Niedziela, 11 października 2015, godz. 15:00
0 : 3
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1. połowa0 : 2
17:00

Dolcan Ząbki pokonuje na wyjeździe 3-0 Zawiszę Bydgoszcz. Bramki dla zespołu Dariusza Dźwigały zdobywali Paweł Tarnowski, Damian Świerblewski oraz Szymon Matuszek. Zawisza zagrał bardzo słabe spotkanie. Goście zaprezentowali się dziś duże lepiej i punkty zasłużenie jadą do Ząbek. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Mariusz Daniluk! Zapraszam na inne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

93'

Koniec spotkania! Dolcan Ząbki rozbija Zawiszę Bydgoszcz 3-0!

92'

Panayotov na spalonym po podaniu Drygasa.

91'

Nykiel dynamicznie podłączył się do ataku prawą stroną. Zdołał dośrodkować w pole karne w kierunku swoich kolegów, ale ci byli dobrze pilnowani przez obrońców gości.

90'

Sędzia Jarosław Przybył dolicza 3. minuty do podstawowego czasu gry!

90'

Ostatnia zmian w drużynie gości - Kądzior opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się debiutant - Adrian Ligienza

88'

Stawarczyk za próbę wybicia piłki z linii bramkowej ręką obejrzał żółtą kartkę.

88'

Goście jeszcze raz podwyższają prowadzenie! Kądzior idealnym podaniem na wolne pole obsłużył wprowadzonego przed chwilą Bajdura. Ten stanął oko w oko z Węglarzem, lecz młody golkiper miejscowych sparował futbolókę przed siebie. Tam nabiegał Matuszek, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki. 3:0!

87'

3-0! Szymon Matuszek dobija Zawiszę!

86'

Michał Bajdur zmienia strzelca bramki - Damiana Świerblewskiego.

85'

Strzał Kądziora z 16. metra, piłka odbija się od nogi Nykiela i pewnie łapie ją Węglarz.

84'

Drygas fauluje Kądziora, kapitan Zawiszy ma szczęście, że sędzia nie wyrzucił go z boiska.

83'

Tarnowski dostał piłkę w pole karne, jednak jego uderzenie dalekie od ideału.

83'

Zawisza wciąż szuka swoich okazji, jednak dalej są bardzo nieskuteczni.

82'

Igumanović przy narożniku boiska był naciskany przez aż trzech rywali. Czarnogórzec sprytnie się zachował i ostatecznie sfaulował go Jakubik.

80'

Roszada także w Dolcanie - Ferugę zastępuje Gołębiewski.

79'

Świetna okazja dla Zawiszy! Mica idealnie dograł w pole karne do wbiegającego Panajotowa. Ten dobrze uniknął spalonego i chciał przelobować Kryczkę. Minimalnie jednak spudłował.

78'

Ostatnia zmiana w drużynie Macieja Bartoszka. Gajewski zmienia Wełnickiego...

77'

Kolejny spalony - tym razem Tarnowski złapany na ofsajdzie.

76'

Zawisza wysokim pressingiem odbiera piłkę, jednak dośrodkowanie Igumanovicia z lewej strony bardzo nieudane, gdyż piłka trafiła w Mice.

75'

Błąd Saweli, który przepuścił piłkę, jednak Mica nie wykorzystał tej okazji i piłka przy nodze Kryczki.

73'

Przy piłce zawodnicy gości, spokojnie rozgrywają piłkę.

71'

Trzy rzuty rożne dla gospodarzy, jednak żaden z nich nie przyniósł pożądanego efektu, czyli zdobycia bramki.

71'

Patejuk starał się dośrodkować piłkę z lewej strony boiska, jednak piłkę zablokował obrońca, rzut rożny dla Zawiszy.

69'

Matuszek zagrywa wysoką piłkę do Tarnowskiego, jednak strzelec pierwszej bramki znajdywał się na spalonym.

67'

Dobra interwencja Sawały, przepchnął Lewickiego i piłka wyszła na aut bramkowy.

65'

Dobra okazja dla gospodarzy! Piłka dośrodkowana z lewej strony trafia do Łukowskiego, ten wycofał ją na 15. metr, uderzenie oddał Panayotov, jednak było ono nienajlepsze.

