na to, aby warunki atmosferyczne uległy poprawie.

17:14

Obie ekipy w zgoła odmiennych nastrojach. Arka, która ma serię 7 spotkań bez porażki przyjechała do Bytowa powalczyć o 3 punkty i fotel lidera. Bytovia natomiast nie wygrała już od 5 meczów, z czego 3 ostatnie przegrała i znajduje się kryzysie.

17:06

Na niespełna godzinę przed pierwszym gwizdkiem z Bytowa wita Państwa Andrzej Rukść. Zapraszam na relację live z meczu Bytovia Bytów- Arka Gdynia.