63'

Dużo strat i błędów po obu stronach w tej części spotkania.

63'

Tempo spotkania ewidentnie spadło, gospodarze starają się konstruować akcję, ale defensywa gości jest dziś dobrze dysponowana.

61'

Druga zmiana w ekipie Zawiszy - boisko opuszcza Smektała, a zmienia go Łukowski.

60'

Mogła być dobra sytuacja dla Zawiszy, jednak Patejuk nie zrozumiał się z Lewickim i przy piłce bramkarz gości.

58'

Maciej Kona opuszcza boiska, w jego miejsce wchodzi Vasil Panayotov.

57'

Kolejna doskonała okazja Dolcanu Ząbki! Podanie ze środka pola kierowane do Świerblewskiego, ten przyjął piłkę i oddał ją Kądziorowi, który wyszedł sam na sam z Węglarzem, jednak w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz gospodarzy.

56'

Uderzenie Kądziora głową, jednak piłka przeleciała nad bramką Węglarza.

55'

Damian Kądzior fauluje Kona, brzydkie wejście od tyłu i zawodnik gości ukarany żółtym "kartonikiem".

54'

Bardzo brzydki faul Patejuka! "Potraktował" Jakubika nakładką, zawodnik Dolcanu zwija się z bólu.

52'

Dośrodkowanie Igumanovicia z lewego skrzydła, nie było ono najlepsze i piłka w rękach Kryczki.

50'

Igumanović uderzył z rzutu wolnego, ale jego strzał bez problemu łapie Kryczka.

49'

Co za okazja na podwyższenie wyniku! Znakomite podanie Jakubika do Ferugi, ten wbiegł w pole karne, oddał piłkę Jakubikowi, miał on sporo miejsca w szesnastce, jednak jego uderzenie było bardzo niecelne.

48'

Patejuk na lewej flance traci piłkę, z autu rozpoczęli już goście.

46'

Zawisza szybko rzucił się do ataku, widać, że są zdeterminowani, by odrobić straty z pierwszej połowy.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce bydgoszczanie!

15:58

Po pierwszej odsłonie w meczu Zawisza Bydgoszcz – Dolcan Ząbki mamy wynik 0:2. Na listę strzelców wpisali się Tarnowski oraz Świerblewski. W obu przypadkach winą należy obarczyć środkowego obrońcę - Tomasza Wełnickiego. Popełnił dwa fatalne błędy i jego drużyna przegrywa w hicie 12. kolejki I ligi! Dolcan jest dziś dużo lepszą drużyną, wykreowała sobie w pierwszej połowie znacznie więcej dobrych okazji niż rywale i zasłużenie prowadzą. Czy podopieczni Macieja Bartoszka odwrócą losy meczu w drugich 45. minutach? To okaże się po krótkiej przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

46'

Koniec pierwszej części spotkania! Dolcan Ząbki zasłużenie prowadzi z Zawiszą Bydgoszcz!

46'

Lewicki ukarany żółtą kartkę za dyskusje z sędzią. Widać, że gospodarzom udzielają się emocje.

46'

Bardzo dobre uderzenie lewą nogą Smektały po indywidualnej akcji prawą stroną boiska! Piłka minęła jednak dalszy słupek bramki Dolcanu.

45'

Sędzia dolicza 1. minutę do podstawowego czasu gry I połowy!

44'

Wełnicki fauluję Sapałę na prawej stronie boiska i otrzymuję żółtą kartkę, z rzutu wolnego dobrze uderzył Petasz, jednak piłka przeleciała 2 metry nad bramką.

42'

Kolejny błąd Wełnickiego. Tarnowski dynamicznie ruszył lewą flanką gdzie był zupełnie nieatakowany przez nikogo. Wpadł w pole karne i płasko podał po ziemi do Świerblewskiego, który wykorzystując kolejny błąd Wełnickiego i podwyższył prowadzenie na 2:0!

39'

Damian Świerblewski podwyższa prowadzenie! 2-0 dla Dolcanu Ząbki!

38'

Wełnicki starał się podać głową do Węglarza, jednak zrobił to bardzo niedokładnie, bramkarz Zawiszy zachował się jeszcze gorzej, gdyż piłka przeleciała nad jego głową, przejął ją Tarnowski i skierował do pustej bramki! Mamy 1-0!

37'

Mamy bramkę dla Dolcanu! Co tam się stało! Paweł Tarnowski!

36'

Smektała oddaje uderzenie, jednak jest ono bardzo niecelne.

35'

Powinien być rzut karny dla gości! Kądzior został sfaulowany przez Igumanovicia, jednak gwizdek sędziego milczy!

34'

Patejuk wychodził z piłką, jednak źle ją odegrał, piłkę przejął Piotr Petasz, przebiegł kilkanaście metrów i "huknął" na bramkę Węglarza, który złapał piłkę z największym trudem. Chwile potem żółtą kartką został ukarany Kamil Drygas.

31'

Kona oddaje piłkę do Drygasa przed polem karnym Dolcanu, w ostatniej chwili strzał zablokował jeden z obrońców.

29'

Kolejna dobra szansa dla gości! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ferugi, Szymon Matuszek uwolnił się w polu karnym, wystarczyło jedynie skierować piłkę do bramki, lecz okazało się to zbyt trudne dla zawodnika Dolcanu.

27'

Feruga faulowany w środku pola przez Mice. Chwilę później Smektała wrzucał piłkę w pole karne gości, jednak ta zatrzymała się na pierwszym zawodniku Dolcanu Ząbki.

26'

Na prawej stronie boiska piłkę rozgrywają Jakubik ze Świerblewskim, ten drugi oddał strzał, jednak spokojnie piłkę złapał goalkeeper gospodarzy.

24'

Kamil Wiktorski ukarany żółtą kartką. Dośrodkowanie z rzutu rożnego leciało w stronę Tarnowskiego, lecz ten nie trafił w piłkę, szybko zabrał się z nią Sylwester Patejuk, lecz sfaulował go Wiktorski.

23'

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, a kolejny korner mamy już z drugiej strony boiska!

22'

Dobre podanie Mici do Smektały na prawej flance, ten drugi próbował dośrodkować, ale piłkę wybił obrońca na rzut rożny

21'

Dobra okazja dla gości! Kądzior dostał piłkę z autu, momentalnie się z nią obrócił i zgubił Kona, wstrzelił piłkę na 3. metr, tam odbiła się ona od Tarnowskiego i wyszła poza boisko.

18'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dolcanu, jednak było ono zbyt krótkie i piłkę wybili obrońcy, piłkę w efektowny sposób uderzył jeszcze Kądzior, ale piłka znalazła się w rękach Węglarza.

16'

Sylwester Patejuk oraz Witkowski zderzyli się w środku pola, obaj przez kilkanaście sekund leżeli na boisku, lecz po chwili podnieśli się.

14'

Dośrodkowanie Mici z rzutu wolnego, jednak nie było ono najlepsze.

13'

Znakomita akcja Świerblewskiego! Zawodnik Dolcanu wbiegł z prawego skrzydła do pola karnego, tam minął dwóch obrońców, ale w ostatniej chwili piłkę odebrał Mica.

10'

Rzut rożny dla Dolcanu, jednak nie przyniósł on zagrożenia Damianowi Węglarzowi.

10'

Dalekie podanie ze środka pola na prawą stronę boiska, tam znajdował się Jakubik, jednak nieczysto uderzył piłkę głową i wybili ją bydgoszczanie.

9'

Mica niedokładnie podaje do Lewickiego i przy piłce goście.

7'

Patejuk rozpędzał się po lewej stronie boiska, wydawało się, że był faulowany, jednak sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego.

6'

Jakubik dostaje piłkę na prawym skrzydle, jednak jego dośrodkowanie spokojnie łapie Węglarz, chwilę potem Maciej Kona został brzydko sfaulowany.

4'

Petasz faulowany w środku pola.

3'

Smektała odbiera piłkę i rozpędza się na prawym skrzydle, jednak obrońca wybił mu piłkę spod nóg

2'

Piłkę na własnej połowie rozgrywają obrońcy Dolcanu Ząbki.

15:05

Rozpoczynamy! Ze środka boiska zaczęli piłkarze gości!

15:00

Oba zespoły już za moment pojawią się na boisku